Agaph/sxesei metaksy ksaderfia

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 20 Μαρ 2006 10:39

Kante giatrikes exetaseis - an einai ok pigente se kapoia xwra pou mporeite na pantreuteitai - ellate ellada kai kante metafrasi tis praxeos gamou

Den eixa pote tetoio provlima alla mou fainetai i moni logiki kinisi.

Kali tixi

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 20 Μαρ 2006 11:59

Hermeia έγραψε:μονο να σας θυμισω οτι τα 1α ξαδέρφια δεν ειναι "συγγενείς πρώτου βαθμού"

συγγενεις πρώτου βαθμού είναι μόνο τα παιδιά με τους γονείς τους
Καλά αν εξαιρέσουμε ότι το θέμα είναι πολύ παλιό και που το θυμηθήκατε τώρα (κάποιος το ξέθαψε για να ανέβουν τα ποστ του;... λέμε τώρα....) κατά τα άλλα, γονιδιακά πρώτου βαθμού συγγενείας είναι μέχρι και ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ (ποιος είπε οτι μόνο οι γονείς και τα αδέλφια;;; :o :o) ενώ για καλό και για κάκο πάμε στα τρίτα και από τα τρίτα και μετά.

Οι εξετάσεις είναι απαραίτητες προς επιβεβαίωση πάντως, άσχετα με τον βαθμό συγγενίας. Για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

panosru
WebDev Moderator

Δημοσίευση από panosru » 20 Μαρ 2006 14:17

ego pantos eimai me thn deyterh ksaderfh mou kai den exo problhma :D

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 21 Μαρ 2006 16:59

panosru έγραψε:ego pantos eimai me thn deyterh ksaderfh mou kai den exo problhma :D
Μα δεν το έχουν οι γονείς το πρόβλημα. Τα παιδιά το έχουν. Βγαίνουν "καθυστερημένα", δηλ με εγκεφαλικές ελείψεις και με πολύ λιγότερες ανεπτυγμένες δυνατότητες. Άτομα που δεν μπορούν να ζήσουν μόνα τους ανξαρτήτως ηλικίας γιατί είναι εγκεφαλικά ανάπηροι. Αν νομίζετε ότι συμφέρει να καταδικάσεις ένα άτομο για όλη του την ζωή να είναι έτσι για ένα δικό σου (ατομικό) πάθος τότε τι να πω...
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

panosru
WebDev Moderator

Δημοσίευση από panosru » 22 Μαρ 2006 16:41

ksero pos exoun ta paidia to problhma alla ypotithete pos otidhpote tha kaneis iatrikes eksetaseis den pas sta tyfla...

prosopika den nomizo na synexisei h sxesh mou giati den paei allo... to rossia ellada exei ginei omonoia syntagma :(

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 23 Μαρ 2006 11:25

panosru έγραψε:ypotithete pos otidhpote tha kaneis iatrikes eksetaseis den pas sta tyfla...
Η αλήθεια είναι πως "υποτίθετε". Αλλά πόσοι κάνουν εξετάσεις στα αλήθεια;
prosopika den nomizo na synexisei h sxesh mou giati den paei allo...
Α, μα δεν το είπα για σένα. Λέγοντας το για ένα δικό σου (ατομικό) πάθος εννοούσα τον οποιοδήποτε ανεύθυνο που θα έκανε κάτι τόσο χυδαίο. Μην το παίρνεις προσωπικά.

panosru
WebDev Moderator

Δημοσίευση από panosru » 24 Μαρ 2006 10:32

oxi den to phra prosopika :P gia na paro kati prosopika prepei na einai megalh ***** kai fysika na mhn einai meso net :P siga mhn skaso gia to net xaxa :P

Άβαταρ μέλους
pitsounaki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pitsounaki » 15 Μάιος 2006 01:20

Πολυ καλη η ιστορια σου!!!!
Μου εχουν τυχει 2 παρομοιες ιστοριες και μενα...Διαβαστε .......

Στα 18 μου ενα βραδυ Σαββατου ειχαμε βγει με φιλες και φιλους στα ΛΑΔΑΔΙΚΑ στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (για οσους δεν ξερουν)στο ΒΕΡΙΚΟΚΟ..
Εκει που καθομασταν ενφανιστικε ενας ψηλος τυπος με πρασινα ματια και με λιγα λογια κουκλος,εγω και οι φιλες μου τα ειδαμε ολα,γυρισαμε κοιταχτικαμε και ειπαμε οποια του αρεσει...Με λιγα λογια τον κερασαμε σφυνακι μας κερασε.και ξανα και ξανα για καμια 10 φορες εγινε αυτο!!Αφου δεν εκανε βημα να ερθει αυτος σε μας καναμε εμεις!!!Πηγαμαι στο τραπεζι του και οι 3!!!Αρχισαμε να μιλαμε για διαφορα θεματα!!!!Αυτος εμενε μονιμα Γερμανια και ηταν 21!!!Περασε η ωρα και τπτ..Ειχε παει 4 και ειπε οτι θα τα πουμε αυριο..
Του εδωσε το κινιτο της η μια φιλη μου και του ειπε παρε τηλ αν θες αυριο να παμε για καφε!!!!Κυριακη 12 και κατι...Χτυπαει το τηλ ηταν αυτος και μας ειπε αν θελουμε να παμε σπιτι του για καφε....Αφου ειπαμε λεπτομεριες που μενει και λοιπα!!!Εκλισε το τηλ και αρχισαμε αν ετοιμαζομαστε!!Τωρα ηρθε η μεγαλη ωρα ειπε η μια απο της 2 κοπελες!!!Η μια ηταν 1 ΞΑΔΕΡΦΗ Μ!!!Ξεκινησαμε!!!!Φτασαμε εξω απο το σπιτι του!!!Να μην τα πολυλογω καθησαμε και αρχισαμε να λεμε διαφορα για αν γνωριστουμε καλυτερα!!!Η ξαδερφη μ ηθελε να παει στην τουαλετα αφου τον ρωτησε που ειναι πηγε!!!Στον γυρισμο ακουω την ξαδερφη μ να βγαζει μια κραυγη!!!Αλλα μετα το γυρισε στο οτι ειδε μια μελλισα..ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ...Καθησε και δνε εβγαζε μιλια!!!Επεαε με το κινιτο της..Μετα απο λιγο χτυπισε το κινιτο μ (ΜΝΜ) ηταν η ξαδερφη μ!!!Μ ελεγε "ΠΑΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΤΩΡΑ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ..."Βρικα μια δικαιολογια να την κανουμε η αλλη εμεινε εκει!!!Σε ολο τον δρομο δεν μ μιλουσε!!!!Το μονο που με ρωτησε ηταν αυτο "ΞΑΔΕΡΦΟΥΛΑ Σ ΑΡΕΣΕΙ ΑΚΟΜΑ Ο ΝΤΙΝΟΣ(ετσι τον λεγανε) και η απαντηση μ ηταν ¨ΝΑΙ"Φτασεμε σπιτι και εκει εγινε το μεγαλο μπαμ που λεμε!!!Εψαχνε να βρει φοτογραφιες απο το προπερσινο καλοκαιρι μας στην σαντορινη..
Τις εδωσα ολα τα αλμπουμ που ειχα απο την σαντορινη και πηρε μαζι της μια φοτο μονο!!!Δεν μ ειπε τπτ...Με τον ντινο ειχαμε βγει αλλες 3 4 φορες μεχρι την ημερα που ο ντινος πηρε την αποφαση να μ ζητησει να τα φτιαξουμε του ειπα φυσικα ναι!!!
Σαββατο μεσημερι λεγαμε τι θα κανιυμε για το βραδυ..Ο ντινος ειπε αν θελουμε να παμε γιια φαγητο στο σπιτι του και μετα γα κανενα ποτακι!!!Και αυτο εγινε...Γνωρισαμε και τουσ γονεις του!!!Μολις εχιχαμε τελειωσει το φαγητο,η ξαδερφη μ λεει του ντινου ναπαει και να φερει την φοτο που ειναι στο χολ κοντα στο μπανιο!!!Αυτος πηγε...Την εφερε!!!ΚΑΙ ΜΠΑΜ.
ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΟΤΟ Κ Η ΞΑΔΕΡΦΗ Μ!!!!
μετα απο μερικες ερωτησεις στουσ γονεις του μαθαμε οτι ειμασταν ξαδερφια 2!!!!!
ΞΕΝΕΡΩΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΑΝΑΕΙΔΑ ΠΟΤΕ!!!!
Δεν εχει νοημα να ζεις αμα δεν εισαι "ΠΑΟΚΤΣΗΣ"

panosru
WebDev Moderator

Δημοσίευση από panosru » 15 Μάιος 2006 01:55

pitsounaki eimai eleytheros :lol: :lol: :lol:

koita.. ntaksi.. ego apla den tha kano tpt me thn ksaderfh mou giati den mporo gia dikia mou prosopikh eyxaristish na katadikaso to melon ton paidion mas se periptosh teratogeneshs...

an den bro pote kamia kai mhno ergenhs 4 life (mpakourhs me liga logia) toulaxiston den tha exo baros sthn synhdh mou :D

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 15 Μάιος 2006 12:24

Σκεψου και το άλλο.
Μη κανετε παιδια.Τόσα παιδια ειναι σε ορφανοτροφεια.Παρε ενα να κάνεις τη ζωή του καλήτερη, Αφου οι δικοι του ανθρωποι θέλισαν να τα παρατίσουν.

Για το θέμα τωρα.Αν δε σε ενδιαφέρει το τί θα πει η οικογένια και οι "διαφοροι γνωστοι και μη"
Δεν υπάρχει για μένα θέμα.Ξαδέρφια εισαστε οχι αδέρφια.

Ιδικά όταν δέν εχεις επαφες και δε μεγαλώνεις μαζι στο ίδιο περιβάλον.

Και εγω έχω καινει σχεση με ξαδέρφη μου, που βέβαια την είδα για πρώτη φορα στα 17 μου.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

panosru
WebDev Moderator

Δημοσίευση από panosru » 15 Μάιος 2006 15:55

1) den thelo na yothetiso paidia thelo na kano dika mou

2) Den mporo na po pos me endiaferei se shmio pou mou klonizei thn gnomh alla mporo na po pos m' enoxlei.

anyway..
h istoria ayth theoreite liksan.. :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες