Κόψιμο κειμένου στο "Read more".

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Άβαταρ μέλους
nske

Δημοσίευση από nske » 24 Οκτ 2004 17:08

Ο Rapid με έχει βοηθήσει αρκετές φορές και πάντα λέει: Δεν θα σου δώσω την λύση... Θα σου πώ πως θα το κάνεις..
Η πιο σωστή κουβέντα που έχω δει για πολύ καιρό! Γεια σου ρε Rapid! :kaloe:

Ryu

Δημοσίευση από Ryu » 01 Νοέμ 2004 12:47

Basilaki δεν εννοούσα εσένα. Ούτε κατά διάνοια δεν πήγε το μυαλό μου σε σένα. Εσύ έκανες μια προσπάθεια να με βοηθήσεις και και εγώ θα σου ζητούσα και τα ρέστα; Μάλιστα να σκεφτείς ότι στην αρχή δεν κατάλαβα γιατί έκανες το τελευταία σου σχόλιο. Όχι. Εγώ για τον Cha0s μίλαγα. Δεν του είπα να με βοηθήσει ντε και καλά αλλά από την στιγμή που την πέταξε ότι αυτός είναι και άλλος δεν είναι (τώρα χωρίς προσβολή ρε σε cha0s αλλά ο οποιοσδήποτε έβλεπε το σχόλιο σου αυτό θα σκεφτόταν) περίμενα μια βοήθεια όχι για να με εξυπηρετήσει αλλά για να αποδείξει τα λεγόμενα του. Αφού δεν το έκανε εγώ πάω πάσο. Τον αφήνω να το σκεφτεί... Εσένα πάντως σε ευχαριστώ για την βοήθεια έστω και αν δεν μπορώ να κάνω τίποτα μιας και δεν ξέρω mysql ή php.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 01 Νοέμ 2004 17:48

Συγνώμη τότε και απο εμένα για την παρεξήγηση!

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 01 Νοέμ 2004 21:28

Ryu έγραψε:Basilaki δεν εννοούσα εσένα. Ούτε κατά διάνοια δεν πήγε το μυαλό μου σε σένα. Εσύ έκανες μια προσπάθεια να με βοηθήσεις και και εγώ θα σου ζητούσα και τα ρέστα; Μάλιστα να σκεφτείς ότι στην αρχή δεν κατάλαβα γιατί έκανες το τελευταία σου σχόλιο. Όχι. Εγώ για τον Cha0s μίλαγα. Δεν του είπα να με βοηθήσει ντε και καλά αλλά από την στιγμή που την πέταξε ότι αυτός είναι και άλλος δεν είναι (τώρα χωρίς προσβολή ρε σε cha0s αλλά ο οποιοσδήποτε έβλεπε το σχόλιο σου αυτό θα σκεφτόταν) περίμενα μια βοήθεια όχι για να με εξυπηρετήσει αλλά για να αποδείξει τα λεγόμενα του. Αφού δεν το έκανε εγώ πάω πάσο. Τον αφήνω να το σκεφτεί... Εσένα πάντως σε ευχαριστώ για την βοήθεια έστω και αν δεν μπορώ να κάνω τίποτα μιας και δεν ξέρω mysql ή php.
Φίλτατε Ryu,

Το σχόλιο μου δεν ήταν για να αποδείξω σε κανέναν τίποτα.
Ότι είχα να αποδείξω το έχω αποδείξει με τα 4000+ ποστ μου σε αυτή την κοινότητα.
Μπορεί να έχω αποδείξει ότι είμαι ο χειρότερος χαρακτήρας, μπορεί να έχω αποδείξει πως είμαι το καλύτερο παιδί εδώ μέσα, μπορεί να έχω αποδείξει ότι εγώ είμαι και άλλος δεν είναι. Αν με ενδιέφερε όμως αυτό δεν θα έγραφα καθόλου για να μην χαλάσω την έικόνα' μου προς τα έξω γιατί ως γνωστόν οι απαντήσεις μου λίγο πολύ είναι εριστικές.

Πάντως όταν είχα τον χρόνο να βοηθάω και να γράφω στο φόρουμ απάνταγα με λύση και όχι με υποσχέσεις του μήνα και του χρόνου.

Όταν είχα Avatars και υπογραφές που υποστήριζαν την PHP ήξερα να κάνω το οτιδήποτε στην PHP και αν ρώτησα κάτι ποτέ για την PHP ήταν κάτι συγκεκριμένο αφού είχα ψάξει αρκετά πρώτα και δεν είχα βρει κάτι.
Δεν βγήκα να πω στην πρώτη τυχαία ερώτηση 'ΕΓΩ ΕΓΩ ΘΑ ΣΤΟ ΚΑΝΩ.... ΟΤΑΝ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!'

Άρα δεν θα πρέπει να περιμένεις από μένα βοήθεια που σχολίασα αρνητικά τα 'Θα στο κάνω σε κάνα μήνα και θα στο κάνω σε καμιά βδομάδα' αλλά αυτούς που σου είπαν ότι θα σε βοηθήσουν αλλά δεν το έκαναν.

Αν σου είχα πει 'Εγώ θα σου δώσω την λύση στο πιάτο' τότε θα μπορούσες να με κατακρίνεις αν δεν το είχα κάνει.

Βαγγέλης. (Γιούλη το ξέρω πως ξέρεις το όνομα μου αλλά πιστέυω ο Ryu δεν το ξέρει γιαυτό το γράφω :P :hammer: )

Ryu

Δημοσίευση από Ryu » 11 Νοέμ 2004 16:47

Το σχόλιο μου δεν ήταν για να αποδείξω σε κανέναν τίποτα.
Ότι είχα να αποδείξω το έχω αποδείξει με τα 4000+ ποστ μου σε αυτή την κοινότητα.
Ε, ναι αλλά εγώ δεν έχω δει τα 4000 ποστς σου. Το ποιο λογικό λοιπόν θα ήταν να σκεφτώ ότι αυτός "πουλάει μουρη". Όταν μιλάς και εσύ με προκλητικό τρόπο - ή όπως είπες πολύ σωστά "εριστικό" - το ποιο πιθανό θα ήταν να σκεφτεί ο οποιοσδήποτε ότι σκέφτηκα και εγώ. Πάντως δεν υπάρχει θέμα προσβολής ή παρεξήγησης εκ μέρους μου για σένα. Απλά λιγάκι απογοητεύτηκα. Από την μία είναι τόσο ολοφάνερο ότι ξέρεις πολλά αλλά από την άλλη δεν σου καίγεται καρφάκι για το αν ο άλλος τσουρουφλίζεται ή όχι, συν και ο προκλητικός σου τρόπος σε κάνουν αντιπαθητικό. Θες να σε αντιπαθούν; Παραξενος είσαι βρε παδί μου....

Εκ μέρους μου η παρεξήγηση τελείωσε... (Αν φροντίσεις λιγάκι και τα νεύρα σου... :hammer: :kaloe: :pint: )

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 11 Νοέμ 2004 23:46

τώρα που λύθηκε η παρεξήγηση να μιλήσουμε λίγο και για PHP; :hammer: :kaloe: :pint:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 12 Νοέμ 2004 07:46

ΟΚ,

Αφού λύθηκε το θέμα μόλις φτάσω στο γραφείο αν έχω λίγο free χρόνο θα στο φτιάξω να μην είμαι και παράξενος...

Βαγγέλης.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 12 Νοέμ 2004 10:38

Κώδικας: Επιλογή όλων

<?
// TEXT SPLITTER BASED ON No. OF CHARACTERS IN TEXT

##### CONFIG #######
$CONF&#91;'file'&#93;     = "lala.txt";              // File to open including the text to be parsed. &#40;Relative or full Path on the server&#41;
$CONF&#91;'chars'&#93;    = 500;                     // Number of characters at which the text will be separated.
#### END CONFIG ####

// SCRIPT START

//Read file, then wordwrap it and then explode it and make an array in which each cell contains the text for every page.
$PAGE_TXT = explode &#40;"&#123;ENDPAGE&#125;", wordwrap &#40; file_get_contents&#40; $CONF&#91;'file'&#93; &#41;, $CONF&#91;'chars'&#93;, "&#123;ENDPAGE&#125;" &#41; &#41;;

//Find in how many pages it will be splitted
$TOTAL_PAGES = count &#40;$PAGE_TXT&#41; - 1;

//Create Links and echo apropriate text based on the $pageno var.
$NEXT_PAGENO = $_GET&#91;'pageno'&#93; + 1;
$PREVIOUS_PAGENO = $_GET&#91;'pageno'&#93; - 1;

if &#40;!$_GET&#91;'pageno'&#93; || $_GET&#91;'pageno'&#93; == 0&#41;&#123;

echo nl2br&#40; $PAGE_TXT&#91;0&#93; &#41; . " ...";
     echo "<br><a href=\"" . $_SERVER&#91;'PHP_SELF'&#93; . "?pageno=1\"><b>NEXT PAGE</b></a><br>";

&#125;elseif &#40;$_GET&#91;'pageno'&#93; == $TOTAL_PAGES&#41;&#123;

echo "... " . nl2br&#40; $PAGE_TXT&#91;$_GET&#91;'pageno'&#93;&#93; &#41;;
     echo "<br><a href=\"" . $_SERVER&#91;'PHP_SELF'&#93; . "?pageno=" . $PREVIOUS_PAGENO ."\"><b>PREVIOUS PAGE</b></a><br>";

&#125;elseif &#40;$_GET&#91;'pageno'&#93; != 0&#41;&#123;

echo "... " . nl2br&#40; $PAGE_TXT&#91;$_GET&#91;'pageno'&#93;&#93; &#41; . " ...";
     echo "<br><a href=\"" . $_SERVER&#91;'PHP_SELF'&#93; . "?pageno=" . $PREVIOUS_PAGENO . "\"><b>PREVIOUS PAGE</b></a> | ";
     echo "<a href=\"" . $_SERVER&#91;'PHP_SELF'&#93; . "?pageno=" . $NEXT_PAGENO . "\"><b>NEXT PAGE</b></a>";

&#125;

?>
Αυτό δεν ήθελες;
Στην παρούσα υλοποίηση ωστόσο άμα είναι πολύ μεγάλο το text από όπου διαβάζεις το κείμενο θα χτυπάει η PHP για την μνήμη ότι δεν σου επιτρέπει να χρησιμοποιήσεις πάνω από ένα όριο.

Εγώ σε κείμενο με 2500 χαρακτήρες (6 σελίδες περίπου) που χρησιμοποίησα δοκιμαστικά πάντως δεν είχε κανένα πρόβλημα και πήγαινε σφαίρα.

Αν θες κάτι σωστό πάντως με πολλές δυνατότητες να χειριστείς το κείμενο όπως σε βολέυει πρέπει να πας σε MySQL καλύτερα.

Τελικά έπεσα έξω... μου πήρε κάνα 20λεπτο να το φτιάξω :evil: :kaloe:
16-17 γραμμές κώδικα χωρίς τα comments... :hammer:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cha0s την 10 Φεβ 2010 10:19, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 12 Νοέμ 2004 11:17

Ryu έγραψε:Από την μία είναι τόσο ολοφάνερο ότι ξέρεις πολλά αλλά από την άλλη δεν σου καίγεται καρφάκι για το αν ο άλλος τσουρουφλίζεται ή όχι
Έχω ένα σπίτι και πρέπει οπωσδήποτε να βάλω πλακάκια που δεν έχει (είναι νεόκτιστο) γιατί θα έρθει ο διευθυντής της δουλειάς μου για δείπνο για την προαγωγή μου.
Φυσικά το σπίτι πρέπει να είναι στην εντέλεια οπότε πρέπει πάση θυσία να βάλω πλακάκια.

Φυσικά εγώ δεν γνωρίζω πως να βάλω πλακάκια καθώς δεν είναι η δουλειά μου!

Τώρα υπάρχουν 3 εκδοχές.
-Η το ζητάω τσάμπα (βρίσκω κανένα φίλο ή γνωστό που κάνει αυτή την δουλειά) να μου το κάνει όσο άμεσα γίνεται επειδή εγώ 'τσουρουφλίζομαι'.
-Πληρώνω αισχρά κάποιον να το τελειώσει μέσα σε μία μέρα γιατί ΚΑΙΓΟΜΑΙ!!!
-Σκοτώνομαι να μάθω εγώ πως βάζουν πλακάκια για να το τελειώσω μόνος μου στο τσάμπα.

Έσύ διάλεξες την πρώτη εκδοχή.
Προσωπικά εγώ όταν βλέπω κάτι τέτοιο εκνευρίζομαι και ο τρόπος που θα απαντήσω δεν θα είναι ο καλύτερος με αποτέλεσμα να γίνομαι ο κακός.

Το να σου λέγαμε την μεθοδολογία για το πως να το φτιάξεις δεν είχε νόημα (νομίζω κάτι αναφέρθηκε πάντως) εφόσον δεν ξέρεις PHP.
Όπως και να σου πουν ότι αυτά τα πλακάκια κολάνε καλύτερα δεν έχει νόημα άμα δεν ξέρεις πως τα τοποθετούν!

Επομένως εφόσον 'τσουρουφλιζόσουν' να έχεις το script έτοιμο ή θα πλήρωνες για να στο κάνει κάποιος της δουλειάς και θα είχες ήσυχο το κεφάλι σου ή θα σκιζόσουνα στο διάβασμα να μάθεις πως γίνεται και ΕΦΟΣΟΝ δεν καταλάβαινες κάτι, τότε να ρωτήσεις αυτό το ΚΑΤΙ το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ.

Εκεί μάλιστα να απαντήσω με μεγάλη μου την χαρά. Άλλα όταν μου ζητάνε κάτι έτοιμο και μου λένε δεν ξέρω αλλά δεν θέλω να μάθω παράλληλα είναι κοροϊδία!
Σκέψου αυτόν που θα έβαζε στο τσάμπα τα πλακάκια... θα σκιζότανε μέσα στις σκόνες και την βρωμιά να τα τελειώσει για όφελος αλλουνού χωρίς ανταμοιβή.

Αν είσουν στην θέση αυτού που έβαζε τα πλακάκια θα καταλάβαινες την θέση την δικιά μου και γιατί απάντησα έτσι.

Ελπίζω να κατάλαβες την παρομοίωση μου και τους λόγους που μίλησα έτσι (εκ των υστέρων*).

* Αρχικά δεν ήθελα να κοροϊδέψω εσένα που δεν ήξερες πως να κάνεις κάτι και το ζήτησες έτοιμο.
Το έχω ξεπεράσει αυτό το στάδιο εδώ και πολύ καιρό και πολύ απλά δεν δίνω σημασία σε τέτοια ποστς για να μην χαλάω την ζαχαρένια μου.
Η σπόντα πήγαινε αλλού.
Δεν είναι δυνατόν να γράφεις να γράφεις να το παίζεις το ένα το άλλο και να λες script των 10-20 λεπτών ότι θα σου πάρει μέρες και βδομάδες...
Εμένα αυτό μου δείχνει ότι πολύ απλά δεν έχει ιδέα από το αντικείμενο και απλά πουλάει αέρα...

Αυτά...

Άντε σε κάνα 2-3 μήνες θα ξανακάνω ποστ πάλι κώδικα!
Ξύπνησα με κέφια απότι φαίνεται :kaloe:

Βαγγέλης.

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 12 Νοέμ 2004 12:51

Το πρόβλημα φίλε Βαγγέλη είναι ότι οι περισσότεροι δεν έχουν καταλάβει ότι αρκετός κόσμος (και μάλιστα κόσμος με υψηλό IQ κατά την γνώμη μου όπως είναι οι προγραμματιστές), το κάνει αυτό που έκανες εσύ παραπάνω τζάμπα, for a living. ..

Νομίζουν απλώς ότι ο προγραμματισμός και η ενασχόληση με τους υπολογιστές είναι ένα χομπι όπως το βλέπουν κυρίως αυτοί, και είναι αδιανόητο για αυτούς να πληρώσεις κάποιον για να "παίξει" 20 λεπτά...
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 12 Νοέμ 2004 13:19

Είναι αδιανόητο να πληρώσει δουλειά τον 20 λεπτών κάποιος...

Όταν πάει στον γιατρό για 10 λεπτά και του κόβει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ τον κώλο εκεί είναι καλά;

Ή μήπως οι γιατροί είναι περισσότερο επιστήμονες;
Ο καθένας στον τομέα του.
Ο γιατρός έφαγε χρόνια στα θρανία για να μάθει να σου κάνει τα δικά του και ο προγραμματιστής έφαγε χρόνια στις οθόνες για να μάθει να κάνει τα δικά του.

Επομένως τα πέρι ώρας/ποσό είναι μπαρούφες για όσους το βλέπουν έτσι.
Πρόκειται απλά για τζαμπατζίδες.-

Άβαταρ μέλους
GhostShip

Δημοσίευση από GhostShip » 12 Νοέμ 2004 19:32

Αν και σε πολλά πράγματα δεν συμφωνώ με τον κατά τα άλλα πανέξυπνο φίλο μου Cha0s, οφείλω να ομολογήσω οτι έχει δίκιο.

Το σχόλιό του, δεν πήγαινε ως προσβολή στον φίλο που ζήτησε την εξυπηρέτηση - βοήθεια, αλλά στο απαράδεκτο για εμένα σχόλιο άλλου φίλου του τύπου: "μπορώ να σε βοηθήσω άμεσα αλλά έλα σε 10 μέρες".

Το θέμα είναι κάποιος να μπορεί να καταλάβει τι διαβάζει και όχι να διαβάζει ότι καταλαβαίνει.
Εικόνα

Ryu

Δημοσίευση από Ryu » 13 Νοέμ 2004 01:33

Ναι ευχαριστώ αυτό ήθελα (από όσο κατάλαβa από Php τουλάχιστον).
Ο λόγος που σε ευχαριστώ δεν είναι τόσο για τον κόπο σου (αυτό εξυπακούεται για λόγους ευγενίας) αλλά επειδή το έκανες ΤΕΛΙΚΑ! Δεν είχες υποχρέωση μετά από όλα αυτά που ξεκαθάρισες... Πάντως σε ξανά ευχαριστώ (μου είχε σταθεί κόμπος στο λαιμό αυτό το script) και επιφυλάσομαι να σε βοηθήσω και εγώ σε κάτι στο μέλλον. Άμα είναι πες μου. :wink:

Τώρα σε ότι αφορά αυτό το ποστ:
Cha0s έγραψε:
Ryu έγραψε:Από την μία είναι τόσο ολοφάνερο ότι ξέρεις πολλά αλλά από την άλλη δεν σου καίγεται καρφάκι για το αν ο άλλος τσουρουφλίζεται ή όχι
Έχω ένα σπίτι και πρέπει οπωσδήποτε να βάλω πλακάκια που δεν έχει (είναι νεόκτιστο) γιατί θα έρθει ο διευθυντής της δουλειάς μου για δείπνο για την προαγωγή μου.
Φυσικά το σπίτι πρέπει να είναι στην εντέλεια οπότε πρέπει πάση θυσία να βάλω πλακάκια.
Και όλο το υπόλοιπο... το έκοψα για συντομία....

Σε ότι αφορά το συγκεκριμένο σημείο:
Τώρα υπάρχουν 3 εκδοχές.
-Η το ζητάω τσάμπα (βρίσκω κανένα φίλο ή γνωστό που κάνει αυτή την δουλειά) να μου το κάνει όσο άμεσα γίνεται επειδή εγώ 'τσουρουφλίζομαι'.
-Πληρώνω αισχρά κάποιον να το τελειώσει μέσα σε μία μέρα γιατί ΚΑΙΓΟΜΑΙ!!!
-Σκοτώνομαι να μάθω εγώ πως βάζουν πλακάκια για να το τελειώσω μόνος μου στο τσάμπα.

Έσύ διάλεξες την πρώτη εκδοχή.
Είσαι παντελώς λάθος. Όχι μόνο δεν διάλεξα την πρώτη εκδοχή, όχι μόνο το freestuff (γενικότερα ένα φορουμ) ήταν η τελευταία μου επιλογή μετά από 3 μέρες (του συγκεκριμένου script) αλλά είχα απελπιστεί όχι επειδή δεν τα κατάφερνα αλλά επειδή έχω διαβάσει λίγη php (λίγη δεν λέω... αλλά αρκετή υποτίθετε για να την καταλάβω από την στιγμή που ξέω και άλλες γλώσσες) και δεν μου "κολλάει" ρε παιδί μου. Ενώ άλλες γλώσσες τις έμαθα μέσα σε θέμα χρόνου λίγον ημερών αυτή απλά κόλλησε. Δεν σου έχει τύχει να σου κολλήσει κάτι στην μάθηση; Μισώ τον προγραμματισμό όσο δεν μπορείς να φανταστείς και το να ξέρω 2 πράγματα είναι ολόκληρο θαύμα. Το βρίσκω άδικο λοιπόν να μου την λες όταν έχω μια εντελώς αντίθετη γνώμη από αυτήν που νομίζεις. Επειδή δηλ υπάρχουν άνθρωποι που ζητάνε βοήθεια σε πράγματα τύπου 2+2=4 σημαίνει ότι όλοι οι άνθρωποι είναι έτσι; Γιατί δηλ απαγορεύεται να είχα ξεσκιστεί στο διάβασμα και όμως να μην τα είχα καταφέρει; Ο προγραμματισμός για μένα είναι όπως τα μαθηματικά ή τα αρχαία. Για πήγαινε να τσακιστείς να μάθεις κάτι το οποίο ΔΕΝ σου αρέσει και το μαθαίνεις με το ζόρι για να μην έχεις τον άλλον να σε κράζει στο φόρουμ ότι διάλεξες την εύκολη λύση. Καλά τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν αισθάνομαι σαν κακομαθημένο βρωμόπαιδο κάθε φορά που ζητάω βοήθεια; Έμαθα να τα κάνω όλα μόνος μου γιατί αλλιώς αν καταφέρω τα 9 στα 10 είμαι ΑΧΡΗΣΤΟΣ ενώ η επιτυχία μου στηρίζεται σε αυτό το ΕΝΑ! Και έχω κάποιον να μου την πέφτει μόνο και μόνο επειδή νομίζει ότι είμαι τεμπέλης. Νομίζεις ότι είναι δίκαιο για σένα να λες στον άλλον το πόσα κουσούρια έχει και να τον κατακρίνεις; Τι λες τώρα που σου εξήγησα; Πριν που είπα να ελέγχεις τα νεύρα σου το είπα σαν ιδέα για να καταλάβεις ότι δεν μπορείς να κρίνεις όποιον σου γουστάρει με το έτσι θέλω. Και είπα να τελείωσω εκεί την κουβέντα. Τώρα όμως που συνέχισες (τα νεύρα που λέγαμε πριν) και τώρα σου εξήγησα τι έχεις να πεις;

και ΕΦΟΣΟΝ δεν καταλάβαινες κάτι, τότε να ρωτήσεις αυτό το ΚΑΤΙ το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ.
Δεν υπάρχει συγκεκριμένο μιας και "συγκεκριμένο" σημαίνει "κάποιο από όλα", ενώ για μένα όλα είναι ένα (αφού δεν τα ξεχωρίζω). Αυτό το "συγκεκριμένο" που λες....ε, αυτό ήταν το "συγκεκριμένο" για μένα.

Επομένως εφόσον 'τσουρουφλιζόσουν' να έχεις το script έτοιμο ή θα πλήρωνες για να στο κάνει κάποιος της δουλειάς και θα είχες ήσυχο το κεφάλι σου ή θα σκιζόσουνα στο διάβασμα να μάθεις πως γίνεται
Το διάβασμα το αφήνω απέξω μιας και ήδη έχω κάνει κάποιες προσπάθειες αλλά δεν τα κατάφερα και δεύτερον δεν είχα τον χρόνο τότε γιατί δεν είχα τελειώσει το project μου. Όσο για το να πλήρωνα κάποιον.... Δεν ξέρω από αυτά, (δεν έχω γνωστούς ή φίλους για να μου συστήσουν κάποιον... δεν είναι δουλειά μου το pc, με το ζόρι κάθομαι όταν κάθομαι) άρα πώς θα το έκανα;

ΥΓ: Να ρωτήσω κάτι: Γιατί είπαμε ότι πρέπει να σου δινω αναφορά για το τι κάνω και γιατί πρέπει να με κάνεις να νιώθω σαν άχρηστος; Εγώ δεν ξέρω κανέναν που να μπορεί να δίνει διαταγές σε κανέναν για το τι θα μάθει. Εσύ γιατί δεν μαθαίνεις κάτι που θέλω ΕΓΩ; Έτσι για να μην με έχεις πάνω από το κεφάλι σου να σε λέω βλάκα επειδή δεν ενδιαφέρεσε..

ΥΓ2: Η αποπάνω ειρωνά ήταν για να καταλάβεις πως κάνεις τον άλλον να αισθάνεται. Όχι βέβαια ότι σε λέω "βλάκα".

ΥΓ3: Ποιο πάνω που είπα ότι άμα θες καμιά βοήθεια πες μου... ισχύει. Απλά όλο αυτό το ποστ ήταν για να καταλάβεις ότι υπάρχει και η άλλη πλευρά και δεν είναι όλα όπως τα νομίζεις. Δεν θεωρώ καυγά όλη αυτήν την κόντρα. Ο καθένας απλά παραθέτει τις ιδέες του. Ο κόπος σου λοιπόν μετράει είτε καυγαδίσω μαζί σου είτε όχι. Το ίδιο και το χρέος μου απέναντι σου. Άμα είναι πες μου.

Άβαταρ μέλους
grjava
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grjava » 13 Νοέμ 2004 03:55

Παιδάκια... μην ξεχνάτε ότι γράφετε στα forums μιάς ιστοσελίδας η οποία ονομάζεται FREEstuff.gr :wink:

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 13 Νοέμ 2004 04:48

Θωμά δεν ζήτησα ποτέ χρήματα για κάτι που έγραψα σε αυτό το φόρουμ.

Επομένως ισύει το freestuff!

Ryu sorry αλλά δεν θέλω να το συνεχίσω.
Σου απάντησα σε αυτό που σε έκαιγε να κάνεις την δουλειά σου και τελειώνει εδώ το θέμα.

Ευχαριστώ που επιβεβαίωσες το ποστ μου με την παρομοίωση που έκανα.

Βαγγέλης.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες