ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗΣ ΚΑΡΤΑΣ

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
doctor74
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από doctor74 » 29 Ιούλ 2004 14:22

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΟ FORUM.. :D

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΤΟΥ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟ INTERNET ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ...ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ "ΕΝΟΙΚΙΑΣΩ"ΧΩΡΟ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ SERVER (ΓΙΑ N'ANEBΑΣΩ ΤΟ SITE MOY),O OΠΟΙΟΣ ΔΙΝΕΙ 10ΠΛΑΣΙΟ ΧΩΡΟ ΑΠ'ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ,AΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗΣ ΜΟΥ .EIXA ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΠΟΥ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΔΙΝΟΥΝ KAΠΟΙΕΣ ΚΑΡΤΕΣ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΗΣ Η'ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. :-?

ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ :pint: .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 29 Ιούλ 2004 14:39

Τράπεζα Αττικής gift card

http://www.bankofattica.gr/kartes/giftcard.htm
Εικόνα

vas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vas » 29 Ιούλ 2004 14:40

Καλησπέρα,

Η τράπεζα Αττικής νομίζω ότι δίνει την gift card, την οποία μπορείς να χρησιμοποιήσεις.

Άβαταρ μέλους
doctor74
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από doctor74 » 29 Ιούλ 2004 14:57

Παιδιά ευχαριστώ πολύ.Μπήκα στο site και διάβασα τις συχνές ερωτήσεις.Μου φαίνεται καλή περίπτωση :roll: (με την προυπόθεση οτί δεν έχει κρυφά έξοδα).Αν την έχει χρησιμοποιήσει κάποιος από τους δύο για αγορές μέσω Internet θά ήθελα να μου πει αν έχει κάποιο extra κόστος ή ότι δίνεις,παίρνεις.Ευχαριστώ πολύ. :D

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 29 Ιούλ 2004 15:22

Έχω πάρει πολλές φορές τη συγκεριμένη κάρτα.Απλώς πας σε κάποιο κατάστημα της τράπεζας Αττικής και μετά απο κάποιες αιτήσεις που συμπληρώνεις πας στο ταμείο και πληρώνεις το ποσό που θέλεις (ελάχιστο 50 ευρώ,μέγιστο 3000) συν την προμήθεια της τράπεζας.Στα 50 ευρώ είναι 7 ευρώ.Δηλαδή θα πληρώσεις 57.Πάνω στην κάρτα θα αναγράφεται το ποσό 50 ευρώ και η ημερομηνία λήξης η οποία είναι 1 έτος.Μπορείς να κάνεις τις αγορές σου απο το διαδίκτυο ή απο οποιοδήποτε κατάστημα δέχεται κάρτες visa.Κάθε μήνα σου έρχεται στο σπίτι ένα έντυπο απο την τράπεζα το οποίο δίχνει την κίνηση του λογαριασμού σου δηλαδή τι αγόρασες απο που και το κόστος.Υπάρχει και ένας τηλεφωνικός αριθμός που σε ενημερώνει για το υπόλοιπο του λογαριασμού σου 24 ώρες το 24ωρο.Έτσι αν θες να κάνεις μια αγορά μπορείς πρώτα να πληροφορηθείς το ακριβές υπόλοιπο της κάρτας σου ώστε η αγορά σου να διεκπαιραιωθεί κανονικά.
Αν μένεις στην Αθήνα μπορείς να πας στο κατάστημα της τράπεζας Αττικής στην οδό πανεπιστημίου (δίπλα απο το βιβλιοπωλείο Ελευθερουδάκης) και να την πάρεις επι τόπου.Αν πας σε άλλο κατάστημα κάνει περίπου 10 ημέρες.

Άβαταρ μέλους
doctor74
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από doctor74 » 29 Ιούλ 2004 15:37

ΦΙΛΕ aguila21 Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ SITE ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΞΕΝΑ, ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΛΜΟΥΣΑ(ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ :-? ).ΣΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΘΑ ΧΑΣΩ 50-100 ΕΥΡΟΥΛΙΝΙΑ...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες