Γυναίκες για ελάτε και προβληματιστείτε

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 29 Ιούλ 2004 07:40

Έχω ανοιχτή την τηλεόραση όταν ασχολούμαι με το pc. Και επειδή αυτό γίνεται συνήθως πρωινές ώρες, έχω παρατηρήσει (και όχι παρακολουθήσει) τις μ******ς που έχει η ιδιωτική τηλεόραση στην πρωινή ζώνη. 10-2 το πρωί Ρούλα Μενεγάκη Αρναούτογλου. Πάλι καλά που υπάρχει και η ΝΕΤ και η ΕΤ1 και βάζω κανα ντοκιμαντέρ με άγρια φύση και ηρεμώ λίγο.

Στα πρωινάδικα διαδραματίζονται διάλογοι που ούτε παιδιά δημοτικού δεν τους κάνουν. Το λεξιλόγιό τους αποτελείται το πολύ από 200 λέξεις και το ενδιαφέρον τους γύρω από τον πο*τσο και τα σκυλάδικα. Αυτή η πρωινή ζώνη απευθύνεται στις νοικοκυρές. Φαίνεται άλλωστε και από τις διαφημίσεις που ξεκινούν απο σερβιετάκια και πάνες βρακάκια και καταλήγουν στα τελευταία προϊόντα της Max Factor.

Ωραία εικόνα έχει η κοινωνία μας για τις γυναίκες. Και όταν λέω κοινωνία βάζω και τις γυναίκες μέσα που κρέμονται από τα χείλη του αστρολόγου και του μόντελινγκ και είναι παααρα πολλές σε μεγάλα ποσοστά του πληθυσμού (για να μην πω συντριπτικά).

Από την άλλη έχω ζήσει απο κοντά (είχα πελάτη αστρομέντιουμ) τα ποσοστά αστρολογικής πελατείας. 90% γυναίκες εκ των οποίων το 90% ενδιαφέρονται για τον γκόμενο/άντρα τους και το μέλλον της σχέσης τους.

Μήπως θα ήταν επικίνδυνη μια κοινωνία με περισσότερες έξυπνες γυναίκες; Μήπως βολεβόμαστε αμφότεροι όταν οι άνδρες εκμεταλλεύονται σεξουαλικά τις ηλίθιες γυναίκες και οι γυναίκες οικονομικά τους μ*****ς άντρες; Μήπως έτσι και οι πρώτοι διασκεδάζουν και οι δεύτερες έχουν το κεφάλι τους ήσυχο;

Για να ακούσω τις απόψεις σας. Θα παρακαλούσα να μην ακούσω σχόλια του στυλ "είσαι ισοπεδωτικός κλπ" γιατί πάντα μιλάμε αναφερόμενοι στα μεγαλύτερα ποσοστά και στο τι βλέπουμε γύρω μας. Δεν είμαστε απόλυτα σίγουροι για ο,τιδήποτε στη ζωή άλλωστε. Και όσον αφορά το "μεγαλύτερα ποσοστά" είναι αυταπόδεικτο. Απλά ανοίξτε την τηλεόραση στην πρωινή ζώνηοπυ είναι καρμπόν σε όλα τα ιδιωτικά κανάλια!
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
|dD|
Honorary Member

Δημοσίευση από |dD| » 29 Ιούλ 2004 09:37

mias ke to fere i kubeda...
8a ime sidomos
iparxun akoma "an8rvpi" pu filosofun etsi?
bravo cdhyper

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 29 Ιούλ 2004 11:55

Συμφωνώ με τον cdhyper.Αν δεν ακούσουν πρώτα μερικούς "ειδικούς" δεν πάνε να ψωνήσουν.Άλωστε υπάρχει και η διαφήμηση "Αν δεν ειναι στην vogue δεν είναι στη μόδα...".Και κάθε μέρα βλέπω ωραίες κοπέλες με ωραία ρούχα και για παπούτσι....παντόφλα.Έλεος ρε ψώνια βάλτε κανα τακουνάκι να δείξετε...Και όλες-ενίοτε και άντρες-ασχολούντε με ποιόν γ@@@@αι η τάδε και αν είναι π@@@@ς ο τάδε.

Άβαταρ μέλους
FotiSpeaking@

Δημοσίευση από FotiSpeaking@ » 29 Ιούλ 2004 17:59

Ωραίος ο cdhyper! Συμφωνώ απόλυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :clap: Μπράβο! :clap:
Εικόνα
Right now, as you read this,
7 Million people are having SEX!
And you're on the computer!
omg...you must be a psycho....

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

Δημοσίευση από Youli » 29 Ιούλ 2004 18:22

Μ'αρέσει που το topic λέει "γυναίκες προβληματιστείτε" και έχουν απαντήσει ως τώρα 3 άντρες :P .

Κι εγώ συμφωνώ μαζί σου, αλλά όχι απόλυτα...

Συμφωνώ ως προς το ότι είναι μ******ς αυτά που παίζει η τηλεόραση στην πρωινή ζώνη...Απο την άλλη όμως, δεν απευθύνονται στις νεαρές ηλικίες, μιας που, οι περισσότερες απο μας δουλεύουμε αυτές τις ώρες, σωστά? Άρα απευθύνονται στις μητέρες και γιαγιάδες μας περισσότερο, και λιγότερο στις μικρότερες ηλικίες. Επίσης, σκέψου, ότι τα περισσότερα νοικοκυριά (αυτό το λέω απο προσωπική εμεπιρία, όχι απο καμία έρευνα) εκείνες τις ώρες έχουν ανοιχτή την τηλεόραση καθαρά και μόνο για να ακουν και να χαζεύουν κάτι όσο κάνουν δουλειές στο σπίτι. Που σημαίνει ότι θέλουν να δουν/ακούσουν κάτι ανάλαφρο και ευχάριστο και όχι π.χ. το πως δημιουργήθηκε το σύμπαν μας ή ποιό φυτό ευδοκιμεί στην Ν.Ζηλανδία :lol: Άσε που πολλά ντοκιμαντέρ είναι στα αγγλικά και δεν νομίζω πως πολλές νοικοκυρές έχουν την άνεση να τα ακούν. Πρέπει να κάθονται μπροστά απο την τηλεόραση και να διαβάζουν τους υπότιτλους. :-?

Σε γενικές γραμμές, νομίζω πως το πήγες πολύ μακρυά το θέμα... :lol: Δεν νομίζω πως υπάρχουν ίντριγκες και πάθη και άντρες που θέλουν να κάνουν τις γυναίκες φυτά για να περνάνε καλά πίσω απο όλα αυτά :P . Ούτε ότι η πρωινή ζώνη είναι αντιπροσωπευτική της κοινωνίας μας... Γιατί, τέλος πάντων, όλη η μέρα δεν είναι το πρωί... :roll:

@aguila: Περπάτα λίγο στους δρόμους της Αθήνας (και λέω Αθήνας, γιατί, να τους δω στο νησί, να πω "πάει στο διάολο, νησί είναι, σε διακοπές είναι, ότι θέλει βάζει") να δεις πόσοι άντρες φορέσαν παντόφλα για βραδινό παπούτσι φέτος, και μετά κράξε όσο θες τις γυναίκες :wink:

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 29 Ιούλ 2004 19:49

pane oi katines giagiades

twra tis antikatestise i tileorasi

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 29 Ιούλ 2004 21:36

Youli και οι άντρες δεν πάνε πίσω μη νομίζεις.Ανέφερα όμως γυναίκες διότι αυτό είναι το θέμα του...θέματος!Αυτό με την παντόφλα όμως δεν το καταλαβαίνω.Δε σας έχει πει κανείς ότι είναι αϊδία;Για να μην πω για τις τούρκικες παντόφλες που λαμπιρίζουν.Ήμαρτον...

Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Darkchilde » 01 Αύγ 2004 09:41

Εγώ πάντως είμαι συνήθως στο γραφείο. Και σπίτι να είμαι για κάποιο λόγο, σίγουρα δεν θα ανοίξω τηλεόραση να δώ τα ηλίθια πρωϊνάδικα. Αν κάθομαι στο PC προτιμώ μουσική είτε ραδιόφωνο είτε κάποιο CD. Έχω δεί κάποια και δεν πίστευα στα μάτια μου με τις ηλιθιότητες. Οπότε δεν ξαναβλέπω.
Εαν πάλι δεν κάθομαι στο PC τότε ή θα ανοίξω κάποιο βιβλίο ή θα βάλω κάποιο DVD.
Εικόνα
Blog: The Dark Side of the Force and Other Stories
Ελληνικό Forum για Science Fiction & Fantasy: http://www.sff.gr
Ο Κόσμος της Επιστήμης: http://www.scienceworld.gr

Άβαταρ μέλους
DNET
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DNET » 01 Αύγ 2004 16:05

αν και γενικά συμφωνώ με όλες τις απόψεις, έχω πολύ καιρό να δω πρωινές εκπομπές διότι όταν ξυπνάω ακόμα παίζονται οι ειδήσεις του CBS στον ΑΝΤ1...
και όταν ξεκινά η πρωινή ζώνη, έχει ήδη αρχίσει να πληθαιναι η χαρτούρα κλπ...

Άβαταρ μέλους
Serpatinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Serpatinas » 01 Αύγ 2004 23:29

Οι άνδρες εκμεταλλεύονται σεξουαλικά τις ηλίθιες γυναίκες και οι γυναίκες οικονομικά τους μ*****ς άντρες
Αυτό τα λέει όλα... :pint:

Αλλά αν δεν ταιριάζουνε τα ζώδια δεν γίνεται τίποτα... κούνια που σας κούναγε...!!!

Απλά... όσους ασχολούντε με αστρολογία προσωπικά τους αποκαλώ χαιδευτικά ΖΩΑ!!! (και λίγο τους είναι)

:hammer: :hammer:
Αγ
Ρούχα στο DRESS

Άβαταρ μέλους
SAMSONIC
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SAMSONIC » 09 Αύγ 2004 22:00

αυτή η χαζοχαρουμενιά που επικρατή στην πρωινή ζώνη που τη σπάει πάρα πολύ και δε σε αδικό που αγανακτείς cdhyper. τώρα αυτο το σκηνικό με τους αστρολόγους δε μου κάνει έκληξη γιατί δεν ξέρω για τις δικιές σας εμπιρίες αλλά και στην καθημερινή μου ωή όταν γνωρίσω μια κοπέλα η standard ερώτηση μετά από λίγη ώρα διάλογο είναι "τι ζώδιο είσαι?" anyway μη κάθεσται να το ψάξεται και πολύ το θέμα δε θα βγάλετε άκρη σε τέτοιες συζητήσεις με γυναίκες εδώ γκοτζαμ Φρόιντ είπε οτι είναι τα πιο αψυχολόγιτα όντα (Youli γαμάτα μπαλκόνια , Darkchilde προς τιμήν σου οτι κανεις!)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης