Sound Sharing

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Argykaraz
Επικοινωνία:

Sound Sharing

Δημοσίευση από Argykaraz » 08 Οκτ 2009 08:23

Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα με το οποιο να μοιραζομαστε τον ηχο μεσω LAN σε 2 υπολογιστες...

Τι εννοω?
Σημερα το πρωι που ξυπνησαμε με τον αδερφο μου, ο μικρος εβαλε τραγουδια στον υπολογιστη του..
Ζηλεψα και ηθελα να βαλω και εγω. Ομως τα τραγουδια που εβαζε ο μικρος ηθελα να τα βαλω και εγω.. Και μου ηρθε η φαινη ιδεα να υπηρχε η δυνατοτητα, οτι ακουει ο αλλος, να το ακουω και εγω στον υπολογιστη μου, ετσι ωστε να μην παιζουν 2 διαφορετικα τραγουδια μες στο σπιτι...
θα μου πεις και γιατι δεν δυναμωνεις την φωνη να ακουτε και οι 2?
για δες την ωρα που δημιουργησα το post... θα δυναμωνες εσυ την ενταση σε πολυκατοικια με γερους και μωρα παιδια τετοια ωρα?? δεν νομιζω...

Γιαυτο θελω και εγω να ακουω οτι ακουει ο μικρος στο δωματιο του και να απολαμβανω μουσικη, με προσωπικο dj τον μικρο μου αδερφο. Να μην χρειαζεται καν να παταω το κουμπι που αλλαζει τραγουδια!

θελω πληρη αυτονομια!
χιχιχιχιιχχιχι
:P
My skin is my Sin...

RedHat

Sound Sharing

Δημοσίευση από RedHat » 08 Οκτ 2009 10:47

ψάξε για το winamp kai shoutcast που έχει. Μπορείς να φτιάξεις online radio που ότι παίζει το winamp μπορείς και το ακούς και εσύ ακόμη και μέσω lan και internet αν θέλεις.

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Sound Sharing

Δημοσίευση από Stathis » 08 Οκτ 2009 12:17

Δοκίμασε αυτό αν σου κάνει , δεν έχω χρόνο δυστυχώς να το διαβασω όλο τώρα http://www.microsoft.com/canada/home/mu ... house.aspx

Άβαταρ μέλους
Argykaraz
Επικοινωνία:

Sound Sharing

Δημοσίευση από Argykaraz » 09 Οκτ 2009 07:06

Μολις το δοκιμασα... δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο...
Απλα σου λεει πως να μοιραζεις τα αρχεια μεσω δικτυου..
εγω αυτο που θελω ειναι μολις ο μικρος βαζει τραγουδια στο πισι του, να παιζουν απευθειας τα ιδια και στον δικο μου... κατι σαν Online radio/streaming αλλα μεσω δικτυου... να μπορω να ακουω οτι ακουει και αυτος...
καμια αλλη βοηθεια?
My skin is my Sin...

Άβαταρ μέλους
Argykaraz
Επικοινωνία:

Sound Sharing

Δημοσίευση από Argykaraz » 09 Οκτ 2009 09:06

Καταφερα να κανω κατι σαν ραδιοφωνικος σταθμος...
παρ ολα αυτα δεν ειναι καλο... υπαρχει μεγαλη καθυστερηση στον ηχο εως και ενα ολοκληρο λεπτο μερικες φορες!
δειτε εδω... εκανα οτι λεει...
http://www.amd.com/us-en/Processors/Com ... 00.html#SS

υπαρχει περιπτωση να βρουμε κατι αλλο? δεν μας κανει αυτο... θελω να μην υπαρχει καθυστερηση... καμια ιδεα?
My skin is my Sin...

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Sound Sharing

Δημοσίευση από Zizo » 09 Οκτ 2009 14:25

αυτό που έκανα εγώ μια φορά

πέρνεις ένα καλώδιο ώστε να φτάνει απτο pc του bro σου μέχρι το δικό σου...

ή παίρνει έναν αντάπτορα ώστε από την πράσινη τρύπα αυτός να βάζει 2 καλώδια ή αν υποστηρίζει η κάρτα ήχου να έχει 2 εξόδους ταυτόχρονα μια χαρά.

μετά βάζεις την άλλη άκρη του καλωδίου σε είσοδο στο pc σου όπως σαν μικρώφονο ή σαν Line in.

Ξε-mute-άρεις την είσοδο που μικροφώνου ή line in και έτσι ακούς και ότι ακούει ο bro σου και ότι κάνεις στο pc σου αν παίζεις κάνα game πχ...

What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
Argykaraz
Επικοινωνία:

Sound Sharing

Δημοσίευση από Argykaraz » 09 Οκτ 2009 18:39

Καλη περιπτωση αυτη. Φυσικα και το εχω σκεφτει...
Το σπιτι ομως γενικα ειναι καλωδιωμενο..!
Αν τραβηξουμε αλλο ενα καλωδιο η μανα μας, θα μας γδαρει ζωντανους και υστερα θα παθει εγκεφαλικο...! προκειμενου να γλιτωσουμε τετοιες καταστασεις, θα ελεγα να χρησιμοποιησουμε κανα software....
Αν δεν βρεθει κατι, δεν θα πεθανουμε κιολας....
οσο να ναι ομως, κολλησα με αυτο και το ψαχνω και εγω... χωρις επιτυχια ομως...
My skin is my Sin...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες