ΣΕΛΙΔΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
othonas michail
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από othonas michail » 28 Μάιος 2002 00:49

ΝΑΙ !!! ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ :-) !!!

http://www.diaitisia.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 28 Μάιος 2002 23:56

Μπορεί η σελίδα σου να μην διεκδικεί δάφνες στα γραφικά, αλλά είναι πολύ χρηστική, εύκολη στην αναζήτηση του επιθυμητού κειμένου και πολύ περιεκτική..

Μπράβο για την τόση δουλειά που έχεις κάνει και μπράβο στον κ. Βασσάρα που θα μας εκπροσωπήσει στο mudial.. :wink:

Συνέχισε την προσπάθειά σου.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

othonas michail
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από othonas michail » 30 Μάιος 2002 01:38

σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια.
Πιστευω οτι ειναι μια αρχη για υπευθυνη ενημερωση γυρω απο θεματα που απασχολουν τους φιλαθλους και θα προσπαθησω με τον καιρο να καλυπτω τυχον αποριες που μπορει να εχει καποιος.

σ'ευχαριστω ξανα.

Άβαταρ μέλους
kouvatzis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kouvatzis » 30 Μάιος 2002 10:30

Ola ta eihe to internet oi Ellines diaitites lipan.Elpizo na ise aplo surfer-webmaster pou apla thaumazei tous Ellines diaitites{hahahahahahahahahaha} alla mallon apoklietai.
Fusika o Kiros apotelei exeresei ston kanona kai ola ta korakia prepei na ton ehete simaia.
Filika,enas aganaktismenos opados

othonas michail
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από othonas michail » 30 Μάιος 2002 12:27

φιλε κουβατζη, να 'σαι καλα για τα καλα σου λογια :lol:
Μην ξεχνας οτι ειμαστε και εμεις μερος του παιχνιδιου και συμμετεχουμε οπως μπορουμε. Παντου υπαρχουν και οι εξαιρέσεις. Για να γινω διαιτητής ομως πέρασα απο ολα τα σταδια του ποδοσφαιρου, απλος φιλαθλος,ποδοσφαιριστης στις αλάνες,ποδοσφαιριστής με κανονικό δελτίο σε ομάδα και τέλος διαιτητής. Και ολα αυτα γιατί αγαπαω το ποδοσφαιρο και θελω να συμμετέχω ενεργά σε αυτό. Και η σελίδα μου έγινε για ένα και μόνο λόγο. Να μάθουν όλοι !! τι ειναι το ποδόσφαιρο,πως παίζεται !! και το βασικότερο : Γιατί αγαπώ το ποδόσφαιρο και δε θελω μόνο να το παρακολουθώ απο την πολυθρόνα μου και να τα κονομάω απο το στοίχημα.
Η κοινή γνώμη διαμορφώνει μια αποψη απο τους εκάστοτε δημοσιογράφους που αν ήξερες τι μαργαριτάρια εχουν πει σε εκπομπές και περιγραφές αγώνων θα δικαιολογούσα ακόμα πιο σκληρά σχόλια απο εσένα.
Τι να κανουμε όμως... ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΚΟΥΒΑ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ και... σιγουρα χωράμε όλοι !!!
Κάθε αποψη είναι σεβαστή και σε παρακαλώ να στηρίξεις αυτή την προσπάθεια που κάνω γιατί απλά είμαστε μέρος του παιχνιδιού.

Φιλικά Οθωνας Μιχαήλ
Διαιτητής Ποδοσφαίρου
Σύνδεσμος διαιτητών ποδοσφαίρου Ρεθύμνου

P.S: να ηξερες πόσες φορές έβρισα διαιτητές σε αγώνες είτε σαν παίχτης είτε σαν φίλαθλος. Όταν τρέχεις όμως 90' ανάμεσα σε 22 ποδοσφαιριστές οπου ο καθένας βλέπει την κάθε φάση όπως θέλει, το μόνο όπλο σου στον αγώνα είναι η γνώση των κανονισμών. Και πιστεψε με : Οι ίδιοι οι παίκτες δεν τους γνωρίζουν.
Ας υπάρχει λοιπόν αυτή η σελίδα για να τους μάθουμε τουλάχιστον όλοι οι υπόλοιποι.

Άβαταρ μέλους
kouvatzis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kouvatzis » 30 Μάιος 2002 18:01

Αρχηγε δεν πιστευω να στραβωσες?Χουμορ καμνουμε :lol:
Ενταξη ολοι δεν ειστε ιδιοι απλα δες απο που ειμαι και αν το πιασεις,εχω φαει Τρικαλο και Λυκους :oops: .Δεν μου φταινε μονο οι διαιτητες αλλα...
Προσεχε το κονταρι σου 8)

P.S οταν κερδιζω το κατεστημενο και ο τυπας δειχνει 8 λεπτα καθηστερησεις,τι να πιστεψω?

othonas michail
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από othonas michail » 30 Μάιος 2002 22:44

φιλαρα, κρητικος ειμαι και θεσσαλονικη εχω περασει τις καλυτερες στιγμες μου.μεσα απο το χουμορ και την καλοπροαιρετη κουβεντα μαθαινουμε ολοι.
Τα σχολια σου με βοηθουν να ερθω σε λογικη επαφη με φιλαθλους και οπαδους και να υπηρετησω και εγω καλυτερα αυτο που αγαπω.
Νομιζεις οτι γουσταρω να μου βριζουν μανα και οικογενεια? Επειδη το ποδοσφαιρο το ζω απο μεσα, καταλαβαινω ποσο βρωμικο ειναι και οχι μονο στην Ελλαδα. Εγω δεν θελω να βρωμισω και θελω καθε μερα να γινομαι και καλυτερος. Γι αυτο και εγινε και αυτη η σελιδα. Θελω σχολια στο guestbook και συμμετοχη στην ψηφοφορια. Μαθαινω απο αυτα. Βλεπω τι βλεπει ο κοσμος και τι σκεφτεται.πισω απο την καθε ανωνυμια ενος IP αριθμου κρυβεται ενα παθος για μπαλα, για καλη μπαλα!
Σ'αυτο πρεπει να συμμετεχουμε ολοι.
Οι διαιτητες εκαναν λαθη,κανουν λαθη και θα κανουν λαθη. Σκοπος ομως ειναι να τα μειωσουμε.Θελω καποια στιγμη αλλαξει το ποδοσφαιρο.Να γινει θεαμα !!
Κατι αλλο τωρα: Εχω βαλει λινκ για τον κατα πολλους κορυφαιο διαιτητη στην ευρωπη,τον Collina. Αν προσεξεις τη διαιτησια του ειναι χειρουργικη. Σφαζει με το βαμβακι.Ποσοι μπορουν να το καταλαβουν αυτο?
Ειμαι ο μοναδικος φιλαθλος που ειπε οτι ο Βασσαρας εδωσε ρεσιταλ διαιτησιας στο ντερμπυ ΟΣΦΠ-ΑΕΚ.Μπορει να εχω και εγω καποια προτιμηση σε ομαδα αλλα μεσα απο τη διαιτησια βλεπω μονο ενα πραγμα:
ΜΠΑΛΑ.
Ας δουμε επιτελους ολοι μπαλα.
Να σαι καλα φιλαρα,φιλαθλε,ποδοσφαιροφιλε κουβατζη.

P.S: Το κονταρι το εχω μονο για τα οφσαϊντ.

Για κουβεντουλα ειμαι ελευθερος any time. :wink:

nauagos3

Δημοσίευση από nauagos3 » 06 Αύγ 2012 13:27

καλησπέρα παιδιά..μπορείτε να αναφερθείτε στις διαδικασιες που απαιτούνται για να γίνει κάποιος διαιτητής; σε περίπτωση μυωπίας τι γίνεται; πόσος καιρός απαιτείται ώστε να γίνει κάποιος επαγγελματίας διαιτητής; και αν πιστεύετε ότι υπάρχει κάτι άλλο αξιοσημείωτο που θα πρέπει να γνωρίζω. Ευχαριστώ.
football for life!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες