Mad Video Music Awards

Συζητήσεις για τα μουσικά τεκταινόμενα εντός και εκτός Ελλάδας. μηνύματα με παράνομο υλικό θα διαγράφονται...

Συντονιστές: greekbytes, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
guesswho
Honorary Member
Επικοινωνία:

Mad Video Music Awards

Δημοσίευση από guesswho » 27 Ιουν 2004 22:48

Tα Mad Video Music Awards Sounds Good τελείωσαν, ένα μοναδικό πάρτυ πραγματοποιήθηκε στο Θέατρο Βράχων για πρώτη φορά, ένας νέος θεσμός τέθηκε στα μουσικά πράγματα της χώρας, αφήνοντας τους πάντες με τις καλύτερες εντυπώσεις, σε μία υπερπαραγωγή που απασχόλησε δεκάδες τεχνικούς, παρουσιαστές, καλλιτέχνες, ανθρώπους των ΜΜΕ και φυσικά είχε πρωταγωνιστές όλους εσάς, εσάς που ψηφίσατε και κάνατε πραγματικότητα αυτά τα Βραβεία.

Ο κόσμος είχε αρχίσει να φτάνει από νωρίς, λίγο μετά το μεσημέρι του Σαββάτου και να κατακλύζει το Θέατρο με ρυθμούς που δε φανταζόμασταν ότι θα πετύχουμε! Μετά από μία ηρωική τελική ευθεία, μετά τα soundcheck των καλλιτεχνών και την άφιξη όλων, η βραδυά ξεκίνησε ακριβώς στις 21.30, με ένα θέατρο ασφυκτικά γεμάτο και με την παρουσία όλων των προσκεκλημένων.

Παρουσιαστής της βραδυάς ο Θέμης Γεωργαντάς και σκηνοθέτης ο Στέφανο Σαρτίνι, δύο άνθρωποι που έκαναν τα βραβεία να λάμπουν, ο καθένας με την δική του πείρα στο χώρο.

Το θέατρο κατάμεστο, και το κοινό ενθουσιώδες. Το κοινό λούζεται με τον αστρικό διάκοσμο τω διοργανωτών και η έναρξη είναι εκρηκτική με το Live των Hi5 και των ONE στο Get the party started, μία συνεργασία που έγινε για πρώτη φορά, και ένωσε τα δύο bands της Ελλάδας στη σκηνή.

Την πρώτη απονομή κάνει η Ευρυδίκη για το καλύτερο DANCE video clip. Υποψήφιοι οι 2Lips/Μην αντιστέκερσαι, Atria/C est ma musique, Μίκρο/Η σειρά σου, Τάνια Νασιμπιάν/Οξυγόνο (Marsheaux remix και Ελενα Παπαρίζου με τις Αναπάντητες Κλήσεις η οποία και κερδίζει το βραβείο.

Στη σκηνή εμφανίζεται η Ελλη Κοκκίνου με 8 'εθνικούς' χορευτές, που ερμηνεύει το "Αυτό το καλοκαίρι" σε μία σούπερ σέξυ εμφάνιση, και αμέσως μετά τα Mad Girls Λυδία, Νάντια, Αφροδίτη απονέμουν το βραβείο του καλύτερου ROCK video clip στο Δημήτρη Κοργιαλά και την Κατερίνα Μουτσάτσου που κερδίζουν το βραβείο από τους συνυποψήφιους Γιώργο και Σταύρο Μυλωναδάκη/Βροχή, ΟΝΑΡ/Μαχαίρια τώρα τα φιλιά σου, Ζακ Στεφάνου/Δείξε μου τον τρόπο και Μανώλη Φάμελλο-Νίκο Πορτοκάλογλου/Κάποιες μέρες.

Τρίτη απονομή για το καλύτερο HIP HOP video clip από τον Νίνο και την Ειρήνη Δούκα των C Real. Και το βραβείο παίρνουν... οι Goin' Through feat. Ισορροπιστής για το "Πόσο Μ***ς είσαι". Στην ίδια κατηγορία 'παίζουν' οι Γιώργος Μαζωνάκης/To Gucci φόρεμα, Λεκτικός Επεξεργαστής feat. Kris/L.E.K.T.I.K.O.S., OMINUS & DJ 'S'/20 χρόνια και Tang-Ram/Κούνα το.

Συνέχεια με μία ακόμη απρόβλεπτη κοινή εμφάνιση στη σκηνή, με το Χρήστο Δάντη και την Ελενα Παπαρίζου στις Αναπάντητες Κλήσεις, με ρυθμό, ζωντάνια και την αποθέωση του κοινού.

Ο Νίκος Μίχας και η Μάρω Λύτρα από το Fame Story 2, ανεβαίνουν στη σκηνή για να δώσουν το βραβείο του καλύτερου POP video clip. Υποψήφιοι οι Hi 5/Ξέρω τι ζητάω, Νίνο/Ας τελειώσουμε, Γιώργος Τσαλίκης/Θέλω να ονειρεύομαι μαζί σου, Φίλοι για πάντα/Ταινία φαντασίας και Μιχάλης Χατζηγιάννης/Μόνος μου. Νικητής ο Μιχάλης Χατζηγιάννης ο οποίος ευχαρίστησε το κοινό μέσω ενός video-μηνύματος, καθώς ανειλημμένες υποχρεώσεις δεν του επέτρεψαν να βρίσκεται εκεί.

Ο Θέμης Γεωργαντάς, κρατώντας την αναμμένη δάδα του, καλεί στη σκηνή τους All Stars, δηλαδή τους C Real, Νίνο, Γιάννη Βαρδή, Goin Through, Ειρήνη Μερκούρη, Φίλους για πάντα και το Δημήτρη με τη Νάντια, και το τραγούδι "Θα σκίσει η ομάδα" προκαλεί συγκίνηση και ενθουσιασμό, ενώ ο Σάκης Ρουβάς αποθανατίζει φωτογραφικά το στιγμμιότυπο και τον λαμπαδηδρόμο Θέμη!

Απονομή καλύτερου ΕΝΤΕΧΝΟΥ video clip για τη συνέχεια από τους δικούς μας Στάθη, Δημήτρη και Κωνσταντίνο, οι οποίοι βραβεύουν virtually το Μιχάλη Χατζηγιάννη για το Πάρτυ/unplugged version, το οποίο και κέρδισε ανάμεσα στα Μοίρα μου έγινες/Ανδριάννα Μπάμπαλη, Θα ρωτήσω τα τραγούδια/Γιάννης Κότσιρας, Αυτή που περνάει/Φοίβος Δεληβοριάς και Οι φίλοι μου χαράματα/Χάρις Αλεξίου.

Live performance απο το Δημήτρη Κοργιαλά και την Κατερίνα Μουτσάτσου στο Μια Φορά, που συνοδεύεται από χιλιάδες φωνές ενθουσιασμού και το θέατρο δονείται κυριολεκτικά.

Τη σκυτάλη παίρνει μία "ειδική" στα βραβεία και τις απονομές, η αγαπημένη μας και αγαπημένη φίλη του Θέμη όπως τον ακούσαμε να λέει, Ναταλία Γερμανού, η οποία απονέμει το καλύτερο ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΛΑΙΚΟ video clip, στην Αννα Βίσση για το Τρένο. Συνυποψήφιοι της ήταν οι Αγγελική Ηλιάδη/Τη μοναξιά φοβάμαι, Ελλη Κοκκίνου/Κοσμοθεωρία, Μαριάντα Πιερίδη/Μείνε δίπλα μου και ο Αντώνης Ρέμος με το Μια αναπνοή.

Τα κορίτσια του MAD ανεβαίνουν στη σκηνή για να απονείμουν το βραβείο του καλύτερου video clip από ΑΝΔΡΑ καλλιτέχνη, το οποίο και κερδίζει ο Αντώνης Ρέμος για το Μια αναπνοή, από τους Γιωργο Μαζωνάκη/Το Gucci φόρεμα, Νινο/Ας τελειώσουμε, Γιώργο Τσαλικη/Θέλω να ονειρεύομαι μαζί σου και Μιχάλη Χατζηγιάννη/Μονος μου. O Aντώνης εκφράζει την ανησυχία του μήπως το κοινό ήθελε άλλο νικητή, και αφιερώνει το βραβείο στον εθνικό τρελλό, Νίκο Καρβέλα!

Δύο super idol ανεβαίνουν στη σκηνή, ο Σταύρος Κωνσταντίνου και η Τάμτα Γκοντουάτζε, και τραγουδούν μαζί "Το άλλο μου μισό" σε ένα ρομαντικό Live, ενώ αμέσως μετά ανεβαίνει και πάλι στη σκηνή ο Αντώνης Ρέμος, ο οποίος δίνει το βραβείο για το καλύτερο video clip από ΓΥΝΑΙΚΑ καλλιτέχνιδα. Το βραβειο κερδίζει η Αννα Βίσση για το Τρένο, ενώ υποψήφιες μαζί της είναι η Ασπα/Ελα λάμψε, Αγγελική Ηλιάδη/Τη μοναξιά φοβάμαι, Ειρήνη Μερκούρη/Εμαθα να ζω χωρίς εσένα και Μαριάντα Πιερίδη/Μείνε δίπλα μου.

Η Ειρήνη Μερκούρη και ο Κωνσταντίνος Χριστοφόρου δίνουν το επόμενο βραβείο για την κατηγορία καλύτερο video clip από ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ στις Ηi 5 για το Ξέρω τι ζητάω, οι οποίες ήταν υποψήφιες μαζί με τους Μικρο, Φίλοι για πάντα, 2 Lips και C Real.

Ο Γιώργος Τσαλίκης ανεβαίνει στη σκηνή και για πρώτη φορά τραγουδάει live το κομμάτι Εφιάλτες, σε ένα ολοκαίνουργιο remix (Tanga Mix) από τον Valentino, ενω το χορευτικό του προδίδει την πειθαρχία που ακολουθεί ο Γιώργος στη στρατιωτική του θητεία. Πετάει το μπλουζάκι του στη σκηνή και αποχωρεί ...για το στρατόπεδο.

Θάνος Πετρέλης και Γιώργος Γιαννιάς ανεβαίνουν στη σκηνή για να απονείμουν το καλύτερο video clip απο ΝΤΟΥΕΤΟ. Υποψήφιοι είναι οι Ευρυδίκη-Δάντης/Δεν έχει σίδερα η καρδιά σου, Καρβέλας-Βίσση/Boom Boom Boom, Δημήτρης Κόκοτας/Φωτεινή/Ενα, Φάμελλος-Πορτοκάλογλου/Κάποιες Μέρες και Κοργιαλάς-Μουτσάτσου/Μια φορά, οι οποίοι και κερδίζουν το βραβείο.

Επόμενο βραβείο, για το καλύτερο video clip απο ΠΡΩΤΟΕΜΦΑΝΙΖΟΜΕΝΟ καλλιτέχνη, και ποιος άλλος για να το δώσει απο τον νικητή του Super Idol Σταύρο Κωνσταντίνου, ο οποίος το δίνει στο Νίνο για το Ας τελειώσουμε. Το βραβείο παραλαμβάνει εκ μέρους του ο Γιώργος Λεβέντης από τη Heaven αφού ο Νινο μόλις έχει φύγει για να εμφανιστεί στο 'Θάλασσα', το κέντρο που άνοιξε την Παρασκευή στο παλιό Αμφιθέατρο. Υποψήφιοι στην ίδια κατηγορία ήταν οι Ασπα/Ελα λάμψε, Hi 5/Ξέρω τι ζητάω, Ελενα Παπαρίζου/Αναπάντητες Κλήσεις και Κωνσταντινος Χριστοφόρου/Η αγάπη σου πάει.

Δύο αντίθετοι καλλιτεχνικοί δρόμοι συναντούνται στη σκηνή αμέσως μετά σε μια συνεργασία έκπληξη! Goin' Through και Μαριάντα Πιερίδη σε ένα remix του Γυναίκες και Βάλε Φαντασία. Hip Hop και Pop στον καλύτερο συνδυασμό που θα μπορούσατε ποτέ να δείτε on stage!

Η Εύη Δρούτσα στη συνέχεια παίρνει τη σκυτάλη για να παραδώσει το βραβείο Καλύτερης Σκηνοθεσίας σε video clip. Υποψήφιοι οι Θάνος Γκομόζις για το Μην αντιστέκεσαι των 2 Lips, Κώστας Καπετανίδης για το Απλωσε τα χέρια σου της Μαριάντας, N Orasis για τον Προσκυνητή του Αλκίνοου Ιωαννίδη, Μανώλης Τζιράκης για το Πόσο Μ***ς είσαι των Goin' Through και ο Xavier Gens/Bullring για το Πες της του Σάκη Ρουβά, ο οποίος και το κερδίζει.

Ο κύριος Ιων Σταμπουλής από την IFPI συνεχίζει με την απονομή για το video clip ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ, o οποίος βραβεύει μέσω τεχνολογίας και video το Μιχάλη Χατζηγιάννη για το Μόνος Μου, ενώ στην ίδια κατηγορία υποψήφιοι ήταν οι Κοργιαλάς-Μουτσάτσου για το Μια Φορα, Νίνο/Ας τελειώσουμε, Μαριάντα/Μείνε δίπλα μου, Φίλοι για πάντα/Ταινία Φαντασίας.

Η Ελλάδα έχει την τιμητική της στη συνέχεια με ένα Σάκη Ρουβά, όπως τον είδαμε στην Κωνσταντινούπολη (και καλύτερο) να τραγουδά Shake It, να χορεύει Shake It και να κάνει τον κόσμο να απογειώνεται με λίγες απλές λέξεις όπως είναι το Πάμε και το Ωπα! Χορός, ρυθμός, μοναδικό κέφι, μοναδική ανταποκριση από το κοινό, η αποθέωση στο μεγαλείο της.

Η Καίτη Γαρμπή παίρνει τη σκυτάλη για να απονείμει το βραβείο του ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ video clip. Υποψήφιοι: Δέσποινα Βανδή, Αννα Βισση, Hi 5, Αντώνης Ρέμος, Γιώργος Τσαλίκης. Νικήτρια η Αννα Βίσση, η οποία επιφυλάσσει άλλη μία έκπληξη, αφού φιλάει την Καίτη...στο στόμα!

Οι Raining Pleasure τραγουδούν στη σκηνή το Dancing Queen, την επιτυχία των Abba που έχουν διασκευάσει με μοναδικό τρόπο και κρατουν το κοινό σε εγρήγορση με το κέφι στα κόκκινα!

Ο Θέμης παρουσιάζει τον τελευταίο απονεμητή...Ειναι ο Ηλιας Ψινάκης που θα δώσει τα τρία MAD AWARDS.
ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΤΙΧΟΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΤΑΚΑ: Αλλο αγάπη κι άλλο σεξ/Hi 5, Πόσο Μ***ς είσαι/Goin' Through, Ειμαι καλά περνάω μια χαρά/Πέγκυ Ζήνα, Μωρό μου sorry/Ελλη Κοκκινου και Χαλαρά/Χρήστος Πάζης. Νικητής ο Χρήστος Πάζης, ο οποίος ευχαρίστησε με video καθώς δε μπόρεσε να παρευρεθεί.
ΠΙΟ ΚΑΛΟΝΤΥΜΕΝΟΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΣΕ VIDEO CLIP:Αννα Βίσση/Τρένο, Καίτη Γαρμπή/Να περνάς, Γιώργος Μαζωνάκης/To Gucci φόρεμα, Ελενα Παπαρίζου/Αλλη μια φορά, Γιώργος Τσαλικης/Επεσα στα σκαλοπάτια σου. Νικήτρια η Αννα Βίσση η οποία δηλώνει ότι ειναι το καλύτερο βραβειο που έχει πάρει ποτέ.
ΠΙΟ SEXY ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΕ VIDEO CLIP:Πέγκυ Ζήνα/Δεν αξίζεις, Μαριάντα Πιερίδη/Μείνε δίπλα μου, Σάκης Ρουβάς/Πες της, Γιώργος Τσαλικης/θέλω να ονειρευομαι μαζί σου, Μιχάλης Χατζηγιάννης/Μόνος Μου. Το βραβείο κερδιζει ο Σάκης ο οποίος μετά τις ευχαριστίες του στο κοινό συντονίζει το πλήθος σε ένα παρατεταμένο "ΟΛΕ" για την Εθνική μας Ομάδα και το θρίμαβό της!

Τελευταίο Live, και καλύτερο... Τριάντα χορευτές μοντέλα για την ...Αννα ζούμε για να σ ακούμε, οπως φωνάζει ρυθμικά το κατάμεστο θέατρο. "Είσαι" τραγουδάει η Αννα Βίσση, και το ξανατραγουδάει αμέσως μετά α καπέλα!

... Μια υπέροχη βραδυά έφτασε στο τέλος της,...the party is over, ο Θέμης καληνύχτισε ο ουρανός φωτίστηκε με βεγγαλικά, ένα φαντασμαγορικό show έφτασε στο τέλος τουκαι εμείς ευχόμαστε κάθε φορά να είναι όλα ακομη πιο εντυπωσιακά!

Ευχαριστούμε όλους εσάς για τη συμμετοχή σας και την ανταπόκρισή σας στο όνειρο του MAD που έγινε πραγματικότητα! Και του χρόνου!

απο την ιστοσελίδα www.mad.gr

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες