Τα ανέκδοτα της μέρας

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από PanosIlio » 23 Μαρ 2007 16:07

Αμ πως. Γιατί στα αγγλικά έχουν το what? εδώ παίζει το α? :P
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Sheena » 24 Μαρ 2007 10:25

ThyClub έγραψε:Το είπα παντού... θα το πω κι εδώ.

Πως ρωτάνε οι τρικαλινοί το

"Συγνώμη πως είπατε, μπορείτε να επαναλάβετε την ερώτηση;"

α?
Ε, ναι, πώς ήθελες να το λένε;; χαχαχα

Καλό πάντως....Μου θύμισες το "πώς λένε στα Γιάννενα το πουλί;" (Αν και δεν είμαι από κει)

πλι

:wink: :)
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από ThyClub » 24 Μαρ 2007 11:41

Ria13 έγραψε:α???? :P :P :lol:
Άλφα :P

@sheena
Υπάρχουν αμέτρητα ανέκδοτα με αντικείμενο καταγωγή κτλ και τα περισσότερα βγάζουν πολύ γέλιο :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Sheena » 24 Μαρ 2007 20:26

ThyClub έγραψε: @sheena
Υπάρχουν αμέτρητα ανέκδοτα με αντικείμενο καταγωγή κτλ και τα περισσότερα βγάζουν πολύ γέλιο :kaloe:
Το ξέρω Thy και όντως βγάζουν πολύ γέλιο..... Να πούμε κανένα άλλο; :wink:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Stathis » 27 Μαρ 2007 23:00

Ένας Γάλλος, ένας Ιταλός κι ένας Έλληνας συζητούν περί σεξ:

- Χθες το βράδυ, λέει ο Γάλλος, έκανα τρεις φορές έρωτα με την γυναίκα μου και το

πρωί, μου έφτιαξε μια υπέροχη ομελέτα!

- Εγώ, λέει ο Ιταλός, έκανα έξι φορές έρωτα με την γυναίκα μου και το πρωί μου είχε

φτιάξει ένα υπέροχο πρωινό, λέγοντάς μου ότι θα με αγαπά για πάντα!

Ο Έλληνας δεν μιλούσε κι έτσι αναγκάστηκαν να τον ρωτήσουν οι άλλοι:

- Εγώ, λέει ο Έλληνας, έκανα μόνο μία φορά.

- Μόνο μία;

- Ναι.

- Και τι σου είπε το πρωί;

- Μην σταματάς, μωρό μου!

Greek Lover Rulez

Άβαταρ μέλους
BanOr
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από BanOr » 28 Μαρ 2007 05:17

Ένας administrator αποφασίζει να πάει κρουαζιέρα στην Καραϊβική. Δυστυχώς όμως το πλοίο του βουλιάζει και σώζεται μόνο αυτός. Kολυμπώντας φτάνει σ'ένα ακατοίκητο νησί. Δεν υπάρχει ψυχή. Μονάχα μπανάνες και καρύδες. Αφού πέρασαν τέσσερις μήνες κι ενώ ήταν ξαπλωμένος στην παραλία, κουρασμένος κι απελπισμένος, βλέπει μια βάρκα και μες τη βάρκα την πιο όμορφη και πιο αισθησιακή γυναίκα που είχε δει στη ζωή του, να τραβάει κουπί προς το μέρος του. Την ρώτησε από πού έρχεται και πώς έφθασε στο νησί.

"Έρχομαι από την άλλη πλευρά του νησιού", του είπε εκείνη, "βρέθηκα στο νησί όταν βούλιαξε το πλοίο μου". "Ήσουν πολύ τυχερή που είχες βάρκα" της είπε. "Α, τη βάρκα, την έφτιαξα με υλικά που βρήκα στο νησί. Τα κουπιά είναι κλαδιά από καουτσουκόδενδρο, έπλεξα το σκελετό με κλαδιά από φοίνικα
και την καρίνα και την κουπαστή από ευκάλυπτο. "Μα είναι αδύνατο", ψέλλισε ο administrator, "να κάνεις κάτι τέτοιο χωρίς εργαλεία". "Α, αυτό δεν ήταν πρόβλημα. Στην άλλη πλευρά του νησιού υπάρχει ένα στρώμα από ένα προσχωσιγενές πέτρωμα. Παρατήρησα ότι αν το ανάψω και το φέρω σε μια συγκεκριμένη θερμοκρασία μετατρέπεται σε ένα ελατό και σφυρηλατήσιμο μέταλλο. Το χρησιμοποίησα για να φτιάξω τα εργαλεία και αυτά για να προμηθευτώ και να επεξεργαστώ τα υλικά για τη βάρκα". Ο administrator τα έχασε. "Έλα πάμε μέχρι το μέρος που κατοικώ;" είπε η γυναίκα.

Έτσι ύστερα από λίγα λεπτά προσέγγισαν ένα μικρό μώλο και με επιδεξιότητα έμπειρου ναύτη η γυναίκα έδεσε τη βάρκα με ένα σχοινί από
κάνναβη ενώ ο administrator λίγο ήθελε για να χάσει την ισορροπία του και να βρεθεί στη θάλασσα από την έκπληξη. Αποβιβάστηκαν και ακολούθησαν ένα μονοπάτι καμωμένο από πέτρα που έβγαζε σε μια υπέροχη έπαυλη χρωματισμένη σε λευκό και γαλάζιο. Μόλις μπήκαν η γυναίκα είπε: "δεν είναι και τίποτα σπουδαίο αλλά εγώ το λέω σπίτι. Γιατί δεν καθόμαστε να πιούμε κάτι;" "Α, όχι ευχαριστώ. Δεν μπορώ άλλο το γάλα καρύδας". "Όχι και γάλα καρύδας. Έχω έναν αποστακτήρα. Τι θα έλεγες για μία πινακολάδα;" Προσπαθώντας να κρύψει την ολοένα και μεγαλύτερη έκπληξή του, ο administrator δέχτηκε ευχαρίστως. Αφού κουβέντιασαν και διηγήθηκε ο καθένας την ιστορία του η γυναίκα είπε προκλητικά: "Πάω να φορέσω κάτι πιο άνετο. Γιατί δεν πας να κάνεις ένα μπανάκι και να ξυριστείς; Έχει ένα ξυράφι μέσα στο ντουλάπι." Χωρίς να κάνει άλλες ερωτήσεις, πηγαίνει στο λουτρό όπου εκτός από μπανιέρα και ντους βρίσκει ένα ξυράφι με οστέινο χερούλι και δύο στιλβωμένες επιφάνειες από σμύριδα για λεπίδα. "Αυτή η γυναίκα είναι απίθανη, καταπληκτική. Ποιος ξέρει ποια θα είναι η επόμενη έκπληξη που μου επιφυλάσσει", σκέφτηκε. Όταν επέστρεψε βρήκε τη γυναίκα ξαπλωμένη στον καναπέ, μη φορώντας τίποτε άλλο εκτός από λουλούδια τοποθετημένα στα στρατηγικά σημεία και ένοιωσε να αναδίδεται στο χώρο μια υπέροχη ευωδιά από γαρδένια. Τον προσκάλεσε να καθήσει δίπλα της. "Πες μου" άρχισε να λέει αυτή, προσεγγίζοντας τον administrator, "μένουμε σε αυτό τον τόπο πολύ καιρό. Εσύ ήσουν μόνος κι εγώ μόνη. Είμαι σίγουρη πως υπάρχει κάτι που θα ήθελες να κάνεις τώρα και που δεν μπόρεσες να κάνεις όλους αυτούς τους μήνες. Ε, τώρα μπορείς......" και τα μάτια της έλαμπαν σαν να'βγαζαν σπίθες. Ο administrator δεν μπορούσε να πιστέψει τα λόγια της. Η καρδιά του άρχισε να χτυπά δυνατά και ψέλλισε με μια έκφραση ευτυχίας κι ευγνωμοσύνης: "Θες....Θες να πεις ότι.....ύστερα από τόσο καιρό.....θες να πεις ότι πραγματικά μπορώ vα...
vα...
vα...
να...
να ελέγξω από εδώ το e-mail μου;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
serpen

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από serpen » 28 Μαρ 2007 12:32

eleos xaxaxaxaxaxaxaxa

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από cordis » 29 Μαρ 2007 13:37

Η αλεπού κόβει βόλτες στο δάσος και βλέπει το λαγό να γράφει στο laptop κάτω
από ένα δεντράκι.
-Καλημέρα λαγέ
-Καλημέρα αλεπού
-Τι γράφεις λαγέ;
-Το διδακτορικό μου (γέλια η αλεπού ακατάσχετα)
-Και τι θέμα έχεις;
-Πως ο λαγός τρώει την αλεπού.
-Με δουλεύεις, γίνονται αυτά τα πράγματα;
-Έλα να σου δείξω
Πράγματι, προχωρούν προς μια κοντινή σπηλιά, μπαίνουν μέσα, ακούγονται
θόρυβοι πανικού και μετά ησυχία. Στο τέλος βγαίνει μόνος του ο λαγός,
κάθεται και συνεχίζει το γράψιμο. Περνάει αργότερα η ύαινα, τα ίδια:
-Καλημέρα λαγέ
-Καλημέρα ύαινα
-Τι γράφεις λαγέ;
-Το διδακτορικό μου (γέλια η ύαινα αυτή τη φορά ακατάσχετα)
-Και τι θέμα έχεις;
-Πως ο λαγός τρώει την ύαινα.
-Με δουλεύεις, γίνονται αυτά τα πράγματα, θα σε κάνω μια μπουκιά.
-Έλα να σου δείξω
Ξανά το ίδιο σκηνικό, μπαίνουν στη σπηλιά και μετά από το σχετικό σαματά και
τη νεκρική σιγή (σταματήστε επιτέλους τα τύμπανα) βγαίνει ο λαγός cool όπως
πάντα. Περνάει τέλος και ο λύκος.
-Καλημέρα λαγέ
-Καλημέρα λύκε
-Τι γράφεις λαγέ;
-Το διδακτορικό μου γέλια ο λύκος μέχρι δακρύων
-Και τι θέμα έχεις;
-Πως ο λαγός τρώει το λύκο.
-Με δουλεύεις, πρέπει να στο κόψουν το διδακτορικό;
-Έλα να σου δείξω
Πλησιάζουν στη μυστήρια σπηλιά και όπως μπαίνουν στο σκοτάδι ανατριχιάζει ο
λύκος που βλέπει βήματα ζώων να μπαίνουν και να μη βγαίνουν και κόκαλα
σκορπισμένα παντού. Εκεί που κοντεύει να κατουρηθεί επάνω του βλέπει στο
βάθος το λιοντάρι να κάθεται.
-Τι είναι αυτά που μου κάνεις ρε λαγέ, είπαμε πως ο λαγός τρώει το λύκο, όχι
το λιοντάρι τρώει το λύκο, που με έφερες;
-Δεν κατάλαβες: το λιοντάρι επιβλέπει το διδακτορικό μου. Εγώ δουλεύω και
αυτός τρώει.

Ηθικόν Δίδαγμα της ιστορίας:

Ο τίτλος του Διδακτορικού σου δεν έχει σημασία.
Το αντικείμενο του Διδακτορικού σου δεν έχει σημασία.
Η έρευνα στο Διδακτορικό σου δεν έχει σημασία.

Αυτό που έχει σημασία είναι ο Επιβλέπων Καθηγητής.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από cordis » 29 Μαρ 2007 13:44

Τα__ 21 καλύτερα σφηνάκια_

Ο καπετάνιος του κρουαζιερόπλοιου στους επιβάτες και στο πλήρωμα:
- Αγαπητοί μου, έχω ένα καλό και ένα κακό νέο. Ποιο θέλετε να ακούσετε
πρώτα?
- Το καλό.
- Πάμε για 14 βραβεία Όσκαρ.

Πρωί πρωί, μπάτσος σταματάει κάποιον στην Κηφισίας.
- Καλημέρα, του λέει.
Και ο οδηγός:
- Ήτανε...

Μεθυσμένος σε σουβλατζίδικο:

- Ένα γύρο απ' όλα
- Πίτα?
- Άσε, λιώμα

Συζητούν δυο φαντάσματα:

Να σε ρωτήσω κάτι
Σ' ακούω
Πιστεύεις στους ανθρώπους?

Πάει ένας Κινέζος στο περίπτερο:

- Γιαν τσι γιον Coca-cola!
Και ο περιπτεράς του απαντάει:
- Μια παγωμένη τι?

Ο ΣΥΖΥΓΟΣ στη γυναίκα του:

- Μωρό μου, δεν αντέχω άλλο να σε βλέπω να τυραννιέσαι έτσι όλη μέρα
στην κουζίνα. Κλείσε την πόρτα!

Ένα ζεύγος κανίβαλων συζητάει:

- Πονάει η κοιλία μου αγάπη μου.
- Και σου είπα να μην φας εκείνον το δύτη με την φλούδα.

Δύο τσιμπούρια έχουν πάει σε ένα πάρτυ.

Φεύγοντας αργά το βράδυ μετά από ξέφρενη διασκέδαση ρωτάει το ένα το
> άλλο:
- Θα πάμε με τα πόδια ή θα πάρουμε κανένα σκύλο?

Είναι ένας πελαργός και κουβαλάει ένα γέροντα 80 χρονών.

Κάποια στιγμή γυρνάει ο γέροντας και λέει στον πελαργό:
«Έλα μαλάκα, παραδέξου ότι χαθήκαμε"

Σε ένα εστιατόριο ο πελάτης λέει στο γκαρσόν:
- Σας παρακαλώ, μήπως μπορείτε να πάρετε το κοτόπουλο να το ψήσετε
λιγάκι ακόμα?
- Γιατί, τι έχει?
- Μου τρώει τις πατάτες!

Ήταν ένας κουφός και ένας χαζός. Ο κουφός ήθελε να κοροϊδέψει τον χαζό
οπότε τον ρωτάει:

- Πόσο κάνει 2+1?
- Τέσσερα, απαντάει ο Χαζός
Και ο κουφός:
- Να τη φας και νάνε κρύα.

Ένας τύπος προσπαθεί να πείσει τη γυναίκα του να του καθίσει να της τον
βάλει στα αυτιά:

- Μα τρελάθηκες, Χριστιανέ μου; Τι θέλεις, να κουφαθώ;
- Καλά, τι φομάσαι; Τόσα χρόνια δε θα είχες μουγγαθεί;

Μετά από μια νύχτα ανελέητου σεξ μεταξύ ελέφαντα και μυρμηγκιού, ο
ελέφαντας δεν αντέχει άλλο και πεθαίνει. Όχι ρε πούστη μου, λέει το
μυρμήγκι, για μια νύχτα γαμήσι θα σκάβω μια ζωή!!

Οι νυχτερίδες κοιμούνται στο δάσος. Ξαφνικά, μια όπως είναι κρεμασμένη
ανάποδα, κάνει μία τσάκ και κάθεται όρθια στο κλαδί.

Από το διπλανό κλαδί μια άλλη νυχτερίδα φωνάζει στο από κάτω κλαδί:
- Μήτσο, ξύπνα. Ο Γιώργος λιποθύμησε

Πάει ένας και ρωτάει έναν άλλο, που έπαιζε με μια τρίχα.
- Από τα νεύρα σου?
και του λέει ο άλλος:
- "Όχι από τα αρχίδια μου."

Μια ξανθιά επιστρέφει στο σπίτι και ρωτάει τον άνδρα της:

- Γιώργο που είναι τα παιδιά?
- Στα Αγγλικά.
- George where are the kids?

Ειδήσεις σε ποντιακό κανάλι:

Τραγικό δυστύχημα. Διθέσιο αεροπλάνο έπεσε σε νεκροταφείο. Έχουν βρεθεί
3000 νεκροί και οι έρευνες συνεχίζονται

- Γιατρέ μου, έχω πολλά νεύρα. Όπου πηγαίνω μπλέκω σε καβγάδες.
- Μάλιστα ... Πρέπει να προσπαθήσετε περισσότερο να συγκρατείτε το θυμό
σας αγαπητέ μου. Έχετε μπλέξει σε πολλούς καβγάδες;
- Ναι ... Γιατί; Τραβάς κάνα ζόρι;

Γιατί ο Καίσαρας φορούσε σεντόνια?

Γιατί ήταν Ιούλιος.

Πως πέθανε η τελευταία πόντια αρκούδα?

Αντί να πέσει σε χειμέρια νάρκη έπεσε σε Γερμανική.

Ποιο είναι το αντίθετο του Μηχανόβιος?

Βιομήχανος.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από deninho » 29 Μαρ 2007 13:52

Kylie Minogue, Robbie Williams & Elton John were walking over a bridge.

Kylie trips, and gets her head jammed between the railings.
With a couple of sideways glances, Robbie pulls down her knickers and shags her senseless.
He stands back. Your turn, he tells Elton.
But Elton starts crying.
What's up? Asks Robbie.
Elton sobs," My head won't fit between the railings".

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από KGP » 30 Μαρ 2007 09:04

μερικές προτάσεις για τα μελλοντικά βιβλία της Ιστοριας..

1. Το 1940 οι Γερμανοί χάρις στο πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού του Χίτλερ συνέρρεαν μαζικά στις Νότιες χώρες.

2. Την περίοδο 1940-1944 λόγω της οικονομικής κρίσης που μάστιζε την Ελλάδα, οι Έλληνες Εβραίοι συνωστίζονταν στους σταθμούς των τραίνων για να βρουν ένα μεταφορικό μέσο για τη Γερμανία για να βρουν καμιά δουλίτσα. Πολλοί πέθαναν από την ταλαιπωρία και το συνωστισμό.

3. Την περίοδο της Οθωμανικής αυτοκρατορίας η παραπαιδεία είχε μεγάλη άνθιση. Ο Σουλτάνος ανέθεσε την εκμάθηση της ελληνικής γλώσσας στην Ορθόδοξη Εκκλησία η οποία άνοιξε με τη σειρά της ιδιωτικά φροντιστήρια. Το ονομαστότερο ήταν στη χαράδρα του Λούσιου πάνω στο γκρεμό λόγω της καταπληκτικής θέας. Τα παιδιά εκτός από Ελληνική γλώσσα παρακολουθούσαν σύμφωνα με το πρόγραμμα του παιδαγωγικού ινστιτούτου του Σουλτάνου και το μάθημα της Ελληνικής ιστορίας, του Βυζαντίου, θρησκευτικά και Ελληνική φιλοσοφία.

4. Λόγω της κακής εκπαίδευσης που υπήρχε από το Βυζάντιο πολλοί
έστελναν τα παιδιά τους στο εξωτερικό για σπουδές. Όταν επεκράτησε η Οθωμανική Αυτοκρατορία οργάνωσε πολλά κολλέγια ανώτερης εκπαίδευσης οι απόφοιτοι των οποίων έβρισκαν αμέσως δουλειά στο Δημόσιο. Πολλοί Έλληνες έστελναν τα παιδιά τους σε αυτά τα κολέγια για να κάνουν καριέρα. Οι απόφοιτοί τους ονομάζονταν δε Γενίτσαροι.

5. Στις 15 Αυγούστου του 1940 όπου η Μύκονος δεν είχε ακόμα αναπτυχθεί τουριστικά ο κόσμος συνέρρεε στην Τήνο όπου διασκέδαζε στο πανηγύρι της Μεγαλόχαρης καθώς επίσης και πολλοί τουρίστες. Μάλιστα έγινε και ένα ατύχημα όταν ένα Ιταλικό κρουαζιεροϋποβρύχιο έπεσε από αμέλεια του κυβερνήτη στο Ελληνικό πλοίο Έλλη.

6. Το 1940-44 είχε ξεσπάσει στην Ελλάδα φοβερός ρατσισμός και
ξενοφοβία σε βάρος των Γερμανών οικονομικών μεταναστών. Μόνο λίγοι Έλληνες είδαν τους Γερμανούς σαν ισότιμους Ευρωπαίους πολίτες κρατώντας ταυτόχρονα την Ελληνική τους ταυτότητα. Ήταν οι γνωστοί Γερμανοτσολιάδες που εργάστηκαν για το όραμα της Ενωμένης Ευρώπης.

7. Όταν οι Τούρκοι ήλθαν στα Βαλκάνια οι λαοί των Βαλκανίων τους
αντιμετώπισαν με προκατάληψη και τρομο-υστερία. Πολλοί ρατσιστές δε αντέδρασαν στις προθέσεις της Οθωμανικής κυβέρνησης να κτίσει και τζαμιά σε κεντρικά σημεία της χώρας. Οι μόνοι που έδειξαν ανωτερότητα ήταν μια μερίδα των βορείων Αλβανών που υποδέχτηκαν με τέτοια αγάπη τους Τούρκους ώστε έγιναν και οι ίδιοι Μουσουλμάνοι, οι γνωστοί Τουρκαλβανοί. Οσοι Αλβανοί ήσαν ρατσιστές αναγκάστηκαν να καταφύγουν στη Νότια Ιταλία και την Ήπειρο.

8. Το 1941 είχε αναπτυχθεί ο φτηνός τουρισμός στην Κρήτη. πολλοί
μάλιστα Γερμανοί από χαμηλότερα οικονομικά στρώματα έβρισκαν πάμφθηνες πτήσεις τσάρτερ, χωρίς κατάλυμα στο νησί. Για να γλυτώσουν δε και τους φόρους αεροδρομίου έπεφταν στο νησί με αλεξίπτωτο. Σε πολλούς Κρητικούς δεν άρεσε ο τουρισμός αυτός που δεν απέφερε συνάλλαγμα στο νησί και κακοδέχτηκαν τους Γερμανούς στο νησί. Έτσι έγινε η μάχη της Κρήτης.

9. Ενα εορταστικό τριήμερο του 1826 συνέβη ένα τρομερό δυστύχημα όταν κατά την μαζική έξοδο από την πόλη του Μεσολογγίου πολλοί κάτοικοι ποδοπατήθηκαν στο μεγάλο μποτιλιάρισμα όταν ένας αμελής Τούρκος υπάλληλος αμέλησε να ανοίξει το ένα φύλο της θύρας της εξόδου της πόλης. Ανάλογο περιστατικό έγινε το 1981 με τη θύρα 7 του Ολυμπιακού.
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Sheena » 30 Μαρ 2007 09:16

KGP, τώρα αυτά τα θέλεις και τα λες;; Έτσι αναρωτήθηκα.....
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Sheena » 30 Μαρ 2007 09:37

Δώστε προσοχή στο παρακάτω...

Eντυπο χυλοπίτας για άνδρες

Αγαπητέ Υποψήφιε,

Μετά από τον διαγωνισμό της ...../...../ 200...., με λύπη μου σε πληροφορώ ότι βρέθηκες ακατάλληλος. Όπως ήδη γνωρίζεις, ο Διαγωνισμός ήταν σκληρός, και δεκάδες υποψήφιοι πήραν μέρος. Με άλλα λόγια, μην το πάρεις κατάκαρδα. Ούτε ο πρώτος θα' σαι, ούτε ο τελευταίος. Ξεπέρασε το !!!

Ο Διαγωνισμός θα επαναληφθεί σε ένα εξάμηνο (αλλαγή σεζόν), οπότε μπορείς να ξαναδοκιμάσεις την τύχη σου, εφ' όσον συμμορφωθείς με τα ακόλουθα:

Ακόμη κι αν δεν πάρεις μέρος σε προσεχή Διαγωνισμό, η Αίτηση σου θα παραμείνει στα αρχεία μου, και θα επικοινωνήσω μαζί σου, αν σε χρειαστώ στο μέλλον (λειψιανδρεία).

Για να είσαι όμως πιο τυχερός σε άλλες μελλοντικές υποψήφιες, σου παραθέτω τους λόγους που κρίθηκες ακατάλληλος :

1.___Το επώνυμο σου είναι απαράδεκτο. Αρνούμαι να το προφέρω, πόσο μάλλον να το αποκτήσω η ίδια, ή να το δώσω στα παιδιά μου.

2.___Το όνομα σου είναι απαράδεκτο. Μου είναι αδύνατον να σου το ψιθυρίζω ηδονικά στις ερωτικές στιγμές μας. Και δεν θα μπορούσα να το κάνω τατουάζ σε απόκρυφο (ούτε φανερό) σημείο του σώματος μου!!!

3.___Στο πρώτο μας κιόλας ραντεβού, το πορτοφόλι μου άδειασε, ενώ το δικό σου στομάχι γέμισε.

4.___Το αφελές σχόλιο σου ότι 'αγοράζεις προφυλακτικά χονδρικώς' φανερώνει ότι δεν πολυενδιαφέρεσαι για τα ψυχικά μου χαρίσματα.

5.___Έχασες στο ΤΕΣΤ ΤΩΝ ΔΕΚΑ ΕΡΩΤΗΣΕΩΝ. Σε ρώτησα δέκα πράγματα για τον εαυτό σου, κι απάντησες με μεγάλη αυταρέσκεια, πριν ενδιαφερθείς να ρωτήσεις κάτι για μένα.

6.___Δεν μου στέλνεις συχνά μηνύματα και e-mail, που σημαίνει ότι αν από τώρα με παραμελείς έτσι, θα ψάχνω σύντομα για αντικαταστάτη.

7.___Με πολιορκείς συνεχώς με μηνύματα και e-mail, που σημαίνει ότι έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο, κοινώς είσαι τεμπελόσκυλο.

8.___Είσαι πιο αδύνατος/πιο χοντρός από μένα, και δεν ταιριάζουμε οπτικά.

9.___Είσαι πολύ κοντός. Ο γιος μας (αν είχαμε) θα έτρωγε πολύ ξύλο στο σχολείο, θα του κάνανε καψόνια στο στρατό, θα 'τρωγε πόρτα στα μαγαζιά, και οι γκόμενες θα του έδιναν επιστολές σαν κι αυτή !!!!

10.___Είσαι πολύ ψηλός και άμυαλος. Το άμυαλος με συγκινεί, αλλά το ύψος σου θα μας εμποδίσει να δοκιμάσουμε και τις 369 στάσεις του Κάμα Σούτρα.

11.___Με απογοήτευσε η αδυναμία σου να φτιάξεις τα υδραυλικά, τα ηλεκτρικά, το αμάξι μου, να βάψεις το δωμάτιο μου, να κόψεις ξύλα για το τζάκι κλπ.

12.___Η ακαταστασία σου σε συνδυασμό με την απροθυμία σου να πάρουμε οικιακή βοηθό, είναι αποκαρδιωτική.

13.___Μέσα στην συζήτηση μας, ανέφερες την μητέρα σου δέκα φορές το λεπτό. Ακόμη και στον οργασμό σου φώναζες 'μάνα μου'.

14.___Παρ ότι αγαπώ τις τέχνες και το θέατρο, και είμαι σχετικά ανοιχτόμυαλη, η μανία σου να φοράς περίεργες στολές την ώρα του σεξ μου κόβει το αίμα.

15.___Οι συχνές αναφορές σου στην πρώην σου, και οι βαθιές γνώσεις σου σε παρακολουθήσεις, μεταμφιέσεις, υποκλοπές, μου δίνουν την εντύπωση ότι 'δένεσαι' παθολογικά στις σχέσεις σου.

16.___Το ύψος σου είναι ασύμμετρο με το βάρος σου. Παρ' όλα αυτά, εάν πληρείς τις προϋποθέσεις των 30 οριζοντίων πόντων, η αίτηση σου θα ληφθεί πολύ σοβαρά, και χίλια συγνώμη για την παρεξήγηση.

17.___Η κούτα προφυλακτικών που πήρες μαζί για το επαγγελματικό σου ταξίδι με έβαλαν σε κάποιες αμυδρές υποψίες. (Κάτι δεν μου πήγε καλά αλλά δεν μπορώ να το προσδιορίσω)

Μετά τιμής, ____________ _________ _________ ___
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από KGP » 30 Μαρ 2007 09:52

Sheena28, τώρα αυτά τα θέλεις και τα λες;; Έτσι αναρωτήθηκα.....
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από ThyClub » 30 Μαρ 2007 13:14

Ήταν ένας κουφός και ένας χαζός. Ο κουφός ήθελε να κοροϊδέψει τον χαζό
οπότε τον ρωτάει:

- Πόσο κάνει 2+1?
- Τέσσερα, απαντάει ο Χαζός
Και ο κουφός:
- Να τη φας και νάνε κρύα.