ΙΟΣ

Συζητήσεις και νέα σχετικά με την ασφάλεια των υπολογιστών και των virus που τους προσβάλουν...

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
redSalonika

ΙΟΣ

Δημοσίευση από redSalonika » 25 Μάιος 2004 20:31

Καλησπερα σας. Εδω και 2 μήνες εχει μπει στον υπολογιστή μου ένα πρόγραμμα ή ιός που με το που βγαίνω από το internet παίρνει τηλέφωνο στο εξωτερικό χωρίς να καταλαβαίνω τίποτα!

Πήγα να κάνω στον ΟΤΕ φραγή για κλήσεις στο εξωτερικό και μου είπαν οτι είναι άχρηστο, αφού το τηλέφωνο δεν υπακούει στις εντολές και μου πρότειναν με το που βγαίνω από το internet να βγάζω για 5 λεπτά την μπρίζα του τηλεφώνου.

Μήπως ξέρετε κανένα τρόπο για να βγάλω αυτό το πρόγραμμα από το σκληρό μου; Ενώ έχω για antivirus το AVG 6.0 , και το spywareguard αλλά και το spyware blaster και το sygate firewall, κανένα δεν μπορει να το βρεί! :(

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

ΙΟΣ

Δημοσίευση από EneMe » 25 Μάιος 2004 20:48

redSalonika έγραψε:Πήγα να κάνω στον ΟΤΕ φραγή για κλήσεις στο εξωτερικό και μου είπαν οτι είναι άχρηστο, αφού το τηλέφωνο δεν υπακούει στις εντολές και μου πρότειναν με το που βγαίνω από το internet να βγάζω για 5 λεπτά την μπρίζα του τηλεφώνου.
Παρακαλώ; :o :o :o Από πού δεν ακούει εντολές;

Άβαταρ μέλους
Cmgamer__

ΙΟΣ

Δημοσίευση από Cmgamer__ » 25 Μάιος 2004 21:56

kako e??

:(

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

ΙΟΣ

Δημοσίευση από Nkapa » 26 Μάιος 2004 00:15

redSalonika έγραψε: Πήγα να κάνω στον ΟΤΕ φραγή για κλήσεις στο εξωτερικό και μου είπαν οτι είναι άχρηστο, αφού το τηλέφωνο δεν υπακούει στις εντολές και μου πρότειναν με το που βγαίνω από το internet να βγάζω για 5 λεπτά την μπρίζα του τηλεφώνου.
Τι π@π@ριές σου είπε ο ΟΤΕτζής? πως είναι δυνατόν όταν έχεις κάνει αποκλεισμό στις κλήσεις στο εξωτερικό να καλέσεις εξωτερικό με τον υπολογιστή σου. Πάλι καλά που δεν είχε και τη ιδέα να κατεβάζεις και το γενικό όταν κλείνεις το PC. Χρησιμοποίησε το Adaware θα πετάξει πολλά άχρηστα που έχουν περάσει στο PC σου.

Άβαταρ μέλους
Tanaka

ΙΟΣ

Δημοσίευση από Tanaka » 26 Μάιος 2004 09:30

Μήπως δεν είναι κανένας ιός αλλά κανένας dialer??? Το Adaware θα στα καθαρίσει όλα. Όσο για αυτό που είπε ο ΟΤΕτζής :hammer: :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
|dD|
Honorary Member

ΙΟΣ

Δημοσίευση από |dD| » 26 Μάιος 2004 10:35

to Sygate ine ena apo ta kalitera firewalls pu gnvrizv,
apo tin stigmi pu to egatastisis ston ipologisti su, oxi mono 8a exis ton elegxo tu pc su ala ke tvn 10dvn epi8esevn pu dexese ka8imerina xvris na to gnvrizis.

tvra oso afora to problima su, ime sxedon siguros (ke to sxedon meta tis ekpobes tu triadafilopulu) oti kribete sto pc su (an oxi ston ote pu epanalambanv ine poli pi8anv, meta tis teleftees exelixis gia ta roz tilefvna)..

i istati lisi bebea.. distixvs ine to format tu ipologisti su.

*ke na prosexis ti selides episkeptese ;)

redSalonika

ΙΟΣ

Δημοσίευση από redSalonika » 27 Μάιος 2004 09:32

Τελικά έκανα format το σκληρό για να είμαι πιο σίγουρος, γιατι αν περιμένω από τον ΟΤΕ... Οσο για τις σελιδες που λες |db| έχεις απόλυτο δικιο! Πρέπει να προσεχουμε που πάμε :lol:

Άβαταρ μέλους
|dD|
Honorary Member

ΙΟΣ

Δημοσίευση από |dD| » 27 Μάιος 2004 10:00

;)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Security, antiVirus & antiSpyWare”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες