Affiliate to IpDomain

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
iphost
Επικοινωνία:

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από iphost » 01 Ιουν 2004 10:48

Είναι έτοιμο το affiliate πρόγραμμα για την IpDomain οποίος ενδιαφέρετε μπορεί να εγγραφή και να δοκιμάσει την υπηρεσία.
Περιμένω παρατήρησης σχετικά με τα πάντα. :lol:

https://www.ipdomain.net/affiliate.php

mat_

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από mat_ » 29 Μαρ 2006 19:30

Στην σελίδα σας γράφεται το παρακάτω:
Η συμφωνία που προτείνουμε είναι απλή και απευθύνεται προς οποιονδήποτε έχει site, ιδιώτες, επιχειρήσεις, συλλόγους κλπ: Για κάθε επισκέπτη που μας στέλνετε κερδίζετε 0.07€ (+ΦΠΑ)!
Δηλαδή μας λέτε ότι πληρώνετε τους πάντες με λίγα λόγια.

Όταν ήρθε η στιγμή να με πληρώσετε όμως μου είπατε για τιμολόγιο και ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Πώς γίνεται αυτό όταν γράφετε ότι απευθύνεται σε οποιονδήποτε που έχει site; Δηλαδή όλοι όσοι έχουν σελίδα είναι δηλωμένοι σαν εταιρία;

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από KGP » 29 Μαρ 2006 19:43

mat diavases ta terms and conditions prin grafteis?

pes mou nai...

giati an psakseis echo milisei gia ta terms and conditions tou en logo programatos diafimisi...... https://www.ipdomain.net/affiliate/termsofservice.htm

gia na min kaneis tsampa click

===quote===
Terms of service

Add your own terms of service.
===unquote===

opos kai akoloutha parakato oi erotiseis pou eicha kanei....schetika me to thema pou ethikses

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... ht=#142518

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... highlight=

elpizo tora san internetiki eteria na diorthosoune auto to....."psilobug"
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από Specom » 29 Μαρ 2006 21:29

Mhn eisai kakos :P

Prosopika pistevw pws h kinish na ginete pliromh me timologio einai polu swsth mias kai etsi einai oi nomoi tou kratous, exeis site kai vgazeis lefta apo diafimiseis trava sthn eforia kai kane enar3h epagelmatos. Etsi einai pantou kai einai swsta kai den alazei.
Oson anafora gia tis pousties pou krivonte pisw apo kathe etairia pou exei affiliate prepei na anafragonte sta term and conditions, isws einai megisto lathos pou h en logo etairia exei 3enikisei affiliate xwris na exei grapsei terms and conditions.

Pantos mhn leme mono ta kaka, polu kalh kinish kai me polu kalo poso. An lavoume upopsh pws megales etairies e3wterikou exoun affiliate me 0,03 to 0,07 einai polu kouvardadiko :P :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από Figaro » 29 Μαρ 2006 22:14

Einai kouvardadiko an plirwthei :P

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από KGP » 29 Μαρ 2006 22:50

specom ego den eime kakos, kalos i otidipote allo.

to elega kai se allous -opos o rapid, o gvard etc- ta echo pei kai se akomi perisoterous...isos oti den echo schesei me autous alla oute kai me ton elliniko choro amesa mou dini tin dinatotita kai eucheria na krino choris kamia epiikia kai choris kamia prokatalipsi opos kai na kano erotisis choris kamia dosi skopimotitas.

pantos den einai ticheo -apopsi mou- oti to mono feedback mechri stigmis pou eicha apo tin ipdomain -giati gia autin milame tora- itan mia erotisi tou style "giati mas chtipas/antimetopizeis etsi" kai choris na apantaei eutheos stis erotisis (eno sinechize....tis tzampatzidikes anakoinoseis/diafimiseis".
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από KGP » 29 Μαρ 2006 22:52

Specom έγραψε:Mhn eisai kakos :P

Prosopika pistevw pws h kinish na ginete pliromh me timologio einai polu swsth mias kai etsi einai oi nomoi tou kratous, exeis site kai vgazeis lefta apo diafimiseis trava sthn eforia kai kane enar3h epagelmatos. Etsi einai pantou kai einai swsta kai den alazei.
den chriazete na "kopsei" kapios timologio gia na plirothei, mporei kai i eteria pou plironei na "kopsei" analogo parastatiko efoson kai an den ipervenei ta 1500 euro (an thimame kala).

opote as min archisoume na pipilame tis karameles tis gnostes. outos i allos ta terms and conditions einai "safi".

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από Specom » 29 Μαρ 2006 23:49

Oriste????? KGP ti les? Tha vgoun xrhmata apo to tameio ths etairias (GRIPDOMAIN) ta opia einai e3oda etairias (diafimish - affiliate) kai den tha lavei timologio? an exei 100 affiliates apo 100 euro o kathenas ton mhna tha vgoun apo to tamio adikeologita 10.000 euro?
Ala opws eipes kai esu ta terms ta lene ola :P hahahahahahahaha

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από KGP » 29 Μαρ 2006 23:56

ochi re si...

o kathenas mporei na lavei lefta apo eteria pou ekinei i eteria -pou tha tou dosei ta lefta- tha tou kopsei to analogo parastatiko.

aplos autos den mporei na lavei parapano apo ena poso -an thimame kala 1500 i 1600 den thimame akrivos- me auto ton tropo -eforia speaking-

tora gia to ti kanei i ipdomain diko tis thema...i ousia einai oti o mat den echei parei frago -sinfona me ta legomena tou- kai as echei stin ousia tirisei tis sinvatikes tous ipochreoseis -sinfona me ta legomena tou- "stelnontas" kosmo/dinitikous pelates.

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από Specom » 30 Μαρ 2006 00:03

kala den kovw kai to kefali mou :P Prepei na rotisw logisth den asxoloume me auta :P Asxolounte oi ekatontades logistes ths BPR :P hahaha
KGP ti les na kanoume kai emeis kana affiliate na deinoume to click 3 euro? kai tha tous plirwnoume otan ftasoun ta 4 dis euro

mat_

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από mat_ » 30 Μαρ 2006 04:56

Θα σας πω την ιστορία μου σχετικά με αυτή την (σοβαρή) εταιρία...

Μετά από αρκετούς μήνες που είχα το banner τους είχα ζητήσει να μου δώσουν τα χρήματα, τότε ήταν γύρω στα 120+ euro. Στέλνω 2 email και απαντάνε να τους κόψω τιμολόγιο. Και τους λέω δεν υπάρχει άλλος τρόπος; Η κοπελιά στο τηλέφωνο είπε μα πώς αλλιώς μπορεί να γίνει;

Μετα δεν ασχολήθηκα πολύ λόγω κάποιων υποχρεώσεων και άφησα το banner. Μετά από 3-4 εβδομάδες είχα κοντα στα 200euro και παίρνω τηλέφωνο. Ξαναρωτάω αν υπάρχει άλλος τρόπος αλλά τίποτα και τότε μου λένε ότι υπάρχει πρόβλημα με το λογαριασμό μου και δεν θα μου δώσουν τίποτα! Τότε ζητάω να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο και να γνωρίζει 5 πράγματα. Με συνδέουν σε μια άλλη η οποία μάλλον δε είχε καμία σχέση με το αντικείμενο και μου λέει ότι όλα τα clicks είναι ψεύτικα! Στη συνέχεια μου λέει θα σας πάρει ο υπεύθυνος να σας εξηγήσει.

Περιμένω μία εβδομάδα και παίρνω εγώ τηλέφωνο και τότε μιλάω με τον υπεύθυνο. Μου εξήγησε ότι σχεδόν όλα τα clicks είναι από κάποιον subaffiliate και έχει κάνει κάποιο κόλπο με frames και από αυτόν παίρνω 1cent! Δηλαδή σχεδόν τα 200e ήταν 1cent!! Τότε τον ρωτάω εγώ τι σχέση έχω, επειδή κάποιος subaffiliate έκανε μ**** δεν θα πάρω τα χρήματα; Μου λέει ότι το σύστημα δεν μπορεί να το δει αυτό και με λίγα λόγια ότι δεν γίνεται να δούμε ποια είναι τα clicks από τον subaffiliate. Μετά από μισή ώρα περίπου συνομιλία, μου είπε θα σας στείλουμε e-mail για να σας ενημερώσουμε. Όντως μετά από 2-3 ώρες μου στέλνει e-mail λέγοντας ότι το ποσό που έχω κερδίσει είναι κοντά στα 90ε! Τότε σκέφτηκα ας πάρω αυτά και τέλος μαζί τους. Τότε τους ρωτάω μέσω e-mail την ίδια απορία που έκανα στο 2ο post. Ξαναέστειλα το ίδιο e-mail μετά από 2 εβδομάδες αφού δεν έπαιρνα απάντηση. Μετά απο 2 εβδομάδες περίπου πήρα και τηλέφωνο, τους άφησα τα στοιχεία μου, για να με πάρουν υποτίθεται. Τότε μου είπαν ότι ο υπεύθυνος λείπει όλη την εβδομάδα, και θα με πάρει την επόμενη.

1 μήνα μετά το τελυταίο τηλεφώνημα ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!

Πολλά έγραψα αλλά οφείλω να τα πω πριν την πατήσουν και άλλοι...

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από KGP » 30 Μαρ 2006 08:42

mat ego pantos tha estelna ena eksodiko -pou den kostizei tipota- kai eidopiisi stin EETT an ola auta pou les ischioun -den echo kamia antirisi..alla den thelo na paro kamia thesi-.

pantos emena me vazei se ipopsies oti den echei apantisei akoma o kirios ipdomain.... telika einai auto pou leo stis "diafimiseis/proothiseis" tis tzampe eimaste oloi protoi

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από Specom » 30 Μαρ 2006 09:47

:pint:

mat_

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από mat_ » 30 Μαρ 2006 15:43

Ήθελα να συμπληρώσω ότι επειδή δεν μπορώ να κόψω τιμολόγιο ως εναλλακτική λύση θα πρότεινα να κόψουν μια διπλότυπη απόδειξη δαπάνης σύμφωνα με τα εδάφια 1 και 2 του Αρθρου 15 του Κώδικα Βιβλίων και Στοιχείων (Π.Δ.186/1992). Γιατί δεν το κάνουν με αυτό τον τρόπο;

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Affiliate to IpDomain

Δημοσίευση από Specom » 30 Μαρ 2006 18:39

Giati den theloun na se plirwsoun:P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες