Παύση απόκρισης σύνδεσης (!)...

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Sir Pretender

Δημοσίευση από Sir Pretender » 04 Ιουν 2004 20:47

Θα ήθελα να σας πω το πρόβλημά μου:

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τη σύνδεσή μου στο internet. Μετά από ένα ορισμένο χρον. διάστημα, η σύνδεση νεκρώνει, δε μπορώ να ανοίξω ιστοσελίδες ούτε να μπω MSN Messenger. Μπορώ όμως να συνεχίσω downloads με το Getright, να συνδεθώ και να κατεβάσω κανονικά απ' το KaZaA όπως και να δω ή να στείλω τα e-mails συνδεόμενος με το διακομιστή. Πρόβλημα σύνδεσης δεν είναι. Modem, έχω το Tornado 56k, εγκατεστημένο με drivers κλπ. Windows XP είναι το O.S. μου. Ξέρετε τι μπορώ να κάνω; Μετά από το νέκρωμα αυτό, πρέπει να κάνω reboot το μηχάνημα για να ξανασυνδεθώ για 2-5 λεπτά μέχρι να με "πετάξει" έξω... Σας παρακαλώ, βοήθεια!!!

Υ.Γ. Άλλαξα θέση στο modem (εσωτερικό είναι) και τώρα που ξαναμπήκα δε μου έχει κάνει τπτ προβληματικό εδώ και 5-6 λεπτά. Ρίχτε καμιά πρόταση πάντως

Υ.Γ.2 Τα διαγνωστικά τα έβγαζε ΟΚ :)

Άβαταρ μέλους
Bi2L

Δημοσίευση από Bi2L » 04 Ιουν 2004 23:20

DEN NOMIZW OTI FTAIEI TO MODEM SOU.
EFOSON SOU KATEBAZEI (KAZAA, GETRIGHT...) TOTE MPOREI NA FTAIEI KAPOIA RI8MISH TON WINDOWS H' TOU IE6. PANTOS TO MODEM DEN EINAI, MPOREI NA EINAI KAPOIA RI8MISEI STA PROTOCOLA APO THN SYNDESH.

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 04 Ιουν 2004 23:21

Kάτι παρόμοιο είχα πάθει με το παλιό μου pc. Είχε τρελλαθεί το filesystem και ο ΙΕ σταματούσε να αποκρύνεται! Όλα τα άλλα ήταν ΟΚ!!!

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 05 Ιουν 2004 07:28

Πόσο συχνά ενημερώνεις το αντιβιοτικό σου;Πόσο συχνά κάνεις scanning;Κάτι ανάλογο είχα πάθει πέρσι και ήταν trojan.Και το αστείο είναι οτι ενημερώνω το norton κάθε μέρα.Απλώς δεν το είχε εντοπίσει.Αν δεν είναι ιος ή trojan κάνε ένα format να έρθει στα "ισα του"

Sir Pretender

Δημοσίευση από Sir Pretender » 05 Ιουν 2004 23:05

πάλι τα ίδια. Καμία βελτίωση. Λέτε να είναι ιός; Μπορείτε επίσης ρε παιδιά να μου πείτε τις ρυθμίσεις των πρωτοκόλλων;

Άβαταρ μέλους
chchrist
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από chchrist » 05 Ιουν 2004 23:39

είχα το ίδιο πρόβλημα και τελικά ήταν ένα spyware. Κάνε κάνα σκανάρισμα με κανένα anti-spyware πρόγραμμα.

Άβαταρ μέλους
sNk][AnacondA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sNk][AnacondA » 06 Ιουν 2004 05:52

katevase to spywareblaster apo edw http://files1.majorgeeks.com/files/122f ... rsetup.exe

kanetou update kai energopoihse ola ta protection :wink:

Logika tha ftiaksei :wink:
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης