Αν και ζητάω κάτι δύσκολο αν κάποιος ξέρει ας μου απάντησει

Ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την HTML, XHTML και την κατασκευή σελίδων για το Web.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
mavros

Δημοσίευση από mavros » 15 Ιούλ 2004 02:18

Ενα μεγάλο γεια σε όλο το φόρουμ και καλό καλοκαίρι σε όλους .Εχω μια απορία.Σκέφτομαι να κάνω μία σελίδα που θα ασχολείται με το στοίχημα.Η ερώτησή μου είναι η εξής.Τα site που υπάρχουνε ήδη προσφέρουνε ζωντανά αποτελέσματα .Αν ξέρει κάποιος από που μπορώ να βρω κάτι αντίστοιχο και πως γίνετε τόσο άμεσα η ενημέρωση.Ξέρω ότι κάποια site όπως το goalslive.com προσφέρουνε αυτή τη δυνατότητα αλλά υποχρεωτικά εμφανίζουν και κάποια διαφήμιση από διάφορες εταιρείες στοιχημάτων πράγμα που εγώ δεν το θέλω Η ερωτησή μου είναι λοιπόν: Υπάρχει κάποιος server και ενημερώνετε αυτόματα η όλη ιστορία; η είναι κάτι άλλο;Ευχαριστώ :)

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 15 Ιούλ 2004 10:16

Κοίτα... Αν θέλεις να κάνεις κάτι καλό θα σου πρότεινα να βάλεις δικό σου τέτοι Ticker... Δηλαδή να αναβαθμήζεις εσύ τα αποτελέσματα και να δώσεις και σε άλλους την δυνατότητα να μπορούνε να το βάλουνε στην σελίδα τους. Θα βάλεις και ένα JavaScript που κάνει update την σελίδα αυτόματα μέσα σε κάποιο συγγεκριμένο χρόνο οπότε οποιαδήποτε στιγμή και αν εσύ κάνεις update τα προγνοστικά θα ανανεωθούνε και στην σελίδα του χρήστη. Τώρα ακόμα και τις δυνατότητες να μην έχεις για να κάνεις κάτι τέτοιο θα μπορούσα να σε βοηθήσω... Αλλά χρειάζετε σόγουρα πολύς χρόνος μέσα στο internet για να γίνετε συνεχές update!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Ιούλ 2004 11:30

καταρχήν δεν μιλάει για live προγνωστικά, αλλά για live αποτελέσματα... ;)
μπορείς να πάρεις μέσω άλλων σελίδων που παρέχουν αυτού του τύπου το περιεχόμενο όπως:
http://soccerstats.com/content.asp
και πολλά άλλα που μπορείς να βρεις στο internet...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

mavros

Δημοσίευση από mavros » 15 Ιούλ 2004 16:24

Ξέρεις ποιο είναι το θέμα; ότι το activescores για παράδειγμα δίνει όντως τη δυνατότητα να πάρεις από αυτούς τα live sψores αλλά εμφανίζει ένα banner από εταιρεία στοιχημάτων στο πάνω μέρος.Αυτό ακριβώς θέλω να αποφύγω. Με λίγα λόγια θέλω να κάνω μια δική μου σελίδα που ας την ανανεώνω και εγώ δεν είναι εκεί το πρόβλημα.το Θέμα είναι τη πηγή των αποτελεσμάτων γρήγορα και έγκυρα από που μπορώ να την παίρνω;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Ιούλ 2004 16:37

αν είναι να την ανανεώνεις με το χέρι μπορείς να έχεις το http://www.livescore.net/ ανοιχτό συνέχεια, και όταν υπάρχει κάποια αλλαγή να την μεταφέρεις στην σελίδα σου...
αλλά γιατί κάποιος να μπει στην σελίδα σου να δει live scores που δεν είναι live;
και είσαι σίγουρος ότι θα είσαι 24-7 πάνω από την σελίδα σου για να ανανεώνεις τα scores;
φυσικά μπορείς να αγοράσεις τα live scores χωρίς banner...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

mavros

Δημοσίευση από mavros » 15 Ιούλ 2004 16:40

Κοίτα ούτε εγώ επιθυμώ κάτι τέτοιο σίγουρα είναι χρονοβόρο και μάλλον θα αργεί κιόλας.Απλά το είπα σαν την τελευταία λύση!Απλά ψάχνομαι και επειδή πάνω στο θέμα δεν έχω καμμία γνώση ρώτάω για να μάθω.Ευχαριστώ;)

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 16 Ιούλ 2004 10:39

Ψάξε και για κανένα site με rss feeds. Αυτό μπορεί να βοηθήσει :wink:

Άβαταρ μέλους
soteres2002
S. & H. Moderator

Δημοσίευση από soteres2002 » 20 Ιούλ 2004 21:05

koita an o server sou ipostirizei php/asp/cfml i perl mporo na sou grapso ena script pou tha "klebei" panta me tin adia tou webmaster tou site me ta live ta live prognostika pou thes. Dialekse site kai orma ... stile mail gia perissotera (soteres2002@greeknetizen.net)

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Δημοσίευση από Expl0it » 21 Ιούλ 2004 04:09

mavros έγραψε:Υπάρχει κάποιος server και ενημερώνετε αυτόματα η όλη ιστορία; η είναι κάτι άλλο
Για να σου φύγει η απορία, είναι κάποιος απο πάνω απο ένα pc έχει δίπλα την tv με την δορυφορική που πιάνει όλα τα κανάλια του εξωτερικού !! Βλέπει τους αγώνες και άμα μπεί γκόλ ή κάτι άλλο π.χ κάρτα, πέναλτι κ.τ.λ το περνάει στην βάση δεδομένων και γίνεται η ενημέρωση αμέσως !!
LET THE C0DER IN YOUR LIFE
Fatal Error: Unable to read 3555 bytes in /root/head/brain/task.php on line 0

Εικόνα

simos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από simos » 22 Ιούλ 2004 01:10

ixa kanei ena script se Mysql/PHP/VB6/TCL pou ta eixe live, kai itan ena eggdrop sto IRC kai otan empene gkol ta ekane kai announce sto kanali (se allagi scor). An se endaiferei mporo na skaliso ta arxia mou na sto stilo (elpizo na to bro kapou).

Απάντηση

Επιστροφή στο “HTML και XHTML”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες