ΑΝΕΚΔΟΤΑ-jokes

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-jokes

Δημοσίευση από deninho » 28 Αύγ 2004 16:13

και άλλο ένα:
Μπαίνει ένα παιδάκι σε ένα ταξί, για να γυρίσει σπίτι του. Στη διαδρομή ρωτάει το ταξιτζή: "άμα ο μπαμπάς σου ήταν σκύλος και η μαμά σου σκυλίτσα τότε τι θα ήσουν;" "Σκυλάκι" απαντάει ταξιτζής. Μετά από λιγο ξαναρωτάει το παιδι: "άμα ο μπαμπάς σου ήταν γάτος και η μαμά σου γάτα τι θα ήσουν;" "Γατάκι". Τέλος πάντων σε όλη τη διαδρομή το παιδί κάνει αυτή την ερώτηση με όλα τα ζώα που του έρχονται στο μυαλό. Στο τέλος λοιπόν ο ταξιτζής τσατισμένος ρωτάει το παιδί:"Άμα ο μπαμπάς σου ήταν πούστης και η μαμά σου πουτάνα ξέρεις τι θα ήσουν;;;;" "Ναι κύριε: Ταξιτζής"...

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-jokes

Δημοσίευση από hik-hok » 30 Αύγ 2004 19:13

Μία φορά κι ένα καιρό ζούσε μία γυναίκα της οποίας το αγαπημένο φαγητό ήταν η φασολάδα.
Το φαγητό αυτό όμως της προκαλούσε μία δυσάρεστη παρενέργεια , την παραγωγή αερίων πιο βρομερών και από όλο τι θειάφι της κολάσεως.
Κάποτε γνώρισε έναν άνδρα και τον ερωτεύθηκε, οπότε αποφάσισε για χάρη του καλού της να απαρνηθεί το αγαπημένο της φαγητό γιατί αλλιώς με την πρώτη "σφυριχτή" θα του έπεφταν τα ρουθούνια του ανθρώπου.
Μία μέρα όπως οδηγούσε η γυναίκα για να γυρίσει σπίτι χάλασε το αυτοκίνητο τους, οπότε τηλεφώνησε του άνδρα της και του λέει ότι θα αργήσει λίγο γιατί θα έρθει με τα πόδια.
Στον δρόμο όμως πέρασε έξω από ένα εστιατόριο και η μυρωδιά από τα φρεσκομαγειρεμένα φασόλια ήταν κάτι που δεν μπόρεσε να αντισταθεί.
Μπήκε και του έδωσε να καταλάβει καταναλώνοντας 3 αχνιστά πιάτα σκεπτόμενη ότι με το περπάτημα μέχρι το σπίτι θα έχουν τελειώσει και οι δύσοσμες παρενέργειες.
Περιττό να σας πω ότι στον δρόμο περπατούσε αφήνοντας πίσω της την οσμή που μάραινε όλες τις μαργαρίτες και τα τριαντάφυλλα στους κήπους.
Μπαίνοντας στο σπίτι ο άνδρας της την καλωσόρισε και της είπε ότι μαγείρεψε και της ετοίμασε μία έκπληξη την οποία για να μην χαλάσει θα έπρεπε να της δέσει τα μάτια με ένα μαντίλι.
Έτσι και έγινε και αφού της έδεσε τα μάτια την οδήγησε να καθίσει στο τραπέζι.
Πάνω που θα της αποκάλυπτε την έκπληξη χτύπισε το τηλέφωνο και άνδρας πήγε να το απαντήσει λέγοντας της να μην βγάλει το μαντίλι γιατί θα χαλούσε η έκπληξη που από καιρό ετοίμαζε.
Εκείνη κάθισε ήσυχα αλλά όσο περνούσε η ώρα της ήρθε μία "παρενέργεια" και αφού ο καλός της μιλούσε ακόμα στο τηλέφωνο έγειρε στο πλάι να την "απελευθερώσει". Η μυρωδιά του βραστού λάχανου γέμισε το δωμάτιο και για να καλύψει τα "ίχνη" της με μία χαρτοπετσέτα ανακάτεψε τον αέρα στο δωμάτιο.
Αυτό ξανα έγινε αρκετές φορές μια και το τηλεφώνημα ήταν διαρκείας αυτή άφησε μερικές …. διαρκείας να φτιάξει ατμόσφαιρα..
Στο τέλος μόλις άκουσε να έρχεται ο δικός της εκείνη κουνώντας την χαρτοπετσέτα ανακάτεψε τον αέρα για να μοιραστεί το μεθάνιο.

-Της λέει λοιπόν ο άνδρας της γλυκιά μου δεν πιστεύω να έβγαλες το μαντίλι και να χάλασες την έκπληξη ?

-Όχι βέβαια του απαντάει εκείνη

-Ωραία της λέει ο δικός της και της το βγάζει φωνάζοντας "Χρόνια πολλά !!!!!!!!"

Και μόνο τότε είδε η γυναίκα ότι κάθονταν γύρω στο τραπέζι άλλα 12 άτομα που είχαν έρθει για τα γενέθλια της !
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Krits
Επικοινωνία:

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-jokes

Δημοσίευση από Krits » 31 Αύγ 2004 13:34

hik-hok έγραψε:Μία φορά κι ένα καιρό ζούσε μία γυναίκα της οποίας το αγαπημένο φαγητό ήταν η φασολάδα.
...

Και μόνο τότε είδε η γυναίκα ότι κάθονταν γύρω στο τραπέζι άλλα 12 άτομα που είχαν έρθει για τα γενέθλια της !

Auto exei pio plaka an to deis se videaki san auta pou kukloforoun kata kairous sto internet...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-jokes

Δημοσίευση από cordis » 07 Σεπ 2004 17:30

Ο Γιάννης κι η Μαίρη παντρεύτηκαν πρόσφατα από κεραυνοβόλο έρωτα κι είναι ακόμα μες τα σιρόπια . Όμως ο Γιάννης έχει αρχίσει να πεθυμάει και τις μπαρότσαρκες που έβγαινε με τους φίλους του. Οπότε ένα βράδυ λέει στη Mαίρη:

* Ξέρεις πιτσουνάκι μου, έλεγα να πήγαινα με το Νίκο και τον Κώστα για καμμιά μπύρα.

Κι η Μαίρη:

* Μπύρα θέλει το σπουργιτάκι μου; Ορίστε, διάλεξε ποια προτιμάς! κι ανοίγει το ψυγείο και νάσου μέσα καμμιά δεκαριά είδη μπύρες ελληνικές και ξένες.

* Ναι, αλλά βρε καρδουλίτσα μου,στο μπαρ με την μπύρα μας τρώμε και κάτι.

* Μεζεδάκι θέλει το σουτζουκάκι μου; Ορίστε, διάλεξε τι προτιμάς! και του παρουσιάζει ένα δίσκο γεμάτο μεζέδες να σου πέφτουνε τα σάλια, τι καπνιστά, τι σολωμούς, τι χαβιάρια, τι όλα τα είδη τυριών,τι τα καλύτερα είδη αλλαντικών......Κόκκαλο ο Γιάννης.

* Ναι, αλλά βρε γλυκουλίνι μου, στο μπαρ τη μπύρα την πίνουμε σε παγωμένα ποτήρια!

* Παγωμένο ποτήρι θέλει το μελομακαρονάκι μου; Ορίστε, διάλεξε ποιό προτιμάς! κι ανοίγει την κατάψυξη και νάσου όλα τα είδη ποτηριών μπύρας παγωμένα!

* Ναι, αλλά βρε ζουζουνάκι μου στο μπαρ όταν πίνουμε τη μπύρα μας λέμε και καμμιά βρωμοκουβέντα!

* Βρωμοκουβέντες θέλει το μπακλαβαδάκι μου; Πιες λοιπόν τη γαμημένη τη μπύρα σου, φάε τους γαμημένους μεζέδες σου και κόψε τις μ******ς γιατί δεν πρόκειται να πας πουθενά. Το 'πιασες καριόλη;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
|dD|
Honorary Member

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-jokes

Δημοσίευση από |dD| » 07 Σεπ 2004 17:33

ahhahahahhahahahahahhahhhaahaaah :):):) aaamaaaannn!!!!!!

Άβαταρ μέλους
Krits
Επικοινωνία:

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-jokes

Δημοσίευση από Krits » 07 Σεπ 2004 23:56

looooooooooooooooooooooooool

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-jokes

Δημοσίευση από hik-hok » 09 Σεπ 2004 20:26

Μία ξανθιά γυρίζει στο σπίτι και ρωτάει τον άνδρα της:

-Γιώργο που είναι τα παιδιά?

Εκείνος
-Στ αγγλικά......

Η ξανθιά
-George where are the kids ?

:hammer:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-jokes

Δημοσίευση από cordis » 13 Σεπ 2004 12:20

Ήταν δύο Oυκρανοί σε μια παραλία. O ένας καθαρός, ο άλλος βρώμικος.
Δίπλα λιάζονται δυο Aυστραλές κουκλάρες.
Πάει λοιπόν ο βρώμικος Oυκρανός να τους την πέσει.
Mε το που ανοίγει το στόμα του, οι Aυστραλές αρχίζουν να τον βρίζουν κι αναγκάζεται να φύγει κακήν κακώς!
Πάει και ο καθαρός Oυκρανός να δοκιμάσει την τύχη του...
Mόλις πάει να μιλήσει κι αυτός, οι Aυστραλές τον αρχίζουν στο βρίσιμο.
Tα παίρνει ο τύπος στο κρανίο, κι αρχίζει να τις βρίζει και αυτός!
Hθικό Δίδαγμα:
"Kαθαρός Oυκρανός, Aυστραλές δεν φοβάται!"
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-jokes

Δημοσίευση από cordis » 13 Σεπ 2004 12:21

Ήταν μια φορά μια γκόμενα που σιδέρωνε, αλλά χάλασε η πρίζα. Έτσι αναγκάζεται να φωνάξει τον ηλεκτρολόγο.
Mόλις μπαίνει ο ηλεκτρολόγος και την βλέπει, την βουτάει, την ρίχνει κάτω και της πετάει τα μάτια έξω...
Φτιάχνει την πρίζα και φεύγει.
Πάει αυτή να πιει νερό, για να συνεχίσει το σιδέρωμα, και βλέπει ότι της έχει χαλάσει η βρύση.
Φωνάζει λοιπόν τον υδραυλικό.
Έρχεται ο υδραυλικός βλέπει την γκόμενα και μόλις την βλέπει, την βουτάει, την ρίχνει κάτω και της πετάει τα μάτια έξω...
Φτιάχνει την βρύση και φεύγει.
Παει η γκόμενα να συνεχίσει το σιδέρωμα και παρατηρεί ότι έχει χαλάσει ο τοίχος. Tι να κάνει, φωνάζει τον σοβατζή.
Έρχεται ο σοβατζής, βλέπει την γκόμενα, την βουτάει, την ρίχνει κάτω και της πετάει τα μάτια έξω...
Φτιάχνει τον τοίχο και φεύγει.

Hθικό Δίδαγμα:
.
.
.
"Όπου γαμούν πολλοί μαστόροι αργεί να σιδερώσει!"
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-jokes

Δημοσίευση από deninho » 13 Σεπ 2004 14:17

:hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
|dD|
Honorary Member

ΑΝΕΚΔΟΤΑ-jokes

Δημοσίευση από |dD| » 13 Σεπ 2004 19:08

dionyssis1/signature έγραψε:Άκουσα ότι αν παίξεις το CD των Windows ανάποδα ακούς ένα σατανιστικό μήνυμα.
Αυτό δεν είναι τίποτα . Αν το παίξεις κανονικά ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
:):)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες