Agaph/sxesei metaksy ksaderfia

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 23 Σεπ 2004 22:34

:o Sostos o elias... Pantos symfono kai me ton cdhyper, h koinonia mas exei ginei poli "piestikh" me aftes tis m***kies. Alla apo oti 3ero mexri kai ta prota ksaderfia yparxei iatriko provlima aimomiksias.

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 24 Σεπ 2004 01:26

Τι να πώ και εγώ συμφώνω με τη Γιούλη και τους υπολοίπους, πιστεύω οτι απο άποψη εκκλησίας "ξεχάστε το" δεν γίνεται γάμος.
Νομικά δεν γνωρίζω...
Αλλά πιστέυω ότι το πιο σημάντικο που πρέπει να σας απασχολεί είναι η αιμομιξία, όπου υπάρχουν πολλά περιστατικά με άσχημα επακόλουθα άρα θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους ότι καλό είναι μία (2,3,4....)ιατρική συμβουλή.Διότι εάν κάνετε παιδί(α) δεν σας φταίει σε τίποτα ένα παιδάκι δύστυχισμένο (σωστά;)
Βέβαια υπάρχουν και περιπτώσεις όπως έχουν προανεφερθεί πιο πάνω που δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, αλλά τέτοια πράγματα δεν τα ρισκάρεις.
Αποψή μου, βέβαια. :)

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 24 Σεπ 2004 15:59

Το θέμα αιμομιξίας επισημαίνω εγώ!
Για τα άλλα δεν ξέρω, αλλά η αιμομιξία δεν αποφεύγεται και φυσικά δεν λύνεται το θέμα με εξέταση αίματος, αλλά καλύτερα και πιο σίγουρα με εξέταση DNA.
Άσε που το θέμα δεν εξαντλείται μόνο στα παιδιά, αλλά και στα εγγόνια, κλπ μιας και τα παιδιά σας είναι πολύ πιθανό να είναι απλά φορείς ή να έχουν έντονη προδιάθεση για κάτι την οποία θα κληρονομήσουν τα παιδιά τους και τα παιδιά των παιδιών τους...

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nkapa » 25 Σεπ 2004 20:46

Aetos68 έγραψε:zo sto eksoteriko, alla imoun sthn periodo 1o-4o Takshs Dhmotikou stin Ellada. hdh tote noithame poly konta kai eixame mia idieteri kai pneumatiki syndesi. Apo tote pou zo sto eksoteriko, synantiomaste poly spania, opote tyxh na imaste synxronos sto nysi gia diakopes. otan itan 15 kai ego 16, eixa pai me enan filo mou me ton opion etyxe na smiksoun kai eixa skasei apo zhlia. alla na mhn mboro na to deikso, giati - einai ksaderfi mou! :cry: Auto eixe ksanagini me enan allo filo mou, peripou sta 25 ths :evil:

Entometaxi eixame pantreutei kai otan prin 5 xronia tin synantisa eniotha tipsis apenth ths gynaikas mou gia ta synesthimata pou esthanomoun gia tin ksaderfi mou (prepei na synpliroso oti tin teleutaia fora pou eixame vrethi ekfrastike h agaph mas -xoris omos na exoume kanei erota- alla epidi yparxi to thema tou synkogeniakou kai h apostasi den sinexistike. Auta eginan otan eimastan peripou 30)

Fetos 36, xorismenos kai ekinh ston xorismo me paidi 14 xronon, xanavrethikame :D (gia 4 meres :( ) Kai h elksis gia ton allon itan h idia opos panta! exoume pia diapistosi oti einai to allo mou miso kai eimai to allo tis miso kai oti yparxi mia foveri epikinonia kai xoris logia.

H aporia mou (kai tis ksaderfis mou) lipon einai:
- th gnomes yparchoun stin Ellada gia sxesei metaxy ksaderfon;
- th gnomi sas gia thn synggekrimeni mas periptosi
- nomikh apopsi autou tou thematos

Perimenoume lipon anypomona tis apantisis sas kai sas eufaristoume prokatavolika :D

Y.G. Kai ena trello pou mas etyxe: otan htan mikros to paidi ths me rothse ean thelo na eime o mpampas tou :o
Παιδιά μήπως είναι πολύ νωρίς για να σκεφτεσται τέτοια πράγματα? Δεν έχετε ζήσει μαζί μια σχέση όλα είναι στο μυαλό σας και στη φαντασία σας μπορεί όταν ζήστε μαζί να δείτε πως τελικά δεν είναι τόσο ρόδινα τα πράγματα μεταξύ σας (το απεύχομαι φυσικά αυτό έτσι) μετά η κοπέλα τώρα πρόσεξα ότι είναι στα χωρίσματα συμβουλή μου είναι να μην αναμειχτείς στη ζωή της να την αφήσεις να πράξει μόνη της. Όσο για το μικρό μη βγάζεις τόσο εύκολα συμπεράσματα, να ξέρεις πως όσο καθίκι και να είναι ο πατέρας ενός παιδιού είναι γι αυτό κάτι το ξεχωριστό είναι ο πατέρας του! Αν τελικά όλα σας πάνε καλά και είσαστε καλά μαζί θα γυρίσω στο προηγούμενο μήνυμά μου
Nkapa έγραψε:Συμφωνώ απόλυτα με το φίλο freelyk. Έχω 2 ξαδέρφια τα οποία ήταν στη δική σας περίπτωση (Α ξαδέρφια) έχουν παντρευτεί εδώ και 16 χρόνια και είναι ακόμα μαζί. Επειδή έχω πολλά χρόνια να τους δω δε ξέρω αν έχουν κάνει παιδιά. Όπως ειπώθηκε και πριν στην αρχή ήταν δακτυλοδεικτούμενοι και το κουτσομπολιό έδινε κι έπερνε. Στη συνέχεια όλοι ηρέμησαν κι το αποδέκτηκαν. Πρόταση μου κάντε αυτό που λέει η καρδιά σας απλά πάτε σε ένα γιατρό για εξετάσεις αίματος να σας συμβουλέψει. Αν δε σας δεχτεί η εκκλησία υπάρχουν και οι πολιτικοί γάμοι.
Τελικά το ζευγάρι που σας είπα έχει κάνει 2 παιδάκια χωρίς να υπάρχει κανένα πρόβλημα :) Πρέπει όμως να το ψάξετε πάρα πολύ σε πολλούς γιατρούς και σίγουρα εξέταση DNA.

Άβαταρ μέλους
fronimitis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fronimitis » 23 Νοέμ 2004 09:49

Youli έγραψε:Η εκκλησία δεν επιτρέπει το πάντρεμα συγγενών 1ου βαθμού, αλλά αυτό δεν ισχύει παντού. Στα χωριά π.χ. τους παντρεύουν.
Αν δεν απατώμαι, τα ξαδέρφια δεν είναι συγγενείς 1ου βαθμού, αλλά 2ου.

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 27 Νοέμ 2004 04:14

Τα ξαδέρφια είναι 3ου βαθμού...
1ου: Μητερα/Πατέρας - Γιο/Κόρη
2ου: Αδέρφια
3ου: Ξαδέρφια
(αν δεν με απατά η μνήμη μου)
αλλά αυτό που ήθελε να πει η Γιούλη είναι ότι πρόκει-
ται για ξαδέρφια 1ου βαθμού και εκ παραδρομής είπε
για συγγενείς 1ου βαθμού.

για το θέμα δεν εκφέρω γνώμη...

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

Δημοσίευση από Youli » 27 Νοέμ 2004 13:45

Μες το μυαλό μου είσαι ρε Αργύρη :lol: .

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 27 Νοέμ 2004 18:08

Youli έγραψε:Μες το μυαλό μου είσαι ρε Αργύρη :lol: .
Μοναξιααααα.... :lol:

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

Δημοσίευση από Youli » 28 Νοέμ 2004 20:02

:evil: Έτσι ε; Καλάααααααααααα :evil:

Άβαταρ μέλους
Barathrum
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Barathrum » 29 Νοέμ 2004 07:57

gia toso kontini sigkenia uparxei terastio problima me thn aimomiksia, se periptosi pou kanete ena paidi kata 80% tha bgei me anomalies eite egkefalikes eite organikes. episis uparxei mia megalh pithanotita to paidi na exei kai thn asthenia pou den thimame pos legete, authn pou den klinoun eukola oi pliges, an kopis me maxeri p.x ligo sto daxtilo den klini h pligi trexei gia polu wra aima.

den to sizitaw gia ekklisies kai koinonia, gramenous kanonika mexri thn olandia na petaxtite sas pantrepsan gia plaka. apla psaxte to iatrika to thema einai polu lepto, den tha eixes problima an htan 3ou bathmou sigkenia, diladi to paidi sou kai to paidi ths ksaderfhs sou htan s'authn thn katastash.

kalh tuxh kai kalo kouragio pantos kai stous 2

panosru
WebDev Moderator

Δημοσίευση από panosru » 22 Ιαν 2006 14:34

paidia den ksero an to thema einai palio h kainourio giati to brika apo to google kathos epsaxna an yparxei problhma aimomiksias apo iatrikhs pleyras, den mporo na zhso xoris thn 2h ksaderfh mou kai ayth to idio, ayto pou mas xorizei pros to paron einai oi apostaseis (ego ellada kai ayth rossia) alla ayto einai kati pou lynete. den me noiazei ti tha poun oi gyro mou eilhkrina tous exo olous gramenous. to problhma mou einai pos mou eipan poloi pos yparxei iatriko problhma, oti diladi an kanoumai paidia tha exoun problhma (teratoganesh eipan merikoi) pragma pou den thelo. psaxno sto net na diabaso kapoio arthro epi tou thematos giati den basizomai se logia tou area, apla mou dinoun elpides ayta ta logia. psaxno kati sigouro omos an mporeite na me bohthisete exei kalos.

to thema prokeite gia mena kai thn 2h ksaderfh mou.
o pateras ths einai 1os ksaderfos ths mhteras mou.

thanks se olous.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 23 Ιαν 2006 17:02

[google]medical Encyclopedia incest[/google]
Το πιο σωστό είναι να κάνετε ιατρικές εξετάσεις και οι δυο. Αυτές θα πουν την αλήθεια. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
ZeusT

Δημοσίευση από ZeusT » 28 Φεβ 2006 13:20

aAαaAαaAα
η αγάπη δεν πρέπει να χάνεται ό,τι και να πουν επιστήμονες, εξετάσεις, εκκλησίες κτλ
aAαaAαaAα
Ένα δύο τρία. Τεστ. Ένα δύο. Ένα Έναααα Έεεενα.Τεστ.
λέειτεστ http://zeust.50webs.com/

panosru
WebDev Moderator

Δημοσίευση από panosru » 07 Μαρ 2006 20:39

ZeusT έγραψε:aAαaAαaAα
η αγάπη δεν πρέπει να χάνεται ό,τι και να πουν επιστήμονες, εξετάσεις, εκκλησίες κτλ
aAαaAαaAα
oooooo file!!! den ksereis poso se pao apo ayth thn stigmi!!! :D :D :D :D :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Hermeia » 20 Μαρ 2006 10:01

μονο να σας θυμισω οτι τα 1α ξαδέρφια δεν ειναι "συγγενείς πρώτου βαθμού"

συγγενεις πρώτου βαθμού είναι μόνο τα παιδιά με τους γονείς τους

αρα τα αδερφια ειναι 2ου βαθμού συγγενείς- παιδια του ίδιου γονιού .. κλπ.
Δηλ. τα 1α ξαδερφια, 2 αδερφων παιδιά είναι 4ου βαθμού συγγενεις (και τα 2 εχουν 2ο βαθμό με τους ίδιους παπούδες)

νομιζω οτι η εκκλησία και οι νόμοι γεννικά είναι αρνητικοί μέχρι τον 4ο βαθμό
(εκτος απο τους φόρους κληρονομιάς βεβαιως.. που είναι σχεδον σαν ξενοι..)

λυπαμαι αλλα δεν εχω να προσθέσω τίποτα σε όσα έχουν ήδη ειπωθεί

- άμα τυρανιέστε κι οι δυο, καλυτερα να ακουσετε τις καρδιές σας, αλλα θελει τσαγανο και στομάχι και απ' όλα..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης