ποσα θα παιρνω ανα χιλιους μοναδικους επισκεπτες;

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: Super-Moderators, WebDev Moderators

Απάντηση
leandroz21
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από leandroz21 » 24 Ιούλ 2012 23:30

Γεια σας εχω κανει μια σελιδα προσφατα και εβαλα διαφημισεις της adsense. Το θεμα ειναι οτι αν και ειμαι γνωστης του θεματος δεν εχω λαβει ποτε καμια συγκεκριμενη απαντηση στο ερωτημα μου το οποιο ειναι το εξης :
H σελιδα μου ειναι οικονομικου περιεχομενου, και οι διαφημισεις ειναι οι πληστες για επενδυσεις στο ιντερνετ. Μηπως ξερει κανεις ΓΕΝΙΚΩΣ ποσα θα παιρνω ανα χιλιους μοναδικους επισκεπτες?

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 25 Ιούλ 2012 01:42

Αν λες για την ιστοσελιδα που βλεπω οτι εχεις να σου πω φιλικα οτι δεν βοηθαει στο ματι το design και εξαρταται και απο την διαταξη αλλα και τις διαφημισεις που σου σερβιρονται αλλα και απο πολλους παραγοντες...
ας πουμε το κοινο σου απο ποια χωρα ειναι και πόσο το ενδιαφέρουν οι διαφημισεις...
ας πουμε αν στο Καναδα μια παρομοια διαφημιση οικονομικου - επενδυτικου περιεχομενου εχει 45 + σεντς και εδω εχει 15 σεντς καταλαβαινεις την διαφορα ακομη και στο ενα κλικ που λεει ο λογος.
υπαρχουν σελιδες που ανα χιλιους επισκέπτες έχουνε 2 - 3 κλικ, άλλες 50 κλικ και αλλες 100 + κλικ.
Γενικα μέχρι τώρα τα στατιστικά σου τι σου δείχνουν;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 25 Ιούλ 2012 02:01

Πρεπει να ασχοληθεις, οχι λιγο, αλλα αρκετα με το design της σελιδας σου.

leandroz21
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από leandroz21 » 27 Ιούλ 2012 22:52

Spyrostagas έγραψε:Αν λες για την ιστοσελιδα που βλεπω οτι εχεις να σου πω φιλικα οτι δεν βοηθαει στο ματι το design και εξαρταται και απο την διαταξη αλλα και τις διαφημισεις που σου σερβιρονται αλλα και απο πολλους παραγοντες...
ας πουμε το κοινο σου απο ποια χωρα ειναι και πόσο το ενδιαφέρουν οι διαφημισεις...
ας πουμε αν στο Καναδα μια παρομοια διαφημιση οικονομικου - επενδυτικου περιεχομενου εχει 45 + σεντς και εδω εχει 15 σεντς καταλαβαινεις την διαφορα ακομη και στο ενα κλικ που λεει ο λογος.
υπαρχουν σελιδες που ανα χιλιους επισκέπτες έχουνε 2 - 3 κλικ, άλλες 50 κλικ και αλλες 100 + κλικ.
Γενικα μέχρι τώρα τα στατιστικά σου τι σου δείχνουν;
Αν και σπουδαζω πληροφορικη η ικανοτητες μου δεν μου επιτρεπουν να ειμαι ειδικος στη σχεδιαση ιστοσελιδων.Μηπως εχεις την ευγενια να μου πεις λεπτομερως τι μπορω να διορθωσω πχ background,εικονες?

Εχω γυρω στους χιλιους επισκεπτες ανα μηνα.

Οσο για το κοινο μου, απο πηγη του google analytics ειναι οι πληστοι απο αμερικη.
To bounce rate μου ειναι γυρω στο 50%

Ευχαριστω για το ενδιαφερον.

leandroz21
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από leandroz21 » 30 Ιούλ 2012 20:49

Οχι, θα δοκιμασω με affilate τελικα. Πως μπορω να βελτιωσω το σχεδιασμο της σελιδας μου?

Nikolaides

Δημοσίευση από Nikolaides » 30 Ιούλ 2012 23:46

Καλά δεν βλέπεις;

Άβαταρ μέλους
charavge

Δημοσίευση από charavge » 31 Ιούλ 2012 13:59

leandroz21 έγραψε:Οχι, θα δοκιμασω με affilate τελικα. Πως μπορω να βελτιωσω το σχεδιασμο της σελιδας μου?
Μέχρι να διαβάσεις 2-3 πραγματάκια στη CSS και να δεις μερικές ιστοσελίδες που θα σου άρεσε το design τους, εγώ θα σου πρότεινα να βρεις κάποιο ενδιαφέρον δωρεάν έτοιμο πρότυπο (template) να το προσαρμόσεις στις ανάγκες σου.
Αν και είμαι κατά αυτής της νοοτροπίας, νομίζω στη δική σου περίπτωση είναι μια καλή προσωρινή λύση. Κατόπιν το αλλάζεις με δικό σου κώδικα και δομή.

leandroz21
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από leandroz21 » 31 Ιούλ 2012 20:33

Nikolaides έγραψε:Καλά δεν βλέπεις;
Οχι ειμαι τυφλος

leandroz21
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από leandroz21 » 05 Αύγ 2012 01:42

Παιδια εκανα οτι μου ειπατε,βρηκα template και εκανα τις απαραιτητες αλλαγες ετσι ωστε να συμβαδιζουν με το περιεχομενο της ιστοσελιδας μου.
Εχετε να μου προτεινε κατι αλλο σας παρακαλω, αν ναι τι και πως μπορω να το κανω(με ποια μεθοδο)?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Άβαταρ μέλους
getpaidgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από getpaidgr » 06 Αύγ 2012 21:10

Τι δεν μου αρέσει στο site:

Το περιεχόμενο του θα μπορούσε να εμφανίζεται όλο σε μια σελίδα χωρίς τους calc. Μπαίνει κανείς να δει με όρεξη tips και άλλα και συναντά απλά κάποιους calculators.

Εγώ έφυγα απογοητευμένος από το site. Ή θα έπρεπε το όνομά του και αυτό που υπόσχεται να ήταν διαφορετικό ή θα πρέπει να το ανανεώνεις με περιεχόμενο, όπως άρθρα κτλ.

Δεν ξέρω τι σκοπό έχεις, αλλά μη μείνει έτσι, γιατί μια φορά θα το επισκεφτεί κανείς και ποτέ ξανά.... Κάτι που νομίζω θα το λάβει υπόψιν το google...

Το template, ok είναι ξεκούραστο. Αλλά ας είχε νόημα το περιεχόμενο και συζητάγαμε για την εμφάνιση. Την να την κάνεις την φλούδα αν δεν υπάρχει φρούτο;
Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου
Investorblog - Χρηματιστηριακό blog
Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

leandroz21
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από leandroz21 » 06 Αύγ 2012 22:16

getpaidgr έγραψε:Τι δεν μου αρέσει στο site:

Το περιεχόμενο του θα μπορούσε να εμφανίζεται όλο σε μια σελίδα χωρίς τους calc. Μπαίνει κανείς να δει με όρεξη tips και άλλα και συναντά απλά κάποιους calculators.
Οσο πιο πολυ οργανωση τοσο το καλυτερο, αυτο πιστευω εφαρμοζει σε ολα.
Εγώ έφυγα απογοητευμένος από το site. Ή θα έπρεπε το όνομά του και αυτό που υπόσχεται να ήταν διαφορετικό ή θα πρέπει να το ανανεώνεις με περιεχόμενο, όπως άρθρα κτλ.
Αν εκανα ανανεωσεις στο περιεχομενο με το να προσθετω θα το εκανα μπλογκ, εγω προτιμω ιστοσελιδα, δηλαδη να την κανω μια φορα και ανανεωση για σκοπους συντηρησης και σιγουρα θα βελτιωσω το κειμενο με τα tips ως προς την ποιοτητα του κειμενου(περισσοτερο κειμενο και καλυτερη "γλωσσα").
Δεν ξέρω τι σκοπό έχεις, αλλά μη μείνει έτσι, γιατί μια φορά θα το επισκεφτεί κανείς και ποτέ ξανά.... Κάτι που νομίζω θα το λάβει υπόψιν το google...
κανε ενα γουγκλε search βρισκεται στην 12 θεση.
Το template, ok είναι ξεκούραστο. Αλλά ας είχε νόημα το περιεχόμενο και συζητάγαμε για την εμφάνιση. Την να την κάνεις την φλούδα αν δεν υπάρχει φρούτο;
Ευχαριστω ειλικρινα για την κριτικη σεβαστη και θα προσπαθησω να βελτιωσω τη σελιδα μου ετσι ωστε να εχω ενα σεβαστο κερδος απο την αdsense.

sta_xionia

Δημοσίευση από sta_xionia » 07 Αύγ 2012 15:14

Εγω δοκιμασα το coffee saving calculator αλλα δεν δουλευει. Παταω calculate και δεν κανει τιποτα. Σε firefox και opera.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 07 Αύγ 2012 16:55

Καποιος πρεπει να το μεταφερει στο γνωμες για την σελιδα μου. Και αφου βοηθηθει ο ανθρωπος να κανει καποιες αλλαγες να ξεκινησει η συζητηση για το adsense απο την αρχη.

leandroz21
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από leandroz21 » 09 Αύγ 2012 20:08

sta_xionia έγραψε:Εγω δοκιμασα το coffee saving calculator αλλα δεν δουλευει. Παταω calculate και δεν κανει τιποτα. Σε firefox και opera.
Οντως δεν δουλευει, θα κοιταξω τωρα να βρω αλλη υπολογιστικη για το καφε.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες