antio xp

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Bye

antio xp

Δημοσίευση από Bye » 07 Ιουν 2004 12:04

XP

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

antio xp

Δημοσίευση από patriot » 07 Ιουν 2004 18:45

ThyClub έγραψε:
Έλα ρε.. Τα XP φταίνε για τους ιούς;
Ναί. Κενό ασφαλείας στο service RPC (δεν υπάρχει στα 98) που επιτρέπει σε τρίτους να τρέξουν κώδικα
Δεν έχω XP και έτσι δεν ξέρω. Αλλά εξακολουθώ να τα θεωρώ καλύτερα
Πάρε ένα Norton να ησυχάσεις...
Το 2004 καλό είναι;;; Αυτό έχω
Αυτό έχω και εγώ και μέχρι στιγμής όσες φορές κόλλησα ιό (2-3 μόνο, ευτυχώς) τον βρήκε αμέσως. Λογικά λοιπόν είναι καλό....
Δεν έχω messenger
Κάνεις λάθος. Ctrl+Alt+Del και ψάξε για το SMSS.EXE
Όταν όλοι μου λένε messenger και εννοούν το msn φυσικό είναι να πάει εκεί το μυαλό μου. Αυτό που λες δεν το ήξερα καν. Τι messenger είναι αυτό;
Προσωπικά μου περνάει από το μυαλό ότι αυτό έχει τόση σχέση με τα XP όσο η μέρα με την νύχτα...
Κι όμως οταν περνάω τα 98 με συνδέει στα 53.333
Ψάξε για Bandwidth hack + windows XP στο Google :P
Βαριέμαι...!!! :o :hammer: :kaloe: Αλλά μάλλον κάπου αλλού είναι το πρόβλημα. Κάτι με ρυθμίσεις θα πρέπει να παίζεται...
Άρα δεν φταίνει τα XP αλλά το παλιό pc σου. Όταν πάρεις καινούργιο θα με θυμηθείς...
Και γιατί παρακαλώ τα Mandrake 9 να τρέχουν βολίδα με background services όπως Apache, Samba κτλ κτλ;;;

Μήπως τελικά τα ΧΡ είναι ΒΑΡΥ λειτουργικό;;;
Ε, καλά ότι είναι, είναι. Γι' αυτό και εγώ δεν έχω XP αλλά 2000. Απλά είπα ότι εν σχέση με τα 98 τα προτιμώ.
Ποιο lame λειτουργικό δεν έχω δει στην ζωή μου. Ανάβεις το pc ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΟΡΜΑΤ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ και σου ....ΒΓΑΖΕΙ ΜΠΛΕ ΟΘΟΝΗ.
Πίστεψέ με:
Λόγω επαγγέλματος και έχοντας κάνει άπειρα ΧΡ install μπορώ να πώ με σιγουριά οτι τις περισσότερες μπλέ οθόνες σε εγκατάσταση μου τις έκαναν τα ΧΡ.
Ατύχησες. Όταν είχα 98 είχα ΚΑΤΑ ΜΕΣΩ ΟΡΟ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 40 ΜΠΛΕ ΟΘΟΝΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!! (Εδώ περιμένω να λυποθυμίσεις.. έχω αιθέρα αν θες :P )
Πες με βλάκα αλλά δεν κατώρθωσα να καταλάβω πως στο καλό λειτουργεί ένα πράγμα που..... δεν λειτουργεί....
Μετά απο 1 χρόνο με τα 98SE στο μηχάνημα και με κανένα απολύτως πρόβλημα (ο λόγος που πέρασα ΧΡ είναι μερικά προγράμματα που δεν τρέχουν σε 98) μπορώ να πώ οτι λειτουργεί αρκετά καλά.
Κάποιος σου έχει κάνει πλύση εγκεφάλου εσένα.. Δεν εξηγείτε αλλιώς!!! :P :P :P
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

antio xp

Δημοσίευση από patriot » 07 Ιουν 2004 18:50

fefeli έγραψε:stous ious pou anafere... an de kanw la8os to ka8e Norton koimotan ton ypno toy dikaiou. Ase poy aytoi oi ioi den epireasan ta 98se alla bgikan ws dwrakia gia ta xp (ki egw ws gantemw ta kolisa apo th prwth mera pou emfanistikan ws ioi)
Εγώ με το Norton δεν κόλλησα τίποτα!!!
Η γκαντεμιά καταπολεμιέται με σκόρδα και ματζούνια ξέρεις.... :P

EDIT/
puntakias ανέφερε:
an de kano la8os o sasser o blaster kai aloi ioi de toys anixneyonte apo antivirus fioti de yparxun kan sto pc soy alla stoys server telika ta 98 de lityrgisan epidi de eixa disketa ekkinisis opote ebala pali xp (pwwwwwwww xenera )
pane ston polemo xwris opla wre?
egw diafylatw wsan 8isayro th disketa ekinisis twn 98 pantws.se ligo 8a apotelei eidos pros eksafanisi xexexexex
Παρόλο που δεν χρησιμοποιώ ποτέ 98 πάντα έχω φυλαγμένες ούτε και εγώ ξέρω πόσες start up disks. Συμφωνώ και επαυξάνω. Πάντα κάπου χρειάζονται ρε παιδί μου...
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
Krits
Επικοινωνία:

antio xp

Δημοσίευση από Krits » 08 Ιουν 2004 04:12

Α...Δεν ξερω τι λετε εσεις, αλλα εγω συγκινουμαι μονο με τα 3.1!!!Η πρωτη μου αγαπη και παντοτινη!!!

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

antio xp

Δημοσίευση από patriot » 08 Ιουν 2004 20:47

Krits έγραψε:Α...Δεν ξερω τι λετε εσεις, αλλα εγω συγκινουμαι μονο με τα 3.1!!!Η πρωτη μου αγαπη και παντοτινη!!!
Αλήθεια το λες ή ειρωνικά; Γιατί αν κάποια windows τα λάτρεψα ( :o για windows μιλάμε :o ) αυτά ήταν τα 3.1 και τα 3.11. Τα windows for workgroups δεν μου άρεσαν κι πολύ. Τα άλλα δύο όμως δεν θα τα άλλαζα με τίποτα. Δυστυχώς όμως είχα την ατυχία να χάσω τις δισκέτες ή να μου καταστραφούν. μετά βγήκαν τα 95 και πάει χάθηκαν. Τώρα σοβαρά μιλάς ότι τα εχεις ακόμα;; Αν ναι συγχαρητήρια!! Θα ήθελα να τα ξαναβρω. Ακόμα δεν πρόλαβα να ρίξω μια ματιά στο url της προηγούμενης σελίδας να δω τι παίζεται. Να τρέφω ελπίδες ή τσάμπα;;

Άβαταρ μέλους
Krits
Επικοινωνία:

antio xp

Δημοσίευση από Krits » 09 Ιουν 2004 02:10

Makari na ta eixa....Xathikan mazi me ton palio mou pc(enan 386...)
Oi anamniseis mou einai akoma nwpes kai tha ithela na ta ksanadoulepsw estw kai dia 2 lepta!!!

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

antio xp

Δημοσίευση από mrpc » 09 Ιουν 2004 03:36

Τα έχω ακόμα σε cd

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης