Τα ανέκδοτα της μέρας

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
cosco
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από cosco » 02 Σεπ 2007 22:02

Ενας Ινδός developer ανακάλυψε ότι ΔΕΝ μπορεί κανένας να δημιουργήσει folder (directory) με το όνομα CON.

Πως ακούγεται? Απίστευτο… Μια δοκιμή θα πείσει!

Όσο για την Microsoft… απλά δηλώνει άγνοια του εν λόγω bug!
Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από deninho » 03 Σεπ 2007 00:32

Το con είναι γνωστή δεσμευμένη λέξη από την εποχή του dos τουλάχιστον. Αν θυμάμαι καλά γράφαμε πχ "copy con view.txt" όπου con = console δηλαδή η μνήμη ή η οθόνη, για να γράψουμε τα περιεχόμενα της μνήμης σε αρχείο. :wink:

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από dimsis » 03 Σεπ 2007 15:35

Το ίδιο ισχύει και για τα aux, prn, nul, lpt1, com1 (lpt2,com3 κλπ) για τον λόγο που αναφέρει ο deninho.

http://digitalpbk.blogspot.com/2006/11/ ... t1-in.html

CHRISTOFILAKOS

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από CHRISTOFILAKOS » 04 Σεπ 2007 19:51

Είναι δύο άνδρες στην ρουλέτα στο καζίνο, και σκέφτονται ποιόν αριθμό να παίξουν.
- Πόσες φορές την βδομάδα το κάνεις με την γυναίκα σου;
- 6.
- Εγώ 7. 6+7=13. Να παίξουμε το δεκατρία.
Βάζουν όλα τα λεφτά τους στο 13, αρχίζει να κυλάει το μπαλάκι.
Κυλάει, κυλάει και σταματά στο 0.
- Όχι ρε γαμώτο, λένε και οι δύο. Αν είχαμε πει την αλήθεια θα κερδίζαμε!

.
.
.
να θυμασαι οτι: Οι ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό.

CHRISTOFILAKOS

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από CHRISTOFILAKOS » 04 Σεπ 2007 19:52

Πάει ένας σε ένα μαγαζί με γυαλιά, και μετά από πολύ ψάξιμο βλέπει ένα παλιό ζευγάρι στο βάθος ενός ραφιού.
Τα δοκιμάζει, και αμέσως αρχίζει να βλέπει την πωλήτρια γυμνή.
Τα βγάζει, η πωλήτρια φοράει κανονικά τα ρούχα της.
Τα αγοράζει και ξεκινάει για το σπίτι του.
Σε όλη την διαδρομή όποτε βάζει τα γυαλιά βλέπει τους ανθρώπους γυμνούς και να κάνουν σεξ, μόλις τα βγάζει είναι στις κανονικές τους στάσεις!
Φτάνει στο σπίτι του, ανοίγει την πόρτα, και βλέπει στον καναπέ την γυναίκα του να το κάνει με τον κουμπάρο. Βγάζει τα γυαλιά, ακόμα τους βλέπει να το κάνουν. Τα ξαναβάζει, πάλι σεξ. Τα βγάζει, σεξ..
- Ω, ρε γαμώτο! λέει. Βάλε-βγάλε, τα χάλασα!
να θυμασαι οτι: Οι ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό.

CHRISTOFILAKOS

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από CHRISTOFILAKOS » 04 Σεπ 2007 19:53

- Τι είναι αυτό που κατουράει και αναρωτιέται;
- Η Ουρουγουάη!

.
.
.

CHRISTOFILAKOS

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από CHRISTOFILAKOS » 04 Σεπ 2007 19:53

Ένας μπαμπάς μπαίνει στο φαρμακείο μαζί με τον 13χρονο γιο του. Ο γιος βλέπει τα κουτάκια των προφυλακτικών και ρωτάει:
- Τι είναι αυτά, μπαμπά;
Κι ο μπαμπάς, απαντάει ειλικρινά:
- Αυτά, γιόκα μου, τα λένε προφυλακτικά. Οι άντρες τα χρησιμοποιούν για να κάνουν ασφαλές σεξ.
- Ααα.. κατάλαβα!, απαντάει το αγόρι. Μας έδειξαν και στο σχολείο, στο μάθημα της σεξουαλικής αγωγής.
Μετά κοιτάει ένα πακέτο των 3 και ρωτάει:
- Γιατί έχει μόνο 3 αυτό το πακέτο, μπαμπάκα;
- Αυτό, αγόρι μου, είναι για τα παιδιά του γυμνασίου. Ένα για την Παρασκευή,ένα για το Σάββατο κι ένα για την Κυριακή.
Τότε ο μικρός κοιτάει το άλλο πακέτο που έχει μέσα 6.
- Κι αυτό, μπαμπά; Γιατί έχει 6 μέσα;
- Αυτό είναι για τους φοιτητές: δύο για την Παρασκευή, δύο για το Σάββατο και δύο για την Κυριακή.
Τότε ο μικρός βλέπει εκείνο το πακέτο που έχει μέσα 12. Και γεμάτος απορία ρωτάει:
- Κι αυτό, μπαμπά, που έχει μέσα 12;
Κι ο μπαμπάς, αναστενάζει και του εξηγεί:
- Αυτά παιδί μου, είναι για παντρεμένους. Ένα τον Ιανουάριο, ένα τον Φεβρουάριο......

.
.
.

CHRISTOFILAKOS

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από CHRISTOFILAKOS » 04 Σεπ 2007 19:54

- Τι κάνει ένας άσπρος στην Αφρική;
- Πουλάει cd!

.
.
.

CHRISTOFILAKOS

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από CHRISTOFILAKOS » 04 Σεπ 2007 19:54

Η γυναίκα μου δεν μου μιλάει από τότε που γεννήθηκε το παιδί μας, λόγω μιας μικρής παρανόησης.
Μου τηλεφώνησε στο γραφείο, και μου είπε ότι έσπασαν τα νερά.
Και εγώ της έστειλα τον υδραυλικό!

.
.
.

CHRISTOFILAKOS

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από CHRISTOFILAKOS » 06 Σεπ 2007 18:04

Ήταν ένας ναυαγός σ' ένα νησί επί πολλά χρόνια μόνος του. Επιβίωνε με μπανάνες, καρύδες, κάνα ψάρι κλπ...
Μια μέρα καθώς καθόταν και χάζευε τον ωκεανό, παρατηρεί κάτι μπουρμπουλήθρες. Οι μπουρμπουλήθρες πλησίαζαν προς το μέρος του και γίνονταν όλο και περισσότερες!
Ξάφνου, προβάλλει μία θεσπέσια θηλυκή φιγούρα με στολή δύτη! Με μία κίνηση slow - motion (a - la Hollywood) βγάζει την κουκούλα και τη μάσκα αποκαλύπτοντας το ονειρεμένο της πρόσωπο.
Ο ναυαγός είχε μείνει με το στόμα ανοιχτό! Η γκόμενα αρχίζει να κινείται προς το μέρος του με εμφανώς σεξουαλικές διαθέσεις...
Ανοίγοντας αργά και βασανιστικά το φερμουάρ της στολής της, κοιτάει με λάγνο βλέμμα τον ναυαγό & του λέει:
- Ναυαγέ, από πότε έχεις να καπνίσεις ένα καλό τσιγαράκι;
- Ουου, θα' ναι και 5 χρόνια! απαντάει εκείνος.
Βγάζει η γκόμενα ένα πακέτο Camel μέσα απ' τη στολή της και του το πετάει!
Κατεβάζοντας το φερμουάρ ακόμα χαμηλότερα, λίγο πιο κάτω από το στήθος, και κάνοντας το λάγνο βλέμμα ακόμα πιο έντονο του λέει:
- Ναυαγέ, από πότε έχεις να πιεις ένα καλό ουίσκυ "15 ετών";
- Ουου, θα είναι και 7 χρόνια!
Με μια κίνηση, η γκόμενα βγάζει ένα Dimple από τη στολή της και του το πετάει!
Έχοντας πλέον κατεβάσει το φερμουάρ μέχρι τον αφαλό, κοιτάει το ναυαγό στα μάτια και όλο νόημα του λέει:
- Ναυαγέ, από πότε έχεις να... περάσεις καλά;
Αυτός γουρλώνει τα μάτια του και χωρίς να μπορεί να πιστέψει στα αυτιά του για την τύχη του, της απαντάει με δάκρυα χαράς στα μάτια
- Αν μου πεις ότι έχεις και Playstation εκεί μέσα, θα πεθάνω!!!

.
..
...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από cordis » 12 Σεπ 2007 12:44

Xτυπάει το τηλέφωνο. Η Ελληνίδα μάνα το σηκώνει κι ακολουθεί ο εξής διάλογος.

Ελληνίδα Μάνα: ...... Ναι;
Κόρη: .............................. Γεια σου Μαμά. Μπορείς να μου κρατήσεις τα παιδιά απόψε;
Ελληνίδα Μάνα: ...... Θα βγεις;
Κόρη: .............................. Ναι.
Ελληνίδα Μάνα: ...... Με ποιον;
Κόρη: .............................. Μ' ένα φίλο.
Ελληνίδα Μάνα: ...... Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω γιατί άφησες τον άντρα σου. Τόσο καλό παιδί!
Κόρη: .............................. Δεν τον άφησα εγώ, ΑΥΤΟΣ με άφησε!
Ελληνίδα Μάνα: ...... Τον άφησες να σ' αφήσει, και τώρα βγαίνεις έξω με τον καθένα.
Κόρη: .............................. Δε βγαίνω με τον καθένα. Μπορώ να σου φέρω τα παιδιά;
Ελληνίδα Μάνα: ...... Εγώ δε σ' άφησα ποτέ για να βγω έξω με κανέναν άλλο παρά με τον πατέρα σου.
Κόρη: .............................. Ναι, αλλά έκανες ένα σωρό πράγματα που δεν τα κάνω εγώ.
Ελληνίδα Μάνα: ...... Τώρα τι υπονοείς;
Κόρη: ...............................Τίποτα. ......... Θέλω απλά να μου πεις αν μπορείς να κρατήσεις τα παιδιά απόψε.
Ελληνίδα Μάνα: ...... Θα περάσεις τη νύχτα μαζί του; Τι θα πει ο άντρας σου άμα το μάθει;
Κόρη: .............................. Ο ΠΡΩΗΝ άντρας μου εννοείς! Δε νομίζω πως θα τον νοιάξει. Από τότε που έφυγε από το σπίτι
αμφιβάλλω αν κοιμήθηκε ποτέ μόνος!
Ελληνίδα Μάνα: ...... Άρα λοιπόν θα κοιμηθείς στο σπίτι αυτουνού του χαμένου;
Κόρη: .............................. Δεν είναι χαμένος.
Eλληνίδα Μάνα: ...... Όποιος άντρας βγαίνει με μια χωρισμένη με παιδιά είναι χαμένος και παράσιτο.
Κόρη: .............................. Κοίτα, δε θα το συζητήσω. Να τα φέρω τα παιδιά από κει ή όχι;
Ελληνίδα Μάνα: ...... Άμοιρα παιδάκια μου με τέτοια μάνα.
Κόρη: ............................. Τι εννοείς με ΤΕΤΟΙΑ μάνα;;;
Ελληνίδα Μάνα: ..... Χωρίς σταθερότητα. Εμ, γι' αυτό έφυγε ο άντρας σου.
Κόρη: ............................. Μα ακούς τι λες; Είσαι απαράδεκτη! Δε ντρέπεσαι!
Ελληνίδα Μάνα: ...... Μη μου φωνάζεις εμένα! Πάω στοίχημα ότι κι αυτουνού του χαμένου έτσι του φωνάζεις!
Κόρη: ............................. Μπα, τώρα ανησυχείς για τον χαμένο;
Ελληνίδα Μάνα: ...... Ααα, βλέπεις που το παραδέχεσαι πως είναι χαμένος; Το ήξερα εγώ!
Κόρη: ............................. Μαμά κλείνω.
Ελληνίδα Μάνα: ...... Κάτσε παιδί μου! Μη κλείνεις! Τι ώρα θα μου φέρεις τα παιδιά;
Κόρη: ............................. Ούτε θα σου τα φέρω, ούτε θα βγω έτσι που μ'έ σκασες!
Ελληνίδα Μάνα: ...... Μα βρε παιδάκι μου, άμα δε βγαίνεις ποτέ έξω, πώς θα γνωρίσεις κανένα καλό παιδί;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Sheena » 13 Σεπ 2007 12:47

Παλιό, αλλά εξακολουθεί να είναι επίκαιρο. Πολύ καλό!!! ;)
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Sheena » 13 Σεπ 2007 12:53

Είναι τέσσερις φίλοι σ' ένα καφέ και συζητάνε.
Κάποια στιγμή η συζήτηση φτάνει στο θέμα: "ποιος τρώει το μεγαλύτερο κέρατο!"
Και λέει ο πρώτος: "το μεγαλύτερο κέρατο το τρώνε οι στρατιωτικοί".
"Γιατί το λες αυτό;" του λέει ο δεύτερος.
"Γιατί", εξηγεί, "λείπουν συνέχεια από το σπίτι, τρέχουν από εδώ και από εκεί με ασκήσεις και ιστορίες... τι να κάνει η γυναίκα μόνη, τόσο ελεύθερο χρόνο έχει, να μην τον γεμίσει;"
"Δε συμφωνώ" λέει ο δεύτερος, "εγώ πιστεύω πως το χειρότερο κέρατο το τρώνε οι γιατροί".
"Γιατί το λες αυτό;" του λένε οι άλλοι και συνεχίζει εξηγώντας, "εκεί που κάθονται όμορφα και ωραία με την οικογένεια χτυπάει το κινητό τους, τρέχουν για εφημερίες, λείπουν όλη τη μέρα".
"Όχι" πετάγεται ο τρίτος, "το χειρότερο κέρατο το τρώνε λέει οι ναυτικοί. Λείπουν κανά 6μηνο, τι να σου κάνει γυναίκα μόνη τόσο καιρό"
Ο τέταρτος της παρέας δε μιλούσε και άκουγε μόνο πικραμένος.
"Τι έχεις ρε;" του λένε οι άλλοι. "Εσύ γιατί δε λες τίποτα;"
Και απαντάει: "Τι να πω και εγώ που είμαι Στρατιωτικός Γιατρός του Πολεμικού Ναυτικού !"
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από georgemakaronis » 13 Σεπ 2007 14:09

Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από georgemakaronis » 13 Σεπ 2007 14:11

Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης