Μπράβο ρε παίδες!

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
zZz

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από zZz » 26 Ιουν 2004 11:33

μπραβο στα παληκαρια μας

Άβαταρ μέλους
Serpatinas
Επικοινωνία:

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από Serpatinas » 26 Ιουν 2004 14:46

Εικόνα ΕΛΛΑΣ Εικόνα

ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΜΠΟ**ΔΕΛΟ!!

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Αγ
Ρούχα στο DRESS

Άβαταρ μέλους
|dD|
Honorary Member

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από |dD| » 26 Ιουν 2004 17:34

:clap: :pint:

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από af » 26 Ιουν 2004 19:35

Τι να πω...με καλύψατε !!!! Μ Π Ρ Α Β Ο

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Ε Λ Λ Α Σ

Ray

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από Ray » 26 Ιουν 2004 19:50

Μπράβο στα παιδιά, νομίζω ότι κανένας μας δεν πίστευε ότι ήταν δυνατόν να πετύχουμε μια τόσο μεγάλη νίκη…

Αλλά…

Μέχρι πριν λίγες μέρες όλοι περίμεναν διασυρμό (και κρατούσαν αποστάσεις) και τώρα χοροπηδάνε σαν τα κατσίκια, επειδή τι καταφέραμε, να πάμε στους 4…

Και τι δεν άκουσάν τα αυτιά μου σήμερα…

Ότι τους έχουμε όλους για πλάκα και λοιπά αστεία σχόλια (μέχρι το ότι και την Βραζιλία μπορούμε να πατήσουμε)..

Ξεχάσαμε πολύ γρήγορα το ότι από το 65 λεπτό και μετά όλοι φωνάζαμε σφύρα διαιτητή

Κάναμε ήρωες τους 11 αγράμματους που κλοτσάνε μία κώλο μπάλα!! (γιατί μην ακούσω κανα σχόλιο ότι γίνανε παιχταράδες από την μια μέρα στην άλλη)

Βγείτε ρε στους δρόμους για την παιδία, την υγεία, για την ανεργία

Βραβεύστε ρε τους επιστήμονές μας, δώστε υποτροφίες, βελτιώστε την ποιότητα ζωής μας!!!

Έλεος ποιά

ManosWdd

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από ManosWdd » 26 Ιουν 2004 19:56

Μπράβο στα παλικάρια που μας έκανα υπερίφανους!!! Έπαιξαν όπως έπρεπε...σαν ΕΛΛΗΝΕΣ!!!
Εικόνα

LightForce
WebDev Moderator

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από LightForce » 26 Ιουν 2004 21:45

φοβερη η ομαδα, μπραβο τους :-)

παιδια οποιος εντοπισει το video με το γκολ του χαριστεα στο δικτυο ας δωσει link

:-)

spookyb52
Επικοινωνία:

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από spookyb52 » 27 Ιουν 2004 12:24

Η σελίδα του bbc sports το έχει αλλά δέν λέει γιατί έχει χαμηλή ποιότητα εικόνας :-? Δέν ξέρω που αλλού υπάρχει!
Life is like a fast car on an icy road. Brakes don't work, yes I know it, but I step on the gas
Garage punk | Rockabilly | Rock 'n' Roll | Stoner

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από viktoras » 28 Ιουν 2004 01:07

Ray έγραψε:Μπράβο στα παιδιά, νομίζω ότι κανένας μας δεν πίστευε ότι ήταν δυνατόν να πετύχουμε μια τόσο μεγάλη νίκη…

Αλλά…

Μέχρι πριν λίγες μέρες όλοι περίμεναν διασυρμό (και κρατούσαν αποστάσεις) και τώρα χοροπηδάνε σαν τα κατσίκια, επειδή τι καταφέραμε, να πάμε στους 4…

Και τι δεν άκουσάν τα αυτιά μου σήμερα…

Ότι τους έχουμε όλους για πλάκα και λοιπά αστεία σχόλια (μέχρι το ότι και την Βραζιλία μπορούμε να πατήσουμε)..

Ξεχάσαμε πολύ γρήγορα το ότι από το 65 λεπτό και μετά όλοι φωνάζαμε σφύρα διαιτητή

Κάναμε ήρωες τους 11 αγράμματους που κλοτσάνε μία κώλο μπάλα!! (γιατί μην ακούσω κανα σχόλιο ότι γίνανε παιχταράδες από την μια μέρα στην άλλη)

Βγείτε ρε στους δρόμους για την παιδία, την υγεία, για την ανεργία

Βραβεύστε ρε τους επιστήμονές μας, δώστε υποτροφίες, βελτιώστε την ποιότητα ζωής μας!!!

Έλεος ποιά
Διαφωνώ κάθετα μαζί σου.
1ον: Ποιος σου είπε ότι είναι αγράμματοι;Εξασκούν ενα επάγγελμα που δεν είναι όπως παλία.Δεν κλώτσανε μια μπάλα, ξοδεύουν την ζωή τους για να βελτιώσουν φυσική κατάσταση, τακτική, τεχνική, αυτό νομίζεις είναι εύκολο ε;Κάθε επάγγελμα έχει τις δυσκολίες του και αναγνωρίζεται ανάλογα.Τώρα αν το ποδόσφαιρο έχει απήχηση στις μάζες λογικό είναι να υπάρχει αναγνώριση.

2ον: Δυστυχώς δεν είναι όλοι επιστήμονες, ωφείλεις όμως να σέβεσαι τον κάθε άνθρωπο για το επάγγελμα που εξασκεί.

3ον: Παιχταράδες κάποιοι ήταν και είναι, το έχουν αποδείξει και θα συνεχίσουν να το κάνουν, τους έλειπε απλά ο μαέστρος.

4ον: Υπήρξαν και απαισιόδοξοι και αισιόδοξοι [όπως εγώ], κάθε ενας έχει το δικαίωμα να εκφράσει την γνώμη του και άσχετα αν ήταν σωστός να πανηγυρίσει για κάποια επιτυχία.

5ον: Φυσικό είναι να φωνάζαμε να το λήξει ο διαιτήτης.Ξέρεις τις φράσεις: θανατηφόρα αγωνία;Καρδιακή ανακοπή;Ο κάθε ένας είναι παθιασμένος όσο ΘΕΛΕΙ και μπορεί να το εκφράζει όπως θέλει, οι περισσότεροι με την αγωνία μας.

Και 6ον και τελευταίο [και σημαντικότερο] αν ήταν οι Έλληνες να βγαίνουν στους δρόμους [και κάθε άλλος λάος] μόνο για να παραπονεθεί, να διαμαρτυρηθεί, να απαιτήσει ο κόσμος θα ήταν μίζερος, απαισιόδοξος, συνεχώς δυσαρεστημένος... δεν νομίζω να το θέλεις αυτό.
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

Ray

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από Ray » 28 Ιουν 2004 04:39

Φίλε Victora,

Μερικά σχόλια πάνω σε αυτά που είπες
1ον: Ποιος σου είπε ότι είναι αγράμματοι; Εξασκούν ενα επάγγελμα που δεν είναι όπως παλία. Δεν κλώτσανε μια μπάλα, ξοδεύουν την ζωή τους για να βελτιώσουν φυσική κατάσταση, τακτική, τεχνική, αυτό νομίζεις είναι εύκολο ε; Κάθε επάγγελμα έχει τις δυσκολίες του και αναγνωρίζεται ανάλογα. Τώρα αν το ποδόσφαιρο έχει απήχηση στις μάζες λογικό είναι να υπάρχει αναγνώριση
Μια ματιά στα βιογραφικά του καθενός να δείς, θα σε πείσει για τα λεγόμενά μου. Αυτό που ενοχλεί είναι ότι σαν χώρα κάνουμε θεούς τους αθλητές μας και πετάμε στα σκουπίδια ανθρώπους που είναι αφοσιωμένοι στις επιστήμες τους.

&#182;κουσες π.χ. να λέει το κράτος ότι δίνω κύριοι ένα εκατομμύριο ευρώ πρίμ (δώρο επειδή έκανε καλά την δουλειά του) στον τάδε επιστήμονα, διότι προσέφερε στην χώρα του και στο κοινωνικό μας σύνολο την ζωή του (η έστω μια υποτροφία ρε αδερφέ)

Επίσης και επειδή το ποδόσφαιρο έχει απήχηση στις μάζες, μήπως είδες πόσα εισιτήρια έκοψε η εθνική μας ομάδα (για την οποία είμαι υπερήφανος) τα τελευταία χρόνια

Οπότε απήχηση έχει μόνο όταν κερδίζει, όταν χάνει όλοι κάνουν τις πάπιες

Οι ποδοσφαιριστές (ειδικά οι Έλληνες) είναι οι ποιο άσχετοι ποδοσφαιριστές στον κόσμο. Αυτό αποδεικνύεται από τις διακρίσεις μας και σε συλλογικό αλλά και σε εθνικό επίπεδο. (άρα είναι κακοί επαγγελματίες, οπότε τσάμπα τα λεφτά που παίρνουν)
2ον: Δυστυχώς δεν είναι όλοι επιστήμονες, οφείλεις όμως να σέβεσαι τον κάθε άνθρωπο για το επάγγελμα που εξασκεί.
Σέβομαι όλα τα επαγγέλματα, διότι έκανα αρκετά &#181;μαύρα&#182; επαγγέλματα για να επιβιώσω στην ζωή μου. Όμως σέβομαι ποιο πολύ τον εργάτη παρά τους ποδοσφαιριστές (και γενικότερα τους αθλητές), το οποίο και δεν θεωρώ επάγγελμα (απλά κάτι σαν χόμπι)
3ον: Παιχταράδες κάποιοι ήταν και είναι, το έχουν αποδείξει και θα συνεχίσουν να το κάνουν, τους έλειπε απλά ο μαέστρος.
Όχι και παιχταράδες&#8230; Οι ποιο πολλοί από αυτούς δεν έχουν ακόμη πάρει κάποιον τίτλο στην ζωή τους (εκτός από 3 ή 4 που είδαν πρωτάθλημα ή κύπελλο)

Πιστεύω ότι παίζουν στο όριο των δυνατοτήτων τους (όπως άλλωστε είπε και ο Otto) και επίσης είχαμε και εμείς μία φορά την τύχη με το μέρος μας

Ακόμη θεωρώ εθνική ΞΕΦΤΙΛΑ, το ότι δεν έχουμε Έλληνα προπονητή και είμαι 100% κατά της παγκοσμιοποίησης του ποδοσφαίρου σε εθνικό επίπεδο (πχ η Γαλλία ήταν γεμάτη Αράπηδες, ούτε η Νιγηρία να έπαιζε, ακόμη και ο Ζιζού Αλγερινός είναι)

Οι Γερμανοί πριν 40 χρόνια μας εκτελούσαν μαζικά (ακόμη εκκρεμούν δίκες για αποζημιώσεις) και τώρα βλέπω Έλληνες στον δρόμο να ψάλουν τον εθνικό μας ύμνο και να εξυμνούν τον Γερμανό που μας οδήγησε σε αυτήν την επιτυχημένη πορεία

Αλήθεια εσείς δεν είστε οι ίδιοι Έλληνες που βρίζετε όλους τους ξένους σαν άχρηστους να κάνουν οτιδήποτε (εδώ αμφισβητείτε ακόμη και την ποιότητα σπουδών Ελλήνων που τελείωσαν και διάπρεψαν στο εξωτερικό)
4ον: Υπήρξαν και απαισιόδοξοι και αισιόδοξοι [όπως εγώ], κάθε ένας έχει το δικαίωμα να εκφράσει την γνώμη του και άσχετα αν ήταν σωστός να πανηγυρίσει για κάποια επιτυχία.
Προσωπικά ανήκω και εγώ στους αισιόδοξους (όχι στους παράλογους όμως), ειδικά στα θέματα που αφορούν την χώρα μου, όμως πόσοι Έλληνες βρίσκονταν στο γήπεδο στην έναρξη του Euro? (2000 νομίζω)

Τώρα όλοι οι Έλληνες τρέχουν να γλύψουν εκεί που έφτυναν (όλοι μιλούσαν για διασυρμό της εθνικής μας) και τώρα τρέχουν να βρούν εισιτήρια

Αλήθεια ξέρεις πόσοι Έλληνες στοιχημάτιζαν ΚΑΤΑ της Εθνικής μας (η όσοι θα στοιχηματίσουν κατά τώρα με την Τσεχία) και όταν έβλεπαν τα παιχνίδια μέσα τους εύχονταν να χάσουμε (για να βγάλουν κέρδος)
5ον: Φυσικό είναι να φωνάζαμε να το λήξει ο διαιτήτης.Ξέρεις τις φράσεις: θανατηφόρα αγωνία;Καρδιακή ανακοπή;Ο κάθε ένας είναι παθιασμένος όσο ΘΕΛΕΙ και μπορεί να το εκφράζει όπως θέλει, οι περισσότεροι με την αγωνία μα
Φωνάζαμε σφύρα διαιτητή διότι δεν είχαμε εμπιστοσύνη στην ομάδα μας, πράγμα που αποδεικνύει ότι μας βοήθησε και η τύχη σε αυτήν την επιτυχία

Σιγά μην πάθω καρδιακή ανακοπή ή έχω αγωνία για έναν αγώνα ποδοσφαίρου
Και 6ον και τελευταίο [και σημαντικότερο] αν ήταν οι Έλληνες να βγαίνουν στους δρόμους [και κάθε άλλος λάος] μόνο για να παραπονεθεί, να διαμαρτυρηθεί, να απαιτήσει ο κόσμος θα ήταν μίζερος, απαισιόδοξος, συνεχώς δυσαρεστημένος... δεν νομίζω να το θέλεις αυτό.
Πάμε ένα στοίχημα ότι το θέμα με την εθνική θα έχει ξεχαστεί μέσα στις επόμενες εβδομάδες (μην ξεχνάς ότι αρχίζει μεταγραφική περίοδος για τους συλλόγους) και ότι ο Έλληνας θα γυρίσει πίσω στην καθημερινή του μιζέρια και φτώχια?

Μακάρι να υπήρχε τόση ενότητα και για τα εθνικά μας θέματα, την παιδεία και την υγεία&#8230;

Μακάρι

Φιλικά,
Χρήστος

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από aguila21 » 28 Ιουν 2004 08:20

Ray έγραψε: Οπότε απήχηση έχει μόνο όταν κερδίζει, όταν χάνει όλοι κάνουν τις πάπιες
Ξεχάσαμε όλοι την ήττα απο τους Αλβανούς πριν λίγα χρόνια.Τότε που είχαν βγεί όλοι και έβριζαν τους παίκτες.Ακόμα και ο νυν υφυπουργός εργασίας ο Γεράσιμος Γιακουμάτος είχε εμφανιστεί στους τηλεποπτικούς σταθμούς κι έλγε είναι "Εθνική Κουρέλας"!Τώρα κι αυτός όπως και άλλοι ξαφνικά έγειναν Ελληνάρες.

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από gaucho » 28 Ιουν 2004 19:15

O Ray sta perisotera exei dikio.

To MPRAVO sta paidia th ato poume. To aksizoune.

Οι ποδοσφαιριστές (ειδικά οι Έλληνες) είναι οι ποιο άσχετοι ποδοσφαιριστές στον κόσμο. Αυτό αποδεικνύεται από τις διακρίσεις μας και σε συλλογικό αλλά και σε εθνικό επίπεδο. (άρα είναι κακοί επαγγελματίες, οπότε τσάμπα τα λεφτά που παίρνουν
den einai asxetoi. Athlitiki paidia tou slipei empeiria kai ipodomi. Oi perisoteri pextes tis ethnikis pezoune kai exoune peksi eksoteriko kai exoune diakrithei me ton Panathinaiko sto Champions Lig. Opws kai oi elines epistimones sto eksoteriko stratologounte kai prosferoune. Feugoune apo Elada.

Δεν κλώτσανε μια μπάλα, ξοδεύουν την ζωή τους για να βελτιώσουν φυσική κατάσταση, τακτική, τεχνική, αυτό νομίζεις είναι εύκολο ε;Κάθε επάγγελμα έχει τις δυσκολίες του και αναγνωρίζεται ανάλογα.Τώρα αν το ποδόσφαιρο έχει απήχηση στις μάζες λογικό είναι να υπάρχει αναγνώριση
. To na klotsaei kapios kala ti mpala den simenei oti einai morfomenos. px O Maradona ti mpala tin eixe proektasi tou podiou alla einai amorfotos. Opws kai oloi oi latinoamerikanoi sxedon. Prosopika ton Maradona ton goustaro perisotero apo olous,an kai amorfotos itane extremistis epanastatis kai katholou gliftis,idieteri periptosi . .Enas PEXTIS TIS ETHNIKIS MAS DEN BGIKE NA PEI POSI FTOXIA KAI ANERGIA TH APESEI META TIN OLIMPIADA. Auta mono o Maradona ta ekane pou ta ebale me olo to katestimeno kai ton dielisan. Makari na bgei o Zagorakis kai na ta pei eksw apo ta dontia. tha tou pw 10 mpravo

Δυστυχώς δεν είναι όλοι επιστήμονες, ωφείλεις όμως να σέβεσαι τον κάθε άνθρωπο για το επάγγελμα που εξασκεί.
opios den exei mialo exei podaria.Kanena epagelma den einai dropi.

Dite to eliniko dimosio..........
Ακόμη θεωρώ εθνική ΞΕΦΤΙΛΑ, το ότι δεν έχουμε Έλληνα προπονητή και είμαι 100% κατά της παγκοσμιοποίησης του ποδοσφαίρου σε εθνικό επίπεδο (πχ η Γαλλία ήταν γεμάτη Αράπηδες, ούτε η Νιγηρία να έπαιζε, ακόμη και ο Ζιζού Αλγερινός
simfwnw .Einai apodiksi poso pisw eimaste .An eixame elina proponiti den tha ginotene tipota. Exoume xalia ipodomi. Episis to oti oi alvanoi olimpionikes me xalia ipodomi kateferan na diakrithoune simenei oti oi neoeline soi perisoteroi einai gaidouria. Den doulevoune .

De pirazei .Oi elines eimaste tou tipou sta ar***ia mas. Edw einai Elada kai kitaei o enas pws na faei apo ton allon

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από viktoras » 28 Ιουν 2004 20:39

Μιλάω για σύγχρονο ποδόσφαιρο και εσύ μου αναφέρεις τον maradona ...
Ξέρεις αν θα επιβίωνε στον ποδοσφαιρικό χάρτη σήμερα ο πελέ κι ο μαραντόνα;
Δεν κλώτσανε απλά την μπάλα..
Κάποιος μίλησε για την Έλλειψη αθλητικής παιδείας.ΟΛΟΙ οι Ελλήνες έχουν έλλειψη αθλητικής παιδείας και όχι αυτά τα παιδιά.

Και κάτι τελευταίο προς Ray: τις επιχορηγήσεις για τις έρευνες τους δεν τις παίρνουν από το δημόσιο πολλοί επιστήμονες;Και από άλλα ερευνητικά κέντρα άλλοι... σε λίγο θα μας βγάλεις και μεσσαίωνα που οι επιστήμονες θεωρούνταν μάγοι.Έλεος.. ας μην είμαστε άνρθωποι των άκρων!
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από gaucho » 28 Ιουν 2004 21:49

to maradona kolouse sto oti eipa
Prosopika ton Maradona ton goustaro perisotero apo olous,an kai amorfotos itane extremistis epanastatis kai katholou gliftis,idieteri periptosi . .Enas PEXTIS TIS ETHNIKIS MAS DEN BGIKE NA PEI POSI FTOXIA KAI ANERGIA TH APESEI META TIN OLIMPIADA. Auta mono o Maradona ta ekane pou ta ebale me olo to katestimeno kai ton dielisan. Makari na bgei o Zagorakis kai na ta pei eksw apo ta dontia. tha tou pw 10 mpravo

to an tha epibiwnan oi pextes sto xarti einai alli istoria kai ektos thematos

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες