Τα ανέκδοτα της μέρας

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Κλειδωμένο
CHRISTOFILAKOS

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από CHRISTOFILAKOS » 14 Σεπ 2007 19:35

Πραγματικός διάλογος μέσω ραδιοεπικοινωνίας που έγινε τον περασμένο Ιανουάριο μεταξύ ενός αμερικανικού πολεμικού σκάφους και Καναδών, στα ανοικτά των ακτών της Νέας Γης (στον ατλαντικο ωκεανο,στις ανατολικες ακτες του καναδα):

ΚΑΝΑΔΟΙ: "Παρακαλούμε, αλλάξτε την πορεία σας κατά 15 μοίρες νότια, για ν' αποφύγετε σύγκρουση..."

ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ: "Συνιστούμε ν' αλλάξτε εσείς την πορεία σας, 15 μοίρες βόρεια,για ν' αποφύγετε σύγκρουση..."

ΚΑΝΑΔΟΙ: "Αρνητικό. Πρέπει εσείς να αλλάξετε την πορεία σας...".

ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ: "Σας ομιλεί ο κυβερνήτης αμερικανικού πολεμικού σκάφους,επαναλαμβάνω αλλάξτε αμέσως την πορεία σας"

ΚΑΝΑΔΟΙ: "Αρνητικό. Αλλάξτε εσείς την πορεία σας...".

ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ: "Είμαστε το αεροπλανοφόρο "USS LINKOLN" το δεύτερο μεγαλύτερο σκάφος του αμερικανικού στόλου Ατλαντικού! Συνοδευόμαστε από τρία αντιτορπιλικά, τρία καταδρομικά και μεγάλο αριθμό πλοίων συνοδείας!
Σας διατάζω ν' αλλάξτε την πορεία σας, αλλιώς θα ληφθούν εναντίον σας μέτρα για να διασφαλισθεί η ασφάλεια του σκάφους...".

ΚΑΝΑΔΟΙ: "Σας ομιλεί... φάρος! Kάντε ό,τι νομίζετε..."

.
..
...
να θυμασαι οτι: Οι ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό.

Άβαταρ μέλους
cosco
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από cosco » 14 Σεπ 2007 19:55

CHRISTOFILAKOS έγραψε:..που έγινε τον περασμένο Ιανουάριο..

:lol: :lol: :lol:
Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Stathis » 14 Σεπ 2007 23:15

Every year...last year...

CHRISTOFILAKOS

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από CHRISTOFILAKOS » 20 Σεπ 2007 12:26

Πάει μια ξανθιά με την φίλη της σε μία παράσταση μπαλέτου.
Βλέποντας όλες τις γυναίκες να χορεύουν στις μύτες των ποδιών, γυρνάει και λέει στη φίλη της:
- Μα καλά, αναρωτιέμαι... Γιατί δεν παίρνουν ψηλότερες χορεύτριες;
να θυμασαι οτι: Οι ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Οι επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό.

Άβαταρ μέλους
ksarm

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από ksarm » 20 Σεπ 2007 12:59

Σε μια σχολή καμικάζι στην Ιαπωνία μπαίνει στην αίθουσα ο δάσκαλος και λέει στους μαθητές : " Λοιπόν, σήμερα προσέξτε γιατί θα σας το δείξω μόνο μια φορά!"

CHRISTOFILAKOS

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από CHRISTOFILAKOS » 25 Σεπ 2007 14:22

Tρεις σκύλοι συναντιώνται στον προθάλαµο του κτηνιατρίου. Αρχίζουν kουßεντούλα και ρωτάνε τον ένα: Εσύ γιατί είσαι εδώ:

-Για ευθανασία.άσε δεν ξέρω τι µε έπιασε και µία µέρα που έλειπαν τα αφεντικά, άρχισα να χέζω και να κατουράω παντού, να ξεσκίζω κουρτίνες,πολυθρόνες, ρηµαδιό το έκανα το σπίτι κι ας πέρναγα τόσο καλά.

Εσύ: Ρωτάνε το δεύτερο. Και εγώ για ευθανασία. Και µένα το βλάκα κάτι µε έπιασε, κι ενώ πέρναγα µπέικα, µια µέρα που τα αφεντικά ετοίµαζαν το πάρτυ τους, χίµηξα πάνω στα τραπέζια, στους µπουφέδες, πάνε τα κοτόπουλα, πάνε τα ζαµπόνια, τα ρήµαξα, πάει το πάρτυ, ζοχαδιαστήκανε και νάµαι.

Και εσύ ρωτούν τον τρίτο. -Εγώ, που είµαι και πολύ τεµπέλης, µια µέρα ήµουν ξάπλα στο µαξιλάρι µου, µπαίνει η κυρία µου µε ένα τάγκα µόνο και τη σφουγκαρίστρα και αρχίζει να σφουγγαρίζει, να σκύßει, να κουνιέται, δεν ξέρω τι µε έπιασε και της χυµάω από πίσω ,της τον φορμ@ρω..... τρόµαξαν να µε ξεκολλήσουν από πάνω της.

Ε,καλά, εσένα δικαίως µια ευθανασία, την αξίζεις.

Ποια ευθανασία ρε, εµένα τα νύχια ήρθα να µου κόψουν!

.
..
...

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από PanosIlio » 25 Σεπ 2007 14:30

Όταν ήμουν 14 χρονών, ήλπιζα ότι μια μέρα θα βρω ένα κορίτσι. Όταν έγινα 16 βρήκα ένα κορίτσι, αλλά δεν είχε καθόλου πάθος, κι έτσι αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι με πάθος για ζωή.

Στο κολέγιο έβγαινα ραντεβού με ένα παθιάρικο κορίτσι, αλλά παραήταν συναισθηματική. Όλα μαζί της ήταν μία κατάσταση εκρηκτική . Ήταν μελοδραματική, έκλαιγε όλη μέρα και με απειλούσε με αυτοκτονίες. Έτσι αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι με συναισθηματική σταθερότητα.

Όταν έγινα 25 βρήκα ένα πολύ σταθερό κορίτσι, αλλά ήταν βαρετή. Ήταν απόλυτα προβλέψιμη και δεν την ενθουσίαζε τίποτα. Η ζωή μου μαζί της ήταν τόσο ανιαρή που αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι γεμάτο με ενθουσιασμό για ζωή.

Όταν έγινα 28 βρήκα ένα ενθουσιώδες κορίτσι, αλλά δεν μπορούσα να παρακολουθήσω τους ρυθμούς της. Έτρεχε από το ένα πράγμα στο άλλο, ποτέ δεν καθόταν στα αυγά της. Λειτουργούσε παρορμητικά και με έκανε τόσο ευτυχισμένο όσο και δυστυχή. Αρχικά ήταν πολύ ενθουσιώδης, αλλά αλλού την έχανες κι αλλού την έβρισκες. Έτσι αποφάσισα να βρω ένα κορίτσι με πιο εφικτούς στόχους στη ζωή του.

Όταν έφτασα τα τριάντα, βρήκα ένα έξυπνο και φιλόδοξο κορίτσι με τα δυο της πόδια να πατάνε γερά στη γη και ..... την παντρεύτηκα. Ήταν τόσο φιλόδοξη που με χώρισε και πήρε ό,τι είχα και δεν είχα.

Τώρα είμαι πιο ώριμος και πιο σοφός, και ψάχνω για μια ξανθιά με μεγάλα βυζιά
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
ksarm

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από ksarm » 25 Σεπ 2007 15:59

PanosIlio έγραψε:Όταν ήμουν 14 χρονών, ήλπιζα ότι μια μέρα θα βρω ένα κορίτσι. Όταν έγινα 16 βρήκα ένα κορίτσι, αλλά δεν είχε καθόλου πάθος, κι έτσι αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι με πάθος για ζωή.

Στο κολέγιο έβγαινα ραντεβού με ένα παθιάρικο κορίτσι, αλλά παραήταν συναισθηματική. Όλα μαζί της ήταν μία κατάσταση εκρηκτική . Ήταν μελοδραματική, έκλαιγε όλη μέρα και με απειλούσε με αυτοκτονίες. Έτσι αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι με συναισθηματική σταθερότητα.

Όταν έγινα 25 βρήκα ένα πολύ σταθερό κορίτσι, αλλά ήταν βαρετή. Ήταν απόλυτα προβλέψιμη και δεν την ενθουσίαζε τίποτα. Η ζωή μου μαζί της ήταν τόσο ανιαρή που αποφάσισα ότι χρειάζομαι ένα κορίτσι γεμάτο με ενθουσιασμό για ζωή.

Όταν έγινα 28 βρήκα ένα ενθουσιώδες κορίτσι, αλλά δεν μπορούσα να παρακολουθήσω τους ρυθμούς της. Έτρεχε από το ένα πράγμα στο άλλο, ποτέ δεν καθόταν στα αυγά της. Λειτουργούσε παρορμητικά και με έκανε τόσο ευτυχισμένο όσο και δυστυχή. Αρχικά ήταν πολύ ενθουσιώδης, αλλά αλλού την έχανες κι αλλού την έβρισκες. Έτσι αποφάσισα να βρω ένα κορίτσι με πιο εφικτούς στόχους στη ζωή του.

Όταν έφτασα τα τριάντα, βρήκα ένα έξυπνο και φιλόδοξο κορίτσι με τα δυο της πόδια να πατάνε γερά στη γη και ..... την παντρεύτηκα. Ήταν τόσο φιλόδοξη που με χώρισε και πήρε ό,τι είχα και δεν είχα.

Τώρα είμαι πιο ώριμος και πιο σοφός, και ψάχνω για μια ξανθιά με μεγάλα βυζιά
GRAAAAND :respect:

Άβαταρ μέλους
Ria
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Ria » 08 Οκτ 2007 23:18

Hταν μια γυναίκα που έμενε μόνη της σχεδόν όλο τον χρόνο γιατί ο άντρας της ήταν ναυτικός. Tο σπίτι ήταν κοντά σε έναν σταθμό του ηλεκτρικού και όποτε περνούσε το τρένο, έπεφτε η ντουλάπα που ήταν στην κρεβατοκάμαρα. Kαλεί, λοιπόν, μια μέρα η γυναίκα έναν μαραγκό: «Ξέρετε», του λέει, «όποτε περνάει το τρένο, η ντουλάπα πέφτει...». Πριν προλάβει να ολοκληρώσει τη φράση της η γυναίκα, περνάει το τρένο και πέφτει η ντουλάπα.

O μαραγκός δείχνει να ξέρει τη λύση στο πρόβλημα: «Aφήστε το σε μένα, θα τη στηρίξω στον τοίχο και μετά δεν θα πέφτει με τίποτα!». Aφού τη στηρίζει και τελειώνει τη δουλειά, περνάει το τρένο και πέφτει πάλι κάτω η ντουλάπα. O μαραγκός αρχίζει και τα χάνει: «Δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει, αλλά αυτήν τη φορά θα καρφώσω την ντουλάπα στον τοίχο με ατσαλόπροκες για να μην πέφτει με τίποτα!». Aφού την καρφώνει, λοιπόν, λέει: «Για να δούμε τώρα που θα περάσει το τρένο, θα πέσει πάλι;». Περνάει το τρένο όμως και η ντουλάπα ξαναπέφτει.

O μαραγκός έχει πάθει σοκ: «Aν δεν τρελαθώ σήμερα, δεν θα τρελαθώ ποτέ!!». «Kαι τι θα κάνουμε τώρα; Δεν είναι δυνατόν να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση», λέει η γυναίκα. «Θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια», απαντά ο μαραγκός, «θα μπω μέσα στην ντουλάπα να δω από μέσα τι πάει στραβά και πέφτει».

Mπαίνει μέσα στην ντουλάπα κλείνει τις πόρτες και εκείνη τη στιγμή μπαίνει ο άντρας της γυναίκας μέσα, ο οποίος γύρισε από ταξίδι. Bλέπει τα πράγματα του μαραγκού και αρχίζει να φωνάζει: «Aτιμη, θα σε σκοτώσω! Πού τον έχεις κρύψει τον εραστή σου; Στην ντουλάπα;».

Πριν προλάβει εκείνη να αποκριθεί, πάει, ανοίγει την ντουλάπα και βλέπει μέσα τον μαραγκό... «Pε αλήτη», του φωνάζει, «τι κάνεις εδώ μέσα;»

«Pε φίλε», απαντά ο μαραγκός, «άμα σου πω ότι περιμένω να περάσει το τρένο, θα με πιστέψεις;».

:P :lol:

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από dimsis » 09 Οκτ 2007 10:43

CHRISTOFILAKOS έγραψε:Πραγματικός διάλογος μέσω ραδιοεπικοινωνίας που έγινε τον περασμένο Ιανουάριο μεταξύ ενός αμερικανικού πολεμικού σκάφους και Καναδών, στα ανοικτά των ακτών της Νέας Γης (στον ατλαντικο ωκεανο,στις ανατολικες ακτες του καναδα):

ΚΑΝΑΔΟΙ: "Παρακαλούμε, αλλάξτε την πορεία σας κατά 15 μοίρες νότια, για ν' αποφύγετε σύγκρουση..."
...
Αυτό παρόλο που έχει πλάκα, ΔΕΝ είναι πραγματικός διάλογος...
http://www.snopes.com/military/lighthouse.asp

zeppos
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από zeppos » 09 Οκτ 2007 11:21

Είναι λοιπόν ο σατανιστής και πάει την κοπέλα του βόλτα, πού αλλού,στη σπηλιά του Νταβέλη. Βράδυ όπως είναι μπαίνουν στην σπηλιά, ο τύπος κρατάει ένα κερι, θρίλλερ...

-Αγάπη μου, φοβάμαι! Λέει η κοπέλα.

-Εσύ φοβάσαι; Τι να πω και εγώ που μετά θα πρέπει να γυρίσω μόνος μου...
Εικόνα

zeppos
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από zeppos » 09 Οκτ 2007 11:24

Ενας κερδίζει στο τζόκερ το τετραπλό τζακ-ποτ 15.000.000 euro.
Παει χαρούμενος στο σπίτι του και το λέει στη γυναίκα του, η οποία απο το σοκ παθαίνει συγκοπή και πεθαίνει.
Και μονολογεί ο τύπος: -Αμα σε πάει ρε παιδί μου η γαμημένη η τύχη, σε πάει...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Ria
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Ria » 10 Οκτ 2007 00:21

Ήτανε η κοκκινοσκουφίτσα στο δάσος και πήγαινε στη γιαγιά της ...

Στο δρόμο όμως βλέπει ένα λοφάκι γεμάτο παπαρούνες και σκέφτεται
"Πόσο πολύ αρέσουν της γιαγιάς μου οι παπαρούνες...". Κόβει όλο το λόφο και ξεδιαλέγει τις καλύτερες...

Πιο πέρα βλέπει κάτι τριαντάφυλλα.....
"Αχ,πιο πολύ αρέσουν της γιαγιάς μου τα
τριαντάφυλλα παρά οι παπαρούνες...".
Πετάει τις παπαρούνες, κόβει όλο το
λόφο τα τριαντάφυλλα και διαλέγει τα καλύτερα...

Ακόμα πιο πέρα βλέπει ένα λόφο με μαργαρίτες
και..
"Γαμώτο...Μαργαρίτες....Αυτές αρέσουν περισσότερο στη γιαγιά μου ...".
Πετάει βαριεστημένα τα τριαντάφυλλα ξηλώνει όλο το λόφο και (ως συνήθως) διαλέγει τις καλύτερες...

Λίγο απομακρύνθηκε και είδε μια βερικοκιά...
"Αχ πόσο πολύ τα τρώει η γιαγιά μου τα βερίκοκα...Αλλά δεν μπορώ να σηκώνω μαζί και τα λουλούδια και τα
βερίκοκα...".

Πετάει τα λουλούδια,κόβει όλα τα βερίκοκα διαλέγει τα καλύτερα και φεύγει...

κ.ο...κ. κ...ο.κ. κ.ο.. .κ. κ...ο.κ. κ.ο...κ . κ...ο.κ . κ.ο...κ. κ...ο.κ.
κ.ο.κ. κ.ο.κ.

Ώσπου ..μια στιγμή εμφανίζεται ο λύκος (επιτέλους!)..

"Λοιπόν
κοκκινοσκουφίτσα άκου πως έχουν τα πράγματα...
'Η θα σε γ***σω ή θα σε φάω....Διάλεξε.."

Και σκέφτεται η κοπελιά... "αν με φάει δεν θα πάω στις γιαγιάς μου και δεν θα τις δώσω τα πράγματα.."

"Γ***σέ με !" αναφώνησε η κοκκινοσκουφίτσα...

Και όπως κι έγινε..Τελείωσε ο λύκος ,πάει να φορέσει το
τζιν του αλλά η κοκκινοσκουφίτσα ήθελε κι άλλο..
Τελειώνει και η δεύτερη ....
"Κι άλλο" "Κι άλλο" "Κι άλλο" αλλά ο λύκος ήτανε γέρος και δεν μπορούσε πολύ και πέθανε..........

Ποίο είναι το ηθικό δίδαγμα αυτού του "διηγήματος"...???

Η π***άνα η γυναίκα καταστρέφει και τη χλωρίδα και την πανίδα.....

:lol:

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 10 Οκτ 2007 00:48

:o :o :o :o :think:
Ria έγραψε: "Γ***σέ με !" αναφώνησε η κοκκινοσκουφίτσα...

"Κι άλλο" "Κι άλλο" "Κι άλλο" αλλά ο λύκος ήτανε γέρος και δεν μπορούσε πολύ και πέθανε..........

To ηθικό δίδαγμα κατά την απόψη μουνε : " Η κατάχρησις Αλκοολούχων ποτών, οδηγεί εις τον θάνατον ! " ..αφού λές πως πίνανε Τζίν :oops:

Ria έγραψε:Η π***άνα η γυναίκα καταστρέφει και τη χλωρίδα και την πανίδα.....
..βέβαια.. δε διαφωνώ και με τη δικιά σου εκδοχή πάραυτα :D :P

* ..όπως και να το κάμωμε και αι βωμολοχίαι λέξεις είναι δε πάραυτα :reading:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Sheena » 10 Οκτ 2007 13:17

ALKIVIADES έγραψε::o :o :o :o :think:
Ria έγραψε: "Γ***σέ με !" αναφώνησε η κοκκινοσκουφίτσα...

To ηθικό δίδαγμα κατά την απόψη μουνε : " Η κατάχρησις Αλκοολούχων ποτών, οδηγεί εις τον θάνατον ! " ..αφού λές πως πίνανε Τζίν :oops:

Ria έγραψε:Η π***άνα η γυναίκα καταστρέφει και τη χλωρίδα και την πανίδα.....
..βέβαια.. δε διαφωνώ και με τη δικιά σου εκδοχή πάραυτα :D :P

* ..όπως και να το κάμωμε και αι βωμολοχίαι λέξεις είναι δε πάραυτα :reading:
Είπε πάει να φορέσει το τζιν του και όχι ότι πίνανε τζιν (ποτό)! :wink:
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες