Cordis ο άδικος.

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
adavalas
Επικοινωνία:

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από adavalas » 31 Ιούλ 2004 20:41

Καλησπέρα,

Πρόσφατα προσωπικά υπήρξα θύμα μιας εξυβριστικής & συκοφαντικής προσπάθειας που έγινε σε βάρος μου αλλά και της επιχείρηση μας η οποία "στεγάζεται" στο domain name Dreamweaver.GR
μέσα απο τον δικτυακό σας τόπο.
Παρατήρησα οτι οι συγκεκριμένες συζητήσεις στις οποίες δέχθηκα ύβρεις ,με πρωτεργάτη το μέλος της κοινότητας με το παρωνύμιο cdhyper ,του στυλ "μωρή κατίνα,μωρή παπαρούνα,Πανύβλακα κ.α" όπως επίσης και μια σειρά συκοφαντικών σχολίων για την επιχείρηση μας έχουν διαγραφτεί.
Δεν έχουν διαγραφτεί όμως όλα τα σχετικά posts για την Dreamweaver.GR αλλα μόνο αυτά στα οποία μας υβρίζει και συκοφαντεί απροκάλυπτα πλέον (συζητήσεις των οποίων έχουμε κρατήσει screenshots)ειδικότερα όμως δε αυτές στις οποίες αναφερθήκα και εγω πλέον αμυνόμενος , στην επαγγελματική δραστηριότητα του cdhyper και της επιχειρήσεως του που "στεγάζεται" στο domain name freepages.gr όπου και προσπάθησα να τεκμηρίωσω οτι τα γραφόμενα υπο εκείνον ήταν ορμώμενα απο λόγους επαγγελματικής αντιζηλίας.
Ερωτώ λοιπόν να μάθω τους λόγους αυτής της πράξεως απο την πλευρά σας.

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από EneMe » 01 Αύγ 2004 13:20

Όλα τα topics που περιέχουν υβριστικά μηνύματα, μετά από λίγο καιρό απομακρύνονται -δεν διαγράφονται- ειδικά αν δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα μέσα στο πλαίσιο λειτουργίας και τους στόχους του Freestuff.gr.
Kαλά έκανες και κράτησες screenshots, αν πιστεύεις ότι αυτά θα σε βοηθήσουν κάπου...

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από mrpc » 01 Αύγ 2004 22:52

EneMe έγραψε:Όλα τα topics που περιέχουν υβριστικά μηνύματα, μετά από λίγο καιρό απομακρύνονται -δεν διαγράφονται-
Δηλαδή; που πάνε;
(απλά δεν κατάλαβα)

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από ArchangelX » 02 Αύγ 2004 00:25

kados anakyklwshs ton opoio ton blepoyn mono h mod h kanw la8os?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από mrpc » 02 Αύγ 2004 00:41

πως γίνεται αυτό; κάποιο mod?

Άβαταρ μέλους
xmavidis
Honorary Member

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από xmavidis » 02 Αύγ 2004 01:35

Κρυφή κατηγορία, ίσως
I want to know God’s thoughts; the rest are details.
Albert Einstein

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από greek_manager » 02 Αύγ 2004 13:59

adavalas έγραψε:Παρατήρησα οτι οι συγκεκριμένες συζητήσεις στις οποίες δέχθηκα ύβρεις ,με πρωτεργάτη το μέλος της κοινότητας με το παρωνύμιο cdhyper ,του στυλ "μωρή κατίνα,μωρή παπαρούνα,Πανύβλακα κ.α" όπως επίσης και μια σειρά συκοφαντικών σχολίων για την επιχείρηση μας έχουν διαγραφτεί.
Δεν έχουν διαγραφτεί όμως όλα τα σχετικά posts για την Dreamweaver.GR αλλα μόνο αυτά στα οποία μας υβρίζει και συκοφαντεί απροκάλυπτα πλέον (συζητήσεις των οποίων έχουμε κρατήσει screenshots)ειδικότερα όμως δε αυτές στις οποίες αναφερθήκα και εγω πλέον αμυνόμενος , στην επαγγελματική δραστηριότητα του cdhyper και της επιχειρήσεως του που "στεγάζεται" στο domain name freepages.gr όπου και προσπάθησα να τεκμηρίωσω οτι τα γραφόμενα υπο εκείνον ήταν ορμώμενα απο λόγους επαγγελματικής αντιζηλίας.
Ερωτώ λοιπόν να μάθω τους λόγους αυτής της πράξεως απο την πλευρά σας.

Συγνώμη, αλλά ξαναδιάβασε αυτό που έγραψες...
Ο Διαχειριστής απομάκρυνε τα μπινελίκια και τις συκοφαντίες για την επιχείρησή σου και άφησε τα επιχειρήματα και τον διάλογο που δεν είχε μπινελίκια... Σε προστάτεψε δηλ και τιμώρησε αυτόν που πόσταρε τα μπινελίκια, διαγράφοντας τα μηνύματά του.
Κατά την γνώμη σου τι έπρεπε να κάνει δηλ, το ανάποδο? Να αφήσει τα μπινελίκια που προσβάλουν εσένα και την επιχείρησή σου και να διαγράψει τα πραγματικά και ουσιώδη στοιχεία της κουβέντας? :roll:
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

adavalas
Επικοινωνία:

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από adavalas » 02 Αύγ 2004 16:42

greek_manager,συμφωνώ μαζί σου αλλά...
Αν το fs και η διαχείρησή του ήθελε να είναι ακριβοδίκαιοι θα έπρεπε να διαγράψει το σύνολο των αρνητικών δημοσιευμάτων για την Dreamweaver.GR αλλα και για το προσωπό μου που λειτουργούν συκοφαντικά και δυσφημιστικά για αμφότερους με την ανοχή τόυ ιδιοκτήτη του fs.
Αντ΄αυτού υπήρξε διαγραφή αυτών των υβριστικών σχολίων ΜΟΝΟ όπου υπήρχε και η τοποθέτηση μου για τον cdhyper και την εταιρεία του (freepages.gr) στις οποίες κατέδειξα τα κίνητρα των πράξεων του.
Μήπως το κίνητρο δεν ήταν η προστασία εμού και της Dreamweaver.GR απο μια υβριστική & λασπολογική επίθεση αλλά η προστασία των συμφερόντων του cdhyper και του freepages.gr?
Επίσης δεν υπήρξε ενα σχόλιο καταδικαστικό απο την συντακτική ομάδα του fs για τις ύβρεις προς το πρόσωπο μου αλλα και την δυσφήμιση προς την Dreamweaver.GR η έστω μια κάποια αιτιολόγηση της διαγραφής των σχετικών μηνυμάτων.
Δεν το θεωρώ δίκαιο.

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 02 Αύγ 2004 20:12

avti va avalovosaste se online diamaxes elate va sfaxtite se kaveva meeting ... toulaxistov va miv xavoume oloi to show :P
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από mrpc » 02 Αύγ 2004 23:08

Ωραίος! Η καλύτερη ιδέα είναι αυτή.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από aguila21 » 03 Αύγ 2004 07:27

Ο μόνος αρμόδιος να απαντήσει είναι ο Σκλάβος....

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από cordis » 04 Αύγ 2004 15:52

Οι συζητήσεις που κλειδώνονται από εμένα ή από τους mods μεταφέρονται στον 'κάδο ανακύκλωσης' μόλις φύγουν από την πρώτη σελίδα της κατηγορίας που ανήκουν ή όταν περάσει ένα λογικό χρονικό διάστημα που κρίνω εγώ, αν μου έχει ξεφύγει κάποια κλειδωμένη συζήτηση θα σας παρακαλούσα να μου την αναφέρετε.

Το επίσημο fs δεν παίρνει το μέρος κανενός. Δεν υπάρχει για να κάνει τον διαιτητή σε καμία διαμάχη μελών του ειδικά όταν αυτά αντιπροσωπεύουν εταιρείες και ούτε έχει σκοπό να το κάνει στο μέλλον. Το fs δεν πήρε το μέρος της dreamwaver.gr όπως δεν πήρε και το μέρος της freepages.gr -αυτό ξέχασες να το πεις- γιατί δεν παίρνει ποτέ το μέρος κανένα! Είναι το fs και λειτουργεί αυτόνομα.

Όσοι βλέπουν φαντάσματα στο τέλος τους τρώνε τα φαντάσματα.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
yildirim

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από yildirim » 08 Αύγ 2004 21:47

Αληθεύει οτι ο cdhyper τον έβρισε με τις εκφράσεις που ανέφερε ο adavalas ?
μωρή κατίνα,μωρή παπαρούνα,Πανύβλακα κ.α
Γιατί αν ναι νομίζω οτι το fs θα έπρεπε να καυτηριάσει έντονα την στάση του cdhyper και του οποιουδήποτε παρεκτρέπεται.
.

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από ArchangelX » 09 Αύγ 2004 01:03

yildirim, psakse na breis thn trilogia twn topic sxetika mt hn olh fash. Plhroforiaka ayth th stigmh diabazeis to trito meros opote einai logiko na mhn katalabaineis. Ama eblepes mono to matrix #3 8a katalabaines tipota? am pws...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
yildirim

Cordis ο άδικος.

Δημοσίευση από yildirim » 09 Αύγ 2004 07:56

yildirim, psakse na breis thn trilogia twn topic sxetika mt hn olh fash. Plhroforiaka ayth th stigmh diabazeis to trito meros opote einai logiko na mhn katalabaineis. Ama eblepes mono to matrix #3 8a katalabaines tipota? am pws...
Μα δεν ζήτησα να μάθω το ποιός έχει δίκιο η οχι.Εξάλλου σε τέτοια ζητήματα με αντικρουόμενα επαγγελματικά συμφέροντα δύσκολα βγάζεις άκρη.
Οποια και αν ήταν όμως η διαφωνία τους δεν είχε το δικαίωμα να τον σκυλοβρίσει και είχε νομίζω το δικαίωμα να ζητήσει απο τον admin του forum να τον προστατέψει.(κάτι που πιστεύω οτι και αποτελεί υποχρέωση του admin)
Σκέψου μόνο Archangel να τσακωνόμασταν εμείς και να άρχιζα να σε λέω πανύβλακα και άλλα πολλά όπως στόλισε τον adavalas ο cdhyper.
Τεσπα άκρη δεν βγάζεις παρότι θα είχε πολύ ενδιαφέρον να ακούσουμε και την θέση του cdhyper επάνω σε αυτό το ζήτημα.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες