Εκτυπωτής laser περιλαμβάνει τονερ?

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
bikiaV

Δημοσίευση από bikiaV » 20 Μάιος 2012 13:29

Γεία σας, ενδιφέρομαι για αγορά ενός Samsung εκτυπωτή έγχρωμου laser, η ερώτηση μου είναι η εξής: Κατα την αγορά του περιλαμβάνει μέσα toner? και είναι έτοιμος για χρήση? έστω για μερικές εκτυπώσεις ?διότι αυτή την στιγμή δεν διαθέτω χρήματα για να αγοράσω και τονερ

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 20 Μάιος 2012 21:16

Στις περισσότερες των περιπτώσεων περιλαμβάνονται όλα τα αναλώσιμα που απαιτούνται -πλην χαρτιού-. Ο τελικός χρήστης χρειάζεται να τοποθετήσει τα τόνερ στις υποδοχές.

Αν θες, πες μας το μοντέλο του εκτυπωτή, για να δούμε τι περιλαμβάνεται στο πακέτο

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 20 Μάιος 2012 21:38

Δεν ξέρω για τις άλλες εταιρίες αλλά η hp δεν βάζει usb καλώδιο.

bikiaV

Δημοσίευση από bikiaV » 21 Μάιος 2012 01:09

σκεφτομαι να αγορασω τον Samsung CLP-325 ή Samsung CLP-325W

Άβαταρ μέλους
ideal

Δημοσίευση από ideal » 21 Μάιος 2012 13:26

Εχω τον ιδιο! Ειμαι πολυ ικανοποιημενος και απο την αποδοση αλλα και απο τα χρωματα.
Τα τονερ ειναι αρχικα στο 75%. Εγω τον πηρα προσφατα και δεν εχουν τελειωσει. Εχει πολλα θετικα:
Ειναι εγχρωμος με πολυ καλη αποδοση σε χρωματα,
Δε θελει μεγαλη προθερμανση (σε μερικα δευτερολεπτα ειναι ετοιμος),
Αρκετα γρηγορος (Πρακτικα βγαζει ανα 4 δευτερολεπτα ασπρομαυρη και ανα λεπτο αν θυμαμαι καλα 4 εγχρωμες).
Θα σου προτεινα να βρεις τον 320 αν δε σε ενδιαφέρει το wireless και θα τον βρεις γυρω στα 80€. Εγω το μετανιωσα που δεν τον πηρα γιατι δε χρησιμοποιω wireless. Ιδια αποδοση εχει

edit: και απο μελανια τα αναγομωμενα κανουν γυρω στα 20€ εκαστο (25€ με κασετα) για 1500 σελιδες ασπρομαυρο και 1000 στο χρωμα νομιζω.
Δεν μπορούμε να λύσουμε τα προβλήματά μας χρησιμοποιώντας τον ίδιο τρόπο σκέψης που χρησιμοποιήσαμε όταν τα δημιουργήσαμε. -Α. Einstein

Rent a Car

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης