Πες τα χρυσόστομεεεεε....

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nkapa » 24 Ιουν 2004 23:14

Youli έγραψε:Τι "έτσιιιιιιιι", ρε Αλέξανδρε, πλάκα μας κάνεις? Αντέγραψε μια μαλ... που του έστειλε κάποιος κολλημένος αγαμ..τος και συμφωνείς και συ μαζί του? :evil:

Αγαπητέ μου Nkapa,
αν πιστεύεις ότι αυτό το κείμενο είναι αντικειμενικό και δεν κρύβει οργή μέσα του, τότε κάποιο πρόβλημα υπάρχει... Εγώ διαβάζοντας αυτό το κείμενο, βλέπω κάποιον που έφαγε χυλόπιττα και κατέληξε στο κλισέ πλέον συμπέρασμα "όλες ίδιες είναι, αν σου κάτσει το πρώτο βράδυ είναι τσούλα, αν δεν σου κάτσει το πρώτο βράδυ, είναι τσούλα...κ.λ.π." Η ωριμότητα στο μεγαλείο της... :-?

Επέτρεψέ μου να ξέρω καλύτερα αν οι γυναίκες θέλουν αυτά που λέει ο "ανώνυμος" οτι θέλουν. Μάλλον απέχει παρα σάγκας απο την πραγματικότητα... Δεν ξέρω αν εσένα συγκεκριμένα σου αρέσει να έχεις μια δίμετρη, ξανθιά ή μελαχροινή κουκλάρα δίπλα σου, αλλά να φοβάσαι μην ανοίξει το στόμα της μπροστά σε φίλους και γνωστούς και σε κάνει ρεζίλι, (γιατί στους περισσότερους που ξέρω εγώ δεν αρέσει αυτό...) πάντως οι γυναίκες δεν γουστάρουμε ο άντρας να είναι πολύ macho, πολύ σωματάρα, πολύ λεφτά αισθήματα και απο μυαλό μηδεν.

Κι αν εσύ συμφωνείς με τον εν λόγω κύριο, και πιστεύεις ότι θα ήταν καλύτερα τα πράγματα αν ζούσαμε ακόμα στην εποχή του Νεάντερταλ, σε ενημερώνω ότι υπάρχουν πολλά τριτοκοσμικά μέρη όπου τα πράγματα είναι ακόμα έτσι, και μπορείς να πας να ζήσεις αν θες...Το εισητήριο του αεροπλάνου στο κερνάω εγώ... :roll: :roll:
Καλά, για τον "παντόφλα" δεν θα μιλήσω...μας έχει δείξει το επίπεδό του και το μυαλό του πολλάκις... :-? :hammer:

Αγαπητή Γιούλη,
Δε γνωρίζω ο τύπος τι ακριβώς είναι και αν έφαγε χυλόπιτες η τίποτα άλλο πχ τα μούτρα του από κάποια απελευθερωμένη ξέρω όμως να πω ότι υπάρχει μια μεγάλη δόση αλήθειας σ' αυτό το κείμενο, σίγουρα για να μη παρεξηγούμαι δεν είναι όλες έτσι το ξεκαθαρίζω αυτό, αρκεί όμως να κοιτάξεις λίγο έξω το τι πρόκληση υπάρχει από πλευράς πολλών "θυληκών" και το τι ξεφτίλα από πλευράς ορισμένων "αρσενικών". Να τους δω όλους αυτούς όταν θα βγουν για δουλειά και θα σταματήσει να τσοντάρει ο μπαμπάς. Άνοιξε τηλεόραση, κοίτα και άκου διαφημίσεις (ακόμα και παγωτό με ερωτικά φίλτρα και άλλες τέτοιες π@π@ριές έχουν βγάλει). Ρε τι κατάντια είναι αυτή... Όχι δε γουστάρω τη εποχή που λέει ο τύπος και ούτε και κανένας μας νομίζω ότι τι γουστάρει, γουστάρω όμως να μην υπάρχει όλο αυτό το παιχνίδι και όλο αυτό το πιπίλισμα από 3ους. Γουστάρω τη Γυναίκα να είναι ΓΥΝΑΙΚΑ και τον Άντρα να είναι ΑΝΤΡΑΣ και να υπάρχει αμοιβαίος σεβασμός μεταξύ τους. Έχει γεμίσει ο κόσμος καβαλιμένα καλάμια και αυτό παρουσιάζεται περισσότερο σε όσες και όσους θέλουν επιβεβαίωση γιατί βαθιά μέσα τους ξέρουν τι σκατά συμβαίνει με τον εαυτό τους και ψάχνουν αφορμές να επιβεβαιωθούν για το αντίθετο. Όσο γι αυτό που γουστάρω για το αντίθετο φύλλο, το έχω δίπλα μου και ναι είναι ψιλή δίμετρη ξανθιά κουκλάρα που θα ζήλευαν πολλές το στόμα της όταν το ανοίγει και νοιώθω πολύ περίφανος γι αυτήν γιατί πολύ απλά είναι Γυναίκα, όχι σαχλοκούδουνο. Αντιθέτως βλέπω το κόμπλεξ που έχουν ορισμένες που είναι ένα κι ένα milko γι αυτή γιατί απλούστατα πολύ θα ήθελαν να είναι σαν αυτή . Δεν έχω κάτι με τις κοντήτερες προς Θεού με το μυαλό που κουβαλάν ορισμένες έχω ανεξαρτήτως ύψους και σωματικής διάπλασης. Δε λέω ότι οι άντρες είναι τέλειοι υπάρχουν κάτι υποκείμενα που θέλουν φτήσιμο γιατί χαλάνε και κάποιες κοπέλες που αξίζουν. Όμως κάποια πράγματα δε μπορώ να τα δεχτώ.
Anyway μια συζήτηση κάνουμε.

Φιλικά και με σεβασμό πάντα :wink:

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 24 Ιουν 2004 23:41

καλά δε είδατε τι έγινε και στο fame story; όλες οι λυσσάρες πέσανε με τα μούτρα πάνω στα αγόρια... :P :pint:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 25 Ιουν 2004 00:06

Εγώ πάντως δεν έχω γνωρίσει γυναίκα που να ήταν υπεράνω χρηματικού. Δεν ξέρω μπορεί να ήμουν άτυχος αλλά....έχω γνωρίσει αρκετές :wink:

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 25 Ιουν 2004 00:07

Youli έγραψε:και κατέληξε στο κλισέ πλέον συμπέρασμα "όλες ίδιες είναι, αν σου κάτσει το πρώτο βράδυ είναι τσούλα, αν δεν σου κάτσει το πρώτο βράδυ, είναι τσούλα...κ.λ.π."
Χαχαχαχα! Μ' άρεσε η διατύπωση!!!
Θα συμφωνήσω με την Youli γιατί ο λαός που (λένε ότι) είναι σοφός λέει χαρακτηριστικά:
Οσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια!!
Αυτά που κατάλαβα διαβάζοντας τα πιο πολλά μηνύματα είναι:
Όταν αλλάζουν οι γυναίκες γίνονται πιο ωραίες!
Όταν αλλάζουν τα πρότυπα, τα γούστα και τα σταθμά των γυναικών γίνονται τσούλες!
Όταν αλλάζουν οι άντρες ώστε να αρέσουν στις γυναίκες γίνονται πούστηδες και μ*****ς!
Και όλοι εσείς που τους βρίζετε είστε οι έξυπνοι!!!
Δεν βρίσκετε κανένα χόμπυ καλύτερα;;;

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 25 Ιουν 2004 02:25

Εγώ έχω την τέλεια γυναίκα και την κρύβω από τον Σκλάβο ;)
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 25 Ιουν 2004 07:14

Εγώ ένα ξέρω και βλέπω καθημερινά.Οι γυναίκες που διαλέγουν στο τέλος πέρνουν απο τα διαλεγμένα.Πάντως συμφωνώ με το Thyclub,οι όμορφες γυναίκες δεν είναι υπεράνω οικονομικών,ψάχνουν κάποιον να τις αποκαταστήσει.Οι περισότερες ιδίως στα Δυτικά προαστεια που μένω έχουν μεγαλώσει με την ίδια καθοδηγηση-προτροπή απο τους γονείς:"Να βρείς ενα καλό παιδί να έχει όμως λευτά για να μην περνάς ότι εγώ" !Αλλά στο τέλος οι περισότερες βρίσκουν τους μπατίρηδες και τους κακασχημους και πολλές φορές τρώνε και ξύλο.Ξέρω περίπου 5 περιπτώσεις τέτοιων γυνικών που έκαναν επιλογή αλλά τώρα οι "επιλογες τους"...πονάνε (απο τις κλοτσιες)

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 25 Ιουν 2004 08:35

...πονάνε (απο τις κλοτσιες)
:lol: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 25 Ιουν 2004 10:45

greek_manager έγραψε:Εγώ έχω την τέλεια γυναίκα και την κρύβω από τον Σκλάβο ;)
για πόσο ακόμα; :-? :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

pantofla

Δημοσίευση από pantofla » 25 Ιουν 2004 11:17

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΣ ΟΡΘΗ ΑΠΟΨΗ
------------------------------------------------------------

Βασικα ειναι αληθεια πως μια γυναικα τοσο πολυ ψηλη και με μακρια ποδια, απαλη επιδερμιδα, κουκλιστικο προσωπο ειναι καπως αντιαισθητικη. Ισως αυτο να συμβαινει γιατι ξεφευγει απο το φυσιολογικο. Και μια ελαφινα ειναι ας πουμε ομορφη, στο ειδος της, αλλα δεν σου ερχεται να ζευγαρωσεις μαζι της...Απλως θαυμαζεις την ομορφια. Ετσι και μια τετοια γυναικα μοιαζει με πλασμα που ανηκει σε αλλο ειδος....Ασε που ειναι επιστημονικως αποδεδειγμενο οτι αυτες οι γυναικες οι τοσο προκλητικα ομορφες ειναι εντελως στοκοι και αμορφωτες, ωστε ενας αντρας που διαθετει τον στοιχειωδη αυτοσεβασμο δεν θα την παρουσιαζε στο περιγυρο του...Εδω μπορουμε να πουμε οτι αυτες οι γυναικες γινονται αντιαισθητικες ακριβως γιατι δεν μπορεις να μην συνυπολογισεις τα πνευματικα χαρισματα...κι οταν αυτα λειπουν, τοτε ξεθωριαζει και η (εφημερη) σωματικη ομορφια...

Προσοχη...ακολουθει η πολιτικως μη ορθη αποψη/αντιλογος...
" ΩΣ ΠΟΤΕ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΘΑ ΖΟΥΜΕ ΜΟΝΑΧΟΙ ΣΑ ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ
ΚΙ ΟΙ ΚΑΤΙΝΕΣ ΘΑ ΜΑΣ ΠΡΗΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΤΑΡΙΑ?
ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΜΙΑΣ ΩΡΑΣ ΠΗΔΗΜΑΤΑ ΜΕ ΜΙΑ ΘΕΑ
ΠΑΡΑ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΑ ΣΚ.ΤΑ"
επισης, μου κανει εντυπωση το εξης...Οταν καποιος πει μια αποψη εναντιον των γυναικων, ειναι αγαμοητος που εφαγε χυλοπιττες....Οταν μια γυναικα κλαψουριζει γιατι οι αντρες προτιμουν τις γυναικαρες, δεν μπορει κανεις να υποθεσει οτι ειναι αγαμοητη με τη σειρα της?

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 25 Ιουν 2004 15:36

1ον : Δεν μου αρέσει να χρησιμοποιούνται εκφράσεις οι οποίες είναι προσβλητικές σε ένα forum με μία ιστορία και ένα όνομα στο Ελληνικό Διαδίκτυο...

2ον : Δεν καταλαβαίνω γιατί θυμώνετε και εκφράζεστε με αυτόν τον τρόπο και "υποβιβάζετε" τους εαυτούς σας...(να υπάρχει λίγος σεβασμός διότι δεν γνωριζόμαστε και όλοι προσωπικά, και δεν υπάρχουν στενές σχέσεις μεταξύ μας...απλά συζητάμε, σαν μία παρέα)"

Συμφωνώ στο ότι οι καιροί έχουν αλλάξει όμως αυτό ισχύει για όλους, και μπορώ να πω ότι είναι και καλό και άσχημο (καλό λόγω εξέλιξης και άσχημο λόγω των ανθρώπινων σχέσεων, που δυστυχώς λόγω "ελευθερίας" έχουν διαφοροποιηθεί κατα μεγάλο ποσοστό).

Ο καθένας πιστεύω, για εκείνους που θέλουν να λένε ότι είναι θύματα μπορώ να πώ τη απλή λαΐκή φράση "ας πρόσεχε" διότι ο καθένας κάνει τις επιλογές του, σωστά;

Και επειδή ο άνθρωπος από την φύση του ποτέ δεν είναι ευχαριστημένος για τα αγαθά που έχει... την μόνη κατάλληλη φράση που μπορώ να πώ είναι η εξής :

Υπάρχουν δύο τρόποι για να είσαι πλούσιος, ο ένας είναι να τα έχεις όλα και ο δεύτερος είναι να αρκείσαι με αυτά που έχεις....

Υ.Γ :Τα παραπάνω είναι προσωπική μου άποψη, πάντα φιλική προς όλους

pantofla

Δημοσίευση από pantofla » 25 Ιουν 2004 17:55

βρισκω το επιπεδο πολυ χαμηλο ορισμενες φορες, οταν φυσικα το εξετασουμε και το κρινουμε με τα δικα μας δεδομενα απο τη σκοπια μιας πολυεδρικης/πολυεπιπεδης κοινωνικης κουλτουρας στην οποια καποιοι απο μας ανηκουμε (οπως θα ελεγε ο μεγας διανοητης Ακης Τσοχατζοπουλος).
Ομως ας μην ξεχναμε οτι αν δεν υπαρξει υποβιβασμος δεν θα υπαρξει αναγεννηση, οπως περιτρανα εδειξε το συγκλονιστικο παραδειγμα της Fiorentina ου μετα τον υποβιβασμο της στη Γ εθνικη επεστρεψε αναβαπτισμενη στην πρωτη κατηγορια....Σε μικροτερο βαθμο αναλογη περιπτωση εχουμε με τη Λαρισα στην Ελλαδα. Ετσι κι εμεις λοιπον, στην σιλωαμικη κολυμβηθρα του ιντερνετ καταπιπτουμε με μοναδικο στοχο την επανεξυψωση μας στα ανωτατα διανοητικα επιπεδα μεσα ακριβως απο την εμβαπτιση μας στην ιντερνετικη αμαρτια.
ΥΓ. τελικα, θα επιχειρουσες αλμα πανω απο διμετρη καλλονη??

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 25 Ιουν 2004 18:45

Αγαπητέ Pantofla,
1ον : Δεν είμαι αγαπητός αλλά αγαπητή διότι είμαι γυναίκα, οπότε στο υστερόγραφό σου λυπάμαι, αλλά δεν θα μπορέσω να σου απαντήσω.
Συμφωνώ στο ότι εάν δεν υπάρχει υποβιβασμός δεν θα υπάρξει αναγέννηση, άλλωστε εάν πρόσεξες την λέξη στο κειμενό μου την εσωκλείω μέσα σε εισαγωγικά που σημαίνει ότι παίρνει κι άλλες έννοιες.
Και μην πιστεύεις ότι βλέπω την ζωή από σκοπιά μιας πολυεδρικής - πολυεπίπεδης κοινωνικής κουλτούρας, μάλλον σε ξεγέλασε ο τρόπος που σύνταξα το κειμενό μου, δεν υπάρχουν για εμένα τέτοιου είδους πράγματα.
Όσο αναφορά την ιντερνετική αμαρτία δεν προσπαθώ να εξυψώσω τίποτα και κανέναν, και για το τι είναι αμαρτία είναι ένα πολύ μεγάλο κεφάλαιο διότι και αυτό έχουμε καταφέρει να το φέρνουμε στα μέτρα μας και να ορίζουμε εμείς τι είναι αμαρτία και τι όχι...οπότε είναι ένα διαφορετικό θέμα.

Μην σε μπερδεύει ο τρόπος που γράφω...είδες έπεσες έξω.

Όμως μου κάνει εντύπωση γιατί είσαι τοσο επιθετικός και χρησιμοποιείς υβριστικές λέξεις, και μην μου φέρεις το παράδειγμα δεν υπάρχουν άσχημες λέξεις αλλά άσχημα μυαλά γιατι σε αυτό διαφωνώ διότι είναι απλά ένα λογοπέγνιο και όχι η πραγματικότητα ή μήπως αυτός ο τρόπος είναι για να "ξεχωρίζεις" και να αφήνεις εντυπώσεις, χωρίς να θέλω να σε προσβάλω.

Τέλος πάντων εγώ απλα διαφωνώ στο άκομψο λεξιλόγιο και απλά είπα την γνώμη
(προσωπική βέβαια).

pantofla

Δημοσίευση από pantofla » 25 Ιουν 2004 19:22

Και που ειδες τις βρισιες?? .... Αλλωστε ο πρωτος που μιλησε για αγ***τους ηταν η γιουλη, αφου κατα τη γνωμη της ο εμπνευστης του πρωτου κειμενου δεν μπορει παρα να ειναι τετοιος...Γιατι οποιος εκφρασει τετοια γνωμη μονο αγ***τος μπορει να ειναι, κατα την αποψη δεσποινιδων που τυγχανουν γνωστες της ανθρωπινης συμπεριφορας.
Περα απο το αγ***τος (που η παντοφλα ανεφερε σαν αγαμοητος), δεν υπηρξε αλλη υποπτη λεξη...Εκτος αν θεωρεις υβριστικες τις λεξεις "παταρια","πηδημα" (τοτε να διαγραψουμε τα διαφορα αλματα απο τους ολυμπιακους), "διμετρη", κλπ...
ΥΓ. οκ, αλλαξε το διμετρη με "διμετρος" για να εισαι μεσα και το αλμα με βολτα στη παιδικη χαρα. Το ερωτημα λοιπον γινεται. "Θα πηγαινες με διμετρο (στη παιδικη χαρα/σινεακ)??? Μηπως θα προτιμουσες ενα τριπιθαμο ασχημουλη?)

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 25 Ιουν 2004 20:06

Καταρχήν προσωπικά εγώ δεν αναφέρθηκα σε κανέναν στο πρώτο μήνυμα μήπως είδες να αναφέρω κανένα όνομα;
Κατά την αποψή μου και απο ότι βλέπω στο παραπάνω μήνυμα μου δεν αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά, μην ανησυχείς διάβασα όλα τα μηνύματα των μελών.
Και συμφωνώ περί του αγαμόητου, και επίσης δεν μου αρέσουν τα λογοπέγνια το άνεφερα και πρίν...
Όσο για το υστερόγραφο δεν θα σου απαντήσω λόγω προστασίας προσωπικών δεδομένων :P

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 26 Ιουν 2004 00:01

pantofla έγραψε:βρισκω το επιπεδο πολυ χαμηλο ορισμενες φορες, οταν φυσικα το εξετασουμε και το κρινουμε με τα δικα μας δεδομενα απο τη σκοπια μιας πολυεδρικης/πολυεπιπεδης κοινωνικης κουλτουρας στην οποια καποιοι απο μας ανηκουμε (οπως θα ελεγε ο μεγας διανοητης Ακης Τσοχατζοπουλος).
Ομως ας μην ξεχναμε οτι αν δεν υπαρξει υποβιβασμος δεν θα υπαρξει αναγεννηση, οπως περιτρανα εδειξε το συγκλονιστικο παραδειγμα της Fiorentina ου μετα τον υποβιβασμο της στη Γ εθνικη επεστρεψε αναβαπτισμενη στην πρωτη κατηγορια....Σε μικροτερο βαθμο αναλογη περιπτωση εχουμε με τη Λαρισα στην Ελλαδα. Ετσι κι εμεις λοιπον, στην σιλωαμικη κολυμβηθρα του ιντερνετ καταπιπτουμε με μοναδικο στοχο την επανεξυψωση μας στα ανωτατα διανοητικα επιπεδα μεσα ακριβως απο την εμβαπτιση μας στην ιντερνετικη αμαρτια.
ΥΓ. τελικα, θα επιχειρουσες αλμα πανω απο διμετρη καλλονη??
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης