θέλω να μάθω με ποιο τρόπο γίνεται να μένουν στατικά div όταν πας σε άλλη σελίδα

Κώδικας, πληροφορίες, ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την JavaScript.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andrelaz
Επικοινωνία:

Re: θέλω να μάθω με ποιο τρόπο γίνεται να μένουν στατικά div όταν πας σε άλλη σελίδα

Δημοσίευση από andrelaz » 05 Ιούλ 2017 15:28

webdevgr έγραψε:
19 Φεβ 2017 15:20
Όταν διαβάζεις και γράφεις από κινητό κι έχεις άλλα στο μυαλό σου λογικό είναι να κάνεις λάθη :)

Ναι προφανώς αναφέρθηκες σε headers κι όχι head δικό μου λάθος

Αλλά και πάλι όταν καλείς ένα ή πολλά αρχεία μέσω ajax χωρίς να αλλάξεις σελίδα, προφανώς έχεις ένα ή και περισσότερα get και το καθένα αρχείο να έχει τους δικούς του headers.

Αυτό δεν σημαίνει ότι αλλάζεις σελίδα. Απλά αλλάζουν κομμάτια της σελίδας και κάποια μένουν σταθερά. Αυτή είναι η λογική των single pages apps και της μόδας των JavaScript frameworks όπου στην περίπτωση του FB είναι το React
Όταν κάνεις κλικ σε έναν σύνδεσμο στο facebook, η σελίδα αλλάζει μια χαρά, και αλλάζει εντελώς.

Δεν ξέρω πως ακριβώς γίνεται, νομίζω όμως ότι ο korgr που έγραψε κάτω από εσένα είναι πολύ κοντά στην λύση του μυστηρίου.
Change the way you see things, and the things will change.

Webmate
Επικοινωνία:

Re: θέλω να μάθω με ποιο τρόπο γίνεται να μένουν στατικά div όταν πας σε άλλη σελίδα

Δημοσίευση από Webmate » 07 Ιούλ 2017 16:17

react javascript framework και components βάση αυτών λειτουργεί το facebook για περισσότερες πληροφορίες κάνε ένα google search. Το facebook επίσης χρησιμοποιεί και το react router για να υπάρχει και ιστορικό στην πλοήγηση

Άβαταρ μέλους
tk12345
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tk12345 » 29 Αύγ 2017 00:42

Εναλλακτικά, αν θέλεις να κάνεις κάτι πολύ απλό μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα παλιομοδίτικα frames.

Απάντηση

Επιστροφή στο “JavaScript και Frameworks”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες