Πώς ακριβώς κάνουμε format και επανεγκατάσταση των xp?

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 23 Σεπ 2004 13:33

merika programata de tha sou douleuoyne kala
Για τι προγράμματα μιλάμε? Γιατί εγώ έχω αυτή την στιγμή εγκατεστημένα XP στο C και ταυτόχρονα 2000 στο G και δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ, κανένα πρόβλημα. Το 99.9% των προγραμμάτων πάνε από μόνα τους στο Program Files directory του αντίστοιχου λειτουργικού, δηλαδή όσα εγκαθιστώ από το περιβάλλον των ΧΡ πάνε στο C:\Program Files και όσα εγκαθιστώ από το περιβάλλον των 2000 πάνε κατευθείαν στο G:\Program Files. Μόνο κάποια εξειδικευμένα προγράμματα, που οι κατασκευαστές έχουν ορίσει default κάποια directories εξαιρούνται, αλλά και πάλι ούτε με αυτά έχω ποτέ αντιμετωπίσει πρόβλημα, όλα τρέχουν κανονικότατα. Το μόνο πρόβλημα, λέω πάλι, είναι η ταχύτητα διαμεταγωγής των δεδομένων. Πχ τα Win2000 αν και ελαφρύτερα και γρηγορότερα από τα XP υποτίθεται, τρέχουν πιο εργά σε ορισμένες εφαρμογές, γιατί ο G που τα έχω βάλει γυρίζει σε χαμηλότερες στροφές και έχει και μικρότερο buffer από τον C, ξέχωρα που είναι και 1 DVD συνδεμένο στο ίδιο controller, οπότε χάνω ταχύτητα κάπως και από κει. Αλλά εν γένει δεν τίθεται θέμα μη συμβατότητας - προβλημάτων software για μένα. Σου έχει συμβεί εσένα κάτι συγκεκριμένο?
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
freelyk

Δημοσίευση από freelyk » 23 Σεπ 2004 16:54

Πολύ σωστά τα λες φίλε μου. Αυτό δεν το σκέφτηκα με τα 2 λειτουργικά.
Έτσι είναι, τα βάζεις όπου θέλεις και σε συμφέρει.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες