Φόντο

Ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την HTML, XHTML και την κατασκευή σελίδων για το Web.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
geofil

Φόντο

Δημοσίευση από geofil » 16 Αύγ 2004 03:06

Έλω βάλει φόντο σε σελίδα μου μια εικόνα. Στο δικό μου υπολογιστή βλέπω την σελίδα όπως την έκανα. Σε άλλον υπολογιστή με το ίδιο λειτουργικό (xp) δεν βλέπω την εικόνα του φόντου που έβαλα. Γιατί;
Επίσης το ίδιο γίνετε όταν βάζω κάποιο έτοιμο θέμα από το frontpage. Από τον δικό μου υπολογιστή, βλέπω κανονικά το θέμα. Από άλλον βλέπω μόνο ένα λευκό backgraound. Τι κάνω λάθος;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Φόντο

Δημοσίευση από cordis » 16 Αύγ 2004 14:03

λίγες περισσότερες λεπτομέρειες;
την έχεις βάλει κάπου στο internet;
την έχεις σε τοπικό δίκτυο;
στον άλλον υπολογιστή την βλέπεις μεταφέροντάς την;

λίγος κώδικας της σελίδας ίσως μας βοηθήσει...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
geofil

Φόντο

Δημοσίευση από geofil » 16 Αύγ 2004 22:08

Την έχω ανεβάσει σέ έναν ftp server. Μια δοκιμαστική σελίδα.
Από άλλον υπολογιστή την βλέπω κανονικά, αλλά όπως είπα, δεν βλέπω το θέμα που έχω βάλει με το fronpage στην αρχική, και σε ένα λινκ δεν βλέπω την εικόνα φόντου που έχω βάλει.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Φόντο

Δημοσίευση από cordis » 16 Αύγ 2004 23:33

μήπως δεν τα έχεις βάλει όλα στον ftp server;
γιατί το front page δημιουργεί και κάποιους καταλόγους με _ μπροστά που βάζει διάφορα εκεί.. δε θυμάμαι αν είναι και κρυφοί..
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
geofil

Φόντο

Δημοσίευση από geofil » 17 Αύγ 2004 03:54

Μπορείς σε παρακαλώ να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός;
Μάλλον κάτι τέτοιο πρέπει να είναι

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Φόντο

Δημοσίευση από cordis » 17 Αύγ 2004 13:22

έχει κάτι καταλόγους _images κτλ.. δε θυμάμαι ακριβώς πως τους ονομάζει.. θα πρέπει να μεταφέρεις και αυτούς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
geofil

Φόντο

Δημοσίευση από geofil » 17 Αύγ 2004 15:00

Ότι υπήρχε στο folder με τις σελίδες το έστειλα στον server ξανά. Δεν είδα διαφορά.

Άβαταρ μέλους
goforbet

Φόντο

Δημοσίευση από goforbet » 18 Αύγ 2004 16:12

mipos iparxei provlima me tin sxetiki kai apoliti dieuthinsi tis eikonas? px sto fonto vale akrivos to monopati pou einai i eikona
"http://tositemou.gr/images/bg.jpg"

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Φόντο

Δημοσίευση από ArchangelX » 18 Αύγ 2004 18:22

mhpws mas mperdeyeis me to manteio twn delfwn file moy? Prin kaneis to la8os kai mas rwthseis an mas aresei to xrwma, dwse se parakalw to url soy... :wink:

P.S. 3 pros 1 oti to background to exeis balei kapws etsi... background="c:\my_website\images\bgrd.jpg" h kati tetoio...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
geofil

Φόντο

Δημοσίευση από geofil » 19 Αύγ 2004 01:01

Προς την πυθία του μαντείου. Αγαπητέ Aρχαριοhangel ελπίζω να μην παίζεις στοίχημα γιατί δεν βλέπω να τα κονομάς από κει. Τελικά ήταν κάτι τελείως χαζό όντως. Το πρώτο που θα 'πρεπε να δω δεν το είδα. Τις ρυθμίσεις του ΙΕ, του δεύτερου υπολογιστή που έλεγα. Όσο και χαζό να ήταν αυτό πάντως -έτσι και αλλιώς δεν είμαι ειδήμονας στον χώρο- το υφάκι σου δεν το δικαιολογώ με τίποτα. Λίγη ευγένεια δεν βλάπτει ποτέ. Απλά δεν χρειαζόταν να απαντήσεις.

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Φόντο

Δημοσίευση από ArchangelX » 19 Αύγ 2004 12:35

Maista. Einai kairos merikoi merikoi na katebainoyme apo ta kalamia mas kai na ksexwrizoyme to xioymor apo to flaming, oso kaystiko ki an einai ayto. Protimw to na eimai eilikrinhs apo to na eimai eygenikos kai posos me endiaferei an ayto me kanei eristiko san atomo. Capisci?

P.S. Pali kala poy den stoixhmatisa polla dhladh... 8es na mas peis, twra poy giname kai mia parea, ti strabo eixan ta settings toy IE toy filoy soy?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

Φόντο

Δημοσίευση από Youli » 19 Αύγ 2004 16:00

Ρε παιδιά ηρεμήστε... Τι έχετε πάθει όλοι τον τελευταίο καιρό ρε γμτ? Αφορμή ψάχνετε για καβγάδες... :( .

Ρε συ Archangel, δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι το ίδιο χιούμορ, και βασικά έχει δίκιο ο geofil. Όσες φορές και να διάβασα το post σου, ειρωνικό το βρήκα. Απλά όταν δεν γνωρίζεις τον άλλον καλά, και γνωρίζοντας οτι το χιούμορ που έχεις είναι καυστικό, πρέπει να περιμένεις οτι θα σε παρεξηγήσει, λογικό είναι. :(

Καλό θα ήταν να σταματήσει κάπου εδω το όλο θέμα, αφού λύθηκε κιόλας το πρόβλημα του geofil. Ε ? :lol:

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Φόντο

Δημοσίευση από ArchangelX » 19 Αύγ 2004 16:30

Pragmati, to post moy eixa arketa eirwnika stoixeia. Kai ayto kai polla alla. Den postarw eirwnia omws. Apla xioymor, ligo diaforetiko. Den psaxnw gia kaygades giati to 8ewrw anoysio (toylaxiston ston cyberspace...).

Geofil, sorry an 8ixthkes-phres anapodes-xtyphses kokkina. Den h8ela na se 8iksw para mono na soy zhthsw to url ths selida soy me ligo xaritwmeno tropo mpas kai mporesoyme na se boh8hsoyme pragmatika. Aytaaaa...

P.S. "Προς την πυθία του μαντείου."??? xexexe... kalo...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
geofil

Φόντο

Δημοσίευση από geofil » 19 Αύγ 2004 21:53

Προς Archangel και πάλι.
Ok. Δεκτό το ... sorry φίλε μου. Πίστεψε με, αν φαινόταν ότι έκανες χιούμορ, δεν θα απαντούσα. Είναι λίγο δύσκολο όπως καταλαβαίνεις όταν δεν κοιτας κάποιον ή δεν ακούς την χροιά της φωνής του, να διακρίνεις αν κάνει χιούμορ ή πουλάει μούρη.
Ίσα-ίσα πού εκτιμώ αφάνταστα το έξυπνο χιούμορ. Πιστεύω στ΄ αλήθεια ότι είναι το μοναδικό πράγμα που δείχνει το IQ του καθενός μας.
Και μια που διάγουμε ημέρες μεγάλης ευγενείας, φίλε μου -είδες που γίναμε κολλητοί;- Archangel, ας τελειώσει εδώ αυτή η postμαχία. Ξαναμαλώνουμε σε κανένα καινούριο topic, αν προκύψει.

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Φόντο

Δημοσίευση από ArchangelX » 20 Αύγ 2004 02:03

xexexe. Mesa. Na moy to peis mia mera pio nwris omws na akonisw to giatagani...

P.S. Na diorganwsoyme kai betting, videostream, eksedres... h akoma kalytera na to afhsoyme sthn aggelopoyloy... Dasos den yparxei sto freestuff opote den anyshxoyme...
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “HTML και XHTML”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες