@Europe-Greece Net Web Design & Hosting Solutions

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
alkis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alkis » 10 Οκτ 2004 03:20

Περιγραφή
Υπηρεσίες φιλοξενίας και σχεδιασμού ιστοσελίδων, διαφημιστική και ηλεκτρονική προώθηση, βελτιστοποίηση παγκόσμιας κατάταξης ιστοσελίδας, πληροφορίες forum, chat, για την τεχνολογία
του ιντερνετ, Php, SEO, Open source,ειδήσεις
Os Linux server Apache
Url: www.europe-greece.net

Χαιρετώ το φόρουμ,
είναι το πρώτο μου μήνυμα εδώ,

Μόλις την έχω ανεβάσει την 1/10/2004
Αν θέλετε πείτε μου τις παρατηρήσεις σας , είναι πάντα πολύτιμη η γνώμη των άλλων. Οποιος ενδιαφέρεται μπορει να δημοσιεύσει εδω οτιδήποτε έχει σχέση με Open Source, Php, SEO αλλα και tutorials και παραδείγματα η tips, links για προγράμματα για Web

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Οκτ 2004 03:24

μεταφέρθηκε στην περιοχή που έπρεπε να μπει...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 10 Οκτ 2004 05:41

Δε μου κάνει κλικ το site σου. Αγαρμπα και πολλά χρώματα, άτσαλες γωνίες, 1024 ανάλυση, τυχαιότητα στην διάταξη...

Και σου τα λέω αυτά επειδή λες ότι παρέχεις υπηρεσίες web design. Αν ήταν webhosting μόνο ή κάποιο άλλο αντικείμενο δε θα με ενδιέφερε.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArchangelX » 10 Οκτ 2004 10:16

The page cannot be displayed...

Anyway. 2 πράγματα μου την δίνουν. Η παρουσίασεις site τύπου forum ή γενικά κάποιου έτοιμου CMS ειδικά όταν αυτά είναι άδεια, και κάποια "εταιρικά σάϊτ" του στύλ "είμαστε οι καλυτερότεροι", "τα ξέρω όλα οπότε μήν κουράζεστε και απλά πείτε μου μπράβο" απο κάποιον ο οποίος μόλις ξεκίνησε. Κύριοι, το οτι βγάλαμε τις βοηθητικές απο το ποδήλατο δέν σημαίνει οτι είμαστε έτοιμοι για ράλυ ακρόπολις...

Να με συγχωρείτε για τον τόνο μου αλλα αρχίζω και σκάω. Απορώ πώς αυτοί που είναι εδώ μέσα πολύ περισσότερο απο εμένα δέν έχουν σαλτάρει με αυτά που βλέπουν...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
alkis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alkis » 10 Οκτ 2004 16:28

Θα σας παρακαλούσα να ξαναδείτε το site www.europe-greece.net γιατι κάπου εκεί στα ξημερώματα κατι δεν πήγε καλά με τα tables και ίσως πήρατε λάθος εντυπώσεις.
Οσο αφορά το design, επέλεξα ένα καθαρό άσπρο άνετο χώρο για το κείμενο, χωρίς πολλά γραφικά και εντυπωσιασμούς, και ενα γκρί / μαύρα fonts για το navigation, υποβαθμίζοντάς το για να δώσω έμφαση στα τρία πακέτα φιλοξενίας που είναι τα βασικά προϊόντα που προωθεί το site.
Για να υπάρχει μια ισορροπία χρησιμοποίησα ενα συνδυασμό πορτοκαλί και μπλέ.
Όσο αφορά το ύφος και το περιεχόμενο θα ήθελα να μου πείτε τι είναι αυτό που σας έδωσε την εντύπωση του "ξερόλα η άσχετου χωρίς περιεχόμενο CMS".
Μελετώ πολυ το SEO και όσες πληροφορίες συλλέγω θα τις δημοσιεύω συντάσοντας άρθρα και όχι αντιγράφοντας. Αν δημοσιετεί άρθρο απο αλλού, θα αναγράφεται η πηγη.Οταν κάποιος στείλει ένα αρθρο για δημοσίευση, θα έχει φυσικά τα credits.
Ειναι ενα εταιρικό site αλλα πραγματικά ως λάτρης της Open Source κοινότητας θα ήθελα απο αυτό το site να ενημερώνονται κάποιοι άνθρωποι που ενδιαφέρονται για κάτι κοινό και να συμμετέχουν.

Το site είναι βασισμένο στο CMS Mambo και το δουλευω online.
Επειδή ειναι ενα "ζωντανό" site, συγχωρήστε κάποια κενά στο περιεχόμενο, και κάποια glitches

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Οκτ 2004 18:15

εγώ απλά μια ερώτηση θέλω να κάνω...
γιατί ένα εταιρικό site να το κάνεις και τεχνολογικό vortal με συνδέσμους προς το amazon και προσωπικές απόψεις πάνω σε διάφορα θέματα; λίγο μπερδεμένο μου ακούγεται... ή εταιρικό site θα έχεις ή amazon shopping ή vortal ή web blog... όλα μαζί ανακατεμένα δε βλέπω να βγάζεις άκρη...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
alkis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alkis » 10 Οκτ 2004 18:28

Το εταιρικό κομμάτι θα το υποβαθμίσω, ( τα προιόντα θα μπούν σε δεύτερες σελίδες, μόνο για τους πελάτες μου )
γιατί δεν ενδιαφέρομαι για ομαδικό hosting αλλα να για επιλεγμένες και λίγες σελίδες και για να φιλοξενω τα δικά μου sites.
Όσο γεμίζει η σελίδα απο άρθρα, links, reviews τόσο θα υποβαθμίζω το hosting. Ετσι φανταζομαι οτι θα ενημερώνονται και οι δικοί μου σεο πελάτες και ισως εκτιμήσουν πόσο δύσκολη προσπάθεια γίνεται αν και αφανής δυστυχώς και τα αποτελέσματα κάνουν κάποιο καιρό να φανούν

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Οκτ 2004 18:35

οπότε βασικά δεν είναι το επάγγελμά σου αυτό.. το hobby σου κάνεις φιλοξενώντας τις σελίδες των φίλων σου... αν είναι έτσι πάω πάσο... ;)
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
alkis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alkis » 10 Οκτ 2004 18:52

σε ευχαριστώ που λες το επάγγελμά μου hobby και τους πελάτες μου φίλους. Ακούγεται διαφημιστικό slogan. Αλλωστε δεν απέχει πολύ απο την πραγματικότητα .Εκανα μάλλον το hobby μου επάγγελμα αλλα ειμαι επαγγελματίας , με γραφείο, ΑΦΜ, και κάποιους πελάτες και πολλούς φίλους βέβαια. To hosting δεν ειναι στις προτεραιότητές μου αλλα είναι το SEO.
Αυτο ειναι το σκεπτικό μου, ειχα διστάσει ανάμεσα στο να κάνω δύο διαφορετικές σελίδες και ειπα να το κάνω σε μία.
Νομίζεις οτι θα βοηθουσε το να ξεχωρίσω το εταιρικό με το vortal;
Πάντως το amazon το έβαλα για να επιλέγω - προτείνω βιβλία σχετικά με SEO και reviews. Αν δω κάποιο ενδιαφέρον, θα μεταφράσω τα reviews.
Να σαι καλα για το ενδιαφέρον.

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 10 Οκτ 2004 19:03

sorry to SEO ti eivai ?
Search Engine Optimisation ?
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
alkis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alkis » 10 Οκτ 2004 19:08

Ναι, S.E.O Search Engine Optimisation. Η τεχνική με περιγραφές, λέξεις κλειδιά, καταχωρίσεις, μελέτη του κειμένου, για να βρίσκεται η σελίδα πιο ψηλά στη κατάταξη στις μηχανές αναζήτησης

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Οκτ 2004 19:13

ναι, καλύτερα να είναι σε δύο σελίδες διαφορετικές...

SEO εε; να συνεχίσω να κάνω τον κακό;
Γιατί να χρειαστεί κάποιος την σήμερον ημέρα SEO όταν για να μπεις στο yahoo! έτσι κι αλλιώς πρέπει να πληρώσεις με ένα πενιχρό ποσό τον $0.05 μπορεί να βρεθεί στις πρώτες θέσεις του google και όταν οι άλλες μηχανές αναζήτησης σε χρεώνουν για να καταχωρηθείς...
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 10 Οκτ 2004 19:18

ase pou oi mixaves avazitisis exouv stamatisei propolou va bgazouve me apla kritiria
tnv simerov imera ta perisotera trexouve kapoio idous ai programa pou kavei to racking
kai evas 8eos kserei ti kritiria bazei :P

pavtos kata tnv gvomi mou to "SEO" eivai to telefteo pragma pou kavei
mia selida gvosti. Kai isos to telefteo pragma pou prepei va skefteis
otav ftiaxveis mia selida.

Tespa kali sivexeia se afto pou kaveis av kai to SEO dev eivai arketo
gia va ftiakseis kapoiou to site :)
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Οκτ 2004 19:25

ένα γενικότερο advisory ίσως θα ήταν πιο χρήσιμο....
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
alkis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alkis » 10 Οκτ 2004 19:28

Το ζητούμενο είναι να εμφανιστεί ψηλα το website.. Αυτο δεν γίνεται μόνο του. Κάποιος πρέπει να ασχοληθει με αυτη τη δουλειά. Και να χρησιμοποιήσει όσα όπλα του δίνονται. Αν μπορεις πληρωνοντας, ανταλλάσοντας, επικοινωνόντας. Πάντως πρεπει να ασχοληθει κάποιος συστηματικά, διαβάζοντας σε τακτική βάση τα στατιστικά και να ενημερώνεται συνεχώς για τις μεθόδους που χρησιμοποιούν οι μηχανες για να καταχωρούν τα websites. Επειτα ειναι και οι δεκάδες επαγγελματικοί κατάλογοι που κάποιος πρέπει να τους δηλωσει μια σελίδα manual.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες