Αντιμετώπιση καταχρηστικής συμπεριφοράς από προγραμματιστή.

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Απάντηση
kate21

Αντιμετώπιση καταχρηστικής συμπεριφοράς από προγραμματιστή.

Δημοσίευση από kate21 » 27 Νοέμ 2017 01:53

Πριν λίγα χρόνια ανέθεσα την κατασκευή ιστοσελίδας μου σε προγραμματιστή ο οποίος κατοχύρωσε το domain στο ονομά του και στα επόμενα χρόνια εγώ τον πλήρωνα τα τέλη κατοχύρωσης, φιλοξενίας και αναβάθμισης της ιστοσελίδας.

Μια ωραία μέρα αρχίζει να κάνει τα δικά του και να μην ακούει αυτά που του λέω. Αντιλαμβάνομαι ότι έχει γυρίσει τον κώδικα στο adsense και έχει βάλει το δικό του και μου παίρνει τα διαφημιστικά έσοδα.

Έχω κάνει καταγγελία στη Google και άλλες πόσες καταγγελίες αλλά δεν είναι εύκολο να βγάλω άκρη επειδή έχει κατοχυρώσει το domain στο ονομά του.

Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποια λύση;

Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Re: Αντιμετώπιση καταχρηστικής συμπεριφοράς από προγραμματιστή.

Δημοσίευση από webdevgr » 27 Νοέμ 2017 09:56

Δυστυχώς υπάρχουν κι αυτοί οι "προγραμματιστές" όπως υπάρχουν και οι κακοί πελάτες.

Από τη στιγμή που δεν έχεις τίποτα στο όνομα σου, κι ειδικά αν δεν έχετε υπογράψει κάποιο συμφωνητικό που να τα περιγράφει όλα αναλυτικά, μάλλον δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα.

Εκτός κι αν είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις αρκετά λεφτά σε δικηγόρο, με μοναδικά αποδεικτικά στοιχεία τα emails που πιθανόν έχετε ανταλλάξει και περιμένοντας αρκετά χρόνια στο σάπιο δικαστικό σύστημα.

Αν δεν πρόκειται για κάποιο brand name εταιρείας, βρες ένα παραπλήσιο domain και μετέφερε τη σελίδα σου εκεί να ησυχάσεις.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης