Τα ανέκδοτα της μέρας

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Ria
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Ria » 20 Απρ 2007 14:56

Πολύ καλά και τα δύο!!! :lol:

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από PanosIlio » 25 Απρ 2007 11:35

Κάποτε ξεναγούσαν ένα φοιτητή μηχανικό σε ένα μεγάλο εργοστάσιο που έφτιαχνε προϊόντα από Λατέξ.
Πρώτα του έδειξαν μια γραμμή που παρήγαγε λαστιχένιες πιπίλες για μπιμπερό. Οι πιπίλες βγαίνανε με μεγάλη ταχύτητα ενώ ακουγότανε ένας δυνατός επαναληπτικός θόρυβος "χιςςςς ποπ, χιςςςς ποπ".
- "Τι είναι αυτός ο θόρυβος;" ρωτάει ο φοιτητής.
- "Το "χιςςςς" είναι ο θόρυβος που κάνει όταν χύνεται το υγρό λάστιχο στο καλούπι,ενώ το ποπ είναι που βγαίνει μια βελόνα και κάνει την τρύπα της πιπίλας", εξήγησε ο μηχανικός που έκανε την ξενάγηση.
Αργότερα, η ξενάγηση συνεχίστηκε σε ένα άλλο τμήμα, παραγωγής προφυλακτικών. Εκεί μια άλλη μηχανή, έβγαζε με μεγάλη ταχύτητα προφυλακτικά και έκανε ένα δυνατό θόρυβο "χιςςςς χιςςςς χιςςςς χιςςςς ποπ".
- "Το "χιςςς" το καταλαβαίνω", απόρησε ο φοιτητής, "αλλά τι είναι αυτό το "ποπ" που ακούγεται που και που;"
- "Είναι ακριβώς το ίδιο που γίνεται και στη μηχανή των μπιμπερό", απάντησε ο ξεναγός, "κάθε τέταρτο προφυλακτικό βγαίνει μια βελόνα και του κάνει μια τρύπα".
- "Αυτό όμως δεν μπορεί να είναι καλό για τις πωλήσεις των προφυλακτικών", παρατήρησε ο φοιτητής.
- "Ναι, αλλά είναι πολύ καλό για τις πωλήσεις των μπιμπερό..."
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Stathis » 25 Απρ 2007 15:37

Αψογοοοοοο !!! Αλλά είναι πικρα ! Λαχτάρες...

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Sheena » 26 Απρ 2007 15:31

Η άμμος

Ένας τύπος με μηχανή , πάει να περάσει τα Μεξικανικά σύνορα με δύο σάκους να ισορροπούν στους ώμους του .
Φρουρός : " Τι έχεις στους σάκους ; "

Τύπος : " Αμμο ! "

Ο φρουρός τον κατεβάζει από τη μηχανή , ψάχνει τους σάκους ... γεμάτοι άμμο . Ο τύπος τα μαζεύει , ανεβαίνει στη μηχανή και φεύγει . Μετά από δύο εβδομάδες , πάλι τα ίδια ...

Φρουρός : " Τι έχεις εκεί ; "

Τύπος : " Αμμο ! "

Φρουρός : " Κατέβα να σε ψάξουμε ".

Τα ίδια ... τίποτα παρά άμμος και ο τύπος ανέβηκε στη μηχανή και έφυγε .
Κάθε δύο εβδομάδες , επί έξι μήνες , οι έρευνες συνεχίστηκαν . Τελικά , μια βδομάδα ο τύπος δε φάνηκε . Ωστόσο , τον πέτυχε ο φρουρός στο κέντρο της πόλης και του λέει :

" Κολλητέ , μας είχες τρελάνει . Ξέραμε ότι κάτι πέρναγες λαθραία πάνω - κάτω . Δε θα πω τίποτα σε κανέναν ... τι λαθραία περνούσες απ τα σύνορα ; "

Κι ο τύπος απαντά :
" Μοτοσικλέτες "

Το ηθικό δίδαγμα της ιστορίας το καταλάβετε, έτσι δεν είναι;
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από dimsis » 03 Μάιος 2007 10:52

Τον περασμένο χρόνο, έχοντας σκάψει σε βάθος 100 μέτρων, Ρώσοι επιστήμονες ανακάλυψαν χάλκινα σύρματα 1000 ετών και κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι οι πρόγονοί τους, ήδη πριν από 1000 έτη, διέθεταν τηλεφωνικό δίκτυο.

Μετά από μερικές εβδομάδες, Αμερικανοί επιστήμονες έσκαψαν σε βάθος 200 μέτρων και η εφημερίδα NY Times ανέφερε: "Αμερικανοί επιστήμονες ανακάλυψαν ίχνη οπτικών ινων και έχουν καταλήξει στο συμπέρασμα ότι οι πρόγονοί τους διέθεταν, 1000 έτη πριν από τους Ρώσους, ψηφιακό τηλεφωνικό σύστημα προηγμένης υψηλής τεχνολογίας".

Μετά από μιά εβδομάδα, οι Ελληνικές εφημερίδες ανέφεραν τα ακόλουθα:
"Έχοντας σκάψει σε βάθος 800 μέτρων, οι Ελληνες επιστήμονες δεν βρήκαν απολύτως τίποτα. Κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι πριν από 5000 έτη, οι πρόγονοί τους ήδη χρησιμοποιούσαν ασύρματη τεχνολογία".

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Sheena » 03 Μάιος 2007 11:01

Πολύ καλό! :yeah
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από PanosIlio » 04 Μάιος 2007 11:10

Ένας πηγαίνει σε έναν οίκο ανοχής. Η κυρία στη ρεσεψιόν τον ενημερώνει για τις τιμές ανάλογα με τις απαιτήσεις των κυρίων. Αυτός όμως δεν έχει πάνω του πάνω από 20 ευρώ.
«20 ευρώ κάνει το "πιγκουινάτο"», του λέει η κυρία.
«Πιγκουινάτο; Τι είναι αυτό;», ρωτά ο πελάτης.
«Κοίτα», του εξηγεί, «Θα ανέβεις πάνω στο δωμάτιο. Θα μπεις μέσα και θα δεις πάνω στο κρεβάτι ένα πολύ όμορφο κορίτσι, με ένα φοβερό σώμα και ένα καταπληκτικό πρόσωπο. Θα τη πλησιάσεις και θα αρχίσεις τα προκαταρκτικά. Σε λίγη ώρα, και αφού έχεις ανάψει για τα καλά, θα γδύσεις τη κοπέλα και θα συνεχίσετε τα προκαταρκτικά. Εντάξει ως εδώ;».
«Ναι. Συνέχισε», λέει ο πελάτης που περιμένει με αγωνία να μάθει τι είναι το πιγκουινάτο.
«Θα συνεχίσετε τα προκαταρκτικά και σιγά-σιγά θα αρχίσεις να ξεκουμπώνεις και να κατεβάζεις το παντελόνι σου. Μόλις το κατεβάσεις, η κοπέλα θα σηκωθεί, θα ανοίξει την πόρτα και θα φύγει! Εσύ με κατεβασμένο το παντελόνι μέχρι τους αστραγάλους θα τρέξεις από πίσω της να την προλάβεις...»
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από NAT » 04 Μάιος 2007 14:14

Μπαίνει ένας άντρας μέσα σε ένα μπαρ και κάθεται δίπλα από μία πανέμορφη γυναίκα χωρίς όμως να της μιλήσει ή να την κοιτάξει καθόλου. Συνεχώς κοίταζε το ρολόι του. Τελικά, η γυναίκα, βλέποντάς τον να κοιτάει συνεχώς το ρολόι του, τον ρωτάει:
- Περιμένετε κάποιον;
- Όχι, απλά κοιτάζω το κανούργιο μου ρολόι, το οποίο επικοινωνεί μαζί μου τηλεπαθητικά με άλφα κύματα!
Εντυπωσιασμένη λοιπόν η γυναίκα, τον ρωτάει:
- Και τι σας λέει τώρα;
- Μου λέει ότι, αυτή την στιγμή, δε φοράτε εσώρουχα!
- Θα είναι χαλασμένο' γιατί, εγώ, φοράω εσώρουχα.
- Γαμώτο, λέει εκείνος, πάει μια ώρα μπροστά!
.

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Stathis » 04 Μάιος 2007 15:34

Χαχαχα !!! Αψογα και τα δυο !!! Congrats :D

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Stathis » 04 Μάιος 2007 18:53

Ο Ιησούς, ο Μωυσής κι ένας γεράκος παίζουν γκολφ.
Πιάνει πρώτος ο Μωυσής το μπαστούνι και ρίχνει μία ... τσαφ η μπάλα μέσα σε μία λιμνούλα με νερό. Σπεύδει προς τα εκεί, ακουμπάει τη λιμνούλα με το ραβδί του και ... κλααατς ... ανοίγουν τα νερά, περπατά μέσα στην κοίτη, ρίχνει μία με το μπαστούνι του και να η μπάλα μέσα στην τρύπα.
Σειρά του Ιησού. Ρίχνει μια μακρινή ... βββζζζζ μπλουμ η μπαλίτσα πάλι μέσα στη λιμνούλα. Πάει ο Ιησούς, περπατά πάνω στα νερά, κάνει ένα νεύμα με το χέρι του, η μπαλίτσα ανεβαίνει στην επιφάνεια, τη χτυπά και μέσα στην τρύπα κι αυτός.
Σειρά του γεράκου τώρα, αλλά με τι καρδιά να παίξει με όλα αυτά που βλέπει! Ρίχνει μία με το μπαστούνι ... βζζζιιιινν. .. και η μπάλα κλασικά μέσα στη λιμνούλα. Όπως πέφτει η μπάλα μέσα στο νερό την καταπίνει ένα ψάρι. Εκείνη την ώρα πετάει ένας γλάρος, βουτάει και πιάνει το ψάρι από τη λιμνούλα. Όπως σηκώνεται να φύγει ο γλάρος, πετάγεται ένας κυνηγός από κάτι θάμνους και με την καραμπίνα του πετυχαίνει το γλάρο. Όπως τον παίρνουν τα σκάγια, ο γλάρος ανοίγει το στόμα του και ελευθερώνει το ψάρι. Το ψάρι πέφτει κάτω και όπως σπαρταράει του φεύγει η μπαλίτσα, χοροπηδά και μπαίνει στην τρύπα!!!
Γυρίζει τότε ο Ιησούς και λέει στο γεράκο:
- Ρε πατέρα, είπαμε να παίξουμε γκολφ, μη το ξεφτιλίσουμε και τελείως!

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από af » 04 Μάιος 2007 21:29

:lol: :lol: :lol: hahaha apaixto ^

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Stathis » 05 Μάιος 2007 01:07

:D:D Hehe , ξεκαρδιστηκα απο τα γελια οταν το διάβασα !!

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από blackhumor » 05 Μάιος 2007 14:02

Είναι 3 νταλικιέρηδες. Ο ένας με μαυρισμένο μάτι, ο άλλος με διάφορες μελανιές και ο τρίτος με επιδέσμους σε όλο το σώμα του. Λέει ο πρώτος :
- Α, ρε παιδιά, καλό το τιμόνι, δε λέω αλλά με κάνει να αποκτάω κάτι συνήθειες, άλλο πράμα. Να, προχθές για παράδειγμα που γύρισα απο ένα μεγάλο ταξείδι -Ιταλία είχα πάει- μπαίνω σπίτι, δυο βδομάδες έλειπα, πιάνω τη γυναίκα μου, τη βάζω κάτω, τις αλλάζω τα πετρέλαια.... και μετά τι λετε οτι κάνω; να μα τη παναγία, πιάνω ενα δεκαχίλιαρο και το ακουμπάω στο κομωδίνο. Με το που το βλέπει αυτό η γυναίκα μου, αφήστε, μου ρίχνει μια μπουνιά, είδα τον ουρανό σφοντύλι!!!
- Κοιτα, λέει ο δεύτερος, που και εγώ είχα μια παρόμοια εμπειρία. Ακούστε τώρα να δείτε!! Γυρνάω σπίτι -έλειπα 5 βδομάδες, είχα πάει Λονδίνο- βλέπω τη γυναίκα μου, την πιάνω τη βάζω κάτω, την ξεσκίζω. Και εκεί που τελειώνω, βγάζω απο την τσέπη του παντελονιού ένα δεκαχίλιαρο και το δίνω στη γυναίκα μου. Εδώ όμως σας θέλω. Τι κάνει αυτή; Μου δίνει ρέστα 3 χιλιάρικα η τσούλα. Έγινε της πουτάνας σπίτι.... Εξ' ου και οι μελανιές...
- Ρε παιδιά, να μα τη πίστη μου, δεν θα με πιστέψετε τι μου συνέβη εμένα. Γυρίζω σπίτι μου, βλέπω τη γυναίκα μου -έλειπα 3 μήνες, υπερατλαντικό ταξείδι έκανα- τη βάζω κάτω, της άλλαξα τον αδόξαστο. Εκεί που πηδιόμασταν χτυπάει το κουδούνι. "Αμαν!!", μου λέει, "ο άντρας μου!! Πέσε απ' το μπαλκόνι!!". Και τι κάνω εγώ; Πέφτω!!!!!!!!

To LinkZ.gr ανανεώθηκε. Καταχωρήστε την ιστοσελίδα σας δωρεάν.
Διαφημιστικά δώρα για επαγγελματίες.
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
NightStalker

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από NightStalker » 09 Μάιος 2007 10:24

Σχετικο με το προηγούμενο...

Ηταν δυο φίλοι στο καφενειο του χωριού και πινανε τα κρασακια τους οταν παει ενας ακομα φίλος με επιδέσμους, γυψους, πατερίτσες, γενικα σε αθλια κατάσταση.
- Τι εγινε ρε Μήτσο? Τι έπαθες ???
- Αφηστε παιδιά. Με έκανε τσακωτο ο Κώστας στα χωράφια με την γυναίκα του.
- Και σε έκανε έτσι ???
- Ναι, κρατούσε ενα φτυάρι εκείνη την ώρα.
- Εσυ δε κρατούσες τίποτα να αντιδράσεις ?
- Κατι κρατούσα αλλα δε θα βοηθούσε.
- Τι ???
- Το στηθος της γυναίκας του!!!

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από dimsis » 09 Μάιος 2007 10:40

[edit] Σταβομάρα! :p (αυτά τα κόκκινα γράμματα όποτε τα βλέπω errors σκέφτομαι)

Βάζω άλλα, ελπίζω να μην είναι και αυτά πιο πάνω:
-------------
Προχωρούσε μια φορά στο δρόμο ένας μαύρος, δύο μέτρα, καλογυμνασμένος με μια άγρια όψη και είχε στον ώμο του έναν παπαγάλο. Τον σταματάει ένας τύπος και τον ρωτά: "Μιλάει;" Και ο παπαγάλος: "Δεν ξέρω, τώρα τον πήρα!"
------------------
Μια ξανθιά είχε πρόβλημα με την ταμειακή της. Οπότε παίρνει τηλέφωνο τον τεχνικό και τον ρωτάει:
- "Έχω πρόβλημα με την ταμειακή. Δεν σβήνει την τιμή."
Και ο τεχνικός της λέει:
- "Πάτα το CL κουμπί."
Και απαντάει η ξανθιά:
- "Μα ποιο σιέλ κουμπί; Όλα πράσινα είναι...!!!"
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimsis την 09 Μάιος 2007 10:57, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης