Πρόβλημα με προβολή σχεδιασμού website.... help me

Ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την HTML, XHTML και την κατασκευή σελίδων για το Web.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
anastasia

Δημοσίευση από anastasia » 22 Φεβ 2001 13:29

Ξεκίνησα το σχεδιασμό ενός website στο Frontpage '98. Ενώ στον browser του Internet Explorer φαινεται κανονικα όπως στο frontpage editor στον Netscape μου βγάζει πρόβλήματα. Πώς αντιμετωπίζεται αυτό; Μήπως χρησιμοποιώ λάθος πρόγραμμα σχεδιασμού; Αν ξεκινήσω με κάτι άλλο (διαφορετικό πρόγραμμα)είναι εύκολο να τα βγάλω πέρα ή θα χρειαστεί εκπαίδευση;<P>------------------

arkoudos

Δημοσίευση από arkoudos » 22 Φεβ 2001 16:05

Η αλήθεια είναι οτι το FrontPage της Microsoft είναι ένα θαυμάσιο εργαλείο για να ξεκινήσει κανείς με το Web design - αλλά όχι για να ...ολοκληρωθεί μαζί του. Στην περίπτωση σου, που θέλεις δηλαδή να σχεδιάζεις και να βλέπεις τα αποτελέσματα, σου συνιστώ το DreamWeaver της Macromedia (είναι ήδη στην έκδοση 4).<P>Για να γνωρίσεις τι κρύβεται κάτω από την σελίδα σου, η δομή του κώδικα HTML (γνωση η οποία θα σου χρησιμεύσει αν επιμένεις να ασχοληθείς με το web) <A HREF="http://www.w3.org" TARGET=_blank>http://www.w3.org</A> <P>Αυτά...

Screen
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Screen » 22 Φεβ 2001 21:40

Kαι εγώ συμφωνώ. Όσο έχω ακούσει (γιατί δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ), το Frontpage έχει παμπολλα προβλήματα.
Mε το Dreamweaver κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά. Eίμαι επαγγελματίας και το χρησιμοποιώ, χωρίς κανένα σχεδόν πρόβλημα (ασφαλώς όλο και κάποια τσιμπιματάκια χρειάζεται).
Σχετικά με το θέμα αν μπορείς να το μάθεις, αυτό είναι σχετικό. Aνάλογα με την έφεσή σου, και το χρόνο που θα αφιερώσεις. Kατέβασε το trial, δοκίμασε, και πες μας τις εντυπώσεις σου.

Άβαταρ μέλους
stavroula

Δημοσίευση από stavroula » 02 Μαρ 2001 16:31

Se opoio programma kai na doulepseis tha prepei na kaneis elegxo se diaforous browsers kai poso malista ston IE kai ston Netscape afou einai kata sintriptiki pliopsifia oi pio diadedomenoi. To frontpage "kribei" problimata. An i selida einai apli, mporeis na tin kaneis sto frontpage, meta na tin anoikseis apo to netscape editorna to swseis opws kai na fainetai, kai afou boleyesai to frontpage na epistrepseis ekei kai na kaneis tis allages. Se emena douleyei katapliktika alla gia kalo kai kako kane kalitera save as gia na min xaseis tin douleia sou<P>------------------
sta

Απάντηση

Επιστροφή στο “HTML και XHTML”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες