Απορία πάνω στο έτοιμο θέμα Amici gia Wordpress

WordPress Themes

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Apokotos

Δημοσίευση από Apokotos » 14 Μάιος 2015 18:41

Γεια σας τελευταία ασχολούμε με το wordpess αν και ακόμα είμαι σε αρχικό στάδιο και έχω μια απορία.

Ένα θέμα του wordpress όπως αυτό το Amici, http://themeforest.net/item/amici-a-del ... me/8657802

Αν το αγοράσω και το χρησιμοποιήσω για έναν πελάτη μου μπορεί να το αγοράσει και να το χρησιμοποιήσει και ένας άλλος designer, developer για έναν πελάτη του σωστά ;

Είδα ένα website με αυτό το θέμα, άρα αυτό που γίνεται με ένα θέμα όπως αυτό είναι ότι το αγοράζεις και απλά του αλλάζεις τις φώτος και το σήμα,λογότυπο ;

Άρα μπορεί να υπάρχουν πολλά websites με το ίδιο θέμα αλλά απλά αλλάζουν οι φωτογραφίες και το λογότυπο ;

Πόσο χρεώνετε εσείς ένα website που θα φτιαχτεί με ένα έτοιμο τέτοιο theme όπως το Amici ;

Άβαταρ μέλους
lefta4klik
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lefta4klik » 15 Μάιος 2015 10:50

150-200 ευρώ το πολύ ανάλογα πόσο δύσκολο θα είναι να σεταρεις το θέμα

Apokotos

Δημοσίευση από Apokotos » 15 Μάιος 2015 11:54

Σε ευχαριστώ για την απάντηση εκεί υπολόγιζα και εγώ αφού όπως καταλαβαίνω το ίδιο theme λογικά το χρησιμοποιούν εκατοντάδες αν όχι χιλιάδες άλλα websites σωστά, απλά αλλάζοντας του ο καθένας φωτός,κείμενο,λογότυπο έτσι ;

neaegnatia

Δημοσίευση από neaegnatia » 24 Μάιος 2015 11:03

Τα πάντα έχουν να κάνουν με τι σετάρισμα το κάνεις. Αν για παράδειγμα βάλεις το λογότυπο του πελάτη πειράξεις από το panel τα χρώματα κάνεις εγκατάσταση το wordpress το theme ect. τότε πιστεύω 300 ευρώ μαζί με την αγορά του theme είναι μια φυσιολογική τιμή καθώς περίπου 1 με 2 μέρες να το κάνεις.
Τώρα εάν πειράξεις κώδικα , μπεις στο fuction .php και αρχίζεις και το βελτιστοποιείς δημιουργείς μερικά νέα template αλλάζεις css js, προσθέτεις άλλες λειτουργίες ect τότε μπορεί να πάρεις και 600 - 700 για εμένα. Πάντα έχει σχέση το τι κάνεις γιατί και στα 2 δουλειά κάνεις αλλά στο 1 θελεις 2 μέρες στο άλλο 1 - 2 εβδομάδες καθώς πρέπει να δεις και πως είναι φτιαγμένο το theme.

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress Themes”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης