Νεο section για domains και domains sales γενικά...

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 16 Ιούλ 2009 14:24

To fafos έχει και συγκροτηματάρες της εποχής μας πάνω πάνω... τι λες τώρα! ;)
Για games κλείνεις το semag.gr (σηκώνεις και ένα 3rd level rg.semag για ακόμα καλύτερα) και βάζεις στο λογότυπο ένα mirror effect ή λες στους επισκέπτες να κρατάνε καθρέφτη και είσαι μια χαρά :)
Μετράνε και τα "καλά" ονόματα αλλά έχουμε και πάμπολλα παραδείγματα από δύσκολα domains με λέξεις που δεν σημαίνουν απολύτως τίποτε, αλλά έπιασαν και αρκετά χωρίς τρελό marketing ... google, yahoo, digg, flickr, youtube, techcrunch και πολλά άλλα που πρωτοστατούν σήμερα δεν το αποδεικνύουν;
Τώρα θα μου πεις αν έβρισκαν κανένα άλλο ελεύθερο (ιδιαίτερα τα νεότερα από αυτά που αναφέρω) δεν θα το προτιμούσαν; Άφησαν και τίποτε ελεύθερο οι επενδυτές domainers; :p
Για κάποιο λόγο ή δεν ήθελαν να τους τα σκάσουν ή προτίμησαν την λύση που πρότειναν ήδη και ο thyclub και ο hik-hok σε άλλο θέμα.

@CyberCr33p εκτός του ότι βλέπω πολύ συχνά τα ίδια άτομα που καταγίνονται με SEO, πυραμίδες και domains και παρεμφερείς υπηρεσίες, δεν υπάρχει καμία σχέση. Προφανώς ο delimicic έψαχνε να βρει κάτι να πει και σχολίασε και την υπογραφή μου...
Από την άλλη καταλαβαίνω το πρόβλημα του ότι εάν κάποιος καταχωρεί 150 domains, με σκοπό να τα κάνει parking δυσκολεύει κάποιον που θέλει να ανεβάσει κανονική ιστοσελίδα.
. Χαίρομαι που συμφωνούμε.

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 16 Ιούλ 2009 16:51

scoobby έγραψε:
ThyClub έγραψε:Μα να κλείσεις ένα καλό, 10 καλά άντε 20 τότε οκ. Μα κλείσεις όμως 150 που νομίζεις είναι καλά τότε ναι τι να πω.
Σχετικά με την διαφήμιση τι να πω.. το games123.gr πάει άσχημα;
Το PR όχι δεν παίζει ρόλο. Αλλά δείχνει την αξία της σελίδας. Στα αποτελέσματα ένα πείραμα του dimsis πιστεύω απάντησε πριν καιρό.
Για να καταλαβεις, και να αυτοδιαψευτεις για καποια πραγματα που ελεγες παραπανω κοιτα να δεις εαν οδηγει πουθενα το παραπανω ντομειν που αναφερεις! :o
http://www.games123.gr/

Αυτο ειναι ενας απο τους πολλους λογους που αξιζει να πληρωσεις για ενα καλο ντομειν!! :kaloe:
Το έκανα ποτέ ενεργό λινκ;
Σχετικά με την διαφήμιση τι να πω.. το games123.gr πάει άσχημα;
:kaloe:

Delimicic
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Delimicic » 16 Ιούλ 2009 17:08

Θα ξεκινησω λεγοντας οτι αυτο ειναι το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ post που κανω σε αυτο το section γιατι η ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ που εχει πεσει σε οσα στελνω εχει πιασει πολυυυ "δημοκρατικα" επιπεδα... :evil:

ΕΣΥ το εχεις χασει τελειως γιατι απλουστατα εγω μετεφερα τον χαρακτηρισμο "πυραμιδα" απο την περιγραφη σου, και το εκανα με "ειρωνικο" τροπο...

Καλο θα ηταν να μην το μεταφερεις σε προσωπικο επιπεδο και να κρινεις τη δουλεια μου, γιατι εγω δεν ειπα την αποψη μου σε προσωπικο επιπεδο για τη δουλεια σου ή τις σελιδες σου...

...γιατι εσυ κανεις δουλεια (απο το δουλεία...!) ενω εγω κανω εργασια (ειμαι ανεξαρτητος ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ επαγγελματιας)...

Εμενα με εχουνε εμπιστευτει ΗΔΗ πολυ μεγαλα και δυνατα ονοματα απο πολλους χωρους και θα δεις η εταιρια που εκπροσωπω να σηκωνει project που εσυ δεν θα μπορουσες να μιλησεις μαζι τους ουτε στο τηλεφωνο, το αν ειναι καημενοι ή κακομοιρηδες (που αμα τους συγκρινω σαν μεγεθη ο κακομοιρης ΣΙΓΟΥΡΑ εισαι ΕΣΥ!) ...ή αν εκαναν λαθος επιλογη θα το δειξει το αποτελεσμα και δεν ΜΠΟΡΕΙΣ να το κρινεις εσυ...

Το e-cool.gr ηταν οπως ΞΑΝΑΕΙΠΑ η πρωτη προσπαθεια που εκανα ως "πιτσιρικας" για κατασκευη ιστοσελιδας, και ειχε και εχει ακομη αρκετη επισκεψιμοτητα...εχει να ανανεωθει απο το 2008...και δεν εχει ΚΑΜΜΙΑ σχεση με την εταιρια αυτη τη στιγμη, και δειχνεις ποσο ΜΙΚΡΟΣ εισαι στο μυαλο που εθεσες ενα τετοιο παραδειγμα για να με μειωσεις ως επιχειρηση-επιχειρηματια...ενω δειχνει και τι χαμηλης ποιοτητας ατομο εισαι που καθησες και ειδες ολη τη σελιδα καλα-καλα για να μπορεσεις να βρεις επιχειρηματα εναντιον μου...εγω δεν θα μπω στον κοπο ουτε να ανοιξω τις σελιδες σου...

Αν εχεις τοσο μεγαλο προβλημα με τις τακτικες μου ή την εταιρια μου, στειλε μου ενα πμ να κανονισουμε ενα ραντεβου να τα πουμε απο κοντα, γιατι απο την οθονη ΟΛΟΙ εχουν μεγαλο στομα...

korgr και με τι ασχολειτε η business σου? (εκτος απο το να εισαι ειρωνικος...)
κακως εποιασα λες το delimicic.com για να κανω προσωπικο blog ε? εχεις κατι καλυτερο να προτεινεις?

P.S. Για οσους ΔΕΝ γνωριζουν και μιλανε...
Google σημαινει κατι...googlαρε το να μαθεις...
YouTube ΔΕΝ σημαινει κατι??? ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ξερεις αγγλικα...???
Flick ΔΕΝ σημαινει κατι??? ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ξερεις αγγλικα...???

P.S. #2 Αντε να δω απο αυτο το ποστ ποσο "crop" θα πεσει και τι θα απομεινει στο τελος...
http://www.plirofories.gr - Online κατάλογος (PR4)
http://www.gynaika.gr - Το απόλυτο site για τη γυναίκα
http://www.antres.gr - Το απόλυτο site για άντρες

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 16 Ιούλ 2009 17:16

Delimicic έγραψε:Αν εχεις τοσο μεγαλο προβλημα με τις τακτικες μου ή την εταιρια μου, στειλε μου ενα πμ να κανονισουμε ενα ραντεβου να τα πουμε απο κοντα, γιατι απο την οθονη ΟΛΟΙ εχουν μεγαλο στομα...
Πονηρίδη τις μαγκιές σου στις παρέες σου και έξω απο εδώ μέσα.

Δεν θα μας λείψεις καθόλου.

Locked και τέλος

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης