Προβλημα με Ηχεια [Coby cs-p31]

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Inprevious

Δημοσίευση από Inprevious » 03 Απρ 2011 20:25

Γεια σας παιδια εχω το εξης προβλημα,εχω τα ηχεια Coby cs-p31 και οταν ειχα τα windows vista μου παιζαν κανονικα, δηλαδη η ενταση τους ηταν στα τερματα..Εκανα χθες φορματ το pc και εβαλα windows xp pro sp3. Και δεν ακουγονται σχεδον καθολου..... ελαχιστα...

Μπορειτε να με βοηθησετε?

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 04 Απρ 2011 01:28

Να σιγουρευτείς ότι τα ηχεία λειτουργούν κανονικά πχ. σε άλλον υ/η.

Η ρύθμιση του ήχου επιτυγχάνεται με 3 τρόπους, από την ρύθμιση έντασης των windows, από το πρόγραμμα αναπαραγωγής και από τα ηχεία. Το πρόγραμμα ήχου θα έχει και control panel για επιπλέον ρυθμίσεις και δοκιμές.

Απαιτείται να είναι απολύτως σωστή η εγκατάσταση του προγράμματος οδήγησης (driver) ήχου στον υ/η (με το μοντέλο της m/b και με αναζήτηση στο support site του κατασκευαστή θα βρείς το κατάλληλο πρόγραμμα που πρέπει να εγκατασταθεί, σε σχέση με τα windows -- xp και όχι vista -- που έχεις εγκαταστήσει)
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης