Δεν υπαρχει σκληρος δισκος....

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Krits
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Krits » 21 Οκτ 2004 17:13

Παιδια προσπαθησα να απεγκαταστησω τα xp και να κανω φορματ.βαζω το σιωτι των windows xp και βαζω απο τα bios να bootαρουν απο το cd-rom.αφου ξεκιναει η εγκατασταση με βγαζει στο γνωστο παραθυρο να επιλεξω repair η new instalation.διαλεγω το πρωτο και μου πεταει μηνυμα οτι και καλα δεν υπαρχει σκληρος δισκος στο μηχανημα.μετα απο αυτο εβαλα μια παλια δισκετα των windows 98 και εκανα fdisk και μετα φορματ.μετα βαζω παλι το σιντι και παλι τα ιδια μου λεει.παω στα bios και βλεπω οτι δεν εχει αναγνωρισει τον σκληρο μου δισκο.οταν ανοιγει το μηχανημα μου λεει στις πληροφοριες εκτος των αλλων οτι :no sata disk found.και απορω...οταν ειχα τα windows αραγε μου τον ειχε αναγνωρισει.???τελικα με τα χιλια ζορια εβαλα τα milenium αλλα δεν μπορω να κανω update σε xp η 2000.τι να κανω για να βαλω xp παλι.???

Άβαταρ μέλους
sNk][AnacondA
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sNk][AnacondA » 21 Οκτ 2004 17:31

otan kanei boot apo to cd rom twn xp gia na dei ton disko soy prepei na epilekseis install third part serial ata ktl ... meta prepei na fortwseis toys drivers toy diskoy soy pou logika tha toys exeis se mia disketa toys kaneis install kai meta synexizeis thn egkatastash normal.

ayto tha to kaneis otan soy vgei h mple othonh sthn arxh kai arxeiszei na fortwnei ta arxeia ok .. :wink:

Den einai tpt oloi mas to pathame sthn arxh otan peiramw Serial
ATA disdo :wink:
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης