Βάση - DVD με τα βιβλία του Biblionet

Γενικές συζητήσεις για SQL και SQL Servers (RDBMS)

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webdevgr » 18 Φεβ 2014 09:52

Είμαι στη φάση κατασκευής μιας σελίδας με θέμα το βιβλίο (παρουσιάσεις, κριτικές κλπ) προσπάθησα να επικοινωνήσω με το biblionet αλλά έχουν απεργία... και το χειρότερο είναι πως τους πάνε για κατάργηση :(

Υπάρχει κάποιος που να έχει τη βάση ή το dvd με τα βιβλία;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 18 Φεβ 2014 12:11

:lol: όταν είδα το θέμα, λέω: βάση για DVD, ράφια ψάχνει? (δεν έχω ούτε ράφι ούτε DVD πάντως σόρυ)

nickpsal

Δημοσίευση από nickpsal » 22 Απρ 2015 14:26

Επειδή σκεύτομαι να κάνω και εγώ το ίδιο ακριβώς βρήκες άκρη με την biblionet???

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webdevgr » 22 Απρ 2015 15:14

Μετά από πολλούς μήνες κατάφερα να επικοινωνήσω με το biblionet. Για την ακρίβεια απάντησαν σε ένα από τα πολλά email που τους είχα στείλει.

Λόγω της κατάργησης του φορέα από την προηγούμενη κυβέρνηση, έχουν διαγράψει τα τηλέφωνα από την σελίδα τους και για πολλούς μήνες πρέπει να υπολειτουργούσε.

Τώρα το έχει αναλάβει το Ελληνικό Ίδρυμα Πολιτισμού και λογικά θα αρχίσουν πάλι κανονική λειτουργία.

Θα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους και να σου στείλουν τα έντυπα (έντυπο καταχώρησης στοιχείων εταιρείας και τη Σύμβαση-Άδεια χρήσης της βάσης δεδομένων ) θα τα συμπληρώσεις και θα τους τα στείλεις πίσω για να σου στείλουν μετά τους κωδικούς πρόσβασης στη βάση δεδομένων .

Εγώ είμαι σε αναμονή των κωδικών πρόσβασης.

Όταν εξαρτάσαι από υπηρεσίες του δημοσίου ξεχνάς τη λέξη προγραμματισμός... εδώ και ένα χρόνο έχω στο συρτάρι ένα project που θα έπρεπε να είναι ήδη στον αέρα.

Εναλλακτικά μπορείς να επικοινωνήσεις με τον ΟΣΔΕΛ που αν δεν κάνω λάθος είναι μια ιδιωτική πρωτοβουλία και έχουν φτιάξει το osdelnet.gr αν και δεν ξέρω αν αυτοί δίνουν πρόσβαση στη βάση τους.

nickpsal

Δημοσίευση από nickpsal » 23 Απρ 2015 15:57

Μου απάντησαν και εμενα το ιδιο ακριβως να σε ρωτήδω κάτι άλλο τα βιβλία θα περνιούνται αυτόματα στην σελίδα μας απο την δικια τους βάση δεδομένων στην δικιά μας???

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webdevgr » 23 Απρ 2015 16:17

Αν φτιάξεις το ανάλογο εργαλείο να τραβάει τις καινούργιες εγγραφές από την ενημερωμένη βάση του biblionet τότε θα είναι και η δική σου ενημερωμένη.

nickpsal

Δημοσίευση από nickpsal » 13 Μάιος 2015 08:42

Εγω είμαι σε αναμονή των κωδικών το ξεκίνησες εσύ το project???

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webdevgr » 13 Μάιος 2015 11:54

Όχι καθώς είμαι σε αναμονή της απόφασης της ΕΕΤΤ για ένα domain σχετικό με τα βιβλία το οποίο θα χρησιμοποιηθεί μαζί με κάποιο άλλο για το project που είχα σχεδιάσει. Κι επειδή έχω βαρεθεί να εξαρτώμαι από τις διαθέσεις δημοσίων οργανισμών το έχω βάλει στο ψυγείο μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Βάσεις Δεδομένων και SQL - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες