Αρχάρια στο affiliate marketing

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
MaryRose119

Δημοσίευση από MaryRose119 » 12 Φεβ 2015 19:00

Καλησπερα καταρχας!!!! Εχω φτιαξει μια ομαδα στο facebook η οποια εχει περιπου 10000 like και στην οποια ανεβαζουμε αστεια βιντεακια , και εχω δυο ερωτησεις επι του θεματος
1. Οι περισσοτερες δημοσιευσεις μας ξεπερνουν τις 200 κοινοποιησεις χρηστων ομως ειναι σωστος ο τροπος αξιολογησης της σελιδας μου?

2. Πως μπορω να εκμεταλευτω το affiliate marketing ωστε να βγαζω χρήματα απο αυτη τη σελίδα μου?

Σας ευχαριστω!!! Μαρια <3

Άβαταρ μέλους
George - Linkwise

Δημοσίευση από George - Linkwise » 13 Φεβ 2015 19:15

Καλησπέρα Μαρία

Χαίρομαι που αποφάσισες να ασχοληθείς με το affiliate marketing.

Όσον αφορά τη σελίδα σου, κατ'αρχήν το γεγονός ότι οι κοινοποιήσεις που κάνεις είναι δημοφιλείς στους χρήστες σου, είναι πολύ καλό σημάδι για τη δυναμική της σελίδας. Ωστόσο δεν σημαίνει απαραίτητα ότι αυτό είναι το καλύτερο κριτήριο αξιολόγησης για την αποτελεσματικότητα που θα έχει στο affiliate marketing.

Αυτό που θέλω να πω, είναι πως είναι λογικό τα αστεία βιντεάκια να έχουν απήχηση στους χρήστες, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι το ίδιο θα συμβεί προωθώντας affiliate προγράμματα και αυτό γιατί τα περισσότερα έχουν εμπορικό χαρακτήρα, είναι δηλαδή κατά βάση e-shops.

Σε κάθε περίπτωση όμως, θα άξιζε να εξετάσουμε την περίπτωση με περισσότερη λεπτομέρεια. Θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις μαζί μας στο 210 2419595 (ή μέσω της φόρμας επικοινωνίας) ώστε να μιλήσετε με κάποιον affiliate manager της Linkwise. Αφού του πείτε ποια είναι η σελίδα σας θα αξιολογήσει τις δυνατότητες συνεργασίας και θα σας κατευθύνει ανάλογα.
Linkwise Affiliate Network

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης