Δημιουργία Βίντεο με web camera

Ένας χώρος για τις δικές σας multimedia δημιουργίες.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
giouli73

Δημοσίευση από giouli73 » 28 Δεκ 2012 20:16

Καλησπέρα σας. Το θέμα ίσως υπάρχει. Έψαξα αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι. Θέλω να φτιάξω διάφορα βίντεο δείχνοντας κάποιες κατασκευές και να τα ανεβάσω σε κάποια σελίδα και στο you tube. Θέλω να το κάνω με web camera. Ψάχνοντας βρήκα ότι μπορώ να το κάνω απευθείας από to you tube. Αλλά εκεί αν μου αρέσει το αποτέλεσμα μπορώ να το ανεβάσω μεν στο you tube αλλά αν κατάλαβα καλά δεν θα το έχω αποθηκευμένο στον υπολογιστή μου. Εκτός αν το κατεβάσω με τους γνωστούς τρόπους. Μετά βρήκα ότι γίνεται και με το windows live movie maker. Δοκίμασα αλλά δεν άκουγα την φωνή μου. Έχει τέτοια επιλογή να γράφεις τη φωνή σου? Μήπως δεν έκανα κάτι καλά? Γενικά θέλω κάτι δωρεάν αν υπάρχει η δυνατότητα που να γράφω και εικόνα πως κάνω τις κατασκευές αλλά και να μιλάω. Επίσης μετά αν μπορώ να προσθέτω σχόλια ή να κάνω κάποια επεξεργασία π.χ. slow motion Κλπ. Ελπίζω να καταλάβατε και να μην σας κούρασα.

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 28 Δεκ 2012 23:16

Θες μόνο να γράφεις την webcam ή και την οθόνη σου?

Δεν γνωρίζω free προγράμματα αλλά αν ψάξεις στο google σίγουρα θα βρεις. Αν πάλι όμως βρίσκεις εύκολο το windows live movie maker τότε μπορείς να μείνεις εκεί. Σίγουρα θα υπάρχει κάπου ρύθμιση να αλλάξεις το κανάλι ηχογράφησης.

Αν η webcam έχει και cd μαζί, μπορεί να έχουν βάλει αυτοί κάποιο πρόγραμμα δώρο.
Εικόνα
What you waiting for?

giouli73

Δημοσίευση από giouli73 » 29 Δεκ 2012 00:57

Δεν θέλω να γράφω την οθόνη. Έχω το camtasia για αυτό. Μόνο από webcam θέλω να γράφω. Αν γνωρίζετε και με πληρωμή να τους ρίξω μια ματιά. Έτσι κι αλλιώς θα αργήσω λίγο να το υλοιποιήσω και θέλω να είναι και επαγγελματική δουλειά. Γενικά δεν τα πολυξέρω με τις κάμερες. Αν υπάρχουν κάμερες με cd που μπορείς να γράφεις να πάρω μια τέτοια αν είναι. Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 29 Δεκ 2012 20:37

Το cd που ανέφερα το ανέφερα σαν δώρο για την αγορά της κάμερας. Μπορεί μαζί με την κάμερα να είχε δώρο μέσα και κάποιο cd με κάποιο πρόγραμμα μέσα.

Αυτό που θες είναι απλά να πάρεις σήμα απτην κάμερα. Την επεξεργασία την κάνει όπου θες μετά.
Δοκίμασε με τον γνωστό VLC player.
http://www.youtube.com/watch?v=5Z5c28rd5Wk
Εικόνα
What you waiting for?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Δημιουργίες Εικόνας, Video & Ήχου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης