εύκολη βοήθεια - απλώς ψάχνω ένα e-mail - επείγον

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
angelis

Δημοσίευση από angelis » 28 Ιούλ 2004 19:28

Το site της gigabyte είναι
tw.giga-byte.com

Παρακαλώ μπείτε στο site και βρείτε το link για e-mail,
γιατί ο δικός μου internet explorer αναφέρει ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην σελίδα
και μου την ανοίγει μη ολοκληρωμένη.

Στην συνέχεια στείλτε μου το e-mail.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geraki » 28 Ιούλ 2004 20:38

Φαίνεται κανονικά και σε ΙΕ και σε Firefox. Τι firewall τρέχετε;

Πάντως δεν υπάρχει e-mail. Εχει μόνο τηλέφωνα και φόρμες επικοινωνίας.

http://tw.giga-byte.com/TechSupport/ServiceCenter.htm
http://tw.giga-byte.com/Company/Contact ... act_us.htm
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 28 Ιούλ 2004 21:05

angelis έγραψε: Παρακαλώ μπείτε στο site και βρείτε το link για e-mail,
Δεν έχει link για email. Έχει ολόκληρη σελίδα αφιερωμένη στο που θα βρείτε support αναλόγος με την περιοχή/χώρα σας.

Στην αρχή έχει Contact gigabyte - customer feedback και σου δίνει τηλέφωνο και φαξ:

τηλέφωνο TEL : +886 (2) 8912-4888)
φαξ (FAX : +886 (2) 8912-4004)

μετά Contact gigabyte - technical support
Technical Issues about using motherobard, graphic card, system, networking and communication products.

και

Non-technical Sales and marketing issues

και μετά Contact gigabyte - regional contacts
Taiwan
China
Singapore
Japan
U.S.A.
Australia
Netherlands
France
U.K.
Germany
Russia
Poland

Για ελλάδα δεν έχει. Η υπόλοιπη σελίδα έχει λεπτομερή στοιχεία για την Taiwan, την Κίνα και γενικότερα για όλες τις χώρες που έχει.

Πατώντας το Technical Issues σε οδηγεί σε αυτό:

In order to shorten replying time, please classify your question by the product and choose the country you are located. Our local respective engineers will attend to the inquiry as soon as possible.

Και έχει αποκάτω δύο φόρμες. Η μια φόρμα έχει τα προϊόντα της (motherboard, graphics accelerator, desktop pc, notebook, mini pc, display, peripherals, server/storage, server/workstationboard και communication)

Η άλλη έχει όλες τις χώρες του κόσμου

γιατί ο δικός μου internet explorer αναφέρει ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην σελίδα και μου την ανοίγει μη ολοκληρωμένη.
Αν λες για ένα μήνυμα που λέει ότι δημιουργήθηκε σφάλμα τότε πάτα να μην σου εμφανίζεται. Όταν το μήνυμα αυτό αφορά ξενες σελίδες δεν μπορείς να κάνεις τίποτα από την στιγμή που δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να αλλάξεις τον κώδικα τους. Μόνο αν στο βγάζει σε δικιά σου σελίδα μπορείς να κάνεις κάτι. Δεν χρειάζεται να το έχεις μπρος στην μούρη σου συνέχεια λοιπόν. Απλά πάτα να μην σου εμφανίζεται. Μετά αν ποτέ χρειαστεί να το ξαναεμφανίσεις πάτα ένα κίτρινο σηματάκι που στο βγάζει (μόνο όταν έχει λάθος όμως) κάτω αριστερά στον browser εκεί που λέει "done"
Στην συνέχεια στείλτε μου το e-mail.
Ευγενικό εκ μέρους σου να μην θες να "ενοχλείς" το φόρουμ αλλά σαν πληροφορία μπορεί να χρειαστεί και σε κάνεναν άλλον. Δεν νομίζεις; :wink:

EDIT/ Ξέχασα να ρωτήσω... τι εννοείς EneMe? Όλα κανονικά φαίνονται. Έχω ie 6.0 και firefox. Και με πρόλαβε και το Γεράκι μέχρι εγώ να γράψω όλα αυτά....
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες