Το DVD δεν ανοιγει...

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cristusflo
Επικοινωνία:

Το DVD δεν ανοιγει...

Δημοσίευση από cristusflo » 02 Νοέμ 2007 21:06

Χρειαζομαι επειγοντως help...εχω εναν φορητο Toshiba εδω και λιγο σχετικα καιρο και μετα απο λιγες μερες οποτε βαζω ενα dvd ή cd και παταω στο εικονιδιο ανοιγμα δεν τα ανοιγει ανταυτου βγαζει το εξης...

Εικόνα

δλδ ζηταει να κανω format τον δισκο...αν παω ομως στην αναζητηση των vista και βαλω καποιο file οπως καποιο mp3 που ειναι μεσα σε ενα δισκο τοτε το βρισκει!!!!!!!!!!!!

Πηγα στο contol panel και εβαλα οταν βαζω καποιο δισκο με αρχεια να κανει ερωτηση ( για το αν θα τα ανοιξει σε φακελο ή θα παιζει το dvd σαν ταινια κτλ... ) αλλα τπτ...

Καμια ιδεα??

Ευχαριστω πολυ[/img]

Άβαταρ μέλους
atthestreets

Το DVD δεν ανοιγει...

Δημοσίευση από atthestreets » 02 Νοέμ 2007 22:15

Γιαααα πατα την συντόμευση Win+E (win το κουμπακι διπλα στο Ctrl) Χμμ... Ποιος σου είπε να βάλεις Vista??? :wink:

Άβαταρ μέλους
cristusflo
Επικοινωνία:

Το DVD δεν ανοιγει...

Δημοσίευση από cristusflo » 02 Νοέμ 2007 22:26

atthestreets έγραψε:Γιαααα πατα την συντόμευση Win+E (win το κουμπακι διπλα στο Ctrl) Χμμ... Ποιος σου είπε να βάλεις Vista??? :wink:

τπτ :( το ιδιο βγαζει παλι...κατα τα αλλα και αντιγραφη cd και dvd κανω με το nero και μετα τα βλεπω σε αλλο pc...αλλα αυτο συνεχιζει να μην ανοιγει τπτ κ να ζητα διαμορφωση δισκου!!
:o

μαζι με τα vista το πηρα το μηχανημα...ειναι εντυπωση μου ή ειναι οντως πολυ πιο βαρια απο τα xp ?

Άβαταρ μέλους
atthestreets

Το DVD δεν ανοιγει...

Δημοσίευση από atthestreets » 02 Νοέμ 2007 22:28

Χμμ.. ναι.. Πολυ πιο βαρια.. Και εγω που πήρα laptop ειχε vista αλλα τα εστειλα. Δυσκολα μεν αλλα τα εστειλα..

Άβαταρ μέλους
cristusflo
Επικοινωνία:

Το DVD δεν ανοιγει...

Δημοσίευση από cristusflo » 02 Νοέμ 2007 22:44

atthestreets έγραψε:Χμμ.. ναι.. Πολυ πιο βαρια.. Και εγω που πήρα laptop ειχε vista αλλα τα εστειλα. Δυσκολα μεν αλλα τα εστειλα..

παντως με διευκολυνουν αρκετα τα vista στο θεμα του δικτυου...ενω πριν ηταν ολοκληρη διαδικασια...ιδιως αν το ενα μηχανημα ειχε τα 98 και το αλλο ta xp τωρα εχει γινει plug & play....χωρις δωδ ομως :( :(

Άβαταρ μέλους
atthestreets

Το DVD δεν ανοιγει...

Δημοσίευση από atthestreets » 04 Νοέμ 2007 16:10

Να κατεβάσεις το NOD32 και να κανεις ενα καλό scan... Ισως σε βοηθήσει...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες