clone cd 3.3.4.1

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
icupap

clone cd 3.3.4.1

Δημοσίευση από icupap » 28 Μαρ 2002 12:34

ΤΑ CD ΠΟΥ ΑΝΤΙΓΡΑΦΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΑΓΝΩΣΙΜΑ ΑΠΟ TO CD DRIVE ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ CD ΣΤΟΝ ΟΔΗΓΟ.Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ CD ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟ CLONE CD ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ Η ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΕΓΙΝΕ ΣΩΣΤΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.CD RECORDER ΕΧΩ ΤΟ CREATIVE 8435.

Άβαταρ μέλους
hellas

clone cd 3.3.4.1

Δημοσίευση από hellas » 28 Μαρ 2002 17:54

Apo tin stigmi pou vlepeis to cd grammeno kai sou leei oti egine i egrafi tote egine (gia to "sosta" den ksero...) Afou omos den leitourgei tote ...den egine. Gia na katalaveis kalytera. Eixa akrivos to idio provlima. Egrafa to cd, to cd grafotan alla den eixe tipota mesa i den leitourgouse. Katalava oti eftaige to cd (iksera oti itan maimou vevaia) gi afto kai allaksa marka. Dokimase na pareis Verbatim, allakse to programmma pou xrisimopoieis (pare kalitera Nero 5,5) kai otan grafeis min kaneis tipota allo sto Pc sou gia na deis an ftaiei oti to xrisimopoieis allou kai den exei arketi mnimi i kati sxetiko. To pc den exei resourses pou leme... Yparxei kai mia alli periptosi pou einai pio spania alla yparxei, an kai den pistevo na ftaiei afto. Ta cd-r einai cd gia na grafoun. Merikes fores omos emeis ta xrisimopoioume kai gia play kati pou ksodevei ta resources tou (ena eidos aktinas laser i kati tetoio) kai meta den ksero ti ginetai alla isos na to empodizei na grafei. Opos sou eipa omos den pistevo aftin tin periptosi giati einai eidika ftiagmeno gi' afto. Prin pareis verbatim pare ena apo ta idi yparxonta cd's kai pigaine na to dokimaseis se kapoio allo cd. Sto spiti kapoiou filou sou, i se kafe as poume. An den leitourgei oute ekei sigoura to cd einai kammeno (kai grammeno kata pasa pithanotita) Ksanakane to idio me kapoia alli marka, kai meta ksanakanto afou exeis allaksei programma prota. An den piasei tipota tote tha ftaiei to Cd sou kai prepei na to pas ston mastora. Kalitera stin antiprosopeia gia na isxyei i eggyisi. Afta!

A, YG: Tora pou to skeftomai, dokimase na valeis ta periexomena enos cd ston skliro sou kai meta na na ta grapseis se allo cd. Dil min kaneis play sto ena cd kai to allo cd na grafei (an exeis deftero cd fysika) giati i taxytita tou enos cd (tou play as poume) mporei na einai diaforetiki apo tou allou cd (dil to rec na grafetai me mikroteri i megaliteri taxytita kai na dimiourgountai epiplokes.) Eidika to nero exei mia oraia dynatotita. Vazeis to cd kai tou les antegrapse to. To nero to krataei stin mnimi tou (ypologise 700 MB sklirou) kai meta sou zitaei ena adeio cd gia na to (ksefortothei, he, he) antigrapsei. Etsi den exeis provlima me tis taxitites pou sou elega prin

icupap

clone cd 3.3.4.1

Δημοσίευση από icupap » 29 Μαρ 2002 03:41

ΤΟ NERO 5.5 MOY TA ANTIGRAFEI KANONIKA
TO CLONE CD TO FORTVSA ARGOTERA GIA NA GRAPSO KAPOIA CD POY DE GRAFOTAN ME TO NERO
DEN KANO ANTIGRAFI APEYTHIAS SE CD ALLA SE IMAGE FILE PROTA GIA NA APOFIGO TO PROBLHMA TON TAXYTHTON POY MOY LES
PROBLHMA MNHMHS DEN EXO (400 MB ) OYTE KAI SE RESORCES (PANO APO 85%) PAROLA AYTA TO PROBLIMA TO ANTIMETOPIZO ME OLES TIS MARKES CD (INTENSO KAI VERBATIM).DE XRISIMOPIO MAIMOY CD.OYTE TO DVD MOY MPOREI NA TA DIABASEI.AN EXEIS KAPOIA ALLH IDEA THA TIN ITHELA.PANTOS EYXARISTO GIA THN PROSPATHIA

Άβαταρ μέλους
07

clone cd 3.3.4.1

Δημοσίευση από 07 » 29 Μαρ 2002 16:44

koitakste
xrhshmoipoiousa ta pio fthina cd ths agoras me 145 draxmes....kai den ginotan tpt.! eixa aganakthsei!
telika epsaksa kai brhka kati poly orea cd..pou sou prosferoun koryfeaies epidoseis
einai ta mitsui silver
agorase afta kai tha deis megalh diafora
elpizo na boithisa

icupap

clone cd 3.3.4.1

Δημοσίευση από icupap » 29 Μαρ 2002 18:15

ευχαριστώ πολύ.θα το δοκιμάσω

Άβαταρ μέλους
hellas

clone cd 3.3.4.1

Δημοσίευση από hellas » 30 Μαρ 2002 02:26

I alitheia einai oti proti fora vlepo atomo pou na ta exei kanonisei ola, kai na ta kserei ola (mpravo ligoi kseroun polla gia polla themata) kai parola afta na exei provlima. Afou apo oti mou les ola einai entaksei eilikrina den mporo na skefto tipota allo. An sou po gia ta IRQ's tha einai teleios vlakeia kai paratravigmeno apo tin stigmi pou to nero leitourgei me tin mia alla oxi me tin alli. Den to koitas kai afto etsi gia periptosi? (alla sto ksanaleo einai telios vlakeia, kaian exei kapoia sxesi tha einai xiliostou vathmou sygeneis...)
Mia fora kai enan kairo otan eixa karta video (pou eftixos i dystixos eixe karta ixoun mesa) ekane conflict me tin kanoniki mou karta ixou eno ta windows mou elegan oti den ginetai conflict kai oti ola leitourgousan roloi. Eprepe na allakso ta irq's dil ta papoutsia tis motherboard gia to pou mpainei to kathe pragma kati pou den einai dyskolo stin praksi alla meta fevgei kai ksanapigainei stin arxiki tou thesi apo mono tou. Allakse ta meso Dos (pata del otan anavei to pc sou, stin arxi-arxi ekei me tis mavres othones kai kane tis analoges rithmiseis. Prosekse POLI omos giati oti ginei ekei einai poli dyskolo na kseginei. )

Den exo tipota allo na po, oti mporousa na skefto to eipa. To irq den nomizo na ftaei (kata pasa pithanotita den exei kamia sxesi...) .... afta...

Prin kleiso, tha sou ksanapo na prosexeis PARA MA PARA POLI to ti tha kaneis sto Dos. Afto to simeio einai o egefalos tou Pc. Mporei na mineis xoris computer...

Sorry an se apogoitefsa...

icupap

clone cd 3.3.4.1

Δημοσίευση από icupap » 30 Μαρ 2002 11:23

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ
ΤΑ IRQ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ NERO.ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΟ MOTHERBOARD ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΟ CD RECORDER.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ CONFLICT ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ.ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ ΝΕRΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΟ.ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ E-MAIL ΣΤΟ CLONE CLINIC ΑΛΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ.Η ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΖΩ ΣΤΑ CD ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕRO ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ ΤΟΥΣ ΜΕ COPY ΣΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕ COMPILE ΣΤΟ CD.ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΒΙΔΩΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ CLONE CD.ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.

<font size=-1>[ Αυτό το Μήνυμα διορθώθηκε από: icupap στις 2002-03-30 11:27 ]</font>

shaman
Επικοινωνία:

clone cd 3.3.4.1

Δημοσίευση από shaman » 01 Απρ 2002 13:30

On 2002-03-30 11:23, icupap wrote:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ
ΤΑ IRQ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕ ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ NERO.ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΣΤΟ MOTHERBOARD ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΟ CD RECORDER.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ CONFLICT ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ.ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ ΝΕRΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΟ.ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ E-MAIL ΣΤΟ CLONE CLINIC ΑΛΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ.Η ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΖΩ ΣΤΑ CD ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕRO ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ ΤΟΥΣ ΜΕ COPY ΣΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΕ COMPILE ΣΤΟ CD.ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΒΙΔΩΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ CLONE CD.ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.

<font size=-1>[ Αυτό το Μήνυμα διορθώθηκε από: icupap στις 2002-03-30 11:27 ]</font>

shaman
Επικοινωνία:

clone cd 3.3.4.1

Δημοσίευση από shaman » 01 Απρ 2002 13:41

sorry katala8ws esteila 3ana to diko sou munhma.
Dws mou merika stoixeia akomh: Kat arxhn ti leitourgeiko exeis; ti enoeis cd pou den grafontai sto nero; pia akrivws ekdwsh nero exeis; An exeis win95,98,me h xp tre3e sto run msconfig kai apenergopoihse ena programataki pou trexei to nero sto background isws kanei conflict me to clone. Ta cds den paizoun rolo sta monterna writers to diko sou einai ok. Pantws pisteuw pws gia mousika cds to easy cd creator 5.2 platinum einai korifh kai gia data fusika kai anepifulakta nero. Douleuw edw kai polu kairo auto to sundiasmo kai den exw kanena problhma. Apanthse mou sta parapanw paizoun kapia alla pragmata pou mporeis na deis exoun na kanoun me registry.

icupap

clone cd 3.3.4.1

Δημοσίευση από icupap » 01 Απρ 2002 14:36

σε καποια cd (σπανια βεβαια) το nero εφτανε μεχρι καποιο σημειο και μετα κολλουσε χωρις να βγαζει παντα προβλημα λαθους.κολλουσε εννοω οτι προσπαθουσε να διαβασει το cd εφτανε μεχρι ενα σημειο π.χ 50% και εμενε εκει.στο αντιστοιχο σημειο το clone cd μου εδινε αναφορα για μη αναγνωσιμα sectors (αν θυμαμαι καλα).ενα cd μαλιστα το αφησα στο nero για να δω τι θα γινει και μετα απο 8 ωρες ηταν ακομη στο ιδιο σημειο.για αυτο δοκιμασα to clone με τη προσπελαση κλειδωματος που αντιγραφει χωρις να διαβαζει αρχεια και κανει ακριβες αντιγραφο του cd.παντως με οποιο τροπο και να εγραψα το clone μου παρουσιαζει το ιδιο προβλημα.κατεβασα και τα τελευταια aspi drivers μηπως και φταινε αυτα(δε νομιζω).υποσημειωση οτι τα παραπανω cd ουτε με compile απευθειας δε γραφοταν παρα μονο με απλο copy στο σκληρο και compile απο εκει.τελος παντων με το nero ειμαι γενικα ευχαριστημενος και θεωρω οτι ειναι οντως το καλυτερο.τωρα κατεβασα να δοκιμασω το blindwrite και το cdrwin οπως και το feurio το οποιο ομως δεν ειναι συμβατο αμεσα με το cd recorder μου.δυστυχως λογω ελλειψης χρονου δεν εκανα τιποτα ακομα.οσο για το conflict που λες νομιζω κι εγω οτι φταιει αυτο.θα δοκιμασω καποια στιγμη ισως και σημερα και θα δω τι θα γινει.ευχαριστω

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες