ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

ManosWdd

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Δημοσίευση από ManosWdd » 21 Ιουν 2004 00:19

EneMe πολύ οραγανωμένο σε βλέπω!!

Pantofla be cool !!! Χαλαρααααα ;)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Δημοσίευση από EneMe » 21 Ιουν 2004 00:23

Μένω ακριβώς στην πλατεία, εδώ είναι από την ταράτσα μου! Έβαλα ότι εφφέ έχει το κινητό, γι'αυτό έχει κάτι γραμμούλες...

Έκανα και ηχογράφηση, αλλά δεν ακουγόταν καλα! :-?

ΟΛΕΕΕΕΕΕ!!!!!

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Δημοσίευση από Expl0it » 21 Ιουν 2004 00:25

Ελλαδάρα στους 8 ! Πάμε γερά και για τους 4 :P
LET THE C0DER IN YOUR LIFE
Fatal Error: Unable to read 3555 bytes in /root/head/brain/task.php on line 0

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Δημοσίευση από Expl0it » 21 Ιουν 2004 00:30

Γιατί δύσκολο είναι ?
LET THE C0DER IN YOUR LIFE
Fatal Error: Unable to read 3555 bytes in /root/head/brain/task.php on line 0

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Δημοσίευση από EneMe » 21 Ιουν 2004 00:36

Aς περιμένουμε καλύτερα!!

Καλή μας επιτυχία! (και λίγη κwλοφαρδία παρακαλώ) :P

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Δημοσίευση από Youli » 21 Ιουν 2004 00:39

Και μήπως να το συνεχίζατε το θέμα στο νέο, ωραίο και ανακαινισμένο sportsway? Λέω εγώ τώρα... :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Δημοσίευση από blackhumor » 21 Ιουν 2004 02:12

Καλή παρατήρηση Youli....

Αλλά πάντα ελπίζουμε για τους 4 ;-) Ένας αγώνας είναι...
To LinkZ.gr ανανεώθηκε. Καταχωρήστε την ιστοσελίδα σας δωρεάν.
Διαφημιστικά δώρα για επαγγελματίες.
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 21 Ιουν 2004 09:00

vai re ta paixvida apo edw kai pera 8a eivai fifty fifty opoios balei protos gkol kai to kratisei .

etsi apo periergia re 8imosofe sagionara giati petagese sav tiv tsoutsou ? Dev mporeis mia fora va xareis me tis xares tou forum ?
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

pantofla

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Δημοσίευση από pantofla » 21 Ιουν 2004 11:20

...κανεις λαθος...πεταχτηκα σαν τη τσουτσου (και σαν τη πορδη επισης), ακριβως γιατι αλλοι αντι να χαιρονται, αρχισανε τα που παμε, να μη παμε, δεν αξιζουμε, κλπ...Ακομη η ευκολη κριτικη απο ανθρωπους που δεν εχουν ιδεα απο ποδοσφαιρο, αλλα θελουν να εχουν σε ολα αποψη και παντα αρνητικη, ειναι οπως και να το κανουμε ενοχλητικη.
Ακομη και 6-0 να χαναμε χτες, η ομαδα αξιζε το χειροκροτημα για ο,τι πετυχε μεχρι εκεινη τη στιγμη. Ετσι, μερικες παρατηρησεις για οσους νομιζουν οτι το ποδοσφαιρο ειναι μετρημενα κουκια.
1. η Ρωσσια δεν ειναι μαλτα, ουτς νησοι φεροες.Ειναι παραδοσιακα μια μεγαλη ποδοσφαιρικη δυναμη με τρομερα ταλεντα που ειναι ομως ευαλωτα συναισθηματικα. Μια ρωσσικη ομαδα ακομη κι οταν κερδιζει 2-0 ειναι ικανη να ταρρευσει οταν δεχθει ενα γκολ.
2. η τωρινη Ρωσσια ειναι ομαδα με μεσο ορο ηλικιας τα 23 χρονια, βρισκονται στη μεση του πρωταθληματος και λογικα ειναι σε φουλ φυσικη κατασταση. Εμεις μεσο ορο σχεδον 28, αλλα ουσιαστικα πολυ υψηλοτερο, αφου ολοι οι παππουδες ειναι βασικοι.
3. αυτη τη φορα το αγχος το ειχαμε εμεις, αφου δεχτηκαμε και γκολ πολυ νωρις. Οι ψυχολογικα ευαλωτοι ρωσσοι παιζανε ανετα και χαλαρα, αφου δεν χανανε τιποτα.
4. απο Ισπανια και Πορτογαλια, η Ρωσσια ισως ηταν πιο επικυνδινη για μας λογω στυλ. Ενω οι αλλοι παιζουνε ποδοσφαιρο πιο αργο και με μικρες πασσες, οι ρωσσοι παιζουν φοβερα γρηγορα και με μακρινες μπαλλιες με τη μια, που κουραζουν τους ηδη κουρασμενους παικτες μας.
Αυτα για να καταλαβουν οσοι μουρμουριζανε, οτι δε παιξαμε με τσουρουκαδες, αλλα με μια ανερχομενη δυναμη που θα κανει πολλες ζημιες την ερχομενη δεκαετια, οταν οι δικοι μας παικτες θα ειναι συνταξιουχοι.

spookyb52
Επικοινωνία:

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Δημοσίευση από spookyb52 » 21 Ιουν 2004 11:45

Κανείς δέν είπε ότι δέν είναι άξιοι για όσα έκαναν ακόμα και άν χάναμε με 5-0 'χθές αλλά ναι, με τέτοια άμυνα δέν πάς πουθενά!!!

Από την άλλη :

Ευτυχώς που εσύ ξέρεις από ποδόσφαιρο και μαθαίνουμε και εμείς...

Όσο για το ποδόσφαιρο της Ρωσίας : είναι σε τεράστια άνοδο [εδώ και χρόνια...] η μήπως είναι σε πτώση????? [εδώ και 10+ χρόνια]

Μάλλον το δεύτερο και τώρα μάθαμε και το λόγο >>> θα φταίει η μεγάλη συναισθηματική τους ευαισθησία. :myeye:

Τα τρομερά ταλέντα που τα είδες???? για πές μας ένα

Όσο για το ποιός θα έχει άποψη δέν είναι δικό σου θέμα. Για ποδόσφαιρο γίνεται λόγος, όχι για διπλωματία. :evil:

Κάτι είπες και για νήσους Φερόες? θημήθηκα ένα παιχνίδι με τα λιοντάρια της Ρωσίας πρίν κάτι χρόνια
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Δημοσίευση από hik-hok » 21 Ιουν 2004 14:47

pantofla έγραψε:...σκιστηκανε...αποδειξη του που εχει μεινει το χιουμορ του...απο τα παιδια του νταου πεντελης περασε στα καλσον των πεινασμενων ταχαμου ρωσσων...Ακολουθει πιθανον το μεγαλο του αστειο που θα αφορα ατομα σε αναπηρικες καρεκλες...
pantofla όσο και να παρακαλας δέν σε ....άω

οχι μονο εγώ αλλα και κανένας άλλος γι αυτό είσαι σε αυτή την φάση
Εικόνα

pantofla

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Δημοσίευση από pantofla » 21 Ιουν 2004 15:09

Δεν απαντω στον χικ-χοκ, γιατι μετα θα κλειδωθει το θεμα, πραγμα που δεν επιθυμω...θα περιμενα ομως μια αντιδραση του σοβαρου κορδις στα σχολια του χικ-χοκ, οπως και στην τελευταια του αντιδραση...Οχι επειδη τα εχω αναγκη, αλλα για να δειξει ο καθε κορδις οτι τηρει τον κανονα των ισων αποστασεων...
Τελος παντων. Οσο για τον "52", δεν ειπε κανεις να μην εχει αποψη, αλλα ας μου επιτρεψει να εχω πληρεστερη αποψη περι ποδοσφαιρου, λογω ειδικων περιστασεων...οπως εγω δεν μπαινω σε τεχνικα θεματα να κρινω πραγματα που εκεινος γνωριζει κι εγω οχι, ετσι κι αυτος δεν χρειαζεται να χτυπιεται για να αποδειξει οτι ξερει ποδοσφαιρο.
1. οι ρωσσοι ειναι πραγματι σε πτωση, κι αυτο ειναι αποτελεσμα του ανοιγματος των συνορων. Καποτε φευγανε εξω στα 28-30, τωρα αμεσως μολις κανουν ονομα. Αυτο δεν σημαινει πως λειπουν τα ταλεντα. Μεγαλοι παικτες αυτη τη στιγμη ειναι ο φοβερος τερματοφυλακας Μαλαφειεφ,ο Γκουσεφ,ο Κιριτσενκο, και φυσικα ο Αλενιτσεφ που τωρα πια ειναι εξω...
Με την ευκαιρια, πες μας 2 νεα ταλεντα της Ισπανιας, της Πορτογαλιας, της Γαλλις...Οπως βλεπεις οι παραπανω ομαδες αποτελουνται απο 30ρηδες...Σε 4 χρονια οι πιο πολλοι απο τους παικτες τους δεν θα παιζουν.
2. Μπορεις να ειρωνευεσαι οσο θελεις το θεμα της συναισθηματικης ασταθειας των Ρωσσων, αλλα αυτο ειναι παγκοσμιως γνωστο.Ισως ειναι αποτελεσμα της κουλτουρας τους, ειτε του "φοβου" που καποτε ειχαν οτι θα χαρακτηρισθουν σχεδον "προδοτες της πατριδας", μα η αληθεια που αγνοεις ειναι οτι οι ρωσσοι ποτε δεν ανατρεψανε αποτελεσμα, και ελαχιστες φορες στην ιστορια τους καταφεραν να παρουν σημαντικο αποτελεσμα σε κρισιμο αγωνα, εστω κι αν ηταν ανωτεροι απο τους αντιπαλους τους...
3. τα νησια Φεροες που αναφερεις δεν ξερω που κολλανε...το οτι καποτε καναμε αθλιες εμφανισεις απεναντι τους δεν εχει σχεση με τη σημερινη εθνικη ομαδα, ουτε με τον Ρεχαγκελ...Οταν ειπα οτι αυτα τα παιδια αξιζουν, δεν εννοουσα απο καταβολης κοσμου, μα για τη σοβαρη δουλεια των 2 τελευταιων ετων. Δεν μιλαμε τωρα για την ομαδα των καρεκλοκενταυρων Παπαποστολου, Δανιηλ, και λοιποων κομπλεξικων...
Αν νομιζεις οτι με δυο αγωνες που ειδες στη ζωη σου εμαθες ποδοσφαιρο, κανεις λαθος, οπως λαθος θα εκανα κι εγω αν νομιζα οτι επειδη που και που κανω log in εμαθα απο υπολογιστες. Οσο για το που παμε με αυτη την αμυνα...παμε εκει που μας παει αυτη η αμυνα απο τα πρωτα παιχνιδια, οταν στραγγαλισε Ισπανους και Πορτογαλλους.

spookyb52
Επικοινωνία:

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Δημοσίευση από spookyb52 » 21 Ιουν 2004 15:27

πρώτα δέν έχω δεί 2 παιχνίδια σε όλη μου τη ζωή :lol:
και δεύτερον δέν είπα ότι είμαι ιδιαίτερος γνώστης του ποδοσφαίρου (παρατηρήτής είμαι) αλλά ούτε ηλίθιος η τελείως άσχετος!

Η άμυνα που "στραγγάλισε" την ομάδα της Ισπανίας και της Πορτογαλίας δέν ήταν σίγουρα αυτή του 1ου ημιχρόνου με την Ρωσία

Anyway, ο καθένας έχει την άποψή του.
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

pantofla

ΡΩΣΙΑ-ΕΛΛΑΣ

Δημοσίευση από pantofla » 21 Ιουν 2004 15:43

ισως εγραψα καπως επιθετικα, μονο για να παρω το μερος της εθνικης...οχι για να απαγορευσω την εκφραση γνωμης. Ουτε πιστευω οτι μονο οι "ειδικοι" πρεπει να μιλανε, γιατι μεγαλα λαθη τα εχουν κανει οι ταχα μεγαλοι "ειδικοι"...Απλως, πριν αρχισουμε την κριτικη ας σκεφτομαστε που ειμαστε.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες