Ο πόλεμος του free e-mail.

Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις. Θέματα προς συζήτηση.

Συντονιστές: Super-Moderators, Reporters

ManosWdd

Δημοσίευση από ManosWdd » 26 Ιουν 2004 15:31

Μόλις πρόσεξα ότι τα 2/3 είστε εσείς (Basilakis και Gueswho :D )
Εικόνα

jimoupas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jimoupas » 30 Ιουν 2004 12:38

Παιδιά, όποιος θέλει ας με κάνει invite στο gmail please.

ManosWdd

Δημοσίευση από ManosWdd » 30 Ιουν 2004 15:45

Εγώ μόλις δώσω στα δύο άτομα που χρωστάω, θα δίνω μέσω του freestuff σε όποιον μου ζητήσει αρκεί να έχει έναν αριθμό Posts! Όχι με 1 και 2 posts !
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
tuki8eblom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tuki8eblom » 02 Ιούλ 2004 14:50

Αντίθετα με κάποιο άλλο μέλος που δήλωσε ότι δεν επιστρέφει στα free emails εγώ να πω ότι είμαι από΄λυτα ικανοποιημένος από το yahoo mail μου και να σκεφτείτε ότι πρωτοξεκίνησα το 1999 όταν ήτανε ακόμα στα 3 Mb (μετά πήγε στα 6, ύστερα στα 4 και τώρα στα 100).

Anyway, να μην μακρηγορώ, θα ήθελα αν γίνεται ένα link με την ανακοίνωση της Hotmail που λέει ότι θα ανεβούν τα accounts σε 250 Mb (με τόσους λογαριασμούς που έχω προβλέπω η χωρητικότητα των email accounts μου να ξεπεράσει το σκληρό μου δίσκο).
:kaloe:

Όσο για την είδηση ότι η Gmail θα διαβάζει τα emails βρίσκεται και εδώ: http://ta-nea.dolnet.gr/neaweb/nsearch. ... m=N28&aa=1

Οι δικές μου ανάγκες καλύπτονταν οριακά από το yahoo! mail, όταν αποφάσισε να πάει την δυνατότητα να κατεβάζεις τα email στο σκληρό for fee ήτανε αρκετά απογοητευτικό και έτσι καλύφτηκα εν μέρει από το freemail.gr και το softhome.net. Γενικώς, ο ανταγωνισμός είναι καλός, υπάρχουνε πολλοί παροχείς email οι οποίοι θα έπρεπε να κλείσουνε (όπως το @go.com) και ελπίζω αυτό να γίνει γιατί αυτά που προσφέρουν δεν είναι ούτε τα βασικά. :x

Όσο για το Gmail μόλις ανακάλυψα μία ιστοσελίδα όπου λένε ότι μπορει (με λίγη τύχη) να αποκτήσεις έναν λογαριασμό (αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοιος πανικός αφού ΚΑΠΟΙΑ μέρα θα λειτουργήσει και για μας τους πληβείους...) την οποία (διεύθυνση) την ρίχνω εδώ για να την περιεργαστείτε και εσείς: www.gmailswap.com

ManosWdd

Δημοσίευση από ManosWdd » 04 Ιούλ 2004 01:33

Γιατί όλοι θέλουν να πάρουν το onoma@gmail.com και όχι το onoma_epitheto_onomapatros_imerominiagennisis_topothesia@gmail.com !!! ;)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 04 Ιούλ 2004 01:47

Kι εγώ είχα λογαριασμό στο Yahoo Mail και ήμουν πολύ ευχαριστημένος ΜΕΧΡΙ την στιγμή που μου τον έκλεισαν, χωρίς κανέναν προφανή λόγο και καμία προειδοποίηση...Την ίδια μέρα έδιναν 100 ΜΒ τζαμπέ! Να που βρήκαν χώρο! Και απότι έμαθα, δεν ήμουν ο μόνος που "έκλεισαν"!!! Απο εδώ και πέρα θα χρησιμοποιώ το @mycosmos.gr email μου και στα πελέ μου! Εκεί τουλάχιστον, δεν φοβάμαι ούτε τι θα γράψω, ούτε μην με κλείσουν!

ΥΓ> Άσε που στο Yahoo είχα γεμίσει με spam...
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 04 Ιούλ 2004 11:20

και σε τραγούδι!

I Got My Gmail

http://www.hatheadmusic.com/listen.htm

:P :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 04 Ιούλ 2004 11:36

όποιος θέλει invitation για το gmail ας βάλει link στην σελίδα του προς το www.sportsway.gr και ας μου στείλει σε pm την σελίδα και το e-mail του για να τον προσκαλέσω... ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
tuki8eblom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tuki8eblom » 04 Ιούλ 2004 12:52

Καλά, έχουμε πάθει ηλεκτρονική φρενίτιδα όλοι... :pint:
Εγώ έχω την εντύπωση πως όταν βγει το gmail για το κοινό θα μπορέσω πολύ εύκολα να αποκτήσω το email μου - έχω τόσο σπάνιο ονοματεπώνυμο ώστε μόνο άλλοι 2 το έχουν σε όλη την Ελλάδα. :lol:

@mechpanos: γιατί σου απενεργοποιήσαν το λογαριασμό στη yahoo; Παράξενο μου ακούγεται, τον απενεργοποιούν μόνο μετά από 4 μήνες αδράνειας αλλά και πάλι μπορείς να τον ενεργοποιήσεις μόνο που έχεις χάσει όλα τα παλιά μηνύματα. Όσο για το spam, μετά από 5 χρόνια χρήσης έχω καταλήξει να δέχομαι 50-60 spam mails την ημέρα. :o

@cordis: Δελεαστικό ακούγεται. Θα πουλάω και φούμαρα σε όποιον δεν ξέρει πολλά, ότι γνωρίσα πέρσι το καλοκαίρι μια αμερικάνα :violi: που δουλεύει στη Google, μου έδωσε το email, μπλα μπλα μπλα... :kaloe:

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 04 Ιούλ 2004 12:58

- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
tuki8eblom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tuki8eblom » 04 Ιούλ 2004 13:05

:lol: :lol: :lol:
Τα κάνω όλα μετά τις δύο μου μοιάζει αυτή η σελίδα! Εναλλακτικός τίτλος: τι κάνει ο άνθρωπος για να κερδίσει το mail του... Ένας υπόσχεται ότι αν του δώσεις gmail θα κατασκοπεύσει όποιον του ζητήσεις! :o

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 04 Ιούλ 2004 17:13

Τι να σου πω ρε tuki8eblom, δεν κάθισαν να μου εξηγήσουν! Απλώς μια ωραία πρωία σταμάτησε να με βάζει, λέγοντας ότι δεν είναι σωστό το password. Όταν πήγα να δω τι συμβαίνει μου βγήκε μήνυμα ότι sorry αλλά αυτός ο λογαριασμός και το password έχουνε απενεργοποιηθεί και για περισσότερες πληροφορίες να διαβάσω την άδεια χρήσης, άντε να βγάλεις άκρη δηλαδή! Τέλος πάντων, μπούχτισα με το όλο θέμα! Ας πάνε να κουρεύονται!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
tuki8eblom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tuki8eblom » 05 Ιούλ 2004 02:52

mechpanos έγραψε:Όταν πήγα να δω τι συμβαίνει μου βγήκε μήνυμα ότι sorry αλλά αυτός ο λογαριασμός και το password έχουνε απενεργοποιηθεί και για περισσότερες πληροφορίες να διαβάσω την άδεια χρήσης!
Καλά, άμα πάθαινα το ίδιο με το mail μου θα έχανα τα αυγά και τα πασχάλια! Όλες μου τις διευθύνσεις και πολύτιμα αρχεία και mails που έχω φυλάξει... :roll:

Άβαταρ μέλους
tuki8eblom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tuki8eblom » 06 Ιούλ 2004 16:14

Όσοι έχουν @yahoo.gr email θα είδαν προφανώς ότι ενώ άλλαξε το Interface ωστόσο δεν άλλαξε η χωρητικότητα. Δεν ξέρω γιατί εμείς μείναμε οι φτωχοί συγγενείς αφού άλλωστε και τα άλλα εθνικά yahoo (π.χ. .es, .fr, .it, .br) έχουνε γίνει 100 Mb. Αν έχετε yahoo.gr mail μπορείτε να κάνετε το εξής: στις επιλογές mail βρίσκετε το Link πληροφορίες λογαριασμού και από εκεί αλλάζετε τη γλώσσα από ελληνικά σε αγγλικά. Την επόμενη φορά που θα κάνετε sign in θα έχετε 100 Mb και βέβαια το email σας θα παραμένει @yahoo.gr

ManosWdd

Δημοσίευση από ManosWdd » 09 Ιούλ 2004 22:21

Ύστερα από το gmailswap μία νέα διεύθυνση με το ίδιο σκοπό άνοιξε! www.inviteme.infophp.com . Εκει μπορείτε να δώσετε invite εφόσον έχετε ήση gmail και να ζητήσετε εφόσον δεν έχετε!
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες