ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟΝ explorer msgrv32

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
sos_sos

Δημοσίευση από sos_sos » 28 Σεπ 2004 09:39

Μπαίνω ιντερνετ και ξαφνικα απο τοτε ενα κουτακι μολις ανοιγω τον υπολογιστη αφου φορτωσει χωρις ομως ολοκληρωθει βγαζει το εξης κειμενο: '' Το ΜSGRV32 προκαλεσε ενα σφαλμα μη εγκυρης σελιδας στην ενοτητα KERNEL 32. DLL στο 015f:bff9dba7'' και μετα μου εβγαλε ενα παρομοιο οπου ελεγε οτι το MSTASK προκαλεσε ενα σφαλμα προστασιας (GPP) στην ενοτητα KRNL κτλ

Θελω οποιος ξερει να με βοηθησει τι να κανω δε μπορω καν να μπω windows.Ευχαριστω πολυ

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 28 Σεπ 2004 16:57

http://support.microsoft.com/default.as ... -us;209321 πήγαινε εκεί και κατέβασε το hotfix που σου προτείνει η microsoft και ακολούθησε τις οδηγίες για να το εγκαταστήσεις

zipgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zipgr » 28 Σεπ 2004 17:02

Νομίζω ότι έχεις πρόβλημα με την προσωρινή μνήμη. Αν σου βγάζει τα ίδια μηνύματα πάντα, πρόσεξε μήπως τρέχεις παράλληλα κάποιο πρόγραμμα που επιβαρύνει τη μνήμη.

Άβαταρ μέλους
DNET
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DNET » 29 Σεπ 2004 01:27

αν το πρόβλημα επιμείνει, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις την υπηρεσία "Windows Messenger" στα XP...

sos_sos

Δημοσίευση από sos_sos » 01 Οκτ 2004 09:36

σας ευχαριστω για το ενδιαφερον.Οταν ανοιγω τον υπολογιστη βγαινω στην επιφανεια εργασιας αλλα δεν υπαρχει κανενα εικονιδιο παρα μονο ενα κουτακι στη μεση που γραφει Το ΜSGRV32 προκαλεσε ενα σφαλμα μη εγκυρης σελιδας στην ενοτητα KERNEL 32. DLL στο 015f:bff9dba7'' .Αυτο σημαινει οτι δε μπορω να κανω καμια κινηση.Ο υπολογιστης κλεινει μονο αμα τον βγαλω απο πριζα.Τι στο καλο συμβαινει γιατροι βοηθηστε μεεεεε...

eyuri

Δημοσίευση από eyuri » 16 Δεκ 2004 13:44

αλαξε θεση της ram... ή δοκιμασε καποια αλλη....
με την δισκετα εκκινησης κανε scandisk με λεπτομερεια....
μπες σε command line και αδειασε ολα τα temp αρχεια....
αποσυνδεσε το modem.....
κανε οποια ενεργεια θες εκαστη θες...
πιθανα να χαθηκε και η registry με αυτα που λες?
win98? αν ειναι ετσι πας μαλλον για φορματ (αφου μετα απο 5 εκκινησεις χανεται και η τελευταια καλη εκκινηση) αδιεξοδο για μενα. :pint:

Άβαταρ μέλους
alexkli

Δημοσίευση από alexkli » 02 Μαρ 2005 08:31

To αρχείο kernel32.dll είναι ένα απο τα ποιο βασικά αρχεία για να τρέχουν τα XP σου.Είμαι 1000% σίγουρος πως κατέβασες καταλάθος update απο την microsoft,είναι μπινίτσα που κάνουν έτσι ώστε την ώρα μου μπουτάρει το μηχάνημα σου λίγο πολύ να σου κλειδώνει kernel32.dll.Θέλεις format και επανεγκαταάσταση στα XP σου.Στο λεω γιατί μου έτυχε πρόσφατα ακριβώς το ίδιο και τράβαγα τα βυζιά μου δεν ήξερα τι συνέβη.
Να προσέξεις στην φρέσκια κόπια που θα βάλεις μετα απο το control σου panel να κάνεις disable τα automatic updates.

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geraki » 02 Μαρ 2005 11:04

:hammer: :hammer: :hammer:
Πονάει κεφάλι, κόψει κεφάλι;
Γιατί να απενεργοποιήσει τα automatic updates?

Αν μπορείς, κατέβασε το hotfix, σε άλλο υπολογιστή, παρ'το, μπες με safe-mode στον δικό σου, και εγκατέστησέ το.
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες