Υπάρχει καμία δωρεαν εταιρεία για web hosting με PHP

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 13 Ιουν 2004 14:47

CyberCr33p έγραψε: Είχα κάνει αίτηση στην freegreece για να φιλοξενήσω σε αυτούς το test.coderz.gr και μου είπαν ότι επειδή δεν έχω τα dns του domain στους δικούς τους nameservers δεν μου δέχτηκαν την αίτηση. Τους είχα αναφέρει ότι μπορώ να στείλω το συγκεκριμένο virtual host στην ip τους.

Οπότε δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις αυτό που είπες :-(
Καλημέρα,

Αυτό που είπα μπορώ να το κάνω, το θέμα είναι να το δεχτεί η freegreece.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

vas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vas » 13 Ιουν 2004 19:21

Σχετικά με το /~user και το bandwidth.

Δεν ξέρω αν η freegreece το κάνει γι' αυτό το λόγο, αλλά εγώ το έχω απενεργοποιήσει για τον εξής λόγο.

Έστω domain1.com με user: user1
και domain2.com με user: user2

Αν κάποιος επισκεφτεί μία σελίδα γράφοντας: www.domain1.com/~user2 τότε "τρώει" το bandwidth του χρήστη που έχει το domain1 και όχι το bandwith του user2.

Βεβαια, το site που βλέπει είναι το site του user2. Το bandwidth όμως είναι αλλουνού :lol:

Edited by me:

Για να αποθαρύνω τον οποιονδήποτε "hacker" θελήσει να το εκμεταλλευτεί αυτό, να πω ότι είναι πάρα πολύ εύκολο να φανεί το abuse της υπηρεσίας.

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 14 Ιουν 2004 22:52

gvard έγραψε:
CyberCr33p έγραψε: Είχα κάνει αίτηση στην freegreece για να φιλοξενήσω σε αυτούς το test.coderz.gr και μου είπαν ότι επειδή δεν έχω τα dns του domain στους δικούς τους nameservers δεν μου δέχτηκαν την αίτηση. Τους είχα αναφέρει ότι μπορώ να στείλω το συγκεκριμένο virtual host στην ip τους.

Οπότε δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις αυτό που είπες :-(
Καλημέρα,

Αυτό που είπα μπορώ να το κάνω, το θέμα είναι να το δεχτεί η freegreece.
Δεν εννοούσα ότι εσύ δεν μπορείς να το κάνεις. Εννούσα ότι δεν νομίζω να στο δεχτούν γιατί δεν δέχτηκαν και την δικιά μου αίτηση.

AkisTP
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από AkisTP » 14 Σεπ 2004 15:21

2cwhat

Δημοσίευση από 2cwhat » 14 Σεπ 2004 15:48

Sxetika me ~user. To Cpanel adunatoi na katametrisei to badwidth pou xrisimopoioi o xrhsths otan ton episkeptese me ~user
px freegreece.net/~kapios tote to badwidth to metraei sthn freegreece logariasmo kai oxi se esena.
Gia na luthei afto einai aplo ... Exei kai epilogh o CPanel na mhn epitrepei thn prosbash... opws kai o apache. httpd.conf kai teliwnei.

Lush. Apla kaneis ena subdomain apo to ena domain sou kai to dineis ee ena xrhsth CPAnel. kai ligh h upothesh.

Epipleon antistixa isxiei kai sthn IP.

OMWS
An gia paradigma kaneis transfer 50G me ftp IP tote to badwidth den metra se esena san xrhsth... ala sthn IP opote katepektash se afton pou exei thn IP. Cpanel's rules.

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 14 Σεπ 2004 19:03

Sxetika me ~user. To Cpanel adunatoi na katametrisei to badwidth pou xrisimopoioi o xrhsths otan ton episkeptese me ~user
px freegreece.net/~kapios tote to badwidth to metraei sthn freegreece logariasmo kai oxi se esena.
Apolyta sosto
Exei kai epilogh o CPanel na mhn epitrepei thn prosbash... opws kai o apache. httpd.conf kai teliwnei.
h leitourgia tou http://domain.com/~user kathorizetai apo to mod_userdir tou apache. Px:

Κώδικας: Επιλογή όλων

<IfModule mod_userdir.c>
    UserDir www
</IfModule>
To cpanel apla kanei tis aparaithtes allages sto httpd.conf gia na doulevei i oxi afto to module.
Sosto kai afto ;)
OMWS
An gia paradigma kaneis transfer 50G me ftp IP tote to badwidth den metra se esena san xrhsth... ala sthn IP opote katepektash se afton pou exei thn IP. Cpanel's rules.
Kai afto sosto alla oxi kai cpanel rules... einai ena MEGALO meionektima tou cpanel: epitrepei thn katametrish FTP Bandwidth mono se domain-dedicated ips kai oxi ana-domain. Einai kati to opoio den epitrepoun oi FTP Servers outos i allos alla yparxei tropos gia na ginei. Prosopika exo ftiaksei ena tetoio systhmataki pou metraei analitika thn kinhsh (se RETR / STOR ftp commands). Exei akoma dromo to cpanel ... :-?

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 14 Σεπ 2004 19:07

iNDEFiX έγραψε:
Cpanel's rules.
Kai afto sosto alla oxi kai cpanel rules... einai ena MEGALO meionektima tou cpanel: epitrepei thn katametrish FTP Bandwidth mono se domain-dedicated ips kai oxi ana-domain.
Δεν ειπε cpanel rules, αλλα cpanel's rules (κανόνες του cPanel). Τεσπα, διαφωνώ κάθετα με αυτό, καθώς το FTP traffic μετριέται κανονικά εδω και αρκετούς μήνες μέσα από την shared IP από το κάθε account ξεχωριστά.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 14 Σεπ 2004 19:08

Oups nai exeis dikio :P To diavasa grhgora kai mperdeftika. Sou exo ksanapei oti kaneis lathos se aftooooooo... apla h grafikh parastash tou FTP vgenei apo to total tou HTTP :) To exo psaksei to thema poli analytika. An theleis mporoume kai na to dokimasoume

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 14 Σεπ 2004 19:15

Μην επιμενεις, εχω account που ειχε ανεβασει MP3 και μεσα σε 1 ημερα ειχε κανει 2GB κινηση μεσω FTP (αν θυμασαι μια ημερα που ελεγα που εκανε την κινηση). Φυσικα ο λογαριασμος σβηστηκε :hammer:

Μπορουμε ομως αν θες να το δοκιμασουμε, κανενα απολυτως προβλημα. Θα το δοκιμασουμε μετα κρασοκατανυξης στο επομενο meeting ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΡΕΕΕΕ!
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες