Γιάννης κερνάει, γιάννης πίνει... Ermis Web Awards

Σχόλια από τον χώρο του Web Design, Web Development.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
GhostShip

Δημοσίευση από GhostShip » 10 Δεκ 2006 04:21

KGP έγραψε:
GhostShip έγραψε:
Το οτι τα έχω "φωτογραφίσει" στον Πάνο, αυτό για εσάς τους υπόλοιπους θα πρέπει να σας περισσεύει. Μόνο εγώ και ο Πάνος ξέρουμε για ποιούς μιλάμε.
pos eise toso....sigouros?
Είμαι πολύ σίγουρος. ΑΠΟ και ΚΛΕΙΕΤΑΙ να ξέρετε το όνομα αυτών στους οποίους αναφέρομαι. Μπορεί αν πω ο τάδε να τον γνωρίζεις, αλλά έτσι ξεκάρφωτα μόνο υποθέσεις και εικασίες μπορεί να κάνει κάποιος, σαν να παίζει λότο ένα πράγμα.

Αν δεν έχεις ζήσει πρόσωπα, καταστάσεις και γεγονότα μέσα στην Forthnet, ότι και να ακούει κάποιος που δεν ήταν μέσα σε αυτά τα γεγονότα, δεν μπορεί να ξέρει πραγματικά. Τα ονόματα τα ξέρω μόνο εγώ και ο Πάνος ( αν κατάλαβε από την "φωτογράφιση" )!!

Σχετικά με τα όσα λές για τις ομάδες εκείνες του πληθυσμού που έχουν μια ιδιατερότητα, έχεις δίκιο, και συμφωνώ. Αλλά πιστεύω οτι υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά πράγματα να κοιτάξει μια κοινωνία να τα βελτιώσει.

Άβαταρ μέλους
Αλέξης

Δημοσίευση από Αλέξης » 10 Δεκ 2006 12:01

www.thefwa.com
www.ultrashock.com

Δεν νομίζω να υπάρχουν καλύτερα βραβεία παγκοσμίως από αυτά. Δείτε πως δουλεύουν και πως βραβέυουν τις σελίδες για να μην λέμε ότι θέλουμε. Συμμετέχουν όλοι χωρίς κόστος συμμετοχής και βλακείες ακόμα και στην αξιολόγηση. Νομίζω ότι λειτουργεί το σύστημά τους πολλά χρόνια μια χαρά, κύριε Σαμπράκο! Αφού δεν μπορούν οι κύριοι να πάρουν βραβείο εκεί, ας δώσουν ένα στον εαυτό τους. Κρίμα είναι! :wink:

Άβαταρ μέλους
JavaS

Δημοσίευση από JavaS » 12 Δεκ 2006 20:09

Για μένα το θέμα έχει κλείσει. Το δυσάρεστο είναι ότι αρκετοί έχουν μείνει με την εντύπωση ότι εμένα μου φταίει ο Σαμπράκος.
Δεν μου φταίει σε τίποτα ο ίδιος, το ανέλυσα διεξοδικότερα νωρίτερα.
Όσο αφορά στα ermis, για μένα ΔΕΝ είναι βραβεία που με αφορούν γιατί αν δείξω τη δουλειά μου σε κάποιους και τους ζητήσω να με αξιολογήσουν, αυτοί θα ήθελα να είναι άνθρωποι που να γνωρίζουν και όχι διαφημιστές και marketeers. Θίγομαι όμως από το θεσμό και αντιδρώ, γιατί πλασάρετε ως "οι καλύτεροι του web design στην Ελλάδα". Για μένα δεν είναι και πιστέυω πως για αρκετούς εδώ μέσα ισχύει το ίδιο.

Θα προτιμούσα, όπως ξαναείπα, να ονομάζονται Ermis Internet Marketing Awards και όχι web awards.

Για το λόγο αυτό και δεν πρόκειται ποτέ να συμμετάσχω.

Αν τώρα μαζευτούν 10 άτομα του χώρου και αποφασίσουν να θέσουν τις βάσεις για τη δημιουργία ενός θεσμού που να βραβεύει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ web design έργα, τότε ευχαρίστως να βοηθήσω υλικά και πνευματικά και με όποιο άλλο τρόπο μπορώ.

Δεν πρόκειται όμως να ασχοληθώ με ένα θεσμό που επιβραβεύει τη καλύτερη διαφήμιση. Δεν είμαι διαφημιστής και δεν με ενδιαφέρει να γίνω.

Συστήνω μάλιστα, να ασχοληθούμε περισσότερο με τη πρόταση του billt για τη δημιουργία ενός συλλόγου/οργανισμού/σωματείου/(όπως θέλετε πείτε το) επαγγελματιών του χώρου και να αφήσουμε τους διαφημιστές να χαριεντίζονται μεταξύ τους.
en telh, PHP kai agios o theos.. ASP kai agia MS :P dialegeis kai perneis :P

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 12 Δεκ 2006 20:36

kalos oi kakos chriazese tous diafimistes oso kai esi eise anagkaios se autous...

ektos an to "pezeis mia apo ola....choris tzatziki" opos einai sinithismeno
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
JavaS

Δημοσίευση από JavaS » 12 Δεκ 2006 22:11

@KGP: Ναι τους χρειάζεσε για να βγάλεις λεφτά! :-) Εγώ δεν λέω ότι δεν χρειάζονται, αλλά ότι δεν είναι αρμόδιοι για να βραβεύσουν μία δουλειά της κατηγορίας web design και development. Με απλά λόγια, τα βραβεία τηλεόρασης τα απονέμουν οι άνθρωποι και οι παράγοντες της τηλεόρασης (σκηνοθέτες, ηθοποιοί, παραγωγοί, τεχνικοί), όχι οι διαφημιστές οι πελάτες των οποίων εμφανίζονται στις ταινίες! Θα ήταν σαν να εμφανιζόταν η TIM στην κριτική επιτροπή που φήφισε καλύτερη σειρά το "ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ"!!!
en telh, PHP kai agios o theos.. ASP kai agia MS :P dialegeis kai perneis :P

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 13 Δεκ 2006 00:29

den prokite na sinechiso tin oli kouventa... emeno se auta pou eiche pei se antistichei kouventa... pou eiche kai "entasi"

choris pareksigisei vevea ... apla den echei telos :wink:
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Δημοσίευση από Expl0it » 15 Δεκ 2006 15:51

Μπα είπες να σταματήσεις ??? Να ψάξω δηλαδή να βρω ποιος φούρνος γκρεμίστηκε ? :lol:
LET THE C0DER IN YOUR LIFE
Fatal Error: Unable to read 3555 bytes in /root/head/brain/task.php on line 0

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 15 Δεκ 2006 16:06

tou katseli

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Δημοσίευση από Expl0it » 20 Δεκ 2006 02:16

KGP έγραψε:tou katseli
Τι είπες τώρα ??? Όχι ρε φίλε :( Και ήταν καλός φούρνος...
LET THE C0DER IN YOUR LIFE
Fatal Error: Unable to read 3555 bytes in /root/head/brain/task.php on line 0

Εικόνα

venix_

Δημοσίευση από venix_ » 02 Φεβ 2007 14:39

e den to pistevo oti tha evlepa minimata gia to "thesmo" Web Awards, grammena to Dekembrio tou 2006!
Alla tha mou peite, efoson o "thesmos" iparxei :) kai to 2007 paromoia pragmata tha graftoun.

Venix

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 02 Φεβ 2007 16:17

για σου κούκλα! :P χρόνια και ζαμάνια.. αλλά όλα ίδια μένουν.. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

smiley

Δημοσίευση από smiley » 02 Φεβ 2007 16:38

και ας μην έχω εμπειρία... :beauty: πολύ... στους άλλους δεν θα μπορέσουμε... :arrow:

Άβαταρ μέλους
GhostShip

Δημοσίευση από GhostShip » 02 Φεβ 2007 16:41

By the way, δεν ξέρω αν σας το είπα, αλλά τελικά αποφάσισα να στείλω κάτι του χρόνου, έτσι για να σπάσουμε πλάκα. Και φυσικά το φτιάχνω ήδη.

Φυσικά ΔΕΝ θα ξέρει κανείς πλην ελαχίστων εκλεκτών φίλων εδώ, οτι το site θα είναι δικό μου. Θα ακολουθήσω και εγώ την τακτική της Forthnet, και θα βάλω άλλους συντελεστές...χεχε...

Δέχομαι προτάσεις για το ποιός θέλει να είναι στους συντελεστές του χρόνου!! Γιάννη θα σε βάλω project manager, μιας που είσαι και το boss !! χαχα...

Είδες καμμιά φορά, τα τραγούδια μέσα από την ζωή είναι βγαλμένα. Όλα τρίγύρω αλλάζουνε και όλα τα ίδια μένουν....
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 02 Φεβ 2007 16:42

Flash Animator πρέπει να με βάλεις που δεν ξέρω τίποτα.. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
GhostShip

Δημοσίευση από GhostShip » 02 Φεβ 2007 16:49

Ωραίος, έκλεισες ως flash annimator. Τώρα το αν θα έχει ή όχι flash, δεν πειράζει, εγώ θα σε βάλω, και ας δεν έχει... Μήπως θα το πάρουν χαμπάρι ?
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Web Usability & Accessibility”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης