προβλημα με windows 7...sos

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
karadreas

Δημοσίευση από karadreas » 06 Μαρ 2011 22:40

Καλησπερα σας..!

Αντιμετοπιζω απο εχτες ενα μεγαλο προβλημα με το pc μου!εχω εγκατεστημενα windows 7 τα οποια δεν ειναι αυθεντικα...!και εκανα update στο sp1 και μου εβγαλε το συνιθισμενο για να κανω activate τα windows!!εψαξα στο διαδυκτιο για να βρω ενα προγραμμα για να κανω activate!βρηκα ενα αλλα δεν θυμαμε πωσ το λενε!μην πολυλογο το εγκατεστησα και μου ζητησε restart και με το που το εκανα restart οταν ανηγει το pc δεν με βγαζει στo bios μονο μια μαυρη οθονη και δενκανει τπτ απλα λειτουργει το μηχανημα απλα δεν κανει τπτ μια μαυρη οθονη εγω δεν βλεπω τιποτα στην οθονη!

οποια βοηθεια ευπροσδεκτη! Ευχαριστω προκαταβολικα!

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 07 Μαρ 2011 00:32

Επισήμως όπως αντιλαμβάνεσαι δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις βοήθεια για τέτοια θέματα....

Προφανώς αυτό που έκανες έχει επέμβει στο bios της m/b (είναι τελείως διαφορετικό πράγμα οι ρυθμίσεις του bios και του λειτουργικού που έχεις, των win δηλαδή).

Εάν γνωρίζεις πώς, να κάνεις reset την m/b (ανοίγεις τον υ/η, βρίσκεις το σχετικό jumper, το "γεφυρώνεις" έχοντας αφαιρέσει ΟΛΕΣ τις υποδοχές του ρεύματος που καταλήγουν απο το τροφοδοτικό σου στην m/b, καθώς και την μπαταρία της, αφαιρείς τον δίσκο και αφού ενώσεις πάλι τις ηλεκτρικές καλωδιώσεις αλλά χωρίς τον δίσκο, δοκιμάζεις πλέον την επαναλειτουργία της.
Εάν πάνε όλα καλά τότε πλέον συνδέεις και τον δίσκο και ΙΣΩΣ τα win ξεκινήσουν είτε κανονικά είτε σε safe mode.

Αυτά τα ολίγα....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες