Η εμπειρία μου με το Odyssey !!!

συζητήσεις για το Ελληνικό Odyssey CMS

Συντονιστές: korgr, WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
canopus

Δημοσίευση από canopus » 25 Απρ 2013 14:59

Θέλω να πω κάποια πράγματα για την εμπειρία μου με το Odyssey :pint:

Πριν κάποια χρόνια μπέικα στον κόσμο του προγραμματισμού και αφού δοκίμασα ένα κάρο cms αποφάσισα να φτιάξω ένα δικό μου. Το cms μου προχώρησε σε έναν αρκετά καλό βαθμό και είχα φτάσει στο σημείο να δημιουργώ ότι site ήθελα. Μέχρι που κάποια γεγονότα ( υγείας ) με έκαναν να το παρατήσω. Επιστρέφοντας στην « δουλειά μου » και στον προγραμματισμό είδα ότι έχω μείνει πολύ πίσω. Έτσι, σκεφτικά να ψάξω για κάποιο CMS και… έπεσα πάνω στο Odyssey ( + στον Νότη ).

Ας πούμε καλύτερα για το odyssey… και ας αφήσουμε τον Νότη στην άκρη, τον οποίο δεν ξέρω πώς να ευχαριστήσω για τον χρόνο και την υπομονή που έδηξε μέχρι τώρα (και θα συνεχίσει να δείχνει... Ε φανταστικέ Νότη; )

Καταλαβαίνω απόλυτα αυτούς που πιάνουν ένα joomla/wordpress/drupal/κλπ και έχουν τις γνώσεις να το σκίσουν για να δημιουργήσουν ένα site της προκοπής. Ναι τους καταλαβαίνω και δεν ζητάω από αυτούς να δοκιμάσουν το Odyssey ( απλά κάντε το παιδιά… )

Θέλω να ζητήσω από όλους τους υπόλοιπους, οι οποίοι στήνουν ένα joomla/wordpress/drupal/κλπ για να παράγουν 5-10 site, να δοκιμάσουν το Odyssey.

Η εγκατάσταση είναι απίστευτα εύκολη, Το να προσαρμόσεις ένα template πάνω στο odyssey απαιτεί μηδαμινές γνώσεις προγραμματισμού και το μόνο που χρειάζεται είναι να καταλάβεις την λογική…
Το support από τον Νότη γίνετε ποιο γρήγορα, από μια αναζήτηση στη Google!!
Σε ότι αφορά το SEO το Odyssey είναι πλήρης και για εμένα προσφέρει πολύ περισσότερα από τα παραπάνω cms.

Σε γενικές γραμμές μόνο αν το δοκιμάσεις θα καταλάβεις.

Με λίγα λόγια το odyssey τα σπάει. :kaloe:

Παιδιά όποιος θέλει, μπορεί να ενοχλήσει και εμένα για βοήθεια σχετικά με το odyssey και αν δεν μπορώ να λύσω το πρόβλημα εγώ… θα πρήξουμε τον Νότη! :whistle:

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 25 Απρ 2013 15:17

Ωωωω τι έκπληξη!
Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου τον καλύτερο debugger που θα μπορούσε να μου τύχει! :D

Να 'σαι καλά φιλαράκι! :wink:

gvre
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvre » 25 Απρ 2013 16:39

canopus έγραψε:Θέλω να ζητήσω από όλους τους υπόλοιπους, οι οποίοι στήνουν ένα joomla/wordpress/drupal/κλπ για να παράγουν 5-10 site, να δοκιμάσουν το Odyssey.
Συνήθως, αυτοί χρησιμοποιούν έτοιμα templates οπότε δεν τους βολεύει να χρησιμοποιήσουν άλλα CMS. Πάντως είναι πολύ θετικό που δημιουργούνται πράγματα από το μηδέν και δε μένουν όλοι στα έτοιμα.

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webdevgr » 25 Απρ 2013 17:46

Ελπίζω πολύ σύντομα να βρω τον χρόνο και να το τιμήσω όπως πραγματικά του αξίζει. Από τις γρήγορες ματιές που του έχω ρίξει κατά καιρούς πιστεύω ότι είναι πραγματικά αξιόλογο!!

Άβαταρ μέλους
canopus

Δημοσίευση από canopus » 25 Απρ 2013 20:15

gvre έγραψε:
canopus έγραψε:Θέλω να ζητήσω από όλους τους υπόλοιπους, οι οποίοι στήνουν ένα joomla/wordpress/drupal/κλπ για να παράγουν 5-10 site, να δοκιμάσουν το Odyssey.
Συνήθως, αυτοί χρησιμοποιούν έτοιμα templates οπότε δεν τους βολεύει να χρησιμοποιήσουν άλλα CMS. Πάντως είναι πολύ θετικό που δημιουργούνται πράγματα από το μηδέν και δε μένουν όλοι στα έτοιμα.

Φίλε μου έχεις δίκιο σε αυτό που λες.

Εννοείτε ότι δεν θα κάτσουμε (εγώ τουλάχιστον) να περάσουμε εμείς το template για αυτούς που «βαριούνται» … Σίγουρα όμως υπάρχει όρεξη για «άπυρη» βοήθεια, σε ότι και αν χρειαστούν αυτοί που θέλουν να κάνουν κάτι πραγματικά σωστό.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Odyssey CMS”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης