Μπράβο ρε παίδες!

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Ray

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από Ray » 28 Ιουν 2004 21:59

Φίλε Victora,
Μιλάω για σύγχρονο ποδόσφαιρο και εσύ μου αναφέρεις τον maradona ...
Ξέρεις αν θα επιβίωνε στον ποδοσφαιρικό χάρτη σήμερα ο πελέ κι ο μαραντόνα;
Δεν κλώτσανε απλά την μπάλα..
Από όσα αναφέρθηκαν ποιο πάνω, εσύ κράτησες μόνο τον Maradona? Και όχι μόνο αυτό αλλά αναφέρεις αν οι δύο θρύλοι του παγκοσμίου ποδοσφαίρου θα μπορούσαν να σταθούν στο σημερινό ποδόσφαιρο, που ακολουθεί όλο και ποιο φθίνουσα πορεία?

Ξέρεις πόσο δίκιο έχει ο φίλος elias ποιο πάνω, που ανέφερε ότι ο Maradona είχε την ψυχή να εκμεταλλευτεί την φήμη του έτσι ώστε να αναδείξει κάποια προβλήματα της χώρας του

Τι να πω ρε αδερφέ, νομίζω ότι δεν ξέρεις τι σου γίνεται από ποδόσφαιρο πάντως. Απλά εκμεταλλεύεσαι και εσύ την απρόσμενη επιτυχία της εθνικής μας ομάδας, για να επιδείξεις τα πατριωτικά σου αισθήματα, και βαφτίζεις τους παίκτες της παιχταράδες… (ναι αυτούς που τόσα χρόνια έβριζες)

Όταν λέει ο Otto, παίζω έτσι γιατί οι τρεις κεντρικοί αμυντικοί μου κάνουν τα 100 μέτρα σε 12 δευτερόλεπτα, ξέρεις τι σημαίνει??? (δοκίμασε να τρέξεις ένα κατοστάρι εσύ που δεν είσαι αθλητής και θα καταλάβεις το δράμα της κατάστασης!!)

Δηλαδή οι Τσέχοι που έχουν 21 συνεχόμενες νίκες τι είναι ρε?
Κάποιος μίλησε για την Έλλειψη αθλητικής παιδείας.ΟΛΟΙ οι Ελλήνες έχουν έλλειψη αθλητικής παιδείας και όχι αυτά τα παιδιά.
Συμφωνώ, αλλά οι Έλληνες έχουν παντελή έλλειψη παιδείας σε ΟΛΑ, μα όλα, τα θέματα (εκτός από μερικές εξαιρέσεις), όχι μόνο στα αθλητικά
Και κάτι τελευταίο προς Ray: τις επιχορηγήσεις για τις έρευνες τους δεν τις παίρνουν από το δημόσιο πολλοί επιστήμονες;Και από άλλα ερευνητικά κέντρα άλλοι... σε λίγο θα μας βγάλεις και μεσσαίωνα που οι επιστήμονες θεωρούνταν μάγοι.Έλεος.. ας μην είμαστε άνρθωποι των άκρων!
Στα πανεπιστημιακά θέματα δυστυχώς έχεις μαύρα μεσάνυχτα. Η πανεπιστημιακή μας κοινότητα έχει βουίξει να ζητάει περισσότερα χρήματα για την παιδεία (τόσα χρόνια τώρα) και εσύ μου λες ότι το Κράτος χρηματοδοτεί την έρευνα στην Ελλάδα… Μην με κάνεις να γελάω…

Να ναι καλά η ΕΕ, που δίνει κάνα φράγκο, αλλιώς πάμε με μαθηματική ακρίβεια για την καταστροφή

Πέρνα μια βόλτα από το πολυτεχνείο και ΜΠΕΣ μέσα να δεις την ποιότητα των κτιρίων.

Η πήγαινε στην Νομική σχολή Αθηνών, που όταν έχει άπνοια βρομάει από τα απορρίμματα των τουαλετών

Ξέρεις μήπως ότι ούτε καν οργανωμένες βιβλιοθήκες δεν υπάρχουν στα Ελληνικά ΑΕΙ?

Α ξέχασα, αν δεν έχεις ξενερώσει ακόμη, μπορείς να πάς να δεις και τις Ελληνικές μας Εστίες, εκεί να δεις μαυρίλα

Όταν πας και τα δεις αυτά, άντε και σε ένα πανεπιστήμιο σε οποιαδήποτε χώρα της ΕΕ και σύγκρινε την ποιότητά τους

Μην μιλήσω για νοσοκομεία, ποιότητα δρόμων, ακρίβεια, δημόσια διοίκηση κλπ κλπ

ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΟΥ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΜΠΑΛΑ!!

Φιλικά,

Χρήστος

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από cordis » 29 Ιουν 2004 00:58

πολύ φιλοσοφία έπεσε στο θέμα.. :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από Youli » 29 Ιουν 2004 17:28

Μήπως να το πάμε στους Φιλοσοφικούς Προβληματισμούς? :P

pantofla

Μπράβο ρε παίδες!

Δημοσίευση από pantofla » 29 Ιουν 2004 21:12

και μπαλλα...
1. με τετοια αμυνα δεν θα πηγαιναμε πουθενα...αλλα πηγαμε...Γιατι αυτη η αμυνα απλως δεν τα εβγαλε περα σε ενα παιχνιδι.
2. να βγουμε στους δρομους γιατι ενας επιστημονας ανακαλυψε ενα βακιλλο που κανει μπλα-μπλα-μπλα...ναι, πολυ ωραιο...οπως και να μη χορευουμε και να τραγουδαμε στους γαμους και στα πανηγυρια, αλλα στα επιστημονικα συνεδρια.Σα πολυ τραβηγμενα απο τον κυριο ray...Ειπαμε ναμαστε σοβαροι, αλλα αυτο καπως παραπαει...
3. Ομως, η αληθεια ειναι οτι δεν θα κοψω και τις φλεβες μου γιατι ο Γιουρκας στα 23 του θα κερδιζει 900000 ευροπουλα το χρονο...Θα χαρω βεβαια για την απροσμενη επιτυχια, ας πουμε κι ενα μπραβο σε αυτους που το καταφεραν, αλλα τα τρελλα περι κατατρεγμενων που θριαμβευουν, ας τα αφησουμε...Ειναι ολοι τους φουσκωμενοι στο φραγκο...
4. εεε, καλα, ο Μαραντονα δεν επαιζε και πριν 100 χρονια...συγχρονος ειναι...και μαλιστα επαιξε μια εποχη οπου οι κανονισμοι δεν προστατευαν ΚΑΘΟΛΟΥ τον τεχνιτη παικτη...Ας θυμηθουμε τον Τζεντιλε πως εσκιζε φανελλες και εκοβε ποδια...Τη σημερινη εποχη τετοιοι αμυντικοι θα ειχαν φαει κοκκινη απο το 10...Ετσι ο Μαραντονα παρ'οτι καθικι του κερατα σαν ανθρωπος, εχει αποδειξει σε φοβερα δυσκολες περιστασεις την ποδοσφαιρικη του αξια...
5. με την Τσεχια...ηρεμια.Ειναι παικταραδες, μα σε αντιθεση με τους Γαλλους δεν εχουν κερδισει τιποτα μεχρι τωρα, και το ματι τους γιαλιζει...Ετσι εχουν κινητρο για να τα δωσουν ολα εναντιον μας...Παρ'ολ'αυτα, παιζουν κι εκεινοι με πολλες κοντινες πασσες, και με προσοχη (οπως οι δανοι στο α ημιχρονο και οι λεττονοι), μπορουμε να κανουμε το ματσακι ντερμπυ...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες