Πρόβλημα restore phpbb forum

Βοήθεια λύσεις και νέα από τον χώρο των open source ή έτοιμων εφαρμογών που έχουν φτιαχτεί με την PHP όπως oscommerce, κ.α.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
mitokratoras

Δημοσίευση από mitokratoras » 04 Ιουν 2004 00:53

Καλησπέρα,

Πρόσφατα άλλαξα hoster και προσπαθώ να περάσω το παλιό μου forum phpbb2.0.8 στο καινούργιο χώρο μου. Έχω στήσει το νέο forum την ίδια έκδοση με το παλιό και προσπαθώ να κάνω restore το sql αρχείο που έχω κάνει backup. Το αρχείο είναι 3.5mb περίπου και όταν το κάνω restore μετά από λίγο αφού το φορτώσει μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν μεταφέρθηκε κανένα αρχείο. Δοκίμασα να κάνω full backup, μόνο τα δεδομένα και μόνο τη δομή, αλλά δεν λειτούργησε κανένα. Στο νέο μου χώρο έχω phpmyadmin αλλά στο παλιό δεν έχω. Δοκίμασα να κάνω restore μέσα από το phpmyadmin το αρχείο sql που έχω αλλά δεν μπορεί να το φορτώσει μου βγάζει ένα σφάλμα ότι πέρασαν 300 sec και δεν μπόρεσε να το φορτώσει. Δεν έχω ssh μόνο ftp. Στο παλιό forum είχα βάλει ένα theme αλλά προσπάθησα να βάλω και στο καινούργιο το ίδιο theme αλλά και πάλι τίποτα. Που είναι το πρόβλημα και πια λύση μπορεί να βρεθεί?

Eυχαριστώ

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 06 Ιουν 2004 20:34

Απο ότι κατάλαβα δεν ανεβένει το αρχεί τις MySql... Προσπάθησε να το ανοίξεις στον υπολογιστή σου με το NotePad. Απο εκεί αντέγραψε τα στοιχεία όλλα. Άνοιξε το PhpMyadmin δημιούργησε μία βάση δεδομένων.. Πήγενε στην βάση δεδομένων στο link Sql και κάνε paste αυτά που έχεις αντιγράψει απο την βάση δεδομένων. Αν δουλέψει αυτό θα σου πώ μετά την να βάλεις στο αρχείο confing.php για να το συνδέσεις με την βάση.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP έτοιμες εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες