προγραμματακια απο τη vb

Διάφορες σελίδες που ανακαλύψαμε και πιστεύουμε ότι ενδιαφέρουν και κάποιους άλλους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kapcom01

προγραμματακια απο τη vb

Δημοσίευση από kapcom01 » 02 Αύγ 2004 14:46

KapCom's Pre++ - download
Προγραμματακι για preview των βιντεο και τραγουδιών που κατεβαζετε απο το KazaA Lite. Πολύ απλά κάνετε δεξί κλικ στο αρχειο που κατεβαινει και πατατε KapCom's Pre++.

KazaA Preview Professional - download
Κανει και για τον απλο KazaA αφού δεν ειναι καν απαραίτητο να ειναι ανοιχτος ο KazaA. Δινετε το path του Shared Folder σας και εμφανιζει ολα τα αρχεια που δεν ειναι ολοκληρωμενα ακόμα και μπορείτε να κανετε την προεπισκοπιση.

Χρήμα Internet - download
Μετραει τη χρεωση στο internet και εμφανιζει πληροφοριες για την τρεχουσα συνδεση, για ολοκληρη τη μερα και επισης για τον τρεχον και προηγουμενο μηνα. Επισης για καθε μηνα μπορει να δειξει ενα γραφημα χρεωσεων. Εχει τη δυνατοτητα για auto update.

Όλα τα προγραμματα εννοειτε ειναι ελληνικα
το site ειναι : http://clix.to/kapcom

Τα προγραμματα παιζουν σωστα μόνο σε Windows XP/NT/2K. (τουλαχιστον μεχρι στιγμής)

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

προγραμματακια απο τη vb

Δημοσίευση από ThyClub » 03 Αύγ 2004 17:41

Τα προγραμματα παιζουν σωστα μόνο σε Windows XP/NT/2K. (τουλαχιστον μεχρι στιγμής)
Υπάρχει η περίπτωση να τα δούμε και σε Λίνουξ ;;; :P :P :P :P

πλακίτσα

Άβαταρ μέλους
kapcom01

προγραμματακια απο τη vb

Δημοσίευση από kapcom01 » 03 Αύγ 2004 19:22

μη μου τη λετε ρε :cry: αφου βλέπετε ενα απλο ανθρωπακι ειμαι. Πειτε μου οτι σας αρεσει το προγραμμα για τη χρεωση γιατι εχω ξεσκιστει να το φτιαχνω.

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

προγραμματακια απο τη vb

Δημοσίευση από ArchangelX » 03 Αύγ 2004 21:42

Koita ligo to KapCom's Pre++ file moy. Broken link...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

προγραμματακια απο τη vb

Δημοσίευση από ThyClub » 04 Αύγ 2004 01:01

kapcom01 έγραψε:μη μου τη λετε ρε :cry: αφου βλέπετε ενα απλο ανθρωπακι ειμαι. Πειτε μου οτι σας αρεσει το προγραμμα για τη χρεωση γιατι εχω ξεσκιστει να το φτιαχνω.
ThyClub έγραψε:πλακίτσα
:wink:

Άβαταρ μέλους
kapcom01

προγραμματακια απο τη vb

Δημοσίευση από kapcom01 » 04 Αύγ 2004 01:16

AMAN :o :o ειχα γραψει το Installer με κεφαλειο I ενω το λινκ ηταν με μικρο.

Το μετονομασα ΟΚ. Κατεβασε το.

outcast
Επικοινωνία:

προγραμματακια απο τη vb

Δημοσίευση από outcast » 04 Αύγ 2004 10:28

emena mou vgazei sfalma to programma me thn xrewsh (runtime error sygekrimena) kai den leitourgei

Άβαταρ μέλους
kapcom01

προγραμματακια απο τη vb

Δημοσίευση από kapcom01 » 05 Αύγ 2004 01:13

outcast βρήκα γιατι κάνει runtime error. Συγκεκριμένα το κάνει μόνο η 2.3.3 άρα όσοι πρόλαβαν και κατέβασαν προηγούμενες εκδόσεις δεν το αντιμετώπισαν αυτό. Το φτιάχνω τώρα....το πολύ εως άυριο θα ανεβάσω νέα έκδοση και όλα θα είναι εντάξει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kapcom01 την 06 Αύγ 2004 15:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
kapcom01

προγραμματακια απο τη vb

Δημοσίευση από kapcom01 » 06 Αύγ 2004 15:11

Έκδοση 2.3.7 (6/8/2004)
Διορθώθηκαν σφάλματα και άλλαξε ο τρόπος χρέωσης. Τώρα ο υπολογισμός είναι σωστός και ακριβής. Η μονάδα πέφτει κάθε 266 δευτερόλεπτα και κοστίζει 0,026Ε, ενώ το βράδυ πέφτει κάθε 532δευτ. Επίσης τώρα φαίνεται και το τρίτο δεκαδικό ψηφίο στην τιμή σε ευρώ.
Για να το κάνω να λειτουργήσει μετά από αυτές τις αλλαγές ξενύχτησα όλο το βράδυ επειδή σε λίγο φεύγω για διακοπές! Ισα ίσα που πρόλαβα να το δοκιμάσω και σε εναν 166 με Win98 άδεια (χωρίς drivers, προγράμματα). Και αφού έπαιξε εκεί κανονικά δεν πιστεύω πως θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Δυστηχώς λόγω των σημαντικών αλλαγών, το αρχείο "data.dat" που κρατούσε τις χρεώσεις δεν θα χρησιμοποιέιτε στις επόμενες εκδόσεις και τη θέση του πέρνει το "arxeio.dat". Με λίγα λόγια ότι είχατε κάνει μέχρι τώρα θα χαθεί και θα ξεκινήσουν νέες καταχωρήσεις. Το data.dat μπορείτε να το σβήσετε αν θέλετε είναι άχρηστο.
Μην ανυσηχείτε δεν θα επαναληφθεί. Απο εδώ και πέρα θα είναι όλα εντάξει!
:hammer:

Το λινκ είναι το ίδιο εννοείτε (στο πρωτο μήνυμα).
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kapcom01 την 12 Αύγ 2004 15:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
kapcom01

προγραμματακια απο τη vb

Δημοσίευση από kapcom01 » 12 Αύγ 2004 15:47

Στο Pre++ είχα κάνει λάθως στον Installer και πήγαινε να περάσει τα Common Controls από ένα αρχείο που βρισκόταν στο δίσκο μου και έκανε σφάλμα λέγοντας οτι δεν βρέθηκε το:
C:\Documents and Settings\Kapcom01\Τα έγγραφά μου\My Programs\APIs & SDKs\Visual Studio 6\Visual Basic\InnoSetup\50comupd.exe
Πολύ πιθανό ήταν να μην λειτουργούσε καν το προγραμμα μετά από αυτό. Το αρχείο αυτό τώρα το έβαλα κανονικά μέσα στον Installer και λειτουργεί, άρα μπορείτε να το ξανακατεβάσετε τώρα 1.7ΜΒ.

--------------------------------------------------------------------------------

Διορθωσα ένα λαθάκι στο Χρήμα Internet που δεν μετρούσε σωστά το χρονομετρο. Έχανε περίπου 1 λεπτό κάθε 4 λεπτά. Η χρέωση ήταν σωστή πάντως μην ανησυχείτε. Τώρα απλώς η ώρα που εμφανίζεται είναι και αυτή σωστή. Μπορείτε να κατεβάσετε το καινούριο 2.3.8 ή αν έχετε κατεβάσει το 2.3.7 θα γίνει αυτόματη αναβάθμιση.

LightForce
WebDev Moderator

προγραμματακια απο τη vb

Δημοσίευση από LightForce » 12 Αύγ 2004 21:18

φίλε kapcom01 να τα τεστάρεις καλα τα progs, πριν τα δημοσιευσεις...

κατέβασα το Χρήμα Internet, αλλα δεν μου τρέχει.. :(

Άβαταρ μέλους
kapcom01

προγραμματακια απο τη vb

Δημοσίευση από kapcom01 » 13 Αύγ 2004 17:51

LightForce έγραψε:φίλε kapcom01 να τα τεστάρεις καλα τα progs, πριν τα δημοσιευσεις...

κατέβασα το Χρήμα Internet, αλλα δεν μου τρέχει.. :(
Λοιπόν, έκανα format σε έναν άλλον μου υπολογιστή και πέρασα Win98 SE GR, Win2K Pro EN και WinXP Pro EN. Στα 2000 το μόνο που πέρασα ήταν τα detonator της nvidia ενώ στα 98 και στα XP δεν πέρασα τίποτα.

Στα Windows 98:
Με 16 χρώματα (λογω ελειψης των drivers της nvidia), δεν έβλεπα τίποτα και κάποιες πληροφορίες δεν ξεχώριζαν αλλά έπαιζε.

Στα Windows 2000:
Εδώ ύπηρξε όντως ένα πρόβλημα αλλά ασήμαντο. Κάποιες γραμματοσειρές που έχω χρησιμοποιήσει δεν υπάρχουν σε αυτά τα Windows και τα μισά πράγματα τα βγάζει κινέζικα αλλά και πάλι έπαιζε!

Στα Windows XP:
Απλά έπαιζε τέλεια.
------------------------------------------------------------------------------

Για όσους δεν κατάλαβαν το συμπέρασμά μου είναι οτι το πρόγραμμα έπαιξε κανονικά αφού τα προβλήματα που ανέφερα είναι επειδή είναι φρέσκιες οι εγκαταστάσεις. Το πρώτο διορθώνεται αν απλά περάσω τα driver της καρτας γραφικών και το δεύτερο αν περάσω τα συγκεκριμένα fonts (για την ακρίβεια μονο τα 2000 δεν τα εχουν!).

------------------------------------------------------------------------------

ΑΡΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ. ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙ. Εως ποιο σημείο φτάνει και ποιό ακριβώς έιναι το μήνυμα λάθους που εμφανίζεται. Δεν καταλαβαίνω, εδώ όλα φαίνονται ενταξει.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σελίδες που ανακαλύψαμε”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες