Νεο section για domains και domains sales γενικά...

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 14 Ιούλ 2009 20:47

συγνώμη αλλά στην συζήτηση δεν θα μπω οταν υπάρχουν τέτοιου είδους απαξιωτικές και προσβλητικές αναφορές που μου απευθύνονται
Οχι ομως σ'αυτο το ντομεϊνοπάζαρο της ξεφτίλας.
Για τοκογλύφους του διαδικτύου μιλάτε ή κάνω λάθος;
Μην ξεχασω και τους ...αλλους! Προσωπικα τους λεω παρασιτα του internet. Χωρις να εχουν ιδεα απο το πως δημιουργειται ενα site, αρχιζουν και σπερνουν δεξια αριστερα διαφορα (ο θεος να τα πει) sites που ως περιεχομενο εχουν για ξεκαρφωμα ενα σωρο ετοιμες υπηρεσιες απο τριτους. Εδω τα καλα News, ο καιρος και αλλα ασχετα καλουδια τυλιγμενα με την αισθητικη του αχταρμα, να κανουν παρεα σε απειρους χωρους με ...google ads.

δεν τρώω κανενός το ψωμί
δεν κάνω ζημιά σε κανένα
και ένα domain που κάποιος βλάκας δεν έκανε register ενώ ο πελάτης το είχε παραγγείλει δεν προσπάθησα καν να το βάλω για πούλημα ( ελπίζω να θυμάμαι καλά)

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Geobak » 14 Ιούλ 2009 21:07

+1 fiskilis

korgr έγραψε: Οκ δεν λεω να επιστρεψουμε σε τετοιες πρακτικες ξανα, αλλα και ενα οριο domains per person or company δεν θα ηταν ασχημη ιδεα...

Δεν θα μπορούσα να ακούσω κάτι πιο οπισθοδρομικό από αυτό! Αν έξω έγραφες κάτι τέτοιο θα σε παίρνανε με τις πέτρες!!!Η θα θεωρούσαν πως προφανώς έκανες πλάκα!!!

Γενικά απ'οτι βλέπω υπάρχει μαι τάση απαξίωσης των domainers χωρίς όμως να υπάρχει προφανής λόγος.

Στο εξωτερικό τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά.Η domainers θεωρούνται επενδυτές και το domaining βρίσκεται σε αλματώδη ανάπτυξη. Το domaining είναι το real estate του 21 αιώνα και υπάρχουν χιλιάδες που το κάνουν πολύ καλα ή αναπτύσσοντας minisites και πουλώντας τα η μέ διάφορους τρόπους

Προφανώς εδώ στην Ελλάδα δεν μπορούμε να καταλάβουμε κάποια πολύ απλά πραγματάκια και βλέπουμε παντού μόνο φαντάσματα απατεώνες λαμόγια και σαν γνήσιοι θεματοφύλακες του αγνού ελληνικού διαδικτύου το μόνο που κάνουμε είναι να πετάμε λάσπη σε οτιδήποτε γνωρίζουμε επιφανειακά!

Σας προτείνω να ρίξετε μια ματιά σε ξένες πηγές για το domaining για να δέιτε πόσο πίσω είμαστε σαν χώρα σε αυτό το θέμα :P

http://www.dnforum.com/

http://www.domaining.com/

http://www.dnjournal.com/

http://domainnamewire.com/

http://www.domainnews.com/

http://www.dotsauce.com/

Υγ. Μήπως σε λίγες μέρες θα δούμε και ποστ : Domaining : Η χολέρα του Διαδικτύου ? :P

ΕΛΕΟΣ ρε

#oust

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 14 Ιούλ 2009 21:35

geobak εσύ που ξέρεις τα πάντα επιστημονικά και εμπεριστατωμένα και έζησες το web από τα σπάργανα του και είσαι πάντα ενήμερος γύρω από όλα όσα συμβαίνουν στο web και στο εξωτερικό, άσε εμάς τους νέους χρήστες που τα ξέρουμε επιφανειακά να λέμε αρλούμπες και συνέχισε να πουλάς SEO και να αγοράζεις domains και να επενδύεις στο real estate του 21 αιώνα.

Και που’σαι, για αυτό καιγόσουν να μάθεις τι email έστειλα στην ΕΕΤΤ και μου έστειλες pm για να με ρωτήσεις; Τι φοβάσαι μη χάσεις τι συλλογή από τα domains που πουλάς και εσύ και οι υπόλοιποι;

Όσο για το post που προτείνεις δεν είναι κακή ιδέα αλλά βαριέμαι να γράφω και να μαζεύετε πάλι όλη η σάρα και η μάρα εδώ μέσα με νέους χρήστες για να μας πείσει το αντίθετο.

#sta_tsakidia

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Geobak » 14 Ιούλ 2009 21:47

Σου έστειλα το pm για να σε ρωτήσω απο καθαρή περιέργεια τι τους ρώτησες γιατί και εγώ έχω στείλει παλαιότερα mail στην ΕΕΤΤ και με γείωσαν! :P

Αν πρόσεξες σε προηγούμενο post είπα οτι αν μπορεί κάποιος να ρίξει φως σε σκοτεινές πλευρές των κανονισμών και τον νόμων για τα ελληνικά domains τότε αυτό θα ήταν πολύ καλό. Οπό

Αν θες ανέβασε το pm μου εδώ να δούμε τι έλεγε ακριβώς!!!!

9 ελληνικά dοmains έχω όλα κι όλα και σιγά μην φοβάμαι να χάσω τα domains μου εξαιτίας του mail σου re judge dredd :P

Σε αυτό το forum ζήτημα είναι να έχω βάλει 2-3 προς πώληση απο τα τόσα!

SEO δεν πουλάω και το γνωρίζεις :P

Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πάντα τους παίρνει όλους η μπάλα?Γιατί να μπαίνουν όλοι στο ίδιο σακί??

Αντε γεια
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Geobak την 14 Ιούλ 2009 21:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 14 Ιούλ 2009 21:51

Απολαυστικο τελικα το topic!

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από viktoras » 14 Ιούλ 2009 22:09

Το "domaining" σε αλματώδη ανάπτυξη; Real estate του 21ου αιώνα; Τι ακούμε... 2009 έχουμε ή 1999; Να ξέρω πότε θα σκάσει η dotCOM φούσκα...

Τα ονόματα χώρου [ οποιασδήποτε κατάληξης ] εξυπηρετούν έναν σκοπό. Την ονομαστική παρουσίαση μίας ιστοσελίδας. Αν υπάρχει καλό περιεχόμενο και επίπεδο υπηρεσιών [ ανάλογα ] και με το 234.123.0.1 γίνεσαι γνωστός.

Το "κολπάκι" της δήθεν ανάπτυξης ενός domain για να πωληθεί σε μεγαλύτερο ποσό και πιο κοντά στο νόμιμο είναι φρούτο των 2-3 τελευταίων ετών.

Απλά ακόμα στην Ελλάδα είμαστε λίγο πίσω... και περνάμε κάποιες διαδικτυακές παιδικές ασθένειες 1-2 φορές παραπάνω ανά 5ετία... θα περάσει :-)
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 14 Ιούλ 2009 22:19

Για τον geobak το domaining είναι το Real estate του 21ου αιώνα και όσοι πουλάνε SEO υπηρεσίες έχουν δει το μέλλον του web. Άραγε για το spam έχεις καμιά ατάκα να μας πετάξεις να μπει και αυτή στο πάνθεον... γιατί και για το spam κάποιοι επενδύουν και κερδίζουν χρήματα από αυτό και το θεωρούν και γαμώ της business... τι λες;
Είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα είσαι και υπέρ των έτοιμων scripts και σίγουρα θα έχεις και καμιά έξτρα ατάκα για τα κορόιδα που κάθονται και γράφουν κώδικα για να φτιάξουν τα websites τους, όταν υπάρχει τόσο έτοιμος κώδικας που μπορεί να τους κάνει τη δουλειά και να πουλήσουν κιόλας αν θέλουν.
Αν δηλώσεις και υπέρ των web patents είμαι σίγουρος πως θα γίνουμε πολύ καλοί φίλοι :p

Και ρε συ geobak τι εννοείς ότι μπαίνουν όλοι σε ένα σακί και τους παίρνει όλους η μπάλα; ως προς τι; Έχει domainers που κάνουν κάτι διαφορετικό από τους άλλους. Δεν εμπορεύονται domains ας πούμε; Για εξήγησε λίγο και εμάς τους άσχετους που δεν έχουμε τις γνώσεις σου.

Νότη και "δροσιστικό" θα έλεγα με τόση ζέστη χρειάζεται :)

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 14 Ιούλ 2009 23:05

Οπως βλεπεις cordis καταφεραν να μας σπαμαρουν ακομα και τις νεες δημοσιευσεις!
Αφου το θεωρεις εσυ σωστο, πασα αρχη παυσατο!
Παντως εχει και τα καλα του με ολο αυτο τον κοσμο που μας στελνουν απο το τουιτερ για να δει τους ...Ελληναρες!
Καλυτερα Ελληναρας ομως παρα παρασιτο και τοκογλυφος του web!
Εχουμε καταντησει τα μισα domains πλεον να τα πληκτρολογεις και να σου λεει εν μεσω ανοητου περιεχομενου, ενα "Ειναι προς Πωληση!"
Και ειλικρινα χεστηκα για τα com και τι γινεται στο εξωτερικο! Εδω ομως υπαρχει νομος και οριζει ανωτατη τιμη πωλησης, οποτε ο,τι τεχνασμα και να βρεις για να "ντυσεις" την πωληση, η αποκομιση μεγαλυτερου κερδους απο την ανωτατη τιμη, ειναι τοκογλυφια, ειτε αρεσει είτε οχι ο ορος!
Κανεις δεν μπορει να τους εμποδισει να το κανουν, κανεις δεν μπορει να μας εμποδισει να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους!

Α, και αν καποιος ενδιαφερεται για το webpage.gr (PR5) η τιμη πωλησης του ειναι 20 με 47 ευρω! Μονο που θα το βρειτε σε καποιον registrar οταν παρω συνταξη :wink:

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 14 Ιούλ 2009 23:40

Ginete Fight xoris emena???? :lol:

Oi neoellines exete parekshghsei ton skopo tou internet kai exete pesei sto trypaki pou mas serviroun oi Amerikanoi... den einai tyxaio oti enas Ellhnas stis arxes tou prohgoumenou aiona poulhse ton pyrgo tou Aifel se 3 Amerikanous epixeirhmaties gia paliosidera...

Ta websites leitourgoun os magazia... alla einai Mall kai alla einai misoadeia periptera... otan den yfistatai website para mono to onoma to magazi den yparxei poly apla... an nomizete oti kleinontas oti domain-empneush sas erxete kathe toso tha ginete plousioi eiste gelasmenoi.. autoi pou exoun ta lefta tha protimhsoun ena etoimo magazi-mall para to misoadeio sas periptero... tora an vriskete koroida kai tous trote 500-1000 euro gia ena onoma aplos rothste thn syneidhsh sas...
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Delimicic
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Delimicic » 15 Ιούλ 2009 00:09

Επιτελους ελαβαν θεση και καποιοι Domainers ! :)

Σειρα μου τωρα να παλεψω υπερ των ιδεων μου...

Ο fiskilis πολυ καλα εκανε και απαντησε με ανωτεροτητα, και ειπε κατι το οποιο ειπα πολλες φορες για τους ΗΛΙΘΙΟΥΣ οι οποιοι ΔΕΝ περνουν χαμπαρι απο Ελληνικα...και δεν λενε να σταματησουν τους χαρακτηρισμους...!!!

*Geobak στειλε μου σε ενα πμ, μια λιστα με domains σου απο αυτα τα οποια...θελεις να ξερουν οι αλλοι και ειναι...διαθεσιμα! :wink:

Το οτι το domaining στο εξωτερικο ειναι ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΒΙΟΜΗXANIA -ΚΑΝΕΝΑΣ- ΛΟΓΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ μπορει να το αμφισβητησει, ουτε κανενας μπορει να "προβλεψει" "φουσκα" (εαν εχει μαντικες ικανοτητες ας κανει παρεα στην ...Βιργινια Λεουση!). Το αν καποιος πιστευει σε αυτην την επενδυση ειναι επιλογη και αποψη του, και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν εχει το δικαιωμα να τον κατακρινει και να τον χαρακτηριζει για την αποψη του αυτη!

Η επιλογη και επενδυση σε μια ονομασια, ειναι ενα ειδος νεας "επιστημης" και βασιζεται στη λογικη, σε στοιχεια και κρητιρια, αλλα αυτο ειναι κατι που ο καθενας μπορει να βγαλει "αναληθες" και χαζο!
Το να λεει ομως καποιος οτι με σωστο υλικο μπορει να γινει γνωστο το "234.123.0.1" προφανως μπορει να χαρακτηριστει με ευκολια η γνωμη ενος αδαη! Εκτος αν αναλαβει την προωθηση του "234.123.0.1" το...Google! :wink: Δηλαδη το ιδιο ειναι να προωθησεις το Games.gr και το ιδιο το playgames1234.gr ?!? ΕΛΕΟΣ!!!

Απο τη στιγμη που η Ελληνικη νομοθεσια σου "δενει" τα χερια στο κομματι της πωλησης, εχεις 2 επιλογες ή να "ελιχθεις" ή να μην πουλησεις, δεν θες να λειτουργησεις "πονηρα" αλλα σε ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ!

Dimsis, εισαι ειρωνικος απο την αρχη της κουβεντας, ο fiskilis πουλησε και ειναι "τραμπουκος" του ιντερνετ και εγω "κοροιδο" κλεπταποδοχος και βοηθαω το παρεμποριο! Τωρα νοιωθεις καλυτερα?!? :wink: :lol:
Με βαση τα οσα εχεις στην περιγραφη σου, ηθελα να σε ενημερωσω οτι εχω και το mlm24.net (Multi-level marketing, πυραμιδα κανονικη δηλαδη!!!) Loool !!! :lol: ...θες να γινουμε εχθροι?!? :evil:
*Ο fiskilis ειναι domainer αλλα πολεμα το spamm, αυτον τι τον εχεις? :P
Περαν της πλακας, μπορεις να εισαι εναντιον και της Χριστιανοσυνης αμα σου γουσταρει, μαθε να μιλας ομως με επιχειρηματα και χωρις να θιγεις και να προσβαλεις με τους χαρακτηρισμους σου...
Τελος, ειναι επιλογη του καθενος αν θα παρει ενα ετοιμο script, template ή domain, δεν μπορεις να κρινεις αυτες τις επιλογες...παρα μονο να πεις την αποψη σου για το θεμα!

Korgr Σε ευχαριστω για τις ευχες σου, οταν τελειωσουμε με το καλο, θα τα βαλω προς αξιολογηση, παντα μετραει η αποψη των πολλων και αυτων που ξερουν καλα τον χωρο του ιντερνετ! :wink:
Βεβαια η ιδεα σου περι περιορισμου στην αγορα domains ειναι μαλλον λογικης...χουντας, σαν να λεμε σε εναν μεσιτη ή εναν επιχειρηματια ποσα κτιματα μπορει να αγορασει! Απιστευτο...στο εξωτερικο οντως θα νομιζαν οτι το ειπες για πλακα!!!

Παιζει ρολο ποσο καιρο ασχολεισε με το ιντερνετ αλλα πιο σημαντικο ρολο παιζουν οι γνωσεις, αρα ας μην μπουμε στην λογικη του ποιος την εχει πιο μεγαλη...την εμπειρια!

Ακρως απολαυστικο το τοπικ! :kaloe:

Οσον αφορα το καλυτερα...Ελληναρας, θα απαντησω, καλυτερα χαζος και ευτυχισμενος, παρα εξυπνος και σκεπτομενος...αρα και δυστιχησμενος!!! :wink:

Ενα μαγαζι αμα ειναι στο κολωνακι (καλη ονομασια), και ενα μαγαζι αμα ειναι στον κωλονο (απλη ονομασια) ειναι το ιδιο ακριβως οσον αφορα τις δυνατοτητες αναπτυξης ε?!?
ΕΛΕΟΣ!!!
Επισης φυσικο ειναι οτι θα προτιμησει καποιος να αγορασει ετοιμο site με traffic σε συγκριση με ενα ωραιο domain ΑΛΛΑ κανε συγκριση ενος site με traffic KAI με καλο domain και ελα πες μου...!

Και τελος καποιος αν νομιζει καποιος οτι εχουμε αναγκει να spammαρουμε και να "πουλησουμε" μεσω του φορουμ, προτεινω στον admin εγω που εκανα την προταση να ΚΛΕΙΣΕΙ την ενοτητα αν πιστευει αυτην την θεωρια!

Να πω και εγω ενα ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ? Προσθετει φιλικο κλιμα σε αυτην την ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ με ΠΟΙΟΤΗΤΑ και ΧΩΡΙΣ χαρακτηρισμους κουβεντα...! :wink:
http://www.plirofories.gr - Online κατάλογος (PR4)
http://www.gynaika.gr - Το απόλυτο site για τη γυναίκα
http://www.antres.gr - Το απόλυτο site για άντρες

Delimicic
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Delimicic » 15 Ιούλ 2009 00:10

ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: ΟΙ ΚΛΕΙΔΑΡΑΔΕΣ/ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΙ/ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΕΥΚΟΛΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ, ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΚΑΙ "ΜΑΓΑΖΙΑ ΓΩΝΙΑ"

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Ιούλ 2009 00:12

Delimicic έγραψε:Επιτελους ελαβαν θεση και καποιοι Domainers ! :)

Σειρα μου τωρα να παλεψω υπερ των ιδεων μου...

Ο fiskilis πολυ καλα εκανε και απαντησε με ανωτεροτητα, και ειπε κατι το οποιο ειπα πολλες φορες για τους ΗΛΙΘΙΟΥΣ οι οποιοι ΔΕΝ περνουν χαμπαρι απο Ελληνικα...και δεν λενε να σταματησουν τους χαρακτηρισμους...!!!

*Geobak στειλε μου σε ενα πμ, μια λιστα με domains σου απο αυτα τα οποια...θελεις να ξερουν οι αλλοι και ειναι...διαθεσιμα! :wink:

Το οτι το domaining στο εξωτερικο ειναι ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΒΙΟΜΗXANIA -ΚΑΝΕΝΑΣ- ΛΟΓΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ μπορει να το αμφισβητησει, ουτε κανενας μπορει να "προβλεψει" "φουσκα" (εαν εχει μαντικες ικανοτητες ας κανει παρεα στην ...Βιργινια Λεουση!). Το αν καποιος πιστευει σε αυτην την επενδυση ειναι επιλογη και αποψη του, και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν εχει το δικαιωμα να τον κατακρινει και να τον χαρακτηριζει για την αποψη του αυτη!

Η επιλογη και επενδυση σε μια ονομασια, ειναι ενα ειδος νεας "επιστημης" και βασιζεται στη λογικη, σε στοιχεια και κρητιρια, αλλα αυτο ειναι κατι που ο καθενας μπορει να βγαλει "αναληθες" και χαζο!
Το να λεει ομως καποιος οτι με σωστο υλικο μπορει να γινει γνωστο το "234.123.0.1" προφανως μπορει να χαρακτηριστει με ευκολια η γνωμη ενος αδαη! Εκτος αν αναλαβει την προωθηση του "234.123.0.1" το...Google! :wink: Δηλαδη το ιδιο ειναι να προωθησεις το Games.gr και το ιδιο το playgames1234.gr ?!? ΕΛΕΟΣ!!!

Απο τη στιγμη που η Ελληνικη νομοθεσια σου "δενει" τα χερια στο κομματι της πωλησης, εχεις 2 επιλογες ή να "ελιχθεις" ή να μην πουλησεις, δεν θες να λειτουργησεις "πονηρα" αλλα σε ΑΝΑΓΚΑΖΟΥΝ!

Dimsis, εισαι ειρωνικος απο την αρχη της κουβεντας, ο fiskilis πουλησε και ειναι "τραμπουκος" του ιντερνετ και εγω "κοροιδο" κλεπταποδοχος και βοηθαω το παρεμποριο! Τωρα νοιωθεις καλυτερα?!? :wink: :lol:
Με βαση τα οσα εχεις στην περιγραφη σου, ηθελα να σε ενημερωσω οτι εχω και το mlm24.net (Multi-level marketing, πυραμιδα κανονικη δηλαδη!!!) Loool !!! :lol: ...θες να γινουμε εχθροι?!? :evil:
*Ο fiskilis ειναι domainer αλλα πολεμα το spamm, αυτον τι τον εχεις? :P
Περαν της πλακας, μπορεις να εισαι εναντιον και της Χριστιανοσυνης αμα σου γουσταρει, μαθε να μιλας ομως με επιχειρηματα και χωρις να θιγεις και να προσβαλεις με τους χαρακτηρισμους σου...
Τελος, ειναι επιλογη του καθενος αν θα παρει ενα ετοιμο script, template ή domain, δεν μπορεις να κρινεις αυτες τις επιλογες...παρα μονο να πεις την αποψη σου για το θεμα!

Korgr Σε ευχαριστω για τις ευχες σου, οταν τελειωσουμε με το καλο, θα τα βαλω προς αξιολογηση, παντα μετραει η αποψη των πολλων και αυτων που ξερουν καλα τον χωρο του ιντερνετ! :wink:
Βεβαια η ιδεα σου περι περιορισμου στην αγορα domains ειναι μαλλον λογικης...χουντας, σαν να λεμε σε εναν μεσιτη ή εναν επιχειρηματια ποσα κτιματα μπορει να αγορασει! Απιστευτο...στο εξωτερικο οντως θα νομιζαν οτι το ειπες για πλακα!!!

Παιζει ρολο ποσο καιρο ασχολεισε με το ιντερνετ αλλα πιο σημαντικο ρολο παιζουν οι γνωσεις, αρα ας μην μπουμε στην λογικη του ποιος την εχει πιο μεγαλη...την εμπειρια!

Ακρως απολαυστικο το τοπικ! :kaloe:

Οσον αφορα το καλυτερα...Ελληναρας, θα απαντησω, καλυτερα χαζος και ευτυχισμενος, παρα εξυπνος και σκεπτομενος...αρα και δυστιχησμενος!!! :wink:

Ενα μαγαζι αμα ειναι στο κολωνακι (καλη ονομασια), και ενα μαγαζι αμα ειναι στον κωλονο (απλη ονομασια) ειναι το ιδιο ακριβως οσον αφορα τις δυνατοτητες αναπτυξης ε?!?
ΕΛΕΟΣ!!!
Επισης φυσικο ειναι οτι θα προτιμησει καποιος να αγορασει ετοιμο site με traffic σε συγκριση με ενα ωραιο domain ΑΛΛΑ κανε συγκριση ενος site με traffic KAI με καλο domain και ελα πες μου...!

Και τελος καποιος αν νομιζει καποιος οτι εχουμε αναγκει να spammαρουμε και να "πουλησουμε" μεσω του φορουμ, προτεινω στον admin εγω που εκανα την προταση να ΚΛΕΙΣΕΙ την ενοτητα αν πιστευει αυτην την θεωρια!

Να πω και εγω ενα ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ? Προσθετει φιλικο κλιμα σε αυτην την ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ με ΠΟΙΟΤΗΤΑ και ΧΩΡΙΣ χαρακτηρισμους κουβεντα...! :wink:

geiaaaa...

Delimicic
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Delimicic » 15 Ιούλ 2009 00:20

fafos έγραψε:geiaaaa...
Θελει να πει κατι ο...ποιητης? :evil:

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 15 Ιούλ 2009 00:22

Geobak έγραψε:#oust
dimsis έγραψε:#sta_tsakidia
Geobak έγραψε:re judge dredd
Delimicic έγραψε:ειπα πολλες φορες για τους ΗΛΙΘΙΟΥΣ οι οποιοι ΔΕΝ περνουν χαμπαρι απο Ελληνικα
Πρώτη κίτρινη. Στη δεύτερη θα κλειδωθεί.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 15 Ιούλ 2009 00:23

Delimicic έγραψε:
fafos έγραψε:geiaaaa...
Θελει να πει κατι ο...ποιητης? :evil:
o poihths apanthse sto "ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ" sou... :lol:

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης